Objevte nejlevnější lety

Bolívie Yungas Road (Death Road)

Letenka Bolívie Yungas Road (Death Road)


Bolívie je země, která láká svými překrásnými a rozmanitými krajinami. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu, patří Yungas Road, známá také jako Death Road. Tento článek vám přiblíží jedinečnou historii a přírodní krásy této úchvatné silnice.

Yungas Road, neboli Death Road, se nachází v regionu Yungas v Bolívii. Spojuje hlavní město La Paz s městem Coroico a je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě. Dlouhá přibližně 69 kilometrů a zhruba 3,2 metry široká silnice je známá svými strmými srázy, nebezpečnými horskými přejezdy a jedinečnou přírodní krajinou.

Historie Death Road sahá až do 30. let 20. století, kdy byla postavena jako hlavní cesta spojující La Paz s oblastí Yungas. V té době byla silnice úzká a nebezpečná, což vedlo k mnoha tragickým nehodám a smrtelným úrazům. Tento fakt vedl k tomu, že Yungas Road se stala přezdívkou Death Road.

Navzdory svému jménu je Yungas Road oblíbeným místem pro dobrodružné turisty a cyklisty. Milovníci adrenalinu mohou absolvovat výlet na kole po této jedinečné silnici, což je zážitek, který je na seznamu mnoha cestovatelů. Neuvěřitelný výhled a vzrušující jízda přes ostré zatáčky a příkré útesy dodávají adrenalinovou atmosféru tohoto nezapomenutelného dobrodružství.

Jízda po Yungas Road je však stále spojena s určitým rizikem. I přes několik bezpečnostních opatření, která byla provedena, mnoho lidí čelí riziku na této cestě. Především za deštivého počasí může být silnice kluzká a nebezpečná. Proto je důležité, aby turisté a cyklisté byli po celou dobu své cesty obezřetní a dodržovali dopravní pravidla.

Kromě své pověsti jako nebezpečná silnice je Yungas Road také obklopena nádhernou přírodou, která po celou dobu cesty nabízí úchvatné výhledy. Během jízdy se projíždí přes husté lesy, vodopády a horská údolí. Tato přírodní krása přitahuje nejen dobrodružné cestovatele, ale také milovníky fotografie, kteří chtějí zachytit krásnou scenérii.

Přestože Yungas Road není místo pro každého, pro ty, kteří touží po adrenalinu a nezapomenutelném dobrodružství, je to jedna z nejlepších destinací na světě. Je to místo, které vám poskytne neopakovatelný zážitek a vzrušení. Ať už se rozhodnete pro jízdu na kole nebo pouze pro procházku po této slavné silnici, Yungas Road vám jednoznačně otevře dveře do světa dobrodružství a krásy.


Ubytování Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako Death Road, se nachází v Bolívii a je považována za jednu z nejnebezpečnějších silničních tras na světě. Tato horská cesta, která vede přes horské masivy Andy, spojuje města La Paz a Coroico a nabízí nádherné výhledy na andskou krajinu, ale zároveň je ostře sledována svou smrtící pověstí.

Získala své přezdívky "Death Road" nebo "Death Highway" kvůli nebezpečným podmínkám, kterým musí řidiči čelit při cestování po této trase. Cesta je úzká, prašná a strmá, a často se stává místem tragických nehod a smrtelných pádů do hlubokých propastí, které obklopují silnici.

V minulosti byla Yungas Road jedinou propojnicí mezi La Paz a Coroico. Silnice byla postavena na počátku 20. století vrstvitelstvem paraguayců zavedených tehdejšími Bolívijskými prezident Balta Zarate, měřící pouhých 3,2 metru a po mnoho let sloužila jako hlavní příjezdová cesta do central La Pazy.

Death Road se nechvalně proslavila svými úzkými zatáčkami a strmými svahy, které často klade vysoké nároky na řidiče a odolnost jejich vozidel. Přidejte k tomu časté sesuvy půdy, mlhu, dešťové nebo tavné vody, a máte složitou směs, která může při nesprávném provedení nebo neostraze vést k fatální nehodě.

Nicméně v průběhu let se situace začala mírně zlepšovat. V roce 2006 byla postavena nová silnice, která se stala hlavní trasou pro dopravu mezi těmito dvěma městy, čímž se uvolnila některá zátěž z Yungas Road. Od té doby se na ní více nacházejí pouze turisté, kteří ji cestují buď na kole nebo motorce.

Pro turisty je Death Road populární destinací, jelikož nabízí jedinečný zážitek a adrenalinovou jízdu v bezpečí. Mnoho turistů se rozhodne projet tuto trasu na kole, přičemž si užívají svěží horský vzduch a úchvatné výhledy z hor.

Vzhledem k neustále rostoucí popularitě turistů je nutné všem, kteří se rozhodnou vyzkoušet Death Road, doporučit, aby se přesvědčili odborníkem, ať už průvodci nebo místními, aby byli dobře připraveni a vybaveni vším nezbytným vybavením a znalostmi. Bez ohledu na to, jak zábavný a vzrušující může být tento zážitek, není bez rizika a vyžaduje ohleduplnost a opatrnost.

Yungas Road, bolivijská Death Road, je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě, se svými strmými svahy a nebezpečnými zatáčkami. Nicméně pro milovníky dobrodružství a adrenalinu představuje jedinečnou příležitost prozkoumat úchvatné výhledy na andskou krajinu, a to buď na kole nebo motorce. Nezapomeňte však, že při cestě po této trase je nezbytná opatrnost a správná příprava, abyste si mohli užít tento nezapomenutelný zážitek v bezpečí.


Počasí Bolívie Yungas Road (Death Road)


Bolívie Yungas Road, často označována jako Death Road, je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě. Tato cesta je úzká a klikatá s mnoha nebezpečnými zatáčkami, padajícími kameny a propastmi. Je to cesta mezi městy La Paz a Coroico a nabízí nádherné výhledy na andské hory a pralesy.

Počasí v Yungas Road se v průběhu roku může značně lišit. V období dešťů, od listopadu do března, může být cesta kluzká a hlinitá. V období sucha, od července do září, se na cestách vytvářejí oblaka prachu, což může být pro řidiče velmi nebezpečné.

Teploty v Yungas Road se pohybují od 10 stupňů Celsia v noci až po 30 stupňů Celsia během dne. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce a horskému terénu se teploty mohou také měnit velmi rychle.

Není těžké pochopit, proč se Yungas Road nazývá Death Road. Nebezpečná cesta po okraji závratných propastí je pro mnoho lidí, kteří tudy projíždějí, příliš přitažlivou volbou. Nicméně, pokud se rozhodnete projet touto cestou, měli byste nechat své vozidlo v dobrém technickém stavu a zajistit si, že máte řidiče s dostatečnou zkušeností.

V posledních letech se mnoho lidí rozhodlo projet Yungas Road na kole, což je velmi populární turistická atrakce. Kolo je bezpochyby ekologičtější způsob, jak poznat krásy těchto míst, ale i zde je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla a dávat pozor na provoz a podmínky na silnici.

Všechen adrenalin i krása, které tato cesta nabízí, jsou ale k ničemu, pokud neberete na vědomí, že se jedná o nebezpečnou oblast plnou rizik. Pokud se rozhodnete k této výzvě, mějte na paměti, že bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Yungas Road (Death Road)


Q: Co je to Yungas Road?
A: Yungas Road je nejnebezpečnější silnicí na světě, která byla postavena v Bolívii spojující regiony západní a severní části země.

Q: Proč se jí říká Death Road?
A: Yungas Road získala přezdívku "Death Road" kvůli vysokému počtu smrtelných nehod, které se na ní udály. Zpravidla zde dochází ke zřícení vozidel do údolí s vysokým rozdílem výšek.

Q: Jaká je délka a poloha Yungas Road?
A: Yungas Road je dlouhá zhruba 69 kilometrů a nachází se v Bolívii, přesněji mezi městy La Paz a Coroico.

Q: Je Yungas Road stále používána?
A: Yungas Road stále slouží jako silnice pro dopravu, místní lidé ji používají stále jako běžnou cestu. Nicméně, značně poklesl počet provozu po výstavbě nové moderní silnice.

Q: Jaké jsou nebezpečí na Yungas Road?
A: Yungas Road je silnicí, která v sobě skrývá mnoho nebezpečí. Na jedné straně úzká cesta s nepřehlednými zatáčkami, na druhé straně vertiginózní spády do propastí a řek. Dále jsou zde časté sesuvy půdy, silnice je neudržovaná a pokrytá prachem nebo blátem.

Q: Jak lze Yungas Road projít a kdy je to nejlepší?
A: Nejbezpečnějším způsobem, jak projet Yungas Road, je s kvalifikovanými místními průvodci a na kole, tuto službu poskytuje mnoho turistických agentur v Bolívii. Nejlepší období podle počasí je suché období od května do října.

Q: Jaké jsou alternativy k jízdě po Yungas Road?
A: Existuje novější a bezpečnější cesta spojující La Paz a Coroico, kterou lze použít místo Yungas Road.


Dovolená Bolívie Yungas Road (Death Road)


Dovolená v Bolívii: Yungas Road (Death Road)

Bolívie je země bohatá na přírodní krásy a dobrodružství, která nabízí nespočet dovolenkových možností. Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejodvážnějších míst, které si turista může v Bolívii navštívit, je tzv. Yungas Road, známá také jako Death Road.

Yungas Road je horská silnice nacházející se v severozápadní části Bolívie. Její pověstnou přezdívku Death Road, tedy "Smrtící silnice," získala díky svému nebezpečí a množství smrtelných nehod, které zde během let proběhly. Jde o jednu z nejnebezpečnějších silnic světa, která se táhne přes dechberoucí bolivijské Andské hory.

Yungas Road sahá až do roku 1930, kdy sloužila jako jediná silnice spojující město La Paz s regionem Yungas. Až do nedávné doby byla tato cesta používána jako hlavní dopravní tepna, a to i přes svou pověst nebezpečnosti. Je 69 kilometrů dlouhá a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu, ale také extrémní technické výzvy pro řidiče.

Yungas Road se stala turistickou atrakcí díky svému adrenalinovému charakteru. Mnoho cestovatelů přijíždí do Bolívie, aby se vydali na dobrodružnou jízdu po této známé silnici. Během této dovolené můžete zažít chvíle extrémního vzrušení a dobytí vlastních strachů. Zkušení průvodci si vezmou turisty na jízdu po Yungas Road, kde je možné vychutnat si fantastický výhled, a to buď na horském kole, motocyklu nebo dokonce na pěší turistiku.

Při plánování dovolené na Yungas Road by měl být každý cestovatel obezřetný a dodržovat všechny bezpečnostní pokyny. Vzhledem k nebezpečným podmínkám na silnici je nutné dodržovat provozní řád a nezbytné přísně řídit. Kromě toho by měli turisté mít na paměti, že jízda po této silnici není pro ty, kteří bojují s výškovou nemocí nebo mají strach ze strmých hor.

Nicméně, pro ty odvážné, kteří hledají adrenalin, je jízda po Yungas Road jedním z nezapomenutelných zážitků. V kombinaci s krásnými výhledy na andskou krajinu a nádhernou přírodou je toto dobrodružství pro mnoho lidí vrcholem jejich cestovatelského života.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto odvážnou dovolenou, měli byste si vybrat důvěryhodnou turistickou agenturu, která má zkušenosti s organizací jízdy po Yungas Road. S bezpečností na prvním místě je důležité mít profesionálního a zkušeného průvodce, který vás provede touto nebezpečnou, ale ohromující cestou.

Dovolená na Yungas Road je zážitkem, který nikdy nezapomenete. Ať už se rozhodnete jet pěšky, na kole nebo na motorce, tento dobrodružný výlet vám nabídne jedinečnou příležitost prozkoumat krásu bolivijských And, a přitom se vyrovnat se svými vlastními hrůzami a obavy. Nezapomeňte si při této dovolené užít a užívat si každou vzrušující chvíli na této jedinečné silnici.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky