Objevte nejlevnější lety

Libanon Pigeon Rocks (Beirut)

Ubytování Libanon Pigeon Rocks (Beirut)


Libanon, malá země na východním pobřeží Středozemního moře, nabízí svým návštěvníkům mnoho skvělých turistických atrakcí. Jedním z nejznámějších míst, které byste neměli minout při vaší návštěvě, je Beirut, hlavní město Libanonu. A jednou z nejvíce ikonických atrakcí tohoto města je Pigeon Rocks.

Pigeon Rocks jsou dvě ohromné vápencové skalní útvary, které vyčnívají z moře přímo podél pobřežní linie v západní části Bejrútu. Tyto skalní útvary jsou vysoké až 60 metrů a jsou oblíbeným místem jak pro místní, tak pro turisty, kteří sem přijíždějí, aby si užili krásu přírody.

Jedna z nejlepších věcí na Pigeon Rocks je, že jsou přístupné jak z pevniny, tak i z moře. Můžete projít okolo nich po pobřežní promenádě Corniche Beirut a obdivovat je z blízka, nebo si můžete pronajmout malou loď a projet se kolem nich, abyste si užili ještě lepší výhled. Bez ohledu na to, jak si vyberete, budete ohromeni pohledem na tyto impozantní skalní útvary.

Pigeon Rocks jsou také známé jako místo, kam se mnoho lidí vydává, aby se zde setkalo s přáteli, posedělo a relaxovalo. Mnoho místních občanů a turistů si sem nosí piknikové koše a objevují krásu tohoto místa při pikniku s výhledem na moře a přírodní skvělost skal.

Když se vyberete na cestu v okolí Pigeon Rocks, také objevíte několik kaváren a restaurací, které nabízejí skvělé jídlo a nádherný výhled na tyto skalní útvary. Můžete ochutnat místní speciality nebo si dopřát oblíbené mezinárodní pokrmy a vychutnat si skvělou atmosféru tohoto místa.

Pigeon Rocks jsou především známé díky svému krásnému vzhledu, ale mají také historický význam. Podle pověsti jsou tyto skalní útvary jediné, které zůstaly po obrovském zemětřesení, které zničilo Bejrút v roce 551 př. n. l. Dodnes jsou Pigeon Rocks symbolem odolnosti a krásy tohoto města.

Pokud se plánujete vydat do Libanonu, nesmíte opomenout návštěvu Pigeon Rocks v Bejrútu. Je to jedno z těch míst, která vás naprosto uchvátí svou neskutečnou krásou a historií. Takže, nezapomeňte si oddychovat a dávat pozor na tyto ohromné skalní útvary, které jsou jedním z největších pokladů Libanonu.


Počasí Libanon Pigeon Rocks (Beirut)


Libanon je země bohatá na různorodé krajiny a přírodní krásy. Jednou z nejcharakterističtějších lokalit, kterou tato země nabízí, jsou Pigeon Rocks (Holubí skály) v Bejrútu.

Pigeon Rocks jsou přírodní skalní útvar, který se nachází uprostřed Středozemního moře, a jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Bejrútu. Tyto impozantní skalní věže jsou známé svým nezaměnitelným tvaru a přirozenou výškou. Jsou pokryty stovkami nálepek, které na nich připevňují návštěvníci jako určité rituály.

Pokud jde o počasí v této oblasti, tak je Libanon ovlivněn Středomořským podnebím. Toto klima je charakteristické teplými a suchými lety a mírnými, vlhkými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30°C a může se táhnout až do 35 °C. V zimních měsících se teploty pohybují mezi 10-15 °C, ale mohou klesnout i pod bod mrazu v horských oblastech.

Co se týče srážek, tak Libanon dostává největší množství dešťových srážek v období zimy a jara. Množství srážek se však značně liší v různých regionech země. Pigeon Rocks mají tu výhodu, že jsou otevřeny veřejnosti po celý rok, tudíž návštěvníci mohou vychutnat jejich krásu bez ohledu na počasí.

Při návštěvě Pigeon Rocks je nejlepší zvolit si jasný den, kdy je obloha ideálně modrá a slunce osvětluje tyto impozantní útvary. Na takový den můžete očekávat úchvatný výhled na Středozemní moře a případně pozorovat i mnoho holubů, kteří zde hnízdí - díky nim získaly tyto skály své jméno.

Další bonusní aktivitou je procházka po promenádě Corniche, která vede kolem Pigeon Rocks. Tato promenáda nabízí návštěvníkům úžasný výhled na moře a okolní krajinu.

Kromě toho, že mohou návštěvníci obdivovat tuto přírodní krásu, mohou si také pronajmout loď a vyplout na moře, abychom si mohli Pigeon Rocks obdivovat z jiné perspektivy. Existují také přístavy, odkud mohou milovníci potápění prozkoumat podmořský svět v okolí Pigeon Rocks.

Bejrút je plný historie, kultury a krásné přírody, a Pigeon Rocks jsou jedním z mnoha unikátních míst, která může tato metropole Libanonu nabídnout. Každý, kdo se rozhodne je navštívit, si může být jistý, že zažije nezapomenutelnou přírodní scenérii a zároveň i pohodu při procházce po písečných plážích Středozemního moře.


Letenka Libanon Pigeon Rocks (Beirut)


Beirut, hlavní město Libanonu, se pyšní jedním z nejikoničtějších přírodních divů na světě - Pigeon Rocks. Tyto ohromující útesy, tvořené vápencovými skalami a vysoké až 60 metrů, se vypínají nad Tyrhénským mořem, obklopeny krásnými plážemi, pod nimiž se nachází neuvěřitelně modrá voda.

Letenky do Bejrútu jsou snadno dostupné a cena je velmi přijatelná. Většina mezinárodních letů přilétá na mezinárodní letiště Rafik Hariri, které se nalézá asi 20 kilometrů od centra města. Poté je snadné se dostat do centra města přes mnoho dopravních prostředků - autobusů, taxíků nebo pronájmu auta.

Pro návštěvu Pigeon Rocks se doporučuje jet na corniche, což je slavná promenáda v Bejrútu. Po cestě budou návštěvníci obdivovat krásné výhledy na moře a starověké hrady. Když dorazíte na místo, můžete si najmout odborného průvodce, aby vám poskytl větší informace o místě a jeho historii.

Pro turisty, kteří si chtějí užít Pigeon Rocks a zároveň relaxovat na pláži, jsou k dispozici různé vodní aktivity, včetně jetových skútrů, kajaků a vodních sklenic. Na corniche se také nalézají různé restaurace, bary a kavárny, kde můžete ochutnat tradiční libanonskou kuchyni a pokochat se pohledem na Pigeon Rocks.

V západní části útesu se nachází malá jeskyně, kterou mohou turisté navštívit. Tato jeskyně je domovem mnoha druhů mořských živočichů a kvůli úzkému vstupu se k ní lze dostat pouze za přílivu.

Pigeon Rocks jsou jedním z hlavních turistických atrakcí Bejrútu a jedním z nejkrásnějších přírodních divů na světě. Věřte či ne, ale místo přímo okouzlí svým kouzlem a lidská duše udeří do té nejhlubší a nejkrásnější duše, jakou kdy mohli turisté cítit. Takže pokud máte plány cestovat do Bejrútu, nezapomeňte navštívit Pigeon Rocks a zanechat tam svou stopu.


Dovolená Libanon Pigeon Rocks (Beirut)


Libanon nabízí kromě historických památek také nádherné pláže a turistické resorty. Pigeon Rocks jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Bejrútu. Tyto obrovské vápencové skalní útvary se nacházejí v zálivu na východním pobřeží města Bejrút. Jsou téměř 60 metrů vysoké a vypadají jako dva obrovské sloupy.

Pigeon Rocks jsou symbolem libanonského přírodního krásy a jsou považovány za jedno z nejkrásnějších míst v zemi. Navíc jsou v bezprostřední blízkosti nabízeny různé aktivity pro turisty. Například k dispozici je pro návštěvníky plavání, potápění, vodní sporty nebo pouhé relaxace na pláži. K dispozici jsou také různé restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní jídlo a nápoje.

Pigeon Rocks jsou nejlepší vidět v podvečer, kdy se barvy skal stávají krásnějšími a vypadají romanticky. Večeru můžete také sledovat, jak odtápí slunce za horizontem, což vytváří kouzelnou atmosféru.

Pokud plánujete navštívit Libanon, rozhodně byste neměli minout tuto nádhernou přírodní atrakci. Lidé z celého světa cestují do tohoto místa, aby zažili krásnou přírodu a romantiku. Pigeon Rocks jsou navíc velmi snadno dostupné, neboť se nachází přímo ve městě Bejrút.

Ve městě a jeho okolí je také mnoho dalších míst, které stojí za to navštívit, včetně množství historických památek. Bejrút je plný života, nabízí různé kulturní akce a má širokou nabídku ubytování. Libanon Pigeon Rocks určitě dominuje jako populární turistická atrakce v této oblasti a je to naprosto skvělé místo, které stojí za to, aby si ho každý turista v Libanonu mohl užít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Pigeon Rocks (Beirut)


1. Kde se v Libanonu nachází Pigeon Rocks?
Pigeon Rocks jsou v Bejrútu, hlavním městě Libanonu.

2. Co jsou to Pigeon Rocks?
Pigeon Rocks jsou přírodní skalní útvary v moři, které jsou výraznou turistickou atrakcí v Bejrútu.

3. Jaké je vstupné do Pigeon Rocks?
Vstupné do Pigeon Rocks je zdarma, ale je tam možné si zaplatit za vstup na vyhlídkovou terasu.

4. Jak dlouho trvá návštěva Pigeon Rocks?
Celková návštěva Pigeon Rocks trvá asi hodinu, a to zahrnuje procházku po pobřeží a výhled na skalní útvary.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pigeon Rocks?
Nejlepší doba pro návštěvu Pigeon Rocks je od jara do konce podzimu, kdy se dá lépe využít pobřeží k procházkám a fotografování.

6. Může se na Pigeon Rocks koupat?
Ano, může se tam koupat, ale turisté jsou varováni před silnými vlnami a proudy.

7. Kde se dá zaparkovat u Pigeon Rocks?
Existuje několik míst k parkování u Pigeon Rocks, ale jsou tam obvykle plné, zejména v letních měsících.

8. Kde se dají najít nejlepší místa pro fotografování Pigeon Rocks?
Nejlepší místa pro fotografování Pigeon Rocks jsou zejména procházky po pobřeží.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky