Objevte nejlevnější lety

Jamajka Green Grotto Caves

Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svým slunečným a teplým počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Jamajce jsou Green Grotto Caves, které lákají svou jedinečnou krásou a atmosférou.

Green Grotto Caves se nacházejí na severním pobřeží Jamajky, nedaleko obce Discovery Bay. Toto tajemné místo je přístupné veřejnosti a nabízí návštěvníkům možnost objevit podzemní jeskyně plné přírodní krásy.

Jeskyně byly původně vytvořeny před 500 000 lety, když se voda vyprázdnila z mělkého krasového systému. Nyní dosahují délky přibližně 1,6 kilometru a jejich stropy dosahují výšky až 12 metrů. Green Grotto Caves jsou zejména proslulé svým jedinečným stropem, který je pokryt různými druhy rašeliníků a jiných potravinářských druhů.

V jeskyních najdete také jezero, které je domovem pro mnoho druhů podzemního života, včetně dravých ryb a slepic. Voda v jezeře se považuje za svatou a pro místní obyvatele má velký význam.

Pro turisty jsou Green Grotto Caves jedinečným místem k objevování. Je zde několik temných a tajemných chodeb, které vedou do všech směrů a vytvářejí atmosféru napětí a vzrušení. Turisté mohou prozkoumat mnoho aspektů jeskyní, včetně jejich geologie, historie a přírodního bohatství. Průvodci poskytují informace o všem, co návštěvníci potřebují vědět o jeskyních a odpovídají na jejich otázky.

Green Grotto Caves jsou místem, kde můžete zažít fascinující spojení mezi přírodou a kulturou. Jeskyně mají významnou historii, zahrnující použití jako úkryty pro otroky během americké revoluce a také jako zimoviště pro španělské dobyvatele před příchodem Britů.

Počasí v okolí Green Grotto Caves je typické pro karibskou oblast – slunečné a teplé. Teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia po většinu roku a průměrná roční srážková úroveň je kolem 1500 mm. Nejvhodnější doba na návštěvu jeskyní je v období od ledna do března, kdy je počasí nejstabilnější a srážky jsou nejmenší.

Green Grotto Caves jsou nejen zajímavým geologickým útvarem, ale také krásným a fascinujícím místem k návštěvě na Jamajce. Jejich jedinečná atmosféra a přírodní bohatství jistě stojí za to objevit a prozkoumat.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je známá svou krásnou přírodou, neuvěřitelnými plážemi a fascinující historií. Je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají dobrodružství, zábavu a odpočinek. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které tahle karibská ostrovní země nabízí, je i Green Grotto Caves - fascinující jeskynní systém s úchvatnou historií.

Green Grotto Caves, známé také jako Runaway Bay Caves, jsou jedny z nejlépe zachovalých jeskyní na Jamajce. Nachází se na severu ostrova, přímo u města Discovery Bay. Jeskyně jsou známé svými impozantními skulpturami z kalcitu, úžasnými jeskynními formacemi a svou historií, která sahá až do období před příchodem Evropanů.

Jeskynní systém se rozkládá na rozloze přibližně 1,5 km a dosahuje hloubky až 12 metrů. Název "Green Grotto" (Zelená Jeskyně) dostala podle zeleného přírodního osvětlení vytvářeného slunečním světlem, které proniká skrz otvory ve stropě. To dává jeskyním tajemnou a magickou atmosféru.

Jeskyně mají dlouhou historii, která sahá až do 18. století. Byly využívány jako úkryt pro otroky, kteří prchali z plantáží na Jamajce. Jeskyně poskytovaly ideální úkryt, protože z nich byly vytvořeny tajné chodby, které vedly podél pobřeží a skýtaly bezpečí uprchlíkům. V průběhu času se jeskyně staly také důležitým místem pro pašování zbraní a dalších zakázaných předmětů.

Dnes jsou Green Grotto Caves využívány jako turistická atrakce, kde můžete prozkoumat neuvěřitelnou podzemní krajinu. Prohlídka vás provede přes zdobené jeskyně, potměšilé chodby a obrovské skály pokryté mechem. Půjdete po chodbách, které byly kdysi užívány otroky, a uvidíte otvory ve stropě, které sloužily jako jediný způsob přirozeného osvětlení. Během prohlídky se dozvíte také o historii jeskyní a jejich důležité roli v jamajské kultuře.

Jednou z nejznámějších částí Green Grotto Caves je "Grotto Lake" (Jezeru v Jeskyni). Toto jezero je skutečně šťastným náhodným objevem a je jedinečné tím, že jeho hladina je částečně sladká a částečně slaná. Je to díky tomu, že je jezero napájeno podzemními prameny, které splachují slanou vodu z oceánu. Vzhledem k této unikátní kombinaci jezero hostí velké množství zeleného a modrého řas a jiných vodních rostlin, což mu dodává nádhernou krásu.

Green Grotto Caves jsou obklopeny tropickým pralesem a jsou domovem pro množství živočichů, včetně netopýrů, hnědých hadů a slepicovitých ptáků. Jeskyně jsou také navštěvovány ornitology, protože tvoří útočiště pro mnoho druhů endemických a migrujících ptáků.

Pokud se vypravíte na Jamajku, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich tajemné zákoutí. Je to perfektní příležitost pochopit historii tohoto místa a obdivovat úchvatnou přírodní krásu. Nechte se unést atmosférou a objevte to, co skrývá tato fascinující jeskyně na karibském ostrově Jamajka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jaké jsou otevírací hodiny Green Grotto Caves na Jamajce?
- Green Grotto Caves jsou otevřeny denně od 9:00 do 16:00.

2. Jaká je vstupní cena do Green Grotto Caves?
- Vstup do Green Grotto Caves stojí X jamajských dolarů pro dospělého a Y jamajských dolarů pro děti.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?
- Prohlídka Green Grotto Caves trvá asi 1 hodinu.

4. Může se Green Grotto Caves navštívit dětmi?
- Ano, Green Grotto Caves jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Je však nutné dbát na jejich bezpečnost.

5. Je nutné si prohlídku Green Grotto Caves předem rezervovat?
- Rezervace prohlídek není povinná, ale může být užitečná během turisticky rušnějších období.

6. Můžu se Green Grotto Caves dostat svým vlastním dopravním prostředkem?
- Ano, návštěvníci mohou přijet do Green Grotto Caves vlastním autem. Je zde také dostupné parkoviště.

7. Je povoleno fotografovat nebo natáčet ve Green Grotto Caves?
- Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny ve většině částí Green Grotto Caves. Je však zakázáno bleskové světlo a použití stativů.

8. Je Green Grotto Caves přístupný pro osoby s omezenou schopností pohybu?
- Green Grotto Caves jsou přístupné, ale část prohlídky může být obtížná pro osoby s omezenou schopností pohybu kvůli schodům a úzkým průchodům.

9. Má Green Grotto Caves restauraci nebo občerstvení?
- Green Grotto Caves mají malou kavárnu, kde si můžete koupit občerstvení, pití a suvenýry.

10. Jaké jsou další atrakce v blízkosti Green Grotto Caves?
- V blízkosti Green Grotto Caves se nachází například Dunn's River Falls, Mystic Mountain a Bob Marley's Mausoleum.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Green Grotto Caves na Jamajce - krása pod zemí

Jamajka je známá svými plážemi, reggae hudbou a jedinečným karibským stylem života. Ale to není jediné, co tato nádherná karibská destinace nabízí. Skryté v hloubce ostrova se nacházejí Green Grotto Caves, fascinující síť jeskyní, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Green Grotto Caves, známé také jako Runaway Caves, leží na severním pobřeží Jamajky, jen pár kilometrů od populárního města Ocho Rios. Tato jeskynní síť nabízí návštěvníkům jedinečný a zaříkávající výlet pod zemí do tajemného světa.

Jeskyně mají neuvěřitelnou historii, která sahá až do dob před příchodem Evropanů na Jamajku. Byly využívány jako úkryt pro otroky, kteří se zde ukrývali před španělskými dobyvateli a později během války mezi Anglií a Španělskem. Sídlo Arawakové, původních obyvatel Jamajky, bylo také využíváno v této oblasti.

Během návštěvy Green Grotto Caves se budete procházet cestičkami a chodbami, které vás provedou celkovou délkou asi 1,5 kilometry. Budete mít možnost objevovat různé formace jeskynních stěn, včetně stalagmitů a stalaktitů, které se tvořily po tisíce let. Budete míjet mnoho malých jezer a bazénků, které jsou domovem pro specifické jeskynní druhy ryb.

Jedním z nejvíce fascinujících míst v Green Grotto Caves je Grotto jezero. Toto jezero se nachází hluboko v srdci jeskyně a je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou slepýši, kraby a dravé ryby. Návštěvníci mají možnost proplout na malých člunech a prozkoumat krásu jezera zblízka.

Kromě krásných formací a jezera je Green Grotto Caves spojeno i s mnoha legendami a mýty. Jedním z nich je pověst, že jeskyně byla oblíbeným útočištěm pro piráty, kteří zde ukryli své poklady. Prý jsou stále schované někde v jeskyních, ale to je jen legenda, která dodává další vzrušení návštěvníkům při průchodu touto mystickou lokalitou.

Green Grotto Caves jsou velmi dobře udržované a mají v kavárně a prodejně suvenýrů malé muzeum, které vám přiblíží historii a geologii tohoto místa. Přijďte a zkuste svou dávku dobrodružství a tajemství v těchto fascinujících jeskyních na Jamajce.

Je dobré vědět, že návštěva jeskyní není vhodná pro lidi s klaustrofobií nebo obtížemi se pohybovat. Je také důležité mít na paměti, že jeskyně jsou chráněným přírodním územím a je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody, včetně nedotýkání se formací a dodržování zákazů kouření.

Pokud se chystáte na Jamajku, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves. Zažijete jedinečnou příležitost prozkoumat část ostrova, která je skrytá pod povrchem a která nabízí fascinující pohled do minulosti a přírodní krásy.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Dovolená na Jamajce: Green Grotto Caves

Na severním pobřeží Jamajky se nacházejí Green Grotto Caves, fascinující přírodní úkaz. Tato jeskynní síť je jedním z nejznámějších turistických cílů na ostrově a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Green Grotto Caves jsou unikátní svým geologickým původem, krásnou přírodní krajinou a historickým významem. Jeskyně byla dlouhodobě využívána Tainy, původními obyvateli Jamajky, jako úkryt před přírodními nepřízněmi a také jako posvátné místo. Během kolonizace Jamajky sloužily jeskyně jako úkryt pro otroky, kteří se pokoušeli uprchnout z otroctví.

Green Grotto Caves mají rozlohu přes 1 500 metrů a jsou propojeny s podzemními jezery a tunely. Hlavní jeskyně je výškově různorodá, s výškou stropu dosahující až 12 metrů. Návštěvníci mohou prozkoumat různé části jeskyně, jako je Great Hall, kde se mohou obdivovat vysokým stropům a podivným formacím kamenů. Další zajímavou částí je Grotto Lake, které je jedním z nejhlubších podzemních jezer na Jamajce.

Turisté mají možnost na jamajské dovolené navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich fascinující atmosféru. Odborní průvodci vás provedou tajemnými chodbami a ukáží vám unikátní geologické útvary a historickou hodnotu jeskyně. Budete svědky nádherného spektra barev prostřednictvím vápencových stěn, které se v průběhu let vytvořily při vyluhování vápence dešťovou vodou. V jeskyni je stále přítomná atmosféra minulosti, která představuje poutavé spojení přírody a historie.

Pro některé návštěvníky je Green Grotto Caves také skvělým místem pro dobrodružství. Kromě procházek můžete se zapojit do adrenalinových aktivit, jako je jeskynní pochod nebo jeskynní potápění. Jeskyně nabízí skryté místnosti a tajemné průchody, které z nich činí ideální cíl pro odvážné dobrodruhy.

Jestliže tedy plánujete dovolenou na Jamajce, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves. Budete fascinováni bohatou historií, nádhernou přírodou a jedinečnou atmosférou těchto jeskyní. Během vaší návštěvy si také uvědomíte, proč jsou Green Grotto Caves označovány za jeden ze skrytých pokladů Jamajky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky