Objevte nejlevnější lety

Bahamy Freeport (Grand Bahama)

Počasí Bahamy Freeport (Grand Bahama)


Bahamy jsou známé svými rajskými plážemi, teplým mořem a slunečným počasím. Mnoho turistů míří na Bahamy, aby se vyhnuli zimním teplotám a užívali si tropického ráje. Jedním z oblíbených letovisek na Bahamách je Freeport, který se nachází na ostrově Grand Bahama. Zde je přehled o počasí v této oblasti.

Freeport je známý pro své teplé tropické podnebí po většinu roku. Počátkem roku je zde poměrně chladno, s průměrnou teplotou kolem 20 °C (68 °F) v lednu a únoru. Místní obyvatelé mohou dokonce považovat tuto teplotu za studenou, ale pro většinu turistů je to stále teplé počasí.

Od března do května se teploty začínají zvyšovat na příjemných 24-28 °C (75-82 °F). Je to ideální období pro plážové aktivity a vodní sporty. Možná budete chtít přinést s sebou plavky a potápěčské vybavení, abyste si plně užili krásných karibských vod.

Letní období, které trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím na Bahamách. Teploty se mohou vyšplhat až na 30-32 °C (86-90 °F), což znamená, že budete potřebovat hodně opalovacího krému a ochranného oblečení proti slunci. Toto období je také charakterizováno špatně předvídatelným počasím, které může být občas deštivé. Přesto je většina dní slunečná a nezruší vám dovolenou.

Podzim na Bahamách, který zahrnuje září a říjen, je obdobím hurikánů. Bahamy jsou vystaveny vysokému riziku hurikánů kvůli své poloze v Karibiku. Pokud plánujete návštěvu během podzimu, je důležité sledovat předpověď počasí a být na případné bouře připraven.

Teploty na podzim se pohybují kolem 28-30 °C (82-86 °F), ale riziko hurikánů může ovlivnit váš zážitek. Nabízí se proto, abyste měli záložní plán a sledovali místní zprávy.

Celkově vzato, Freeport na Bahamách nabízí teplé a slunečné počasí po většinu roku. Během zimy nezapomeňte na teplejší oblečení a během léta na opalovací krém a dostatek tekutin. Buďte však připraveni i na případné přeháňky v létě nebo riziko hurikánů na podzim. Bahamy jsou stále skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, teplé moře a relaxaci na slunci.


Dovolená Bahamy Freeport (Grand Bahama)


Bahamy jsou tropickým rájem nacházejícím se v Karibiku, který je známý svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a přátelskou atmosférou. Mezi nejpopulárnější destinace na Bahamách patří ostrov Freeport, který se nachází na Grand Bahama, druhém největším ostrově této skupiny.

Freeport je moderním přístavním městem, které nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků. Pokud hledáte dovolenou plnou relaxace na pláži, nejkrásnější pláže, jako je Fortune Beach a Lucaya Beach, vás rozhodně nezklamou. V jejich okolí najdete také rozsáhlé korálové útesy, které jsou ideální pro potápění či šnorchlování.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je zde mezinárodní umělecké centrum s názvem The Bahamas Junkanoo Museum. Toto muzeum je věnováno tradiční bahamské kultuře a představuje mnoho exponátů a artefaktů, které ukazují bohatství a rozmanitost na ostrovech.

Dalšími zajímavými místy, která stojí za návštěvu, jsou botanické zahrady Garden of the Groves. Tyto zahrady, které pokrývají rozlohu více než 12 hektarů, nabízejí odpočinek od každodenního shonu a umožňují vám objevovat mnoho druhů květin a rostlin. Můžete zde také sledovat ptáky, želvy a dokonce i chodit po pěšinách vedoucích skrze prales.

Ve Freeportu a jeho okolí také existuje mnoho příležitostí pro dobrodružné aktivity. Můžete si pronajmout kajak a prolétnout se místními mangrovovými háji nebo si zapůjčit jízdní kola a projet se po malebných cyklistických stezkách. K dispozici je také možnost rybolovu, vodních sportů, jako je windsurfing a surfování, a možnost objevování podmořského života během potápění.

Místní kuchyně je také velmi bohatá a různorodá. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, tropické ovoce a speciality vyrobené z místních surovin. Pokud máte chuť na něco tradičního, určitě vyzkoušejte konch, což je místní plž, který je zde připravován různými způsoby.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Bahamách, musíte počítat s tím, že ostrov Freeport byl v roce 2019 postižen hurikánem Dorian, který způsobil rozsáhlé škody. Město a jeho obyvatelé však velmi rychle pracovali na obnově a cestovní ruch se postupně obnovuje.

V době, kdy se svět zotavuje po globální pandemii, je nejdůležitější mít na paměti bezpečnostní opatření a doporučení cestovního ruchu. Před plánováním cesty na Bahamy se ujistěte, že jste dobře informovaní o aktuálních podmínkách vstupu do země a dodržujte všechna platná omezení a nařízení.

Dovolená na ostrově Freeport na Bahamách je skvělým způsobem, jak uniknout každodennímu shonu a zažít relaxaci na jednom z nejkrásnějších míst na světě. Dejte šanci tomuto tropickému ráji a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a dobrodružství.


Ubytování Bahamy Freeport (Grand Bahama)


Bahamy nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, teplé vody Karibiku a pohodovou atmosféru, která láká lidi z celého světa na dovolenou. Město Freeport, ležící na Grand Bahama, je jednou z nejlepších destinací k návštěvě na Bahamách. Jeho nezapomenutelná pláž je jednou z nejdelších v Karibiku a nabízí křišťálově čisté vody, bezpočet zábavy a luxusních ubytování.

Existují různé možnosti ubytování v Freeportu, v závislosti na potřebách a rozpočtu hosta. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a apartmány, rodinnými hotely a penziony. Všechny tyto možnosti nabízejí nejen pohodlí, ale také výhled na moře, a to za rozumné ceny.

Jeden z nejoblíbenějších a nejluxusnějších resortů je Grand Lucayan Resort. Tento resort nabízí 10 restaurací, 3 bazény a 7,5 hektarů pláže s neuvěřitelnými výhledy na Karibské moře. Pokoje jsou velmi prostorné a mají balkony nebo terasy s výhledem na moře. Hostům je k dispozici také kasino, golfové hřiště a zábavní centrum.

Jinou možností je ubytování v hotelu Pelican Bay. Tento hotel je vhodný pro rodiny a nabízí rodinné pokoje s balkonem a kuchyňským koutem. Hosté mohou využívat 3 bazény, posilovnu a vodní park. Hotel se nachází v blízkosti místního zábavního centra a nákupních center.

Pokud preferujete soukromí, pak jsou apartmány Marlin at Taino Beach ideální volbou. Tyto plně vybavené apartmány nabízejí kompletně zařízenou kuchyni, pračku a sušičku a pohodlné pokoje s výhledem na zahradu nebo na moře. K dispozici je také bazén a vodní atrakce.

Pro cestovatele s menším rozpočtem a lidi, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a tradice, je penzion Royal Islander velmi cenově přijatelný pro ubytování. Tento rodinný penzion nabízí útulné pokoje, klimatizaci a vynikající snídaně v ceně. Penzion se nachází v blízkosti místních obchodů a pláže.

Celkově lze říci, že Bahamy, a zejména město Freeport, je krásné místo k návštěvě a užít si prázdniny. Více než deset kilometrů dlouhá pláž, vysoká kvalita ubytování a přátelská atmosféra jsou všechny přednosti, které lákají turisty již mnoho let. Ať už si vyberete jakoukoli variantu ubytování, vždy budete mít možnost prožít nezapomenutelnou dovolenou a užít si nádherné Bahamy.


Letenka Bahamy Freeport (Grand Bahama)


Pokud hledáte destinaci pro svůj příští dovolenou, potom doporučujeme vydat se na Bahamy a navštívit město Freeport. Freeport je jedním ze dvou největších měst na ostrově Grand Bahama a nabízí skvělé pláže, zajímavé památky a mnoho dalšího.

Když přijedete na letiště v Freeportu, budete překvapeni krásou ačkoli poměrně malého letiště. Letiště se nachází na východním pobřeží ostrova a od centra města vzdálené pouhých 10 kilometrů. Byli jste-li na Bahamách již dříve, jistě víte, že přistání letadla na malých letištích na malých ostrovech může být velmi náročné. Freeport je však výjimkou, a přistání je hladké a bez stresu.

Jednou z hlavních atrakcí v Freeportu je krásná pláž s jemným pískem, která se nachází na západním pobřeží ostrova. Pláž je docela rozlehlá a nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou například windsurfing, plachtění, sportovní rybolov a další. Jestliže si rádi užíváte historických památek a kulturálních center, můžete navštívit i některé z mnoha muzeí a galerií v centru města.

Co se týká restaurací, Freeport zahrnuje celou řadu restaurací s tradičním bahamským jídlem. Suroviny jsou na Bahamách k dispozici v hojnosti, a proto jsou jídla nabízená v těchto restauracích plná čerstvých ryb, humrů a mnoho dalšího. Pokud jde o ubytování, Freeport nabízí i řadu luxusních historických hotelů v centru města i v jejím okolí.

Závěrem lze říci, že Bahamy a konkrétně Freeport na ostrově Grand Bahama jsou ideální destinací pro ty, kteří si rádi užívají slunce, moře a mnoho zábavy. Letenky na Bahamy Freeport si lze zakoupit za velmi přijatelné ceny a výlet určitě stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Freeport (Grand Bahama)


Q: Jaký je nejlepší způsob cestování na Bahamy Freeport (Grand Bahama)?

A: Nejlepší způsob cestování na Bahamy Freeport (Grand Bahama) je letadlem z USA nebo z jiného karibského ostrova. Po příletu je doporučeno si pronajmout auto nebo využít místní taxislužby.

Q: Jaká je místní měna na Bahamách Freeport (Grand Bahama)?

A: Místní měnou na Bahamách Freeport (Grand Bahama) je bahamský dolar (BSD), ale USD jsou také běžně akceptovány.

Q: Je voda v Grand Bahama pitná?

A: Ne, voda z kohoutku na Bahamách Freeport (Grand Bahama) není pitná, doporučuje se pít balenou vodu.

Q: Kde se nachází nejlepší pláže na Bahamách Freeport (Grand Bahama)?

A: Nejlepší pláže na Bahamách Freeport (Grand Bahama) jsou Lucayan Beach, Taino Beach a Gold Rock Beach.

Q: Co stojí za návštěvu na Bahamách Freeport (Grand Bahama)?

A: Za návštěvu stojí Lucayan National Park, Port Lucaya Marketplace a Dolphin Experience.

Q: Je na Bahamách Freeport (Grand Bahama) bezpečno?

A: Bahamy Freeport (Grand Bahama) jsou považovány za relativně bezpečné místo pro návštěvníky, doporučuje se však dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechávání cenností v hotelovém trezoru a vyhýbání se osamělým a neosvětleným místům v noci.

Q: Jaký je nejhezčí čas roku k návštěvě Baham Freeport (Grand Bahama)?

A: Nejlepší čas k návštěvě Baham Freeport (Grand Bahama) je od listopadu do května, kdy je méně vlhko a výrazně menší pravděpodobnost, že vás zasáhne hurikán.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky