Objevte nejlevnější lety

Japonsko Miyajima

Počasí Japonsko Miyajima


Miyajima je malý ostrov v Japonsku, který se nachází v zálivu Hirošima. Je to svaté místo s mnoha posvátnými chrámy, a je obklopené nádhernými horami a mořem. Kromě toho, Miyajima je také známý pro svůj symbol - velkou červenou bránu Torii, která stojí v moři.

Co se týče počasí, Miyajima má teplé a vlhké klima s vysokou pravděpodobností deště. Nejteplejší měsíc je srpen, s průměrnou teplotou kolem 28 °C a nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem 8 °C.

Léto na Miyajimě je poměrně horké a vlhké, s občasnými bouřkami a silnými větry. Pokud se chystáte na návštěvu v létě, buďte připraveni na horké dny a noční bouřky. Musíte mít oblečení, které je vhodné pro deštivé počasí a boty s dobrou trakcí, protože některé trasy mohou být kluzké.

V podzimních měsících, září a říjnu, jsou teploty mírné a vzduch je příjemně chladný. To je také nejlepší období pro turistiku a prohlídky přírodních krás, protože mnoho stromů se mění na překrásnou pestrou barvu.

Zimní měsíce, od listopadu do března, jsou na Miyajimě chladné s mohutnými dešti a sněhovými bouřemi. Pokud se tedy vydáváte na Miyajimu během zimy, myslete na to, abyste měli oblečení, které chrání před těmito nepřejícími podmínkami.

Na jaře jsou teploty mírné a vzduch je plný květinových vůní. Je to nejlepší čas pro obdivování kvetoucích sakur a pro procházky po krajině. Má-li tedy vaše srdce chuť na krásné květy a jasnou oblohu, jděte na Miyajimu v březnu a dubnu.

Ať už se chystáte na Miyajimu kdykoliv, musíte být připraveni na neočekávaná změna počasí. Proto nezapomeňte sbalit vhodné oblečení a vybavení podle počasí.

Japonsko Miyajima je krásné místo pro návštěvu a nezáleží na tom, kdy tam přijdete. Vždy bude krásné. Připravte se na to, čemu říkáme "Počasí Miyajima"!


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Miyajima


1. Jak se dostanu na ostrov Miyajima?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Miyajima, je vlakem (JR San'yô Line) z Hirošimy do stanic Miyajimaguchi a poté trajektem do přístavu Miyajima. Trajekty jezdí každých 15 minut a cesta trvá asi 10 minut.

2. Musím platit vstupné na ostrov Miyajima?

Vstup na ostrov Miyajima je zdarma, ale návštěva některých atrakcí, jako je svatyně Itsukushima a Pagoda s pěti posvátnými stromy, je zpoplatněna.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Miyajima?

Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Miyajima je na podzim, kdy jsou listy jírovců na horách kolem ostrova nejkrásnější. Také jaro a zima jsou pěkné, ale v létě je na ostrově velké množství turistů.

4. Jaké jsou nejlepší místa na ostrově Miyajima?

Nejlepší místa na ostrově Miyajima jsou svatyně Itsukushima, Pagoda s pěti posvátnými stromy a horu Misen, která je nejvyšším bodem ostrova.

5. Co jsou jírovec a jak jsou v Japonsku populární?

Jírovec je typově nádherná japonská javorová rostlina s výraznými jasně červenými, žlutými nebo oranžovými lístky, která je v Japonsku velmi populární. Jírovce jsou považovány za symbol japonského podzimu a jsou často fotografovány v kombinaci se stavbami, chrámy a zahradami.


Dovolená Japonsko Miyajima


Miyajima je malebný ostrov ve vnitřním moři Japonska a jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi. Ostrov je domovem mnoha historických a náboženských památek, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jednou z nejznámějších atrakcí ostrova je Itsukushima, posvátný chrám UNESCO, který je považován za jeden z Japonských národních pokladů. Jeho hlavní brána "Torii" je symbolem Miyajimy a je na ní závislá přílivové systémy. Když moře stoupá, brána vypadá, že plave na vodě, což je obdivuhodný pohled.

Další zajímavostí na ostrově je velká dřevěná pagoda Goju-no-to, která je jedinou a největší buddhistickou pagodou, která se nachází mimo pevninskou část Japonska. Je obklopena krásnou přírodou a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Miyajima je také domovem několika upoutávajících japo


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko Miyajima - nejkrásnější ostrov země vycházejícího slunce

Japonsko je země plná kulturních skvostů a krásných přírodních scenérií. Jedním z nejvíce známých turistických přírodních zajímavostí v zemi je ostrov Miyajima. Nachází se v zátoce Hirošimského zálivu a je považován za nejkrásnější ostrov v zemi vycházejícího slunce.

Ostrov Miyajima je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Japonsku. Jeho název v překladu znamená "svatý ostrov", protože se zde nachází posvátný chrám Itsukushima, který je považován za jeden z nejvýznamnějších národních pokladů Japonska.

Hlavní atrakcí ostrova je Itsukushima Torii, což je velká brána postavená v moři. Tato brána je považována za jeden z nejvíce fotografovaných symbolů Japonska. Při přílivu bývá obklopena mořem a tvoří tak krásnou scenérii.

Další nezapomenutelnou atrakcí na ostrově Miyajima je zdejší jelení park. Zde totiž žijí divocí jeleni, kteří běhají volně po ostrově. Návštěvníci se zde mohou procházet mezi těmito přátelskými tvory a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Miyajima, zavřete oči a nechte se unést japonskou kulturou. Prožijete zde naprosto nevšední zážitky a uvidíte krásy, které jen tak někde na světě nenajdete.

Na letenky do Japonska se vyplatí začít koukat s několika týdny dopředu, protože lety do země nádherných sakur bývají obvykle rychle vyprodané. Ceny letenek se liší v závislosti na ročním období, ale přibližně se pohybují od 20 000 do 30 000 Kč. Většinou se létá s přestupem v Evropě, např. s KLM, Lufthansou, Emirates nebo Turkish Airlines.

Japonsko Miyajima není jen krásné místo, ale také důkaz toho, že člověk a příroda mohou spolu existovat v souladu a kráse. Pokud toužíte po této jedinečné zkušenosti, vydejte se na letiště, zakupte si letenky a vydejte se naproti nevšednímu dobrodružství.


Ubytování Japonsko Miyajima


Japonsko je známé svými krásnými historickými památkami a úchvatnou přírodou. Jednou z nejmalebnějších a nejobdivovanějších lokalit je ostrov Miyajima, který se nachází v Japonském moři nedaleko Hirošimy. Tento ostrov je považován za jedno z nejlepších míst pro ubytování a relaxaci během návštěvy Japonska.

Příjezd na Miyajimu je jedinečný, protože je známý pro svůj zlatý vodopád, který se nachází v jeho blízkosti. Když přijedete na ostrov, můžete pokračovat na své místo ubytování pěšky, nebo si vypůjčit kolo nebo rikšu, které jsou velmi populární mezi turisty.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je zde několik možností. Nejznámějším hotelem na ostrově Miyajima je Itsukushima, který se nachází přímo před slavným O-torii svatyně Itsukushima. Hotel nabízí vynikající pohled na O-torii a je obklopen nádhernou přírodou. Pokoje jsou prostorné a moderně vybavené, a můžete si užít relaxaci v hotelovém lázním, kde můžete vyzkoušet tradiční japonské lázeňské rituály.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější možnosti ubytování, existuje také několik malebných a tradičních japonských ryokanů na ostrově. Tyto ryokany nabízejí autentickou japonskou atmosféru a služby, včetně tradičních japonských pokojů s tatami (slaměné rohože) a futony (japonské matrace). Jsou také známy pro svou vynikající pohostinnost a kvalitní domácí jídlo.

Miyajima nenabízí jen úžasné ubytování, ale také mnoho zajímavých atrakcí a aktivit pro turisty. Nejvíce obdivovanou památkou je nepochybně slavná Itsukushima svatyně, která je považována za jednu z nejkřehčích a nejlépe dochovaných svatyní v Japonsku. Je postavena na moři a když je příliv, svatyně vypadá, jako by plavala na vodě. Další populární atrakcí na ostrově je horolezecká trasa na vrchol hoře Misen, který nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu alespoň 180 stupňů.

Navštívení Miyajimy během pobytu v Japonsku je zážitkem, který se těžko zapomíná. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo tradiční ryokan, odpočinek v ubytování na takovémto nádherném místě vás obohatí a oživí. Přírodní krása a historické památky Miyajimy spolu s přátelskou atmosférou a tradicemi Japonska vytvářejí nezapomenutelnou kombinaci.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky