Objevte nejlevnější lety

Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl

Dovolená Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl


Národní park Ağ-Göl, nacházející se v Azerbajdžánu, je jedním z přírodních pokladů této země. Tento park se nachází na jihozápadě země, nedaleko hranic s Tureckem. Jeho krásné jezero a rozmanitá fauna a flóra ho činí ideálním místem pro dovolenou a objevování přírodních krás.

Ağ-Göl, což v překladu znamená "modré jezero", je dominantním prvkem národního parku. Jeho intenzivně modré vody a horské scenérie vytvářejí nádhernou kombinaci, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jezero je známé také tím, že je jedním z největších sladkovodních jezer v Azerbajdžánu.

Národní park Ağ-Göl nabízí také možnost procházek a turistiky. Jeho malebné stezky a údolí lákají milovníky přírody, kteří zde mohou objevovat množství druhů rostlin a živočichů. Návštěvníci mohou také obdivovat rozmanité druhy ptáků, které se v parku vyskytují. Park je domovem pro mnoho ohrožených druhů, jako je třeba kavka černohřbetá nebo sokol stěhovavý.

Díky své poloze na jihozápadě Azerbajdžánu je národní park Ağ-Göl také výchozím bodem pro výlety do blízkého okolí. Nedaleko parku se nachází přírodní rezervace Turyanchyay, která je dalším lákadlem pro příznivce přírody. Zdejší divoké hory a malebné jezero činí z tohoto místa idylické místo pro odpočinek a relaxaci.

Pro dovolenou v Azerbajdžánu je národní park Ağ-Göl ideálním cílem. Jeho překrásné jezero, bohatá fauna a flóra a možnost procházek a turistiky nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v kontaktu s přírodou. Příjemné počasí v tomto regionu také přispívá k tomu, že dovolená zde je dokonalým únikem od každodenního shonu a stresu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl


1) Kde se nachází Národní park Ağ-Göl?

Národní park Ağ-Göl se nachází v Azerbajdžánu, přibližně 90 km jižně od města Gjandža.

2) Jaké jsou hlavní atrakce Národního parku Ağ-Göl?

Hlavní atrakcí národního parku je jezero Ağ-Göl, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Dále se zde nacházejí krásné vodopády, jezera a hory, které tvoří krásné scenérie pro turisty.

3) Jaký je vstupní poplatek do Národního parku Ağ-Göl?

Vstupní poplatek je 5 manatů (asi 2,5 USD) pro dospělé. Děti ve věku do 6 let mají vstup zdarma.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Ağ-Göl?

Nejlepší doba na návštěvu národního parku je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a neprší tolik. V zimě je v oblasti mnoho sněhu a návštěva není doporučena.

5) Je v Národním parku povoleno kempování?

Ano, kempování je povoleno v určených oblastech národního parku. Vstupné na kempování je zahrnuto v celkovém vstupném do parku.

6) Jaké aktivity jsou v Národním parku k dispozici?

Kromě procházek a výletů po národním parku je zde také možnost rybaření na jezeře Ağ-Göl a na některých dalších jezerech. Pro návštěvníky jsou k dispozici také horolezecké kurzy.

7) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Ağ-Göl?

Nejlepší způsob, jak se dostat do národního parku, je najmout si auto nebo si objednat dopravu od místního průvodce. Není doporučeno cestovat vlastním automobilem, protože v oblasti jsou špatné cesty a mnoho vodních překážek.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl


Azerbajdžán má mnoho krásných přírodních lokalit, které stojí za návštěvu, a jedním z nejpopulárnějších míst mezi turisty i místními obyvateli je Národní park Ağ-Göl (čti "Ag Gol").

Ağ-Göl se nachází v provincii Gobustan, asi 110 kilometrů jihozápadně od hlavního města Baku, a je to jedno z největších a nejvýznamnějších jezer v Azerbajdžánu. Během zimy je jezero pokryto ledem, a v létě poskytuje příjemné osvěžení v teplých dnech.

Národní park Ağ-Göl je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou divoké prasata, lišky, srnky a kozorožci. Dále zde můžete najít různé druhy ptáků, jako jsou orli a jestřábi. Parkem procházejí dvě významné migrace ptáků, které zde hnízdí a poté prodlužují svůj let do jiných částí světa.

Kromě krásné přírody se v okolí nachází několik historických a kulturních památek. Například asi 15 kilometrů od parku je Národní park Gobustan, který je známý svými petroglyfy, tedy skalními malbami, které byly vytvořeny lidmi před několika tisíci lety.

Pokud plánujete návštěvu Azerbajdžánu a chcete prožít krásy přírody, doporučujeme vám uvažovat o pobytu v blízkosti Národního parku Ağ-Göl. Existuje zde několik možností ubytování, od kempů až po luxusní hotely, takže si můžete vybrat podle svých preferencí.

Celkově lze říci, že Národní park Ağ-Göl je jedním z nejkrásnějších míst v Azerbajdžánu a stojí za to navštívit, pokud toužíte po klidu a odpočinku v přírodě. Kombinace krásného prostředí, přírodních scenérií a kulturních památek zde nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Letenka Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl


Azerbajdžán je země, která se pyšní svou bohatou přírodní krásou. Jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Národní park Ağ-Göl. Nachází se v západní části země, ve stejnojmenné oblasti Ağ-Göl, která je bohatá na biodiverzitu a umístěna v údolí zdobeném horskými štíty.

Národní park Ağ-Göl je známý svým rozsáhlým jezerem Aggol, které je hlavním turistickým lákadlem oblasti. Jezerem protéká svižná řeka Araz, která spolu s jezerem poskytuje domov pro mnoho vzácných druhů ptáků a další živočichy. Vodní ptáci, jako je kosoha bělokrká, orel východní nebo bahňák roháč jsou častými návštěvníky jezera Aggol. Ptactvo zde má ideální podmínky pro hnízdění a odpočinek během migrace.

Několik kilometrů od jezera se nachází krasové oblasti, které jsou hlavními turistickými atrakcemi národního parku. Jsou to jeskyně a propasti, jako je známá Karavansaray. Návštěvníci mohou prozkoumat tajemný svět podzemních chodeb a divit se impozantním vápencovým útvarům.

Ve vnitrozemí parku se nachází jedinečné druhy flóry a fauny. Lesy jsou domovem velkého množství druhů zvířat, jako jsou jeleni, divoká prasata, medvědi a vlci. Mezi endemické druhy flóry patří sirén Evropský, který je považován za symbol národního parku. Navštívit park je skvělý způsob, jak se podívat na tyto úžasné tvory a připojit se k jejich ochraně.

Národní park Ağ-Göl nenabízí pouze pohled na přírodu, ale také řadu venkovních aktivit, jako je pěší turistika, rybaření, adrenalinové sporty a kempování. Existuje také možnost se zúčastnit výletu na koni, kterým si můžete prohlédnout krásy parku z jiné perspektivy.

Při plánování návštěvy Národního parku Ağ-Göl je nejlepším způsobem, jak omít tuto krásnou oblast, letenka do Azerbajdžánu. Azerbajdžánská letecká společnost nabízí pravidelné lety ze všech hlavních evropských měst do Bakú, hlavního města země. Zde si můžete pronajmout auto nebo se napojit na turistické služby, které vám pomohou s cestou do Národního parku Ağ-Göl.

Návštěva Národního parku Ağ-Göl v Azerbajdžánu je zážitek, který vás přenese do přírodního ráje. Krásné jezero, obrovská krasová území a bohatá biodiverzita vám poskytnou nezapomenutelný zážitek. Nechte se unést krásou až k dokonalosti. Určitě to bude dovolenka, na kterou budete rádi vzpomínat po mnoho let.


Počasí Azerbajdžán Národní park Ağ-Göl


Azerbajdžán je země, která se nachází na pomezí Evropy a Asie. Je známá svou bohatou historií a kulturou, ale také krásnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů Azerbajdžánu je Národní park Ağ-Göl.

Národní park Ağ-Göl se nachází ve východní části země, nedaleko hranic s Íránem. Je to jedno z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních území v Azerbajdžánu. Park se rozkládá na ploše více než 13 000 hektarů a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Jedním z nejvýznamnějších přírodních jezer v parku je Ağ-Göl, což znamená Bílé jezero. Jezero je největším sladkovodním jezerem v Azerbajdžánu a má bílou barvu díky vysoce koncentrovanému minerálnímu obsahu. Tato unikátní barva jezera přitahuje mnoho návštěvníků a je jednou z hlavních atrakcí v parku.

Kromě Ağ-Göl jsou v parku také různé menší jezera, která jsou domovem pro mnoho druhů vodních ptáků. Milovníci přírody a ornitologie si zde mohou vychutnat krásu a jedinečnost ptáků, jako jsou labutě, pelikáni a mnoho dalších.

Národní park Ağ-Göl je také známý pro svou bohatou flóru. V parku rostou různé druhy dřevin, jako jsou borovice, jedle a jilmové stromy. Roste zde také mnoho druhů bylin a květin, které dodávají parku pestrost a krásu.

Navštěvníci parku mohou využít různé turistické stezky a cesty, které vedou přes úchvatnou krajinu. Kromě procházek je zde také možnost rybařit a kempovat. Zážitek z procházky kolem jezer a potoků v parku je nezapomenutelný a nabízí příležitost k odpočinku a relaxaci v klidné a krásné přírodě.

Národní park Ağ-Göl je chráněným územím Azerbajdžánu a slouží jako důležitá lokalita pro zachování biodiverzity. Je to místo, kde návštěvníci mohou objevit krásu přírody a odpočinout si od každodenního ruchu měst.

Pokud se ocitnete v Azerbajdžánu, nezapomeňte navštívit Národní park Ağ-Göl. Bude to skvělá příležitost vidět jedinečnou krásu přírody, objevit nové druhy rostlin a živočichů a zažít klid a pohodu v srdci přírody.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky