Objevte nejlevnější lety

Thajsko Phi Phi Islands

Letenka Thajsko Phi Phi Islands


Do you want us to write an article in English or Czech?


Ubytování Thajsko Phi Phi Islands


Phi Phi Islands jsou skupinou úchvatných ostrovů ležících ve východním Thajském moři. Tato oblíbená turistická destinace je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatnými korálovými útesy. Kromě toho, že Phi Phi Islands nabízejí nádhernou přírodu, mají také bohatou historii a kulturu. Stalo se to jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Thajsku.

Aby návštěvníci mohli naplno vychutnat krásy Phi Phi Islands, je důležité vybrat si správné ubytování. Na ostrovech Phi Phi je dostupná celá řada možností od luxusních resortů až po levnější hostely. V závislosti na rozpočtu a preferencích si zde každý najde ubytování, které mu vyhovuje.

Luxusní hotely a resorty na Phi Phi nabízejí bezkonkurenční pohodlí a luxus. Tyto hotely mají moderní vybavení, včetně bazénů, lázní, wellness center a vynikajících restaurací. Některé z nich jsou situovány na klidných a izolovaných plážích, které poskytují pocit odlehlého ráje. Luxusní ubytování je ideální pro páry a ty, kteří chtějí zažít nádhernou dovolenou ve stylu.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, Phi Phi také nabízí mnoho skvělých hostelských a levných hotelových možností. Tyto ubytování jsou často v centru města Tonsai, což je hlavní oblast ostrova. Hostely jsou ideální pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem a chtějí strávit více času na plážích a při průzkumu než v samotném ubytování.

Phi Phi Islands nabízí také populární možnost pobytu v bambusových chatkách. Ty jsou obklopené nádhernou přírodou a poskytují autentický zážitek z Thajska. Bambusové chatky mají často společné sociální zařízení, což umožňuje setkání s dalšími cestovateli a prožití společenské atmosféry.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, Phi Phi Islands jsou místem, které stojí za to navštívit. Bílé písčité pláže, azurově modré vody a pestrobarevné korály vás okouzlí. Ať už si vyberete luxusní resort, útulný hostel nebo chatku, budete mít skvělý zážitek uvnitř tohoto ráje na Zemi.


Počasí Thajsko Phi Phi Islands


Phi Phi Islands je souostroví ležící v Andamanském moři v provincii Krabi v Thajsku. Toto malebné místo je jeden z nejkrásnějších turistických cílů na světě, a to především díky své úchvatné přírodě, bílým písečným plážím a tyrkysovému moři. Pokud se chystáte navštívit Phi Phi Islands, je důležité si zjistit, jaké počasí tam vládne pro správné plánování vaší dovolené.

Phi Phi Islands leží ve středozemním podnebném pásu, což znamená teplé počasí po většinu roku. Nejběžnější období pro návštěvu ostrovů je od listopadu do dubna, tedy během suchého období. Během této doby se teploty pohybují průměrně mezi 25 až 32 stupni Celsia, což je ideální teplota pro koupání a slunění.

V období od května do října nastává monzunové období, kdy je zde mnohem více srážek. Nejvíce dešťů padá v červenci a srpnu, kdy se může jednat o velmi silné lijáky. I přesto, že se jedná o období s většími srážkami, někteří turisté preferují návštěvu Phi Phi Islands právě během tohoto období, protože ostrovy jsou méně rušné a ceny ubytování jsou nižší.

Je důležité si uvědomit, že i během suchého období může dojít k občasnému dešti. Pokud se chystáte na Phi Phi Islands, je dobré si vzít lehký deštník nebo pláštěnku, abyste byli připraveni na případné nepředvídatelné srážky.

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí na Phi Phi Islands, je teplota moře. Mořská voda zde dosahuje až 30 stupňů Celsia, což je ideální pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Vzhledem k tomu, že Phi Phi Islands jsou velmi populární turistickou destinací, doporučuje se rezervovat ubytování a dopravu již předem, zejména během hlavních sezón a svátků. Během suchého období jsou ostrovy velmi rušné, a proto je dobré mít vše předem zajištěné.

Všechny tyto faktory je třeba zvážit při plánování návštěvy Phi Phi Islands. Bez ohledu na to, které období si vyberete, určitě budete ohromeni krásou tohoto thajského ráje.


Dovolená Thajsko Phi Phi Islands


Phi Phi Islands jsou malebným ostrovním rájem ležícím v Andamanském moři, nedaleko pobřeží Thajska. Tato destinace je oblíbená mezi turisty z celého světa díky svým úchvatným plážím, tyrkysově modrému moři a exotickému prostředí. Pokud plánujete dovolenou na Thajsko, Phi Phi Islands by rozhodně neměly chybět na vašem itineráři.

Phi Phi Islands jsou tvořeny šesti ostrovy, přičemž dva z nich, Phi Phi Don a Phi Phi Leh, jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější. Phi Phi Don je jediným obydleným ostrovem, kde se nacházejí hotely, restaurace a veškerá infrastruktura pro turisty. Toto místo nabízí širokou nabídku ubytování pro různé rozpočty a preference. Najdete zde jak luxusní resorty s plážovou polohou, tak i levnější varianty pro ty, kteří chtějí ušetřit.

Na Phi Phi Don se nachází i živá a rušná oblast kolem Tonsai Bay, která je centrem večerního života na ostrovech. Zdejší bary a kluby nabízí různé druhy zábavy a jsou oblíbené mezi mladými turisty. Nicméně, pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete se ubytovat v jiných částech ostrova, jako je například Long Beach nebo Loh Dalum Bay.

Život na Phi Phi Don je velmi relaxační a lze zde zapomenout na stres moderního života. Můžete se ponořit do tyrkysových vod Andamanského moře, prozkoumat podvodní svět při šnorchlování nebo potápění, a nebo navštívit okolní opuštěné pláže, které jsou dosažitelné pouze lodí.

Dalším skvostem Phi Phi Islands je Phi Phi Leh, který byl zfilmován ve slavném filmu Pláž s Leonardo DiCapriem. Tento opuštěný ostrov je menší a má méně možností ubytování, ale nabízí na oplátku nejkrásnější pláže a scenérie. Nejznámější z nich je Maya Bay, která je často plná turistů, ale i tak stojí za návštěvu díky své horské kulise a křišťálově čistému moři.

Phi Phi Islands jsou také ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Můžete si zapůjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, vydat se na rybářský výlet, anebo si pronajmout loď a prohlédnout si další nedotčené pláže a ostrůvky v okolí.

Při navštěvě Phi Phi Islands je důležité pamatovat na ochranu přírody a podporovat udržitelný cestovní ruch. Správa ostrovů vede kampaně na podporu recyklace, čistoty pláží a ochrany korálových útesů. Je důležité respektovat přírodní rezervace a vyhýbat se poškozování životního prostředí.

Pokud plánujete dovolenou na Thajsko, Phi Phi Islands jsou nezapomenutelným cílem. Tady se můžete odpočinout, užívat si slunce, moře a tropickou atmosféru. Ať už preferujete klidnou plážovou dovolenou, nebo dobrodružný pobyt s vodními sporty, Phi Phi Islands mají co nabídnout pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Phi Phi Islands


1. Jak se dostat na Phi Phi Islands?

Existují dvě možnosti – trajektem z Phuketu nebo z Krabiho.

2. Kolik stojí trajekt na Phi Phi Islands?

Cena závisí na sezóně a na tom, z jakého přístavu odplouváte. Obvykle se cena pohybuje okolo 300-500 THB.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Phi Phi Islands?

Mezi nejlepší patří Maya Bay, Long Beach, Monkey Beach a Loh Dalum Bay.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Phi Phi Islands?

Ideální doba na návštěvu je od listopadu do dubna, kdy je hezké počasí a spousta slunce.

5. Kam můžu na Phi Phi Islands vyrazit na výlet?

Existuje spousta možností, například snorkelování, potápění, plavání, procházky po ostrově, návštěva skalních jeskyní a další.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace na Phi Phi Islands?

Mezi nejlepší patří Papaya, Unni's, Tom Yam, The Beach Club a další.

7. Potřebuji vízum na Phi Phi Islands?

Vízum není nutné, pokud zůstanete na ostrovech méně než 30 dní.

8. Jaké oblečení si vzít na Phi Phi Islands?

Na Phi Phi Islands je běžné nosit lehčí a vzdušnější oblečení, jako jsou krátké kalhoty, trička a plavky.

9. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity na Phi Phi Islands?

Mezi nejoblíbenější aktivity patří potápění, snorkelování, plavání, procházky po ostrově a návštěva krásných pláží.

10. Jaké jsou nejlepší hotely na Phi Phi Islands?

Mezi nejlepší hotely patří K House Phi Phi, Phi Phi Andaman Legacy Resort, Phi Phi The Beach Resort, The Cobble Beach a další.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky