Objevte nejlevnější lety

Filipíny Puerto Galera

Počasí Filipíny Puerto Galera


Filipíny jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších turistických cílů na světě. Puerto Galera je nádherné město na Filipínách, které se nachází na ostrově Mindoro. Toto město patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na Filipínách a ničemu se to nediví – krásné pláže, velké množství aktivit a skvělé počasí dělají z Puerto Galera skvělou volbu pro vaši dovolenou.

Klima v Puerto Galera je tropické, což znamená, že zde panuje horké a vlhké počasí po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32 °C a vlhkost vzduchu je velmi vysoká, což může být pro některé turisty nepříjemné. Nejteplejším obdobím roku je od února do května, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40 °C. Díky velkému množství srážek během celého roku je Puerto Galera velmi zelené a plné rostlin.

Srpen a září patří mezi nejdeštivější měsíce na Filipínách a Puerto Galera není výjimkou. Během těchto měsíců může být počasí nevypočitatelné – od silného deště a bouřek až po krásné a slunné dny. Proto je dobré si vybrat ubytování, které vám umožní splnit své plány pro případ, že by počasí nebylo ideální pro plážování.

Nejlepší období pro návštěvu Puerto Galera jsou zimní měsíce od listopadu do února, kdy se teploty snižují na příjemných 20-25 °C a srážky jsou minimální. Během této doby budete moci užívat si krásné slunce, modré nebe a krásné pláže. Pokud se nechcete potýkat s vyššími cenami a davem turistů, můžete zvolit vyšší měsíce, například duben či říjen.

V Puerto Galera je celkem tři mořské regiony a každý z nich má jinou teplotu vody. Nejteplejší voda se nachází v oblasti Sabang, kde se teplota vody může vyšplhat až na příjemných 30 °C. Místy může být voda klidná, ale často zde bývají vlny, které umožňují nejrůznější sporty, jako je například windsurfing.

Celkově je Puerto Galera skvělým místem pro vaší dovolenou, pokud milujete horké a vlhké počasí, nádherné pláže a velké množství aktivit. S výhledem na toto nádherné místo, rozhodně nebudete litovat vaší volby jako turisty.


Letenka Filipíny Puerto Galera


Pokud hledáte tropický ráj s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a nezapomenutelnými dobrodružstvími, nemusíte hledat dál než na Filipíny a konkrétně na jedno z nejpopulárnějších turistických míst - Puerto Galera.

Puerto Galera se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mindoro, pouhé tři hodiny jízdy trajektem od Metra Manily. Tento kouzelný ostrov je dlouhodobě oblíbeným cílem turistů z celého světa díky svému ohromujícímu přírodnímu krásu. Název "Puerto Galera" v překladu znamená "Přístav zářícími" a toto místo své jméno opravdu naplňuje.

Jednou z hlavních atrakcí Puerto Galera jsou jeho pláže, které jsou mezi nejkrásnějšími nejen na Filipínách, ale i ve světě. Známé pláže, jako je White Beach, Sabang Beach a Aninuan Beach, nabízejí dokonalé prostředí pro odpočinek, opalování a koupání v teplém moři. Zde můžete strávit celé dny relaxováním pod palmami, zkoušením vodních sportů nebo vychutnáváním delikátních mořských plodů a tropických koktejlů v restauracích podél pobřeží.

Puerto Galera je také velkým lákadlem pro milovníky potápění. Pod hladinou Maledivského moře, které obklopuje ostrov, se nachází úžasný podvodní svět plný korálových útesů, vycházkových cest a exotických mořských živočichů. Potápěči zde mohou objevovat vraky lodí, útesy a bráněné rybí osady. Mnoho potápěčských center nabízí kurzy, výlety a vybavení pro všechny úrovně zkušeností.

Pro ty, kdo si chtějí trochu odpočinout od pláže a potápění, Puerto Galera nabízí také mnoho dalších atrakcí. Můžete navštívit vodopády Tamaraw, které jsou jedinečně krásné, nebo se vydat na treky a procházky po okolních horách a pralesích. Nezapomeňte také navštívit město Puerto Galera, kde můžete prozkoumat místní kulturu, nakupovat na tržištích a ochutnat tradiční filipínskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Puerto Galera, nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Existují přímé lety z Manily na Mindoro, které trvají pouhých 45 minut, a poté můžete pokračovat do Puerto Galera trajektem nebo katamaranem.

Filipíny a jejich krása nemají obdoby, a proto je Puerto Galera tak oblíbeným turistickým cílem. Tento božský tropický ráj vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodního bohatství, dobrodružství a relaxace. Takže pokud plánujete svou další exotickou dovolenou, nezapomeňte zvážit Puerto Galeru jako svůj cíl - určitě nebudete litovat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Puerto Galera


1. Jak se dostanu z Manily do Puerto Galera?
Odpověď: Nejběžnější způsob dopravy je trajektem z přístavu Batangas na Filipínském ostrově Luzon.

2. Kolik trvá cesta trajektem z Batangas do Puerto Galera?
Odpověď: Doba plavby trajektem obvykle trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Puerto Galera?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Puerto Galera patří White Beach, Sabang Beach, Talipanan Beach a Lalaguna Beach.

4. Jaké aktivity jsou možné v Puerto Galera?
Odpověď: V Puerto Galera si můžete užít potápění, šnorchlování, jízdu na banánu, jetovým skútrem, vodní skútry, trekking, vodopády a relaxaci na pláži.

5. Kde se nejčastěji ubytovat v Puerto Galera?
Odpověď: Nejpopulárnějšími místy pro ubytování v Puerto Galera jsou White Beach, Sabang Beach a Aninuan Beach.

6. Existuje nějaká památka nebo atrakce, kterou bych měl navštívit v Puerto Galera?
Odpověď: Ano, můžete navštívit Tamaraw vodopády, jeskyně Talipanan, Farol de Punta de Malabrigo nebo chrám Iglesia de San Agustin.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Puerto Galera?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Puerto Galera patří Tamarind Restaurant, Luca's Ristorante Italiano, Vesuvio Pizzeria & Restaurant a Mojito Bar & Restaurant.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Puerto Galera?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Puerto Galera je v období od listopadu do května, kdy je sucho a teploty jsou příjemné.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Puerto Galera?
Odpověď: V Puerto Galera se k pohybu můžete využít tricyklů, jeepneyů, motorek nebo chodit pěšky.

10. Jaký je v Puerto Galera průměrný náklad na život?
Odpověď: Průměrný denní náklad na život v Puerto Galera se pohybuje mezi 800 až 1500 Filipínských pesos, v závislosti na vašem životním stylu a preferencích.


Dovolená Filipíny Puerto Galera


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, neváhejte zamířit na Filipíny a navštívit krásný ostrov Puerto Galera. Tato idylická destinace je skryta na ostrově Mindoro v zálivu Batangas a nabízí nepřeberné množství aktivit a přírodních krás pro všechny návštěvníky.

Puerto Galera je známá svými úchvatnými plážemi, průzračnou tyrkysovou vodou a křišťálovým korálovým útesem. Na tomto ostrově můžete relaxovat na bílých písčitých plážích a nechat se hýčkat příjemným slunečním svitem. Oblast Puerto Galera je známá nejenom svými plážemi, ale také skvělými možnostmi potápění a šnorchlování. Pod hladinou vody se skrývá nádherný podmořský svět s množstvím korálových útesů a pestrobarevnými rybami, což vytváří nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky vodního sportu.

Pokud se vám nechce jen tak relaxovat na pláži, Puerto Galera je také vyhlášenou destinací pro dobrodružné aktivity. Můžete si zde například zapůjčit motorku a projet se po krásné přírodní scenérii. Pro všechny milovníky přírody je zde také mnoho turistických tras, které vás provedou skrze tropické lesy a ukážou vám úchvatný výhled na okolní horské panorama.

Kromě toho můžete navštívit také místní vesničky a poznat místní kulturu a tradice. Filipíny jsou známé pro svou přátelskost a hostinnost místních obyvatel, takže se můžete těšit na přátelské přijetí a možnost poznat místní obyvatele a jejich zvyky.

Pokud jde o ubytování, v Puerto Galera najdete širokou škálu možností od luxusních resortů až po cenově dostupné ubytování ve vesnicích. Bez ohledu na váš rozpočet určitě najdete vhodné ubytování, které splní všechny vaše požadavky.

Ať už si plánujete relaxovat na pláži, šnorchlovat, potápět se, nebo se věnovat dobrodružným aktivitám, Puerto Galera na Filipínách je bezpochyby skvělou volbou pro vaši další dovolenou. Ponořte se do krásné přírody a zažijte příjemné chvíle na jedné z nejkrásnějších pláží na světě.


Ubytování Filipíny Puerto Galera


Pokud hledáte krásné a levné ubytování na Filipínách, může být Puerto Galera tou pravou volbou pro vás. Nachází se na západním pobřeží ostrova Mindoro asi 130 kilometrů jižně od Manily a je to oblast s nádhernými plážemi a úchvatnými výhledy.

Existuje mnoho možností ubytování v Puerto Galera, od levných hostels a penzionů až po luxusní hotely s plným servisem. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci najít to správné ubytování pro vás.

Hostely a penziony

Pokud hledáte levné a přátelské ubytování v Puerto Galera, hostely a penziony jsou skvělou volbou. Můžete získat základní, ale čistý pokoj s ventilátorem nebo s klimatizací a sdílenou koupelnou za velmi přijatelné ceny.

Například Blue Water Lodge nabízí pohodlné a prostorné pokoje, které jsou jen pár kroků od pláže. Cena za noc se pohybuje okolo 800-1000 filipínských pesos (asi 300-400 českých korun).

Další možností je Mountain Beach Resort, který se nachází na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na moře. Nabízí ubytování v prostorných a vkusně zařízených pokojích s možností výběru mezi klimatizací a ventilátorem. Cena za noc se pohybuje okolo 1200-1500 filipínských pesos (asi 500-600 českých korun).

Hotely s plným servisem

Pokud hledáte větší luxus a soukromí, Puerto Galera má také několik hotelů s plným servisem. Tyto hotely jsou obvykle větší a nabízejí vysokou úroveň prodejnosti a komfortu. Nabízí pokojovou službu, bazény, masáže a další služby.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v oblasti je Encenada Beach Resort, který se nachází na břehu moře a nabízí luxusní pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na moře. Hotel má také bazén, vířivku, restauraci a plážový bar. Cena za noc se pohybuje okolo 7000 filipínských pesos (asi 2800 českých korun).

Dalším možným luxusním hotelem je Dream Hill Condos and Spa, který se nachází na kopci nad Puerto Galera. Tento hotel nabízí prostorné apartmány s kuchyní, obývacím pokojem a balkonem s nádherným výhledem na moře. K dispozici také je bazén, jacuzzi, sauna a masážní terapie. Cena za noc se pohybuje okolo 5000 filipínských pesos (přibližně 2000 českých korun).

V Puerto Galera najdete mnoho dalších možností ubytování všech možných kategorií a cenových relací. Od levných hostels až po luxusní hotely s plným servisem. Během pobytu si můžete užívat krásné pláže, jíst chutné jídlo a objevovat kulturní zajímavosti v této úchvatné oblasti.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky