Objevte nejlevnější lety

Turkmenistán Darvaza Gas Crater

Počasí Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán, malá středoasijská země, je známá svými dramatickými krajinami a jedinečnými geologickými útvary. Jedním z těchto fascinujících míst je Darvaza Gas Crater, který se nachází v poušti Karakum.

Darvaza Gas Crater je přezdíván "Dveře pekla" a je to neobvyklý přírodní úkaz, který vznikl při průzkumu ropy v 70. letech minulého století. V roce 1971 zde sovětští inženýři prováděli vrt do země, aby našli ložiska ropy. Během vrtání se však propadli do ohnivého kráteru, který byl plný zemního plynu. Aby se zabránilo rozptýlení plynu do ovzduší, rozhodli se založit oheň, předpokládajíce, že plynný zdroj se v několika dnech vyčerpá a problém ustoupí.

Ovšem tato metoda se ukázala jako mylná, protože plynný zdroj v kráteru se nevyčerpal a oheň hořel nepřetržitě již více než 50 let. Od té doby je Darvaza Gas Crater neustále zapáleným ohněm uprostřed pouště, což vytváří surreální obrazek.

Tento kráter má průměr přibližně 69 metrů a hloubku 30 metrů. Jeho plameny se vznášejí vysoko nad krajinu a v noci poskytují fantastickou scenérii. Při pohledu na tento ohnivý kráter se zdá, jako byste skutečně stáli u dveří do pekel. Uvnitř kráteru je teplota nesnesitelně vysoká, dosahující až 1 000 °C.

Darvaza Gas Crater se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Turkmenistánu. Přitahuje nejen zájemce o geologii, ale také dobrodruhy a fotografy, kteří si přijdou vychutnat tuhle mrazivou atmosféru na vlastní oči. Ačkoli je vstup na okraj kráteru povolen, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a důkladně si prohlédnout varování týkající se blízkosti ohně.

I přes svou působivou atmosféru nese Darvaza Gas Crater také jistý dopad na životní prostředí. Oheň uvolňuje velké množství oxidu uhličitého, což má negativní vliv na ovzduší. Navíc, závislost na zemním plynu jako palivovém zdroji je také otázkou, kterou si země začala více uvědomovat.

Darvaza Gas Crater v Turkmenistánu je jediným místem na světě, kde můžete zažít takovýto unikátní přírodní úkaz. Je to místo, které zaujme svým dramatickým vzhledem a zároveň vytváří určitou provokativní otázku o našem vztahu k přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Darvaza Gas Crater


1. Co je Turkmenistán Darvaza Gas Crater?
Turkmenistán Darvaza Gas Crater, známý také jako Brána pekel či Portál do pekla, je kráter sopečného původu, který se nachází v poušti Karakum v Turkmenistánu.

2. Jak vznikl Turkmenistán Darvaza Gas Crater?
Kráter vznikl v roce 1971, když sovětští geologové při průzkumu oblasti objevili podzemní zásoby zemního plynu. Při vrtání se ale propadli do jeskyně, která se začala propadat. Aby se zabránilo úniku škodlivého plynu, bylo rozhodnuto ho zapálit. Plamen nikdy nezhasl a od té doby hoří dodnes.

3. Jaký je účel Turkmenistán Darvaza Gas Crateru?
Původním účelem zapálení kráteru bylo zbavit se nebezpečného zemního plynu. Nicméně dnes se stal turistickou atrakcí a je považován za jednu z nejzajímavějších a tajemných lokalit na světě.

4. Jaký je průměr Turkmenistán Darvaza Gas Crateru?
Průměr kráteru je přibližně 69 metrů a hloubka zhruba 30 metrů.

5. Jakou barvu má plamen Turkmenistán Darvaza Gas Crateru?
Plamen hořící v Turkmenistán Darvaza Gas Crateru je oranžový a viditelný i značnou vzdáleností.

6. Je možné se k Turkmenistán Darvaza Gas Crateru dostat?
Ano, kráter je přístupný pro turisty. Existují organizované zájezdy, které vás přivezou a ukážou vám tento unikátní přírodní jev. Nicméně je důležité mít na paměti, že místo se nachází v poušti a nemá žádné vybavení jako obchody nebo restaurace.

7. Je Turkmenistán Darvaza Gas Crater nebezpečný?
I když se může zdát ohnivý plamen hrozivý, kráter je stabilní a je považován za bezpečné místo pro návštěvu. Je však třeba dodržovat varování a doporučení průvodce.

8. Existují v Turkmenistán Darvaza Gas Crateru i další atrakce?
Turisté mají také možnost pozorovat hvězdy nad kráterem v noci, protože oblast je velmi temná a nezamořená světelným smogem.


Ubytování Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán: Darvaza Gas Crater - Neobvyklé místo k odpočinku!

Turkmenistán, malá země v oblasti Střední Asie, ukrývá mnoho tajemství a unikátních zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Darvaza Gas Crater - také známý jako Brána do pekla.

Darvaza Gas Crater byl vytvořen v roce 1971 během sovětských průzkumů ropy a zemního plynu v oblasti. Během této práce se země propadla a vytvořila velký kráter v zemi. Inženýři se rozhodli spálit zemní plyn, aby se kráter zbavil-toxických plynů. Když se to udělalo, nebyly očekávány žádné další důsledky.

Jak se však ukázalo, oheň nebylo možné uhasil a hoří již 49 let. Kráter je velký asi 70 metrů a je okolo něj stále vidět plameny. To vytvořilo neuvěřitelné místo k navštívení.

Aby mohli turisté přijít a vidět tento velkolepý dar přírody, byl nedaleko Darvaza Gas Crater postaven kemp. Tento kemp je velmi jednoduchý, ale poskytuje vše, co potřebujete pro příjemnou návštěvu - stanoviště pro stany, záchody, zdroj pitné vody a několik ohnišť pro vaření.

Během dne můžete relaxovat na nafukovacích lehátkách, vařit na ohni a pozorovat plameny kráteru. V noci se kemp stane ještě magičtějším, protože plameny vytvářejí fascinující záře. Můžete se dokonce připojit k místním pastevcům a spát pod hvězdami.

Existuje několik turistických agentur, které vás vezmou na výlet do Darvaza Gas Crater a zajistí ubytování v kempe. Tyto agentury obvykle nabízejí i jídla a pití. Cena se může lišit podle délky vašeho pobytu.

Darvaza Gas Crater patří mezi nejzajímavější turistické atrakce v Turkmenistánu a je to určitě místo, které byste neměli vynechat při své návštěvě této oblasti. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a jednu z nejlepších dovolených vašeho života!


Letenka Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán Darvaza Gas Crater - Úžasné místo plné přírodních divů

Turkmenistán, není zemí, kterou byste si řekli jako první, kam byste se chtěli podívat, ale to se brzy změní, jakmile uslyšíte o Darvazské věži v Turkménii, také známého jako Turkmenistán Darvaza Gas Crater.

Toto místo se stalo velmi populárním turistickým cílem a získalo si zaslouženou pozornost díky krásné přírodě a jedinečnému přírodnímu fenoménu, který je k vidění prakticky pouze zde. Darvaza Gas Crater je ohromujícím a nebezpečným ohnivým pramenem uprostřed pouště Karakum. Jedná se o přirozený kráter o průměru 60 metrů, který vznikl v roce 1971 kvůli neúspěšnému průzkumu ložiska zemního plynu. Od té doby byl kráter vypálen a vysílá oheň v noci i přes den.

Cestu k darvazské věži lze nejlépe zahájit z hlavního turkménského města Ašchabadu. Cesta k odlehlému místu je docela adrenalinový zážitek. Autem projedete po kamenité silnici, obklopené nekonečnými písečnými dunami a navštívíte také vedlejší přírodní látky jako například velrybí kosti v okolí.

Po příjezdu uvidíte první pohled na kráter. Celé místo je kouzelné a turisté se okamžitě ponoří do aktivity, dokonce mnozí zůstanou několik dní, aby zažili více adrenalinových dobrodružství. Pokud jste připraveni vystoupat na vrchol kráteru, berte s sebou kyslíkový přístroj, protože tu vládne plynná atmosféra.

Během večera, kdy se slunce začíná snižovat, uvidíte nezapomenutelnou podívanou. Pohled na plameny a horký oheň, kterým pálí země, a zároveň hvězdnou oblohu nad ní, je něco, co nikdy nezapomenete. Pokud se chcete projít kolem kráteru, nezapomeňte na osobní bezpečnostní opatření.

Toto místo je nepochybně hodně horké a nebezpečné, ale zároveň ohromující, což ho dělá ideálním místem pro dobrodružné a odvážné lidi. Pokud hledáte zážitek, který by vám dal něco o čem byste mohli mluvit zbytek života, navštivte Turkmenistán Darvaza Gas Crater.


Dovolená Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán, země bohatá na přírodní krásy a kulturní dědictví, je domovem jedinečné turistické atrakce známé jako Darvaza Gas Crater, která je také známá jako „Vrtná brána do pekla“. Jedná se o ohnivou propast, která přitahuje dobrodružné turisty z celého světa.

Nachází se v pouštní oblasti Karakum, ve střední části Turkmenistánu. Tento neuvěřitelný kráter má průměr přibližně 70 metrů a dosahuje hloubky kolem 20 metrů. Co tento kráter z něj však činí tak jedinečným a velmi populárním u turistů, je jeho nepřetržitý ohnivý plamen, který hoří již více než 50 let.

Historie tohoto ohnivého kráteru sahá do roku 1971, kdy geologové zjistili v oblasti Karakum bohatý zásobák zemního plynu. Během průzkumných prací se však vytvořil obrovský kráter poté, co se propadla půda pod těžebním postrojem. Aby se zabránilo úniku toxických plynů do okolí, rozhodli se výzkumníci zapálit propuštěný plyn. Předpokládali, že oheň bude vyhořet za několik dní. Ovšem ještě dnes plamen hoří s valnou silou.

Darvaza Gas Craterk je fantastickým místem k návštěvě pro dobrodružné turisty, kteří hledají neuvěřitelné zážitky a přírodu v její nejdivočejší podobě. Tento ohnivý kráter vytváří jedinečnou scenérii v poušti, která působí až surrealistickým dojmem. Návštěvníci se mohou toulat kolem propasti a obdivovat ohnivý plamen, který dramaticky osvětluje okolní krajinu.

Nocování poblíž Darvaza Gas Crater je dalším zážitkem, který stojí za to. Když se setmí a všechno je zahaleno temnotou, ohnivý plamen z kráteru vytváří jedinečnou atmosféru, kterou nelze popsat slovy. Mnoho turistů si zařizuje kempy poblíž kráteru a tráví zde romantické večery, relaxující u táboráku a obdivující jedinečnou přírodní scenérii.

I když je Darvaza Gas Crater ohromující a fascinující, je důležité si uvědomit, že jde o přírodní jev, který může být nebezpečný. Bylo zaznamenáno několik případů úrazů neopatrnými návštěvníky, kteří se příliš přiblížili ke kráteru. Proto je nezbytné dodržovat všechna bezpečnostní opatření a respektovat pokyny místních průvodců.

Navštívit Darvaza Gas Crater v Turkmenistánu je skutečným dobrodružstvím a jedinečným zážitkem. Kdo hledá něco mimořádného, rozhodně by neměl minout tuto atrakci. Ohnivý kráter oživí váš sen o dovolené plné dobrodružství a přírodní krásy.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky