Objevte nejlevnější lety

Gabon Ivindo National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Ivindo National Park


1. Co je Gabon Ivindo National Park?
- Gabon Ivindo National Park je národní park nacházející se v Gabonu, který je známý svou bohatou biodiverzitou a nádhernou přírodní krajinou.

2. Jaké druhy zvířat je možné v parku vidět?
- V Gabon Ivindo National Parku lze spatřit různé druhy zvířat, včetně goril, slonů, leopardů, krokodýlů, šimpanzů, opic a mnoho dalších.

3. Jak se do parku dostat?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Gabon Ivindo National Parku, je letecky přistát v Libreville, hlavním městě Gabonu, a poté přejet na místo letadlem nebo autem.

4. Existuje v parku možnost ubytování?
- Ano, v parku je možné najít několik ubytovacích zařízení, včetně kempování, chat a resortů.

5. Jaké aktivity nabízí park pro návštěvníky?
- Park nabízí možnosti pro turistiku, pozorování zvířat, rybaření, vodní sporty, rafting a výlety na lodích po řekách a jezerech v parku.

6. Jaký je vstupní poplatek do parku?
- Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na vašem statusu (místní občan, turista) a typu aktivity. Doporučuje se vždy prověřit aktuální informace před návštěvou parku.

7. Je možné si zapůjčit průvodce?
- Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám další informace o fauně, flóře a historii místa.

8. Existují nějaká omezení nebo pravidla pro návštěvu parku?
- Ano, je důležité dodržovat pravidla parku, včetně nenesení nedovolených věcí, dbát na čistotu a respektovat přírodu a životní prostředí. Také je třeba řídit se pokyny průvodce a dodržovat bezpečnostní opatření.

9. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
- Nejlepší období pro návštěvu Gabon Ivindo National Parku je obvykle v období sucha, které trvá od června do září. To je období s nižšími srážkami a příznivějšími podmínkami pro turistiku a pozorování zvířat.

10. Proč stojí za to navštívit Gabon Ivindo National Park?
- Gabon Ivindo National Park je jedinečné místo, kde můžete zažít neuvěřitelnou divočinu, fascinující zvířata a ponořit se do nádherných přírodních scenérií. Je to skvělá příležitost pro dobrodružství v jednom z nejzachovalejších ekosystémů na světě.


Dovolená Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park, situovaný v rovníkové části státu Gabon v Africe, je jedním z nejmalebnějších a nejdivočejších přírodních prostředí na světě. Park je jednou z nejlépe hodnocených destinací v Gabonu a je domovem pro bohatou a rozmanitou floru a faunu. Pro cestovatele, kteří hledají přírodu v její nejčistší podobě, je Ivindo National Park neodolatelným místem pro dovolenou.

Park se rozprostírá na rozloze přibližně 3000 čtverečních kilometrů a je značně odlehlý, což mu dává status skutečného klenotu pro ty, kteří sem dorazí. Hlavní turistickou atrakcí parku je řeka Ivindo, která je tokem ve škále mezi vodopády a turbulentními peřejemi. Pro milovníky dobrodružství je možné zapůjčit si kanoe a prozkoumat úžasné krajinu z vody.

Park nabízí také širokou škálu trekingových tras, které vás provedou bujnými tropickými deštnými lesy a přiblíží vám místní faunu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů, včetně goril, šimpanzů, slonů, levhartů, několika opicovitých druhů a mnoha dalších. Je to ideální místo pro pozorování zvířat a pro cestovatele, kteří si chtějí užít blízkost divoké přírody.

Jednou z nejznámějších atrakcí v parku je vodopád Kongou, který je jedním z nejvyšších a nejimpozantnějších vodopádů v Africe. Tyto vodopády poskytují nádherný pohled a jsou jedním z hlavních důvodů, proč přijet do Gabonu a navštívit Ivindo National Park.

Pro ty, kteří chtějí prožít opravdovou africkou dobrodružnou dovolenou, je možné v Ivindo National Parku ubytovat se ve stanu a prožít noc pod hvězdami. Kromě toho je zde také možnost pobytu v luxusních lodgech, které poskytují veškeré pohodlí při objevování parku.

Gabon Ivindo National Park je jedinečným místem, které propojuje nádhernou přírodu, divokou zvěř a dobrodružství. Cestovatelé, kteří se sem vypraví, budou odměněni okouzlujícími scenériemi a vzrušujícími zážitky. Je to skutečný klenot v srdci Afriky a dovolená v tomto parku bude zážitkem, který nezapomenete.


Ubytování Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků ve střední Africe. Nachází se v srdci Gabonu, v provincii Ogooué-Ivindo. Park je známý svou bohatou biodiverzitou a jeho ochranou přírodních krás.

Pokud se rozhodnete navštívit Gabon Ivindo National Park, máte na výběr z různých možností ubytování. Na území parku se nachází několik kempů a lodží, které nabízejí příjemné a pohodlné prostředí pro turisty.

Jednou z možností je Kemp Langoué Bai Camp, který se nachází na břehu řeky Ivindo. Tento kemp poskytuje základní ubytování ve stanech s jednoduchým nábytkem. V kempu jsou k dispozici společné sprchy a toalety. Kemp je ideálním místem pro ty, kteří preferují více dobrodružný zážitek a kontakt s přírodou.

Pro náročnější turisty je zde nabídka lodíí. Jeden z příkladů je Loango Lodge, která se nachází nedaleko parku. Tato lodge nabízí luxusní ubytování a moderní vybavení. Hosté mohou očekávat komfortní postele, vlastní koupelnu s teplou vodou a výhled na okolní přírodu. Loango Lodge je také vybavena restaurací, kde se podávají tradiční místní jídla.

Další možností je ubytování v kempu Mokéla Camp, který se nachází v blízkosti slavného vodopádu Kongou. Kemp poskytuje jednoduché stany a základní vybavení. Hosté se mohou těšit na krásnou přírodu a klidné prostředí.

Nejdůležitější věcí při ubytování v Gabon Ivindo National Park je si uvědomit, že se nacházíte uprostřed divočiny. To znamená, že nemusíte očekávat luxusní vybavení, jako například teplou vodu nebo elektrický proud po celou dobu. Je dobré se vybavit svítilnou a přenosným dobíjecím zařízením.

Ať už se rozhodnete pro luxusnější ubytování nebo dobrodružství ve stanech, Gabon Ivindo National Park nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat přírodu a vidět ohrožené druhy zvířat, jako jsou gorily, sloni nebo leopardi. Ubytování v parku vám umožní strávit více času v této úžasné přírodě a prožít jedinečné zážitky.


Počasí Gabon Ivindo National Park


Gabon je země nacházející se na západním pobřeží Afriky, která se pyšní svým úchvatným Ivindo National Parkem. Tento park, který byl založen v roce 2002, patří k jedněm z největších chráněných oblastí v zemi a je také domovem několika vzácných druhů zvířat a rostlin.

Když mluvíme o počasí v Gabonu a zvláště v Ivindo National Parku, musíme vzít v úvahu jeho tropické klima. Toto klima má typické období sucha a dešťů, což silně ovlivňuje počasí v této oblasti.

Během období sucha, které nastává mezi červnem a zářím, je krajina parku suchá a teploty se mohou vyšplhat až na 35°C. Vzhledem k nedostatku srážek během těchto měsíců se některé řeky mohou vyschnout a některá zvířata se přesouvají na jiná místa ve snaze najít vodu.

Na druhou stranu, dešťové období trvá od října do května a přináší hojné srážky do Gabonu. Tyto deště jsou důležité pro udržení bohatého ekosystému parku, který je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, goril, leopardů a několika ohrožených druhů. Teploty během dešťového období se obvykle pohybují mezi 20°C a 30°C.

Při návštěvě Ivindo National Parku, je důležité mít na paměti, že počasí se může dramaticky změnit během dne. Je tedy nejlepší být připraven na všechny klimatické podmínky, jako jsou slunečné období, déšť a možná oblačnost.

Kromě počasí je důležité také zohlednit roční období, ve kterém se nacházíte. V období dešťů se může park stát nebezpečnějším, protože během silných dešťů mohou být řeky proudící a čerstvě vytvořené vodopády jsou extrémně mohutné. Právě tehdy jsou návštěvníci odrazováni od plavby na divokých řekách.

Celkově lze říci, že počasí v Gabonu Ivindo National Parku je proměnlivé a závisí na období, ve kterém se nacházíte. Bez ohledu na to, zda se nacházíte v suchém nebo dešťovém období, můžete však být si jisti, že tato část Gabonu vás ohromí svou přírodou a bohatstvím života, které nabízí.


Letenka Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park je jedním z největších a nejdivočejších národních parků v Gabonu. Nachází se na severovýchodě země a je domovem rozmanité a bohaté přírody. Park byl založen v roce 2002 a rozkládá se na ploše přes 3 000 kilometrů čtverečních.

Jedním z největších pokladů Gabon Ivindo National Park je slavný vodopád Kongou Falls, který je jedním z největších vodopádů v celé Africe. Tyto impozantní vodopády dosahují výšky přes 56 metrů a jsou obklopeny hustým deštným pralesem. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit park, je tato atrakce zcela nezapomenutelná.

Park nabízí také jedinečné příležitosti pro pozorování divoké zvěře. Zde lze spatřit red river hartebeests, gorily, slony, lejsky, buvolce a mnoho dalších druhů zvířat. Kvůli přirozenému prostředí parku mají návštěvníci šanci pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je to nezapomenutelný zážitek, který vás přenese zpět do divočiny.

Další atrakcí, kterou park nabízí, je trekkingová stezka, která vede přímo skrz deštný prales. Tato trekkingová stezka je jednou z nejlepších možností pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy parku a být blízko přírody. Během této túry můžete objevit různé druhy rostlin a zvířat, a také si vychutnat krásu deštného pralesa.

Gabon Ivindo National Park je také významným ohniskem ochrany přírody a biodiverzity. Díky svému unikátnímu ekosystému je park domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které jsou ohroženy vyhynutím. Spolu s tím park slouží také jako důležitá výzkumná oblast, která pomáhá vědcům lépe porozumět přírodě a podpořit ochranu divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Gabon Ivindo National Park, je důležité si pamatovat, že je to divočina a je třeba přijmout opatření k minimalizaci dopadu na přírodu. Místní průvodci doporučují dodržovat pravidla parku a vyhnout se jakémukoli poškození prostředí.

Celkově je Gabon Ivindo National Park skutečným pokladem pro milovníky přírody. Jeho krása, rozmanitost a ochrana přírody jsou zajištěny pro budoucí generace. Pokud hledáte dobrodružství v srdci africké divočiny, navštívit Gabon Ivindo National Park je rozhodně dobrá volba.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky