Objevte nejlevnější lety

Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Q: Co je to Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pinnawala Elephant Orphanage je útulek pro slony nacházející se ve městě Pinnawala na Srí Lance, který byl založen v roce 1975 s cílem chránit a zachraňovat slony, kteří jsou sirotek nebo se ocitli v nouzi.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pinnawala Elephant Orphanage je otevřen denně od 8:30 do 18:00.

Q: Kolik stojí vstupenka do Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na tom, zda jste občan Srí Lanky nebo zahraniční turista. Obvykle cena vstupenek pro zahraniční turisty se pohybuje okolo 10-15 USD.

Q: Jak se do Pinnawala Elephant Orphanage dostanu?
A: K Pinnawala Elephant Orphanage se dá dostat taxíkem nebo místními autobusy z vedlejších měst. Nejbližší letiště je letiště v Kandy, které je asi 40 km od útulku.

Q: Jaké aktivity mohu v Pinnawala Elephant Orphanage zažít?
A: V Pinnawala Elephant Orphanage si můžete prohlédnout slony, kteří se koupou v řece, krmí je, nebo můžete sledovat jejich krmení mléčnými lahvičkami. Můžete se také setkat s dobrovolníky, kteří pečují o slony a dodávají informace o jejich životě a historii.

Q: Je možné si s slony v Pinnawala Elephant Orphanage projíždět?
A: V Pinnawala Elephant Orphanage není povoleno projíždět se na slonech. Místo toho se můžete k slonům přiblížit a sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Q: Můžu přivézt dárek pro slony do Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Pokud si toužíte přinést nějaký dárek pro slony, můžete přinést ovoce, například banány nebo ananasy. Různé druhy zeleniny jsou také vhodné jako dárek.

Q: Kde mohu ubytovat v blízkosti Pinnawala Elephant Orphanage?
A: V okolí Pinnawala Elephant Orphanage se nachází mnoho hotelů a resortů, které nabízejí ubytování. Mezi nejpopulárnější patří The Elephant Stables, Pinnawala Hotel a The Big Game Camp - Udawalawe.

Q: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage je mezi listopadem a březnem, kdy je počasí suché a slunce svítí. V této době můžete vidět, jak se sloni koupou v řece a prožijete nezapomenutelnou zážitek.


Dovolená Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je tropický ostrov ležící v Indickém oceánu, který je známý svou bohatou kulturou, exotickou přírodou a úchvatnými plážemi. Jedno z nejvíce fascinujících míst na Srí Lance, které stojí za návštěvu, je Pinnawala Elephant Orphanage – sirotčinec slonů.

Pinnawala Elephant Orphanage se nachází v Pinnawale, asi 90 kilometrů od hlavního města Kolomba. Byl založen v roce 1975 na záchranu a ochranu sirotků slonů a zraněných slonů nalezených v celé zemi. Tento sirotčinec se stal domovem pro více než 80 slonů, což ho činí jednou z největších zařízení tohoto druhu na světě.

Hlavním cílem Pinnawala Elephant Orphanage je ochrana a péče o slony, kteří by jinak byli nechránění v přírodním prostředí. Sirotci se zde naučí základní dovednosti, jako je využívání vody, koupání a krmení. Návštěvníci si mohou prohlédnout, jak se o tyto nádherné zvířata pečuje a jak jsou vzdělávána.

Jedním z nejúžasnějších momentů v Pinnawala Elephant Orphanage je denní koupání slonů v nedaleké řece Maha Oya. Návštěvníci mají možnost sledovat, jak se sloni koupou a hrají ve vodě. Je to skutečně působivý a nezapomenutelný zážitek.

Další aktivitou, kterou si návštěvníci mohou vychutnat, je krmení slonů. Můžete si koupit banány nebo další ovoce a poté přímo z ruky nakrmit slony. Je to okamžik plný radosti a vzrušení, když ucítíte sloní chobot dotýkat se vaší ruky.

Pinnawala Elephant Orphanage je také důležitým centrem výzkumu a ochrany slonů na Srí Lance. Zdejší pracovníci se snaží zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany těchto ohrožených zvířat a spolupracují s dalšími organizacemi na záchranných projektech.

Pokud plánujete dovolenou na Srí Lance, návštěva Pinnawala Elephant Orphanage by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Budete mít možnost nejen vidět slony zblízka, ale také se dozvědět více o jejich životě a úsilí věnovaném jejich zachování.

Zažijte nezapomenutelný a srdceryvný okamžik s těmito majestátními tvory tím, že je navštívíte v Pinnawala Elephant Orphanage. Budete mít pocit, že jste součástí něčeho většího a významnějšího, pomáhajícího sirotkům slonů najít bezpečný domov a novou naději na lepší budoucnost.


Ubytování Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických destinací na světě. Tato země nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu, úchvatnou přírodu a neuvěřitelnou diverzitu živočichů. Jedním z unikátních a nezapomenutelných zážitků na Srí Lance je návštěva Pinnawala Elephant Orphanage.

Pinnawala Elephant Orphanage se nachází ve vesnici Pinnawala, která je asi 90 km východně od srílanského hlavního města Kandy. Toto útočiště pro slony bylo založeno v roce 1975 jako reakce na nedostatek přirozeného prostředí pro slony po celé zemi. Jeho hlavním cílem je zachránit a chránit sirotky slonů a poskytnout jim bezpečné prostředí, které co nejvíce simuluje jejich přirozené prostředí.

Elephant Orphanage se nachází na rozloze více než 25 akrů a domovem zde najdete přes 90 slonů. Mezi těmito slony jsou jak sirotci, tak i zraněné nebo postižené jedinci. Návštěvníci mají možnost sledovat tyto majestátní tvory ve volném přírodním prostředí, jak se koupají v řece, živí nebo si prostě užívají svůj den.

Kromě sledování slonů ve volné přírodě nabízí Elephant Orphanage i další zajímavé aktivity. Návštěvníci mohou například pozorovat, jak se krmiče starají o malé sirotky, jak se o ně starají a jak je učí dovednostem potřebným k přežití. Zájemci mohou také koupit ovoce a další pokrmy, které slony krmiči připravují, a sami je poté krmit. To je skutečně neopakovatelný zážitek, který si každý návštěvník odnese s sebou.

Dále stojí za zmínku, že Pinnawala Elephant Orphanage je také hřbitovem slonů, kde jsou přítomny památky na slony, které zde strávily celý svůj život. Je to smutná, ale důležitá část tohoto útočiště, která nás připomíná, že ochrana tohoto ohroženého druhu je nadále nutná.

Pro návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage je nejlepší volit optimální čas. Nejběžnější doba pro návštěvu je ráno kolem 10.00 hodin, kdy je do parku přivedena skupina slonů na koupání. To je opravdu impozantní a unikátní zážitek.

Srí Lanka nabízí mnoho skvělých turistických atrakcí, ale návštěva Pinnawala Elephant Orphanage je něco, co by v žádném případě nemělo chybět na vašem itineráři. Je to skvělý způsob, jak prožít blízkost s tímto nádherným druhem a zároveň podpořit jeho ochranu a zachování.

Celá zkušenost je nezapomenutelná a mnozí návštěvníci odejdou s větším povědomím o slonech a s úctou k jejich kráse a moci. Navštivte Pinnawala Elephant Orphanage a připomeňte si, že spolupráce mezi lidmi a zvířaty je nezbytná pro budoucnost naší planety.


Počasí Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka se nachází v jihovýchodní Asii a má tropické podnebí, což znamená, že se zde vyskytují vyšší teploty, vysoká vlhkost a prudké deště. Mezi nejnavštěvovanější místa na Srí Lance patří Pinnawala Elephant Orphanage, který se nachází poblíž města Kegalle.

Pinnawala Elephant Orphanage patří k největším chovným stanicím pro slony v Asii. Byl založen v roce 1975 a jeho cílem je chránit a zachovat slony, kteří ztratili své rodiče kvůli lovu nebo jiným přírodním katastrofám.

Počasí v Pinnawala Elephant Orphanage se liší v závislosti na ročním období. Během období dešťů, které trvá od května do srpna, mohou být vody na mnoha místech vysoké. V této době je tedy lepší mít připravené doplňkové oblečení. Teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 32 stupni Celsia a vlhkost je velmi vysoká.

Na druhé straně období sucha, které trvá od prosince do března, je nejlepším časem na návštěvu Pinnawala Elephant Orphanage. Teploty se v tomto období pohybují mezi 28 až 33 stupni Celsia, ale je méně vlhko a méně pravděpodobné, že narazíte na deštivý den.

Při návštěvě Pinnawala Elephant Orphanage můžete vidět, jak se starají o osiřelé slony. Sloni zde mají velké rozlehlé prostory, kde se volně pohybují a procházejí se v blízkosti turistů. Je doporučeno navštívit toto místo brzy ráno, než zde bude rušnější a horko.

Zakončení:

Pinnawala Elephant Orphanage je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na Srí Lance. Návštěva tohoto místa vám umožní vidět slony v přirozeném prostředí. Počasí v Pinnawala se liší v závislosti na ročním období, ale nezáleží na tom, zda navštívíte stanici během období dešťů nebo sucha. V této oblasti můžete zažít tropické podnebí a prožít si jedinečnou návštěvu, která vám přinese mnoho zážitků a vzpomínek na celý život.


Letenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je země, která skýtá mnoho krás a jedním z největších turistických lákadel je určitě Pinnawala Elephant Orphanage. Toto sloní útočiště se nachází v městečku Pinnawala, v provincii Sabaragamuwa a je domovem pro více než 80 osiřelých a zraněných slonů.

Původně bylo útočiště založeno v roce 1975, aby poskytovalo útočiště a péči zraněným a osiřelým slonům, kteří byli opuštěni svými rodinami. Od té doby se Pinnawala stalo populárním turistickým místem, kde návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí.

Sloni v Pinnawala mají prostornou a pohodlnou oblast, kde mohou volně pohybovat a žít v co nejpřirozenějších podmínkách. Návštěvníci mohou sledovat, jak sloni vstávají v brzkých ranních hodinách a postupně se vydávají do řeky na koupání a poté se vracejí k jídlu a odpočinku.

Kromě toho, že návštěvníci mohou sledovat, jak sloni žijí v zajetí, mají také možnost se s nimi setkat tváří v tvář. Návštěvníci mohou krmit slony, dokonce si s nimi mohou pořídit i fotografie. Návštěva Pinnawala Elephant Orphanage je nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří milují zvířata.

Pokud se chystáte na Srí Lanku, návštěva Pinnawala Elephant Orphanage by neměla chybět na vašem seznamu. Je to skvělá příležitost nejen pro návštěvu zajímavého a krásného místa, ale také pro získání cenných znalostí o těchto úžasných zvířatech.

Letenky na Srí Lanku jsou v současné době dostupné za velmi příznivé ceny, takže si co nejdříve rezervujte svou vstupenku a připravte se na úžasný zážitek v Pinnawala Elephant Orphanage.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky