Objevte nejlevnější lety

Malta Dal Saflieni Hypogeum

Dovolená Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je jednou z mála zemí, které mohou nabídnout nejen slunečné pláže a malebné přístavy, ale i mnoho historických památek. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst na Maltě je bezpochyby Hypogeum v oblasti Paola.

Hypogeum, jehož plným názvem je Ħal Saflieni Hypogeum, je podzemní komplex, který byl vytesán do vápence již v neolitu, tedy téměř před 5000 lety. Je to jediné místo tohoto typu na světě, které je přístupné veřejnosti. Hypogeum bylo objeveno v roce 1902 a první archeologické vykopávky zde probíhaly v letech 1903 až 1906.

Tento podzemní komplex se rozkládá na třech úrovních a má celkem 5000 metrů čtverečních. Nejznámější a nejimpozantnější částí Hypogeum je svatyně zvaná "Hlava bohyně". Tato místnost je zdobena freskami, které představují stylizovanou lidskou postavu s ptáky a zvířaty. Fresky jsou dosud v dobrém stavu a zachovány jsou pouze díky tomu, že byly skryty pod zemí po celá staletí.

Další zajímavou částí Hypogeum je "Stopy zvířat", což je prostor, ve kterém byly nalezeny otisky tlap zvířat, která zde kdysi chodila. Toto místo poskytuje cenné informace o tehdejším životě a prostředí.

Navštěvování Hypogeum je omezeno kvůli ochraně památky a je nutné si rezervovat vstupenku předem. Povolenka k návštěvě je také vázána na minimální věkovou hranici 6 let. Je také nutné si uvědomit, že návštěva Hypogeum je dobře ohlídaná a turistům je zakázáno fotografovat nebo natáčet.

Hypogeum je nejen důležitou historickou památkou Maltézských ostrovů, ale také bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Tento unikátní podzemní komplex poskytuje návštěvníkům vzácný pohled do minulosti a je důkazem technického a architektonického pokroku, kterého byli schopni lidé již před tisíci lety.

Ostrov Malta má mnoho atrakcí k navštívení, ale návštěva Hypogeum je zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník historie a archeologie. Je to jedinečná příležitost prozkoumat jedno z nejstarších dochovaných podzemních komplexů na světě a objevit tajemství minulých civilizací.


Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum


Na Maltě se nachází mnoho historických památek, jednou z nich je i tajemná jeskynní komplex Saflieni Hypogeum. Tento podzemní labyrint je významnou památkou neolitického období a patří mezi nejstarší zachované podzemní stavby na světě. Hypogeum, což znamená podzemní stavitelství, se nachází v malé vesničce Paola a jeho návštěva patří mezi nejpopulárnější atrakce na Maltě.

Labyrint Saflieni Hypogeum byl zřejmě používán jako masový hrob, ale také patřil mezi důležité náboženské a rituální místo. Návštěvníci se mohou projít podzemními chodbami a prostory, kde jsou zachovány tisíce let staré fresky a petroglyfy. Tyto unikátní umělecké kusy představují bohy, zvířata, rostliny a geometrické vzory.

Na návštěvu Saflieni Hypogeum je třeba mít rezervované vstupenky, neboť počet návštěvníků je omezen. Vstupenky jsou prodávány online pouze několik týdnů předem a jsou velmi rychle vyprodány. Doporučuje se tedy plánovat návštěvu s dostatečným předstihem.

Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum je mimořádnou možností pro ty, kteří chtějí nejen prozkoumat krásy ostrova, ale i poznat jeho skryté přírodní a kulturní skvosty. Kombinace letu a návštěvy tohoto tajemného místa Vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt na Maltě.


Ubytování Malta Dal Saflieni Hypogeum


Na malém ostrově Malta se nachází mnoho fascinujících historických památek, které přitahují miliony turistů z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších a nejzajímavějších z nich je Saflieni Hypogeum, které nabízí unikátní pohled do minulosti.

Saflieni Hypogeum je jedním z nejznámějších podzemních struktur světa. Je to obrovská podzemní komplex, která sloužila jako pohřebiště a svatyně pro obyvatele maltského neolitu. Jeho stáří se odhaduje na přibližně 5000 let a představuje jednu z nejstarších pevných staveb na světě.

To, co činí Saflieni Hypogeum jedinečným, je jeho architektura a dochované malby na stěnách. Komplex je zhotoven z kamene, sestává z mnoha úzkých chodeb, prostorných místností a komor. Zajímavé je, že většina z těchto prostorů byla vytesána do žuly a červeného zpuchřelého vápence, což je důkaz o vyspělosti maltské civilizace v době neolitu.

Vnější fasáda Hypogeum je nenápadná a snadno přehlédnutelná. Nicméně jakmile vstoupíte dovnitř, otevírá se před vámi ohromující atmosféra ticha a tajemství. Prohlídka podzemního komplexu je omezená a je nutné vstupenky rezervovat dopředu. To je z toho důvodu, aby bylo zajištěno zachování stavu a bezpečnosti místa.

Při prohlídce Saflieni Hypogeum se dostanete do kontaktu s bohatými kulturními a náboženskými dědictvími prvních obyvatel Malty. Překrásné fresky s více než 2 000 let starými malbami, nástěnné reliéfy a úžasné akustické vlastnosti komplexu vytvářejí dojem, že jste se přenesli zpět v čase.

Saflieni Hypogeum je nevyhnutelnou zastávkou pro všechny historické nadšence a milovníky archeologie. Je to příklad mistrovského inženýrství a umění, které předcházelo své době. Každá návštěva zde nabízí jedinečný pohled do minulosti a příležitost poznat obyvatele Malty, kteří zde žili před tisíci lety.

Pro všechny, kteří navštíví Maltu, je Saflieni Hypogeum nezapomenutelným zážitkem. Představuje jedinečnou příležitost proniknout do hloubky minulosti a poznat starověkou maltskou civilizaci. Je to místo, které nás zaujme nejen svými archeologickými hodnotami, ale i krásou a mystičností, kterou předává návštěvníkům.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Dal Saflieni Hypogeum


1. Co je Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Malta Dal Saflieni Hypogeum je podzemní komplex nalezený na Maltě, který byl vybudován kolem roku 2500 př. n. l. Jedná se o jedinečné archeologické naleziště, které slouží jako pohřebiště a svatyně.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Mezi hlavní atrakce v Hypogeum patří podzemní komory a chodby, které jsou zdobeny neuvěřitelnými freskami a reliéfy. Zde také naleznete kolekci kamenných sošek, keramiky a dalších artefaktů.

3. Jak se dostanu do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Kapacita prohlídek v Hypogeum je omezena a je vysoce doporučeno si vstupenku rezervovat předem online. Komplex se nachází poblíž města Paola na Maltě a může se k němu dostat autobusem, autem nebo taxíkem.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Prohlídka Hypogeum trvá přibližně 1,5 hodiny. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné mít rezervaci předem a přijít na místo včas.

5. Mohu fotografovat ve Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Bohužel, fotografování není v Hypogeum povoleno. Je to proto, aby se chránily citlivé archeologické artefakty a malby.

6. Je možné si prohlédnout Malta Dal Saflieni Hypogeum s dětmi?
Ano, vstup do Hypogeum je povolen dětem starším 6 let. Je však důležité si uvědomit, že to je podzemní komplex s úzkými chodbami a schody, a že rodiče by měli děti neustále při sobě.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Hypogeum je otevřený od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00. Protože je vstup omezený, je nezbytné si rezervovat vstupenku předem.

8. Kolik stojí vstup do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Cena vstupenky se liší v závislosti na občanství a věku návštěvníka. Pro dospělého cizince je cena 35 EUR.

9. Je Malta Dal Saflieni Hypogeum dostupná pro osoby se sníženou pohyblivostí?
Bohužel, kvůli svému umístění v podzemí je Hypogeum obtížně dostupné pro osoby se sníženou pohyblivostí. Existují tam úzké schody a chodby.

10. Je povolený vstup s kabelkou nebo batohem do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Vstup s velkými kabelkami nebo batohy není dovolen. Pouze menší kabelky a tašky jsou povoleny.


Počasí Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je malebný středomořský ostrov a oblíbená turistická destinace. Avšak, mnoho lidí neví, že Malta má také starobylou historii a řadu zajímavých archeologických nalezišť. Jedním z těchto nalezišť je i Dal Saflieni Hypogeum.

Dal Saflieni Hypogeum je podzemní komplex tvořený labyrintem chodeb a místností, které se nacházejí pod hladinou země v maltské obci Paola. Tento hypogeum byl postaven v období megalitické kultury před více než 5000 lety a sloužil jako pohřební místo pro mnoho maltských obyvatel. Dnes je tento podzemní komplex muzejním areálem a turistickou atrakcí, kterou každoročně navštěvuje více než 100 000 turistů.

Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvy Dal Saflieni Hypogeum, je počasí. Malta má typické středomořské klima s horkými lety a mírnou zimou. V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů nepříjemné. V zimě jsou teploty mnohem příjemnější, ale řada turistů preferuje návštěvu přes léto z důvodu nádherných pláží a sluníčka.

Pokud plánujete navštívit Dal Saflieni Hypogeum, doporučujeme návštěvu v období mimo hlavní turistickou sezónu, tj. v zimních nebo podzimních měsících. Teploty jsou příjemné a ceny hotelů a ubytování jsou mnohem levnější než během letních měsíců. Návštěva hypogeum v těchto měsících také poskytuje více prostoru pro projíždění a prohlížení, protože turistické fronty jsou mnohem kratší.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete návštěvu hypogeum uskutečnit během letních měsíců, doporučuje se návštěva v raných ranních hodinách. Toto období vám umožní uniknout horkému slunci a vychutnat si místo ve větším klidu a bez davů turistů.

Celkově je návštěva Dal Saflieni Hypogeum nezapomenutelným zážitkem, který se může stát vrcholným okamžikem vaší dovolené na Maltě. Pokud tedy plánujete návštěvu, zvážte, jaké období vám nejlépe vyhovuje a jaký typ počasí vám přináší největší pohodlí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky