Objevte nejlevnější lety

Španělsko La Palma

Dovolená Španělsko La Palma


La Palma, známá také jako "Isla Bonita" neboli "Krásný ostrov", je jedním z nejmenších ostrovů Kanárského souostroví a je skvělou volbou pro dovolenou plnou přírodní krásy a klidu.

Ostrov La Palma se nachází na západě Kanárských ostrovů, pouze 2 hodiny letu od pevninského Španělska. S rozlohou pouze 728 kilometrů čtverečních je La Palma nejmenším z ostrovů Kanárského souostroví, ale přeplněné krásy a zážitků.

Ostrov nabízí úchvatnou přírodu: horské vrcholy obklopené hustými lesy, průzračně čisté pláže, křišťálově čisté řeky a vodopády a mnoho dalšího.

Hlavním městem La Palmy je Santa Cruz de La Palma, největší město ostrova. Je to typické kanárské město, kde můžete dýchat atmosféru historie a kultury. Navštivte zde městský park, kde se nachází mnoho zeleně a kulturních památek.

Pro milovníky přírody je La Palma rájem. Existuje vynikající síť značených turistických tras, které vás provedou nejkrásnějšími zákoutími ostrova. Oblíbenými turistickými trasami jsou například: Los Tilos, Cumbre Vieja, San Antonio del Monte a mnoho dalších.

K dispozici jsou také pláže, kde si můžete užít krásného moře a sluníčka. Charakteristickým atributem La Palmy jsou kamenné bazény, které jsou vytvořeny divokým mořem a poskytují bezpečné místo pro koupání. Nejlepší pláže na ostrově jsou například: Charco Azul, Puerto Naos, Zona de Baño de Tazacorte a Playa Nogales.

Mnoho památek a kulturních akcí se koná celoročně a to včetně tradičních lidových slavností. Například v létě se koná Fiesta de la Cruz v Santa Cruz de La Palma nebo Fiesta de San Juan v Puerto de Tazacorte.

Mnoho restaurací na ostrově nabízí typická kanárská jídla, mezi která patří například Gofio, sancocho, papas arrugadas nebo conejo en salmorejo.

Celkově Španělsko La Palma toho nabízí nespočet a je ideálním místem pro klid a relaxaci, ale také dobrodružství a objevování. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpojit od všedního života, tak La Palma je pro vás tou správnou volbou.


Letenka Španělsko La Palma


La Palma: Skrytý poklad Kanárských ostrovů

La Palma, španělský ostrov ležící v Atlantském oceánu, je často přehlížený turisty, kteří upřednostňují známější destinace jako Tenerife nebo Gran Canaria. Nicméně, ti, kteří se načítají tuto malou vulkanickou pevninu, objeví skutečný poklad Kanárských ostrovů.

S překrásnou přírodou, zelenou krajinou a klidnou atmosférou, La Palma nabízí jedinečné zážitky pro návštěvníky všech věkových kategorií. Po přistání na letišti, které se nachází v blízkosti hlavního města Santa Cruz de La Palma, budete přivítáni teplým sluncem a hřejivým větrem, kterému ostrov vděčí za svůj přezdívku "La Isla Bonita" - Krásný ostrov.

Hned na začátku vaší cesty doporučujeme navštívit Národní park Caldera de Taburiente, který je známý svojí obrovskou sopečnou kalderou a dechberoucími výhledy. Můžete si prohlédnout kráter a projít se po jedinečných stezkách, které vás provedou přes husté lesy a horské vrcholky.

Dalším zajímavým místem na ostrově je Observatoř Roque de los Muchachos, která se nachází na nejvyšším bodě La Palmy. Toto místo je rájem pro milovníky astronomie, protože poskytuje jedny z nejlepších pozorovatelských podmínek na světě. Můžete zde obdivovat hvězdnou oblohu a průzkum vesmíru.

Pro ty, kteří preferují relaxaci na pláži, je tu mnoho přírodních útesů a chráněných zátok, které nabízejí dokonalé mořské prostředí. Plážy na La Palmě jsou čisté, nedotčené a většinou méně přeplněné než na jiných ostrovech. Můžete si užít slunečního koupání a potápění, kde se skvěle potápí ze vysokých útesů.

Přestože je ostrov menší ve srovnání s jinými přírodními krásami Kanárských ostrovů, skutečná krása La Palmy spočívá v její přírodní rozmanitosti. Většina ostrova je pokryta hustými lesy a chráněnými přírodními rezervacemi, které hostí endemickou flóru a faunu. Můžete se procházet kolem nádherných vodopádů, sledovat ptáky, obdivovat květiny a objevovat unikátní ekosystémy, které nejsou nikde jinde na světě.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě toužíte po klidném přírodním úniku, La Palma vám poskytne zážitky, které budete mít za celý život. Při plánování vaší další dovolené nezapomeňte zahrnout tento skrytý poklad Kanárských ostrovů. Vaše letenka a nezapomenutelný zážitek vás čekají.


Ubytování Španělsko La Palma


La Palma je jedním z nejkrásnějších ostrovů Kanárských ostrovů a populárním cílem turistů především díky své neuvěřitelné přírodní kráse. Tento ostrov nabízí návštěvníkům širokou škálu ubytování, které splní všechny jejich potřeby a přání.

Základem ubytování na ostrově La Palma jsou hotely, které se nacházejí po celém ostrově, od největšího města Santa Cruz de La Palma až po malá města a vesnice, které se rozprostírají podél pobřeží i ve vnitrozemí ostrova. Hotely na La Palmě nabízejí pokoje různých velikostí a kategorií, od luxusních a elegantních hotelů po menší a příjemné rodinné hotely. Mnoho z nich se nachází pár kroků od pláže a nabízí nádherný výhled na oceán.

Další možností ubytování jsou apartmány a vilky, které jsou ideální pro turisty, kteří preferují větší prostor a nezávislost během svého pobytu na ostrově. Apartmány nabízejí plně vybavenou kuchyň, což umožňuje hostům vařit si vlastní jídlo a užívat si zahrady nebo terasy, které často patří k apartmánům. Vilky na La Palmě jsou obvykle v klidnějších a odlehlejších lokalitách a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pokud preferujete bližší kontakt s místními, Airbnb nabízí širokou škálu ubytování na La Palmě, od pokojů ve sdílených bytech, až po plně vybavené apartmány a domy. Airbnb je skvělým způsobem, jak zažít místní atmosféru a prozkoumat více autentických částí ostrova.

Pro milovníky přírody a práh dobrodružství je možností také kempování na La Palmě. Existuje několik kempů, které nabízejí základní vybavení, jako je toalety a umývárny. Kempování je skvělým způsobem, jak na vlastní pěst objevovat přírodu ostrova a strávit příjemný čas pod širým nebem.

La Palma je ostrovem se širokou škálou ubytování, které je přizpůsobeno různým potřebám a preferencím návštěvníků. Nezáleží na tom, jestli hledáte luxusní hotelový pobyt, útulný apartmán nebo autentický zážitek při kempování, na La Palmě najdete to pravé ubytování pro sebe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko La Palma


1. Jak se dostanu na ostrov La Palma ve Španělsku?
- Na La Palmu se můžete dostat letadlem nebo trajektem z některého z větších španělských měst, například z Madridu, Barcelony nebo Valencie.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na ostrově La Palma?
- Mezi hlavní turistické atrakce na La Palmě patří národní park Caldera de Taburiente, hvězdárna Roque de los Muchachos, přírodní bazény Charco Azul, historické město Santa Cruz de La Palma a mnoho dalších.

3. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově La Palma?
- Nejlepší pláže na La Palmě se nacházejí na západním pobřeží ostrova, například pláže Puerto Naos, Tazacorte a Charco Verde.

4. Které slavnosti se konají na La Palmě?
- Na La Palmě se každoročně koná řada slavností a průvodů, například Slavnost tance Embarcación de la Virgen, Karneval v Santa Cruz de La Palma a Noc světel v Los Llanos de Aridane.

5. Jaké jsou tradiční jídla ostrova La Palma?
- Tradiční jídla na La Palmě zahrnují plátano (banán), mojo omáčku, papas arrugadas (sůl našezené brambory), Queso Palmero (palmský sýr) a kanárský bramborový salát.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově La Palma?
- Na La Palmě najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejoblíbenější místa pro ubytování jsou Santa Cruz de La Palma, Los Llanos de Aridane a Puerto Naos.

7. Kolik času je potřeba na prohlídku ostrova La Palma?
- Pro kompletní prohlídku ostrova La Palma byste měli mít minimálně týden. Nicméně i kratší pobyty jsou možné, a to především pokud se zaměříte pouze na určité oblasti a atrakce.

8. Jaké jsoumožnosti sportovních aktivit na La Palmě?
- Na La Palmě jsou populární sportovní aktiivity jako turistika, horská kola, pozorování ptáků, potápění a windsurfing.


Počasí Španělsko La Palma


La Palma, jedno z krásných španělských ostrovů ve skupině Kanárských ostrovů, je známé svým jedinečným klimatem a krásným počasím. Nachází se na západě souostroví a je známo jako "ostrov větru" kvůli své poloze a silným větrům, které tam často foukají.

La Palma je známá svým mírným oceánským podnebím, které se liší od ostatních ostrovů Kanárských ostrovů. Díky své poloze blíže k africkému pobřeží má La Palma relativně stabilní teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-26 ° C v letních měsících a 16-20 ° C v zimě. Tato mírná teplota je ideální pro turisty, kteří chtějí užít si slunečné pláže a aktivity venku po celý rok.

Jednou z významných vlastností klimatu La Palma je velké množství srážek ve srovnání se zbytkem Kanárských ostrovů. Díky své horaté krajině a vysokému reliéfu se na ostrově tvoří mračna a déšť častěji než ve většině ostatních ostrovů Kanárských ostrovů. To vytváří jedinečné a rozmanité ekosystémy, které se skládají z rozlehlých lesů, zelených údolí a úchvatných vodopádů.

Vzhledem k těmto podmínkám je La Palma často nazývána "ostrovem oblaků a hvězd". Mračna a mlhy se vytvářejí ve vyšších nadmořských výškách, což poskytuje úchvatné scenérie pro turisty a fotografy. Na horách je také mnoho astronomických observatoří, díky čemuž je La Palma jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování noční oblohy.

La Palma je také jedním z nejoblíbenějších ostrovů mezi turisty, kteří si chtějí užít přírodu a venkovní aktivity. Díky svým krásným plážím, sopečným vrcholkům, trekkingovým trasám a historickým památkám nabízí ostrov širokou škálu aktivit pro všechny návštěvníky.

Vzhledem ke své poloze v Atlantském oceánu může La Palma občas čelit extrémním počasí, jako jsou silné větry a bouřky. To je důvodem, proč se turisté často radí, aby byli připraveni na všechny přírodní jevy a sledovali aktuální předpověď počasí. Přesto i v takových podmínkách má La Palma mnoho skrytých pokladů a krás, které stojí za to objevit.

Na La Palma se skrývá unikátní ostrovní klima, které nabízí mírné teploty, vysoké srážky a úchvatné scenérie. Bez ohledu na to, na co se vydáte na La Palmě, od pláží k horám, budete si jistě užívat nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky