Objevte nejlevnější lety

Keňa Amboseli National Park

Ubytování Keňa Amboseli National Park


Keňa je země, která je známá pro svůj národní park Amboseli, který se těší velké oblibě u turistů a cestovatelů. Amboseli National Park se nachází v jižní části země a je domovem mnoha divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, nosorožci, zebry a další.

Pokud plánujete návštěvu parku, je důležité si zvolit ubytování, které splní vaše očekávání a požadavky. V Amboseli National Parku najdete několik možností ubytování, které se liší svou kvalitou, cenou i lokalitou.

První možností je ubytování v luxusních lodžích. Tyto lodže jsou ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a luxus během svého pobytu v Amboseli. Lodže jsou vybaveny moderním nábytkem a mají k dispozici vybavenou koupelnu, klimatizaci, restauraci a další vybavení. Některé z nich mají dokonce i výhled na Kilimandžáro, nejvyšší vrchol Afriky.

Další možností jsou středně drahé lodže a kempy, které nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, sprchy a toalety. Tyto kempy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zažít autentickou africkou atmosféru. Většinou se nacházejí v částech parku, kde je větší šance na spatření divokých zvířat.

Pokud hledáte nejlevnější možnosti ubytování, můžete využít kempy s vlastním stanem nebo chatkami. Tyto kempy nabízí základní vybavení, jako jsou sprchy a toalety, a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a zároveň zažít co nejvíce z Afriky.

V Amboseli National Parku nenajdete mnoho možností ubytování, ale každá z nich nabízí něco jiného a vhodného pro různé typy hostů. Pokud plánujete návštěvu parku, je důležité si zvolit ubytování předem a zajistit si tak pohodlný a bezpečný pobyt v této úžasné části Keňy.


Dovolená Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou v Africe a Amboseli National Park je jedním z jejích nejvýznamnějších národních parků. Park se nachází v Jihozápadní Keňe, nedaleko hranice s Tanzanií, a rozkládá se na ploše přes 392 km². Jeho dominantou je slavný vrch Kilimandžáro, který se nachází v sousedním Tanzanii, ale je viditelný ze celého parku.

Amboseli National Park je známý svojí bohatou divokou zvěří a úchvatnými scenériemi. Obrovská rozmanitost zvířat, která zde můžete spatřit, zahrnuje slony, žirafy, gnuanty, búfaly, lvy, hyeny a mnoho dalších druhů. Také je zde více než 400 druhů ptáků, takže je to ráj pro milovníky ornitologie.

Jednou z nejznámějších atrakcí parku je možnost pozorovat stáda slonů. Amboseli je domovem největší populace slonů v Keni a slunce jakoby na nich zanechávalo nádherně zlatavý nádech. Zdejší sloni jsou také proslulí svými velkými množstvími slonovin, které jsou známé po celém světě.

Další často vyhledávanou atrakcí jsou tzv. "Vlčí pralesy", které se nacházejí v parku. Tyto pralesy jsou hustě zarostlé keři a stromy a jsou domovem mnoha divokých zvířat, včetně šelem jako jsou lvy, hyeny a gepardi. Jejich malesný vzhled a do toho unikátní zvíře bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Navíc Amboseli National Park nabízí také možnost prožití dobrodružných safari jízd. Pořádají se zde různé safarické výlety, jak na vozidle, tak i na slonech či kameleách. Takto si můžete dopřát výjimečný zážitek, jak objevovat zvěř ve svém přirozeném prostředí a zároveň užívat úchvatných výhledů na nekonečné savany a majestátní vrchy Kilimandžára.

Pokud chcete zůstat delší dobu v parku, Amboseli nabízí i ubytování ve formě luxusních safari lodží a kempů s výhledem na park. Tady se můžete probudit do úžasného pohledu na zvířata nebo ve večerních hodinách sledovat západ slunce nad vrchem Kilimandžáro.

Celkově lze říct, že dovolená v Amboseli National Park v Keni je dobrodružstvím, které nabízí jedinečnou kombinaci divoké zvěře, nádherné přírody a neuvěřitelných výhledů. Je to ideální místo pro milovníky safari, fotografy a ty, kteří hledají únik od každodenního shonu a chtějí zažít něco opravdu nezapomenutelného. Pokud plánujete dovolenou v Africe, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu tohoto úchvatného parku.


Letenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z nejatraktivnějších afrických destinací pro safari a přírodní krásy. Mezi její nejznámější národní parky patří Amboseli National Park, který je domovem stád slonů a nabízí jedinečnou kombinaci dramatických hor, sladkovodních jezer a savan s divokou zvěří.

Amboseli National Park se nachází na jihu Keni, v provincii Rift Valley, nedaleko hranic s Tanzanií. Je to jedno z nejstarších chráněných území v Keni a bylo založeno v roce 1974. Park pokrývá rozlohu přibližně 392 čtverečních kilometrů a je součástí rozsáhlého ekosystému, který zahrnuje také národní park Kilimandžára na straně tanzanské.

Jednou z největších atrakcí Amboseli National Park je pohled na slavný Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky, která se tyčí na východě parku. Je to nezapomenutelný zážitek stát na savaně a pozorovat, jak slunce zapadá za mohutné masivy této sopky, které protínají oblačné vrcholy.

Park je známý také svým bohatým životem zvířat. Zejména stáda slonů jsou velmi častým zjevem na savaně a ještě výjimečnější je jejich výskyt se siluetou Kilimandžára jako pozadím. Kromě slonů si můžete všimnout také žiraf, buvolů, nosorožců, zebřiček a mnoha dalších druhů. Amboseli je také rájem pro milovníky ptactva, kde lze pozorovat více než 400 druhů ptáků, včetně volavek, pelikánů a kolpíků.

Pro ty, kteří mají zájem o nadšené průzkumy, je Amboseli National Park ideálním místem pro safari. Park nabízí vynikající příležitosti k pozorování zvířat zejména v době sucha, kdy se řeka pokrývá trávou a zvířata se shromažďují kolem ní. Kromě pozemních safari je možné si také pronajmout letadlo a získat pohled z výšky.

V parku najdete mnoho luxusních táborů a lodge, které vám poskytnou pohodlný a stylový pobyt. Nabízejí výhled na Kilimandžáro a umožňují vám být blízko divoké zvěře. Můžete také zažít autentickou kulturu Masajů, kteří žijí v okolí parku a nabízejí možnost nahlédnout do jejich života.

Celkově řečeno, Amboseli National Park nabízí nezapomenutelnou příležitost strávit dovolenou v Keni a prozkoumat jedinečnou africkou krajinu. Můžete si vychutnat pozorování místní fauny a flóry, prozkoumávat úchvatné scenérie a poznat život místních obyvatel. Jestliže máte zájem o safari do Afriky, pak je Amboseli National Park nezvaným hostem na vašem seznamu cestovních destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Amboseli National Park


1. Jaký je vstup do Amboseli National Park?
- Vstup do parku je možný po silnici od Nairobi nebo od města Namanga v Tanzanii. Je nutné zaplatit vstupné poplatky.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha od července do října, kdy jsou zvířata v blízkosti vodních zdrojů.

3. Jaké zvířata lze v parku vidět?
- Mezi nejznámější zvířata v parku patří sloni, lvi, gepardi, zebry, antilopy, hyeny a hroši.

4. Jaká je situace s ubytováním v parku?
- V Amboseli National Park jsou k dispozici několik kempů a ubytování v hotelových pokojích.

5. Je nutné mít pro návštěvu parku společenské oblečení?
- Ne, není nutné mít společenské oblečení. Doporučuje se mít pohodlné oblečení, pevné boty a sluneční brýle.

6. Je možné objednat si průvodce v parku?
- Ano, je možné si objednat průvodce v parku. Průvodce může být užitečný při hledání zvířat a vysvětlení místních zvyků.

7. Mohu si pronajmout v parku auto?
- Ano, je možné si pronajmout auto v parku nebo si najmout místního řidiče s vozem.

8. Je zde restaurace nebo kavárna?
- V parku jsou k dispozici několik restaurací a kaváren, v nichž lze najíst a napít se.

9. Jaké jsou povolené aktivity v parku?
- Povolené aktivity v parku jsou pozorování zvířat, procházky, jízda na koni, safari a fotografování.

10. Co bych měl dodržovat při návštěvě parku?
- Je důležité respektovat zákazy, nechat zvířata předvést své přirozené chování, nekrmit je a neposkytovat jim vodu. Také je třeba si dávat pozor na riziko infekce malárií, která se může vyskytovat v této oblasti.


Počasí Keňa Amboseli National Park


Keňa je země, která se může pyšnit bohatou přírodou a množstvím národních parků, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejznámějších je Amboseli National Park, který se nachází na jihu země při hranicích s Tanzanií. Tento národní park je známý především díky jedinečnému pohledu na nejvyšší horu Afriky, Kilimandžáro. Amboseli National Park také nabízí neuvěřitelnou rozmanitost zvířat a rostlin, které zde byly zachovány v takřka nedotčené formě.

Keňa je země, kde se počasí může rychle měnit. Nicméně, Amboseli NP bývá typickým příkladem suchých savan, kde jsou horké dny a studené noci. Právě žhavé počasí v létě může být velkým problémem pro turisty, kteří sem přijíždějí do suché sezóny. V období červen až říjen, se teploty v národním parku mohou vyšplhat až na 40°C, což znamená, že bez dostatečného pití můžete snadno dehydratovat.

Na druhé straně, od listopadu do května, v období dešťů, se krajina promění v zelenou oázu. Díky dešťům se obnovuje rostlinstvo a zvířatům se objevují potravní zdroje. Současně se ale mohou objevit problémy se zaplavením silnic a cest. Není také neobvyklé, že se v této době začnou objevovat komáři a jiné hmyzí druhy.

Amboseli NP se nachází na hranicích s Tanzanií, což má vliv na počasí v parku. Pasátové větry, které přicházejí ze severovýchodu, způsobují, že do oblasti zasahují oblaka a deště. Díky této situaci je tento národní park mnohem vlhčí, než jsou ostatní savany v Keňa. Díky tomu je park plný zeleně a rostlin, a navíc se také zvyšuje potrava pro zvířata.

Když vezmeme v úvahu všechny faktory počasí v Amboseli NP, ideální čas pro návštěvu parku je období od července do října. V této době je lessová krajina suchá a jasná a také je snazší pozorovat zvířata na velkých vzdálenostech. Navíc tyto měsíce nejsou příliš horké a tedy pohodlnější pro turisty.

Amboseli National Park je úžasným místem pro pozorování zvířat a také pro zážitky spojené s nejvyšší horou Afriky – Kilimandžárem. Nevýhodou tohoto národního parku je však obtížné a vysoké přizpůsobení počasí. Turisté by se měli dobře připravit na suché a horké dny v letním období a na deštivé období, které může být vlhké a cákající. Pokud ale zvládnete přizpůsobit se těmto změnám, můžete si užít nezapomenutelný pobyt v tomto nádherném koutě Keňi.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky