Objevte nejlevnější lety

Slovinsko Bled

Ubytování Slovinsko Bled


Bled, malé městečko v severozápadním Slovinsku, je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších míst Evropy. Jeho hlavní atrakcí je malebné jezero se stejnojmenným názvem, které je obklopeno vysokými horami a které připomíná pohádkové místo.

Pokud se chystáte navštívit Bled, je důležité zvolit vhodné ubytování, které přispěje k vašemu celkovému zážitku. Naštěstí je zde široká škála možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočet.

Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, je v Bledu k dispozici několik luxusních hotelů. Nejznámější je Hotel Triglav, který se nachází přímo na břehu jezera. Tento historický hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na jezero a hory, vybrané restaurace s bohatou nabídkou místních specialit a také wellness centrum, kde si hosté mohou dopřát masáže a další relaxační procedury.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, je v Bledu také dostatek rodinných penzionů. Penzion Vila Preseren je jedním z nich. Nachází se pouhých pár kroků od jezera a nabízí útulné pokoje s venkovním posezením a výhledem na jezero. Hosté mají také přístup k zahradě, kde si mohou odpočinout a vychutnat si klidné prostředí.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Bledu s větším počtem lidí, je možné pronajmout si třeba celý dům nebo apartmán. Mnoho z nich je vybaveno vlastní kuchyní, což vám umožní připravovat si vlastní jídlo. Ubytování v domech a apartmánech je také výhodnější cenově, pokud cestujete s větší skupinou lidí.

Pro milovníky přírody a kempování je zde také možnost pronajmout si místo na jednom z místních kempů. Kempování Bled je oblíbené místo pro milovníky táboření a nabízí dobré vybavení, včetně sprchových a toaletních zařízení. Kemp se nachází v blízkosti jezera, což znamená, že máte snadný přístup k vodním aktivitám, jako je třeba plavání či veslování.

Bled je turisty vyhledáván nejen pro svou krásu, ale také pro řadu aktivit, které nabízí. Můžete se vydat na pěší túru po okolních horách, projížďku na kole kolem jezera nebo se vydat na jezerní výlet lodí na ostrov, kde se nachází malebný kostel Sv. Marie. K dispozici jsou také golfová hřiště, tenisové kurty a wellness centra, kde si hosté mohou užít relaxaci a regeneraci.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion, apartmán nebo kemp, ubytování v Bledu vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohodlné zázemí pro všechny vaše dovolenkové aktivity. Bled je jedním z těch míst, které vás okouzlí a které budete chtít navštívit znovu a znovu.


Dovolená Slovinsko Bled


Slovinsko je kouzelná země ležící ve střední Evropě, která láká turisty svou překrásnou přírodou, historickými památkami a příjemnou atmosférou. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v této zemi patří bezesporu malebné městečko Bled s jeho slavným jezerem.

Bled se nachází ve slovinských Alpách a je jednou z nejnavštěvovanějších destinací v zemi. Jeho hlavní dominantou je zámek Bled, který trůní na skále nad jezerem. Tento zámek, který pochází z 11. století, je opravdovou vyhlídkovou věží, odkud můžete obdivovat krásu okolní krajiny. Uvnitř zámku je také umístěno etnografické muzeum, které vám přiblíží historii tohoto místa.

Ale to není všechno, co Bled nabízí. Největší lákadlo je bezesporu jeho jezero, které je považováno za jedno z nejpůvabnějších jezer v Evropě. Okázalá modrá voda jezera spolu s horskými vrcholky ve vzdálenosti a malebnými kostely přímo na středověkém ostrůvku vytváří nezapomenutelný panoramatický výhled.

Pro ty, kteří hledají akčnější dovolenou, je možné si pronajmout lodí nebo kajak a vydat se na vodní dobrodružství po jezeře. Poznat okolní přírodu tak můžete z jiné perspektivy. Pro milovníky turistiky je tu také mnoho tras, které vedou okolo jezera a nabízejí výhled na úchvatné scenérie.

Pokud preferujete odpočinek a relaxaci, Bled má pro vás mnoho lákavých nabídek. Můžete si pronajmout lehátko na pláži a plavat v jezeře, nebo se projít po okolí a objevovat skryté zákoutí. Nezapomeňte ochutnat také tradiční slovinské lahůdky v jedné z mnoha restaurací nebo kavárnách, které provoní Bled.

Pokud máte zájem o historii a architekturu, můžete navštívit i okolní města jako je Ljubljana, hlavní město Slovinska, nebo další malebná města jako je Maribor či Ptuj. Vezměte si čas a prozkoumejte tyto města, která nabízejí bohatou historii a kulturní dědictví.

Slovinsko a zejména Bled jsou skvělým místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat, objevovat výjimečnou přírodu a poznávat nové kultury. Jestliže hledáte místo, kam se vydat na dovolenou, neváhejte a přijďte do Slovinska a prožijte nezapomenutelné chvíle na Bledu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bled


1. Jaké jsou nejlepší aktivity na Bledu?
Na Bledu nabízí nejlepší aktivity například procházky kolem jezera, výlet na Bledský zámek, výlet na ostrůvek se kostelem Sv. Martina, půjčení kajaku nebo jízda na horském kole.

2. Jak se dostat z letiště do Bledu?
Z letiště v Lublani nebo Klagenfurtu je možné dojet do Bledu buď taxíkem, autobusem či si vypůjčit auto a jet individuálně.

3. Jaké jsou nejlepší hotely na Bledu?
Na Bledu najdete velký výběr ubytování, nejlepší hotely jsou Grand Hotel Toplice, Hotel Triglav Bled nebo Hotel Savica.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bledu?
Nejlepší doba na návštěvu Bledu je od května do října, když je počasí příjemné a aktivit je dostatek.

5. Je Bled vhodným místem pro rodinnou dovolenou?
Ano, Bled je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, nabízí mnoho aktivit vhodných pro rodiny s dětmi, jako jsou procházky kolem jezera, jízda na kole nebo půjčení kajaku.

6. Kolik stojí výlet na Bledský zámek?
Vstupenky na Bledský zámek stojí pro dospělého 11 EUR, pro děti od 6 do 14 let 5,5 EUR.

7. Je nutné si objednat vstupenky předem?
Vstupenky na Bledský zámek není nutné objednávat předem, ale je to v rámci možností doporučeno kvůli možnému zvýšení návštěvnosti.

8. Jak dlouho trvá výlet na ostrůvek se kostelem Sv. Martina?
Plavba na ostrůvek trvá zhruba 15 minut, návštěva kostela a prohlídka ostrova asi hodinu nebo dvě.

9. Je možné se na Bledu koupat?
Ano, je možné se koupat v jezeře Bled, voda je čistá a teplota v létě příjemně příjemná.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace na Bledu?
Na Bledu najdete mnoho restaurací, nejlepší jsou Vila Prešeren, Ostarija Peglez'n nebo Restavracija Julijana.


Počasí Slovinsko Bled


Slovinsko je krásná země, která se nachází ve střední Evropě. Mezi nejznámější a turisticky hojně navštěvovaná místa patří město Bled. Přírodní krása je jedním z hlavních lákadel tohoto regionu. A jaké je zde počasí?

Bled je známý pro své krásné jezero, které je obklopené impozantními horami. Právě tato geografická poloha ovlivňuje i klima v tomto regionu. Slovinsko se nachází v mírném podnebném pásu, což znamená mírné zimy a teplá léta.

Léto je nejteplejším obdobím v Bledu. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje kolem 25 stupňů Celsia, ale může se také vyšplhat na více než 30 stupňů. Noci jsou příjemnější, s teplotami kolem 15-20 stupňů. Díky tomu je Bled ideální pro letní vodní aktivity, jako je plavání, vodní sporty a procházky podél jezera. Sluneční paprsky také osvětlují horizont, což dává krajině ještě výraznější a romantický vzhled.

Podzim v Bledu je také příjemný, ale teploty se postupně snižují. V září a říjnu se průměrná teplota pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia. Je to ideální doba pro turisty, kteří chtějí vyhnout se větším zářijovým davům a vychutnat si klidnější atmosféru. Barevné listí a méně přecpané atrakce vytvářejí kouzelnou atmosféru.

Zima v Bledu může být chladná, ale díky horám mají zdejší oblasti také dobré lyžařské podmínky. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje kolem 0 až 5 stupňů Celsia, ale může také spadnout pod bod mrazu. To znamená, že turisté mohou využít lyžařské středisko Straža Bled, které se nachází nedaleko jezera. Můžete si zde užít sjezdové lyžování, snowboarding nebo se vydat na procházku mezi zasněženými horami.

Jaro je obdobím, kdy se počasí začíná oteplovat. Teploty se postupně zvyšují na příjemných 10 až 15 stupňů Celsia, což znamená, že je ideální pro procházky po okolí, stejně jako pro návštěvu místních atrakcí. Květiny začínají kvést a příroda se probouzí k životu.

Celkově vzato je počasí v Bledu příjemné po celý rok, každé roční období má své kouzlo. Turisté mohou využít různé outdoorové aktivity a zároveň si vychutnat krásu jezera a hor. Bled je jedinečné místo, které kombinuje přírodu a kulturu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek nezávisle na počasí.


Letenka Slovinsko Bled


Pokud plánujete cestu do Slovinska a rádi byste navštívili malebné město Bled, letenka je samozřejmě nezbytným krokem k dosažení tohoto úžasného místa. Bled se nachází na severozápadě Slovinska, ve slovinských Alpách a je známý pro své krásné jezero, hrad a také pro kostel na ostrově uprostřed jezera.

Existuje několik možností, jak si zajistit letenku do Slovinska a poté pokračovat do Bledu. Nejbližším letištěm je Letiště Jože Pučnik Ljubljana v hlavním městě Slovinska, které se nachází přibližně hodinovou jízdy od Bledu. Toto mezinárodní letiště nabízí spojení s různými evropskými městy, a proto byste měli snadno najít let z vaší domovské destinace. V případě potřeby si můžete také vybrat letiště v sousedních zemích, jako je Vídeň nebo Benátky, a poté navázat vnitrostátní spojení přes cestu do Bledu.

Po příletu na letiště je několik možností, jak se dostat do Bledu. Nejlepší možností je pronajmout si auto, což vám umožní plně využít vaší cesty a vyrazit za objevováním dalších malebných míst v okolí. Cesta z letiště do Bledu je přímá a zároveň se ocitáte v krásné krajině s horskými výhledy.

Alternativně můžete využít i veřejnou dopravu. Ze stanice letiště jezdí pravidelně autobusy do Bledu, a to jak přímé spoje, tak i spoje s přestupem v Ljubljaně. Autobusové spoje jsou spolehlivé a cestování nimi je pohodlné. Další možností je využít taxi služby, která vám poskytne pohodlí a rychlost při cestování do Bledu.

Bled samotný je idylickým místem k návštěvě. Město leží na břehu jezera, které je obklopeno horskými vrcholky. Jeho nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Bledský hrad, který dominuje panoramatu města, a kostel svatého Martina na ostrově, kam se můžete dostat půjčenou lodí, kterou najdete na břehu jezera. Okolí Bledu nabízí mnoho aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika, jízda na koni a v zimě i lyžování.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Bledu, nezapomeňte si zajistit letenku a naplánovat si trasu z letiště. Přírodní krása a historické památky tohoto místa vás jistě okouzlí a zanechají vám nezapomenutelné zážitky.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky