Objevte nejlevnější lety

Řecko Korfu Benitses

Ubytování Řecko Korfu Benitses


Korfu je jedním z nejpopulárnějších řeckých turistických cílů a městem, které je turisty často navštěvované kvůli krásným plážím, historickým památkám a idylickému prostředí. Pokud hledáte ubytování v Korfu, neváhejte zvolit Benitses, což je malebná obec na východním pobřeží Korfu.

Benitses nabízí velké množství hotelů a bytů pro každý rozpočet a vkus. Většina z ubytování se nachází přímo u moře, v okolí pláží a turistických atrakcí. Existují také menší rodinné penziony v oblasti, které nabízejí klidnější a přívětivější prostředí pro turisty, kteří hledají pobyt mimo rušné turistické oblasti. Mezi nejoblíbenější hotely v této oblasti patří Mareblue Beach Resort a Benitses Bay View Hotel.

Co se týče pláží v Benitses, najdete zde několik krásných písčitých a oblázkových pláží, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají relaxaci na slunci. Pláže jsou uklizené a dobře udržované a jsou obklopeny různými obchody, restauracemi a bary, kde si můžete vychutnat lokální jídlo a nápoje.

Benitses není jen o plážích a turistických atrakcích, nabízí také řadu historických památek. Mezi nejpopulárnější patří Achilleion Palace, zámek, který byl kdysi domovem rakouské císařovny Alžběty (Sissi). Achilleion Palace je krásný palác s impozantními zahradami a výhledem na moře.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat vnitrozemí Korfu, jsou k dispozici různé turistické trasy, které vedou do malebných vesnic a do kopců. Tyto trasy jsou oblastí velmi oblíbené pro pěší turistiku a cyklovýlety.

Vzhledem k tomu, že Benitses je velmi populární u turistů, doporučuje se rezervovat ubytování co nejdříve. Benitses je ideálním místem pro dovolenou v Korfu, nabízí všechny potřebné turistické atrakce a zároveň umožňuje odpočinek v klidnějším prostředí než v centru Korfu města.

V Benitses si můžete být jisti, že se budete cítit jako doma a budete mít nejlepší zážitky z vaší dovolené v Korfu. Takže, až hledáte ubytování pro váš příští pobyt na Korfu, nezapomeňte vzít v úvahu Benitses jako jednu z hlavních možností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Benitses


1. Jak se dostat z řeckého letiště na Korfu do Benitses?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi službu přímo na letišti nebo si pronajmout auto. Můžete také využít autobusovou linku, která je dostupná před terminálem.
2. Jaká je cena taxi z letiště do Benitses?
- Cenová relace se může lišit v závislosti na dopravní situaci a na počtu pasažérů. Přibližná cena se pohybuje mezi 35-45 eury.
3. Kde se nachází nejbližší pláž v Benitses?
- Benitses disponuje několika plážemi, nejbližší a nejznámější je pláž Benitses, která se nachází v centru města.
4. Jsou v Benitses dostupné veřejné dopravní prostředky?
- Ano, v Benitses je k dispozici autobusová linka, která spojuje město s ostatními místy na ostrově.
5. Má Benitses supermarket a místní obchody?
- Ano, v Benitses najdete několik supermarketů, obchodů se suvenýry, butiků a dalších místních obchodů.
6. Kam bych měl jít, když hledám restaurace v Benitses?
- K nejlepším místům na nalezení restaurací patří hlavní promenáda, která je lemována restauracemi a tavernami. Zde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni.
7. Existují ve městě bankomaty?
- Ano, v Benitses jsou bankomaty, které jsou dostupné po celém městě.
8. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Benitses?
- Mezi nejlepší aktivity a atrakce v Benitses patří návštěva benitského muzea, procházka po starém přístavu, výlet na nedaleký ostrov Pontikonisi, nebo výlet na tradiční řecké vesnice v okolí.
9. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Benitses?
- Benitses je oblíbeným letoviskem a můžete sem přijet kdykoliv během letní sezóny mezi květnem a zářím. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu.
10. Jak daleko je Benitses od Korfu města?
- Benitses se nachází asi 15 km jižně od Korfu města, což činí přibližně 30 minut jízdy autem nebo 40 minut autobusem.


Počasí Řecko Korfu Benitses


Benitses, malebné rybářské městečko na řeckém ostrově Korfu, je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa. Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je jeho příjemné počasí, které přináší slunečné a horké léto a mírnou zimu.

V létě, od června do září, můžete očekávat slunečné a teplé počasí s vysokými teplotami dosahujícími průměrně 30 °C. Slunečné dny jsou téměř stálou součástí života v tomto poklidném přímořském městečku. Mořská voda má teplotu kolem 25 °C a je ideální na koupání a vodní sporty. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Benitses v létě, nabízí se vám skvělá příležitost užít si slunečních paprsků na krásných plážích, ochutnat tradiční řeckou kuchyni v restauracích a prozkoumat okolní přírodní krásy.

Zima v Benitses je mírnější ve srovnání s ostatními částmi Evropy. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje kolem 10 °C a vyšší, což znamená, že zde není příliš chladno. Vzhledem k tomu, že je Benitses menší a klidnější destinace v zimním období, je ideálním místem pro ty, kteří preferují relaxaci a klid. Zimní měsíce jsou také vhodné pro procházky po okolních kopci a údolích, aby se obdivovala nádherná příroda a historické památky.

V rámci počasí v Benitses je důležité zmínit také srážky. Nejde o příliš deštivé místo, ale během zimních měsíců můžete očekávat několik deštivých dní. Srážkami ale nebuďte zklamáni. Země více vzepne a krásná zeleň přinese do krajiny benetských hor.

Celkově lze říci, že Benitses nabízí příjemné počasí po celý rok. Díky své poloze na jižním pobřeží Korfu a vlivu Středomořského moře si zde turisté mohou užívat slunečního hřejivého počasí až 300 slunečných dní v roce. Bez ohledu na roční období vás Benitses přivítá s teplým a přátelským počasím.

Pokud hledáte destinaci, která nabízí slunečné léto a mírnou zimu, Benitses na ostrově Korfu by mělo být na vašem seznamu. Ať už rádi relaxujete na pláži nebo procházíte přírodou, Benitses vám nabídne to pravé řecké počasí, které vás nezklame.


Dovolená Řecko Korfu Benitses


Korfu, nejsevernější ostrov Jónského souostroví, se stává stále oblíbenější turistickou destinací, a to zejména mezi milovníky slunce, moře a historie. Jedním z nejpopulárnějších letovisek na ostrově je Benitses, které se nachází pouhých 12 kilometrů jihovýchodně od Korfu města.

Benitses je jednou z nejstarších vesnic na ostrově a díky své výhodné poloze nabízí nádherné výhledy na moře a okolní skalní útesy. Tato malebná rybářská vesnice se postupem času proměnila v atraktivní turistické středisko, které láká návštěvníky po celý rok. Místní obyvatelé jsou známí svým pohostinným přístupem a zájmem o zachování tradic a kulturního dědictví.

Při návštěvě Benitses se turisté mohou těšit na bohatou nabídku pláží, které jsou oblázkové nebo s pozvolným vstupem do moře. Pláže jsou dobře udržované a nabízí různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a plachtění. Je možné si pronajmout slunečníky a lehátka, nebo si vzít vlastní vybavení a užít si klidné sluneční dny na pláži.

Pro milovníky historie může být velmi zajímavý návštěva starého centra Benitses, kde se nachází řada historických památek, jako je kostel svatého Jakuba a klášter svatého Ilie. Kromě toho mohou turisté navštívit také Achilleion, honosný palác postavený rakouskou císařovnou Alžbětou Bavorskou, který je vzdálený pouhých 6 kilometrů od Benitses. Je to fascinující místo s impozantní architekturou a rozlehlými zahradami, které stále přitahují návštěvníky z celého světa.

Benitses také nabízí širokou škálu restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni a zakoupit typické suvenýry. Ve večerních hodinách se vesnice promění v animované místo s mnoha nočními kluby, které nabízejí zábavu až do časných ranních hodin.

Pokud jste dobrodružnější typy, můžete se vydat na výlety a objevovat okolní přírodu. Ostrov Korfu je známý svou bujnou vegetací a malebnými horskými vesničkami. Můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu a navštívit oblíbená místa, jako jsou Paleokastritsa s jejími úchvatnými plážemi a kláštery, nebo Pantokrator, nejvyšší vrchol ostrova.

Pro ty, kdo hledají odpočinek, slunce a dobrodružství, je Benitses skvělou volbou pro dovolenou. S krásnými plážemi, historickými památkami a pestrou nabídkou aktivit, si zde určitě najdou každý něco, co ho zaujme. Neváhejte a vydejte se na dovolenou plnou slunce a zážitků na Korfu, do Benitses!


Letenka Řecko Korfu Benitses


Letenka do Řecka: Objevte krásy Korfu v Benitses

Pokud hledáte ideální prázdninovou destinaci, která kombinuje sluneční pláže, historické památky a autentickou atmosféru, neměli byste přehlédnout Korfu. Tato malebná ostrovní destinace je opravdovým rájem pro dovolenou a jeden z nejkrásnějších koutů, který je stále relativně málo navštěvovaný turisty, je Benitses.

Benitses se nachází na jihovýchodě ostrova Korfu a nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, bohatou historii a tradiční řeckou atmosféru. Kromě toho se jedná o perfektní základnu pro objevování dalších zajímavostí, které Korfu nabízí.

Pokud se rozhodnete navštívit Benitses, musíte nejprve získat letenky do Řecka. Benitses není přímo propojen lety s ostatními evropskými městy, ale nezoufejte, existuje několik možností jak se tam dostat.

Na letišti v Korfu vás přivítají letecké společnosti z celého světa - mezi nimi také několik nízkonákladových společností, které nabízejí levné letenky do Řecka. Vyberte si z nabídky, která vám nejlépe vyhovuje a za pár hodin se ocitnete na sluncem zalitém ostrově.

Po příletu na letiště v Korfu se vydáte na krátkou cestu do Benitses. Můžete si pronajmout auto nebo využít místní dopravu, která je zde dobře organizovaná. Během cesty si můžete vychutnat krásný výhled na ostrov a užívat si atmosféru řecké krajiny.

Benitses samotné je malebná rybářská vesnička, která nabízí klidnou a relaxační atmosféru. Můžete se projít úzkými uličkami se starobylými domky, vychutnávat si oblíbené rybí speciality v místních taverách a posedávat v kavárnách s výhledem na azurovou mořskou hladinu. Pláže v Benitses jsou krásné a jsou ideální pro opalování a koupání v klidném moři.

Benitses však není jen o slunění a koupání. Samotné městečko je plné historie a má několik zajímavých památek k návštěvě. Například Casa Parlante je muzeum historického domu, které ukazuje život obyvatel v 19. století. Byzantský hrad vystavěný na skalách je skalnou atrakcí, kterou byste neměli přehlédnout. Procházejte se po úzkých uličkách, objevujte tradiční obchody s řeckými produkty a ochutnávejte místní pochoutky.

Benitses je také skvělou výchozí branou pro objevování dalších částí Korfu. Můžete navštívit Korfu město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet se jeho úzkými uličkami a ochutnávat místní kuchyni. Pro přírodní nadšence je možné vydat se na túru v neuvěřitelně krásném národním parku Paleokastritsa.

Korfu je ideální destinací pro letní dovolenou a Benitses je tím pravým místem, kde se můžete zrelaxovat a uniknout od každodenního shonu. Letenky do Řecka jsou dostupné a nabízejí vám jedinečný zážitek plný slunce, moře a historie. Nechte se okouzlit krásami Korfu v Benitses a zažijte nezapomenutelné dobrodružství na ostrově bohů a hrdinů.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky