Objevte nejlevnější lety

Francie Aix-en-Provence

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jak se dostat z letiště Marseille do Aix-en-Provence?
Odpověď: Z letiště Marseille můžete využít autobusovou linku navazující na nádraží ve městě, nebo si vzít taxi, které vás přímo doveze do Aix-en-Provence.

2. Jak se pohybovat po Aix-en-Provence?
Odpověď: Ve městě se můžete pohybovat pěšky, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy. Také si můžete pronajmout kolo nebo si vzít taxi.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Aix-en-Provence?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Cours Mirabeau (hlavní bulvár), Fontána Rotonde, Cathédrale Saint-Sauveur (katedrála) a muzeum Musée Granet.

4. Kde se dá dobře najíst v Aix-en-Provence?
Odpověď: V centru města najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících tradiční provensálskou kuchyni. Doporučuje se také ochutnat slavné kroasány a místní vína.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty.

6. Kde najít ubytování v Aix-en-Provence?
Odpověď: V Aix-en-Provence najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat co nejdříve, zejména během letních měsíců.

7. Jaké jsou oblíbené výlety z Aix-en-Provence?
Odpověď: Z Aix-en-Provence se můžete vydat na výlet do města Avignon, do přírodního parku Calanques nebo prozkoumat další okolní provensálská města, jako je Arles nebo Marseille.

8. Jaká je místní cena za jízdné ve veřejné dopravě?
Odpověď: Cena jízdného ve veřejné dopravě se může lišit v závislosti na délce trasy. Obecně platí, že cena za jednu jízdu je kolem 1,5-2 eur.

9. Kde se dají nakoupit suvenýry v Aix-en-Provence?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou v centru města, kde najdete tradiční provensálské trhy, butiky s místními produkty a obchody s uměleckými díly.

10. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Aix-en-Provence?
Odpověď: Většina obchodů v Aix-en-Provence je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 do 19:00. Některé obchody mohou mít odpolední přestávku.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence – Oázou klidu v jižní Francii

Francie, země neomezených možností a krásných památek, lákající každého, kdo touží zažít něco výjimečného. Jedním z takových míst je Aix-en-Provence, malebné město na jihu Francie, které si získá srdce každého návštěvníka.

Toto malé město, jehož historie sahá až do římských dob, je oázou klidu a francouzského šarmu. Leží v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur a nabízí zážitky pro každého. Když sem dorazíte, nejprve vás okouzlí úzké uličky, kamenné domy a náměstí lemující kavárny a restaurace. Vůně květin a zvuky městského života vás přenesou do autentické francouzské atmosféry.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Aix-en-Provence je katedrála Saint-Sauveur. Tato impozantní stavba ze 5. století je ukázkou gotického a románského stylu a stojí na místě staršího římského chrámu. Katedrálu určitě navštivte a obdivujte její stříšky a vitráže.

Další nepřehlédnutelnou atrakcí je palác králů z Arles, který byl postaven v 15. století. Zde můžete objevovat bohaté dědictví Provence a procházet se po královských komnatách, kde kdysi sídlili francouzští monarchové. Tento historický palác dnes slouží jako muzeum a galerie, která vystavuje díla slavných umělců, jako je například Cézanne.

Aix-en-Provence je ale také špičkovým kulturním centrem. Budete mít možnost navštívit tamní operu, divadla a koncertní sály. Město je známé svými uměleckými festivaly, které přitahují přední umělce ze všech koutů světa. Pokud máte rádi hudbu nebo divadlo, určitě si své zážitky užijete v Aix-en-Provence.

Příroda v okolí Aix-en-Provence je rovněž ohromující. Nedaleko města se nachází krásný národní park Sainte-Victoire, který je umístěný v pohoří stejného jména. Procházkou po jeho úbočích si užijete nádherné výhledy na krajinu a můžete se ponořit do malebné divočiny.

Až si ze všech prohlídek a procházek odpočinete, můžete ochutnat místní speciality. Provence je známá svými lahodnými jídly, včetně olivového oleje, sýru a čerstvých zeleninových pokrmů. Nezapomeňte si nechat dopřát čaši vynikajícího provensálského vína a zakusit sladkou místní dezert, calisson, který je vyrobený z mandlí a melounu.

Není tedy překvapením, že město Aix-en-Provence si získává srdce mnoha návštěvníků. Pokud plánujete cestu do Francie a chcete objevovat autentickou atmosféru, kulturu a přírodu, pak je Aix-en-Provence ideálním cílem. Stačí si jen zajistit letenku a vyrážet na cestu za nezapomenutelnými zážitky.


Dovolená Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence - Klenot jižní Francie

Francie je známá svou bohatou historií, úchvatnými památkami a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je město Aix-en-Provence, které se nachází v jihovýchodní části země. Jeho malebné uličky, památky a kulturní atmosféra lákají každoročně tisíce turistů.

Aix-en-Provence je město plné historických budov a památek. Nejznámější z nich je katedrála Saint-Sauveur, která se nachází na centrálním náměstí. Její nádherná architektura z 12. století a bohaté vnitřní výzdoby stojí za to vidět. Dalšími významnými památkami jsou gotický klášter Saint-Jean-de-Malte, Arc de Triomphe a Hôtel de Ville - radnice města.

Aix-en-Provence je známé také svou vivou - tradiční tržnicí, která nabízí široký výběr čerstvých potravin, místních specialit a různých suvenýrů. Pro milovníky umění je pak nevyhnutelná návštěva museum Granet, které nese jméno místního malíře Françoise Mariase Graneta. Toto muzeum hostí velkou sbírku uměleckých děl od 16. do 20. století, včetně děl od takových mistrů jako je Cézanne, Picasso, Monet a Van Gogh.

Aix-en-Provence je také proslulé svými termálními prameny a lázněmi. Tyto prameny přinášejí do města léčivou vodu bohatou na minerály, a proto jsou oblíbenou destinací pro ty, kdo hledají relaxaci a omlazení. Navštěvovat můžete různá lázeňská zařízení, kde si můžete dopřát masáže, bylinky nebo jednoduše jen odpočívat ve wellness centru.

Jelikož Aix-en-Provence je obklopené nádhernou krajinou, nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete se projít výlety do okolních kopců a procházet se vinicemi, nebo navštívit nedaleký národní park Sainte-Victoire, který je populární mezi turisty i místními obyvateli. Park je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Aix-en-Provence je také známé svou gastronomií a nabízí mnoho výborných restaurací a kaváren. Můžete ochutnat tradiční provensálskou kuchyni s jejími slavnými bylinkami, olivovým olejem a čerstvými mořskými plody. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu, calisson - sladkou mandlovou sušenku, která je typická pro tuto oblast.

Celkově vzato, Aix-en-Provence je skvělým místem pro dovolenou ve Francii. Jeho bohatá historie, kulturní dědictví, termální lázně a nádherná příroda nabízejí nespočet možností pro zábavu a relaxaci. Ať už jste milovníkem umění, historie nebo outdoorových aktivit, Aix-en-Provence vás určitě nezklame.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence, malebné město ležící v jižní Francii, je jednou z nejkrásnějších lokalit této regionální metropole. Aix-en-Provence je známé svými úchvatnými uličkami, historickými budovami a bohatou kulturou. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, je důležité zvolit správné ubytování.

V Aix-en-Provence najdete širokou škálu ubytování, která uspokojí potřeby každého návštěvníka. Od luxusních hotelů až po útulné penziony a stylové apartmány, všechny tyto možnosti lze nalézt v tomto malebném městě.

Pokud jste nadšení prosklenými chodbami, úchvatnou architekturou a výhledem na náměstí Cours Mirabeau, pak si vyberte jedno z mnoha historických hotelů, které se v Aix-en-Provence nacházejí. Tyto hotely jsou často umístěny v renesančních budovách a nabízejí luxusní pokoje s bohatým vybavením. Můžete si vychutnat elegantní večeře v hotelech s vlastními restauracemi, relaxovat v prostorných zahradách nebo se ponořit do atmosféry města na některém z přívětivých venkovních dvorků.

Pro ty, kteří hledají levnější variantu ubytování, je zde také možnost pronájmu soukromých apartmánů. Apartmány poskytují větší prostor a soukromí, zatímco zároveň vám umožňují zažít autentickou atmosféru města. Mnoho z nich se nachází v historických budovách a je zařízeno v tradičním stylu. Tyto apartmány často mají k dispozici plně vybavenou kuchyň, což vám umožní připravovat si vlastní jídla a prozkoumávat místní potraviny na místních trzích.

Další možností je ubytování v místních penzionech a B&B. Tyto zařízení jsou zpravidla menší a rodinného charakteru, a často nabízejí přátelskou atmosféru a domácí pohostinnost. V penzionech si můžete vychutnat snídani připravenou majitelem, který vám může také poskytnout doporučení a tipy na výlety po okolí.

Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, během svého pobytu v Aix-en-Provence budete mít v blízkosti mnoho zajímavostí a aktivit. Můžete prozkoumat historické památky města, navštívit umělecké galerie a muzea, objevovat okolní vinice a lázeňská města nebo si jednoduše užít relaxační procházky po úzkých uličkách.

Aix-en-Provence je opravdu krásnou destinací, kterou si zamilujete, a správné ubytování vám pomůže vytvořit si nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda zvolíte luxusní hotel, útulný apartmán nebo rodinný penzion, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto kouzelné místo a objevovat jeho bohatou historii a kulturu.


Počasí Francie Aix-en-Provence


Francie je známá svým různorodým a překvapivým počasím, a to platí i pro město Aix-en-Provence. Nacházející se v jižní části země, ve francouzském regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur, tato lokalita zaručuje návštěvníkům příjemné a slunečné počasí po většinu roku.

Aix-en-Provence má středomořské klima, což znamená, že zde panuje teplé a suché léto a mírné zimy. Léto je obdobím, ve kterém mohou teploty dosahovat 30 °C a občas i přesahovat tuto hodnotu. Slunečno a bezmračno je tady téměř nepřetržitě, což přináší ideální podmínky pro prozkoumávání města a okolních přírodních krás. Pokud si vezmete dovolenou v Aix-en-Provence v létě, nezapomeňte si s sebou vzít krém na opalování a pokrývku hlavy, abyste se ochránili před silným sluncem.

Podzim a jaro jsou v Aix-en-Provence mírné a teplé. Teploty se pohybují okolo 20 °C a příroda se krásně zazelená. Během těchto obdobích se můžete těšit na slunečné dny a mírné noční teploty, kdy je ideální si vychutnat večerní procházky po nábřeží Cours Mirabeau nebo se posedět v kavárně a vychutnat si slavnou provensálskou kuchyni.

Zima v Aix-en-Provence je mírná, ale ne tak mrazivá jako na severu Francie. Teploty se pohybují kolem 10 °C během dne, ale mohou klesat až na 0 °C v noci. I když občas naprší, dny jsou stále světlé a slunečné. Během zimy je zde obvykle méně turistů a můžete si užít klidné procházky historickým centrem města nebo navštívit místní vánoční trhy.

Ve vztahu k srážkám je Aix-en-Provence známé svými suššími obdobími. Nejvíce srážek spadne během podzimu a na jaře, ale i přesto jsou tyto množství relativně nízká ve srovnání s některými jinými regiony ve Francii.

Celkově je Aix-en-Provence městem s příjemným a slunečným počasím. Díky jeho středomořskému klimatu můžete očekávat teplá léta, mírná jara a podzimy, a mírné zimy. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, téměř vždy se můžete těšit na krásné slunečné dny, které vytvářejí ideální podmínky pro prožívání všech krás, které Aix-en-Provence nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky