Objevte nejlevnější lety

Řecko Delfy

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Delfy


1. Jak se dostanu z Athén do Delf?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je jet autobusem z autobusového nádraží KTEL v Athénách. Jízda trvá zhruba 2 hodiny.

2. Kde se nachází Apollónův chrám v Delfách?
Odpověď: Chrám se nachází ve svatyni Delfského Apollóna, v horní části Delf.

3. Kolik stojí vstupné do archeologického místa v Delfách?
Odpověď: Aktuální ceny vstupného se mohou lišit, ale zhruba se pohybují kolem 12-15 eur pro dospělého.

4. Jak dlouho trvá prohlídka archeologického místa v Delfách?
Odpověď: Prohlídka může trvat zhruba 1-2 hodiny, záleží na tom, jak důkladně si chcete prohlédnout jednotlivé památky.

5. Jsou v Delfách k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, na místě je možné si pronajmout průvodce, aby vám pomohl s prohlídkou a poskytl více informací o historii místa.

6. Je vhodné navštívit Delfy s dětmi?
Odpověď: Navštívit Delfy s dětmi je možné, ale je třeba mít na paměti, že prohlídka archeologického místa může být pro ně méně zajímavá než pro dospělé. Doporučuje se připravit si nějaké zábavné aktivity pro děti, aby měly také zážitek z návštěvy.

7. Co dalšího se dá v okolí Delf navštívit?
Odpověď: V okolí Delf se nachází několik dalších archeologických lokalit a zajímavých míst, jako například klášter Osios Loukas, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Delf?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Delf je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a nedochází k přílišnému přetížení turisty.

9. Je možné si v Delfách přespat?
Odpověď: Ano, v Delfách se nachází několik hotelů a pronájmy dovolených, kde je možné si přespat.

10. Jaká je historie a význam Delf pro Řecko?
Odpověď: Delfy byly ve starověku významným náboženským a kulturním centrem Řecka. Město bylo známé pro svůj chrám Delfského Apollóna a věštění Pythie, kterému se svěřovaly významné osobnosti a města z celého Řecka. Delfy patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám v zemi.


Počasí Řecko Delfy


Řecko je zemí, která je známá svým krásným počasím, a Delfy, malé město v centrální části země, nejsou výjimkou. Delfy jsou zvláště známé svou historií a archeologickými nalezišti, ale cestovatelé se sem také rádi vydávají kvůli příjemnému počasí.

Delfy leží na úpatí horského masivu Parnassos a mají charakteristické středomořské podnebí. Díky své poloze ve vnitrozemí jsou zde teploty méně ovlivněny přílivem a odlivem moře, což znamená, že teploty jsou mírnější než na pobřeží.

Léto v Delfách trvá od června do září a je charakterizováno teplými a suchými dny. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30°C, ale mohou se také vyšplhat až na 35°C. Tyto vysoké teploty obvykle přitahují turisty na pláže nebo do oblíbených archeologických lokalit, jako je chrám Apollóna.

Podzim v Delfách je mírný a období listopadu a prosince je často deštivé. Teploty v této době klesají na příjemných 15-20°C, což je stále dostatečné pro procházky po městě a prozkoumávání památek.

Zima v Delfách je obecně mírná, s průměrnými teplotami kolem 10°C. Občas zde může sněžit, zejména na vyšších vrcholech Parnassosu. Mírné zimní podnebí dělá z Delf ideální místo pro lyžování a zimní sporty.

Jaro, od března do května, je také příjemné období pro návštěvu Delf. Teploty se pohybují kolem 15-20°C a příroda rozkvétá. Díky své poloze v horách může být počasí na jaro proměnlivé, ale převažují slunečné a teplé dny.

Pokud plánujete návštěvu Delf, je vždy dobré sledovat předpověď počasí, protože se počasí může rychle změnit. Doporučuje se přinést lehké oblečení, protože letní teploty mohou být velmi vysoké, ale také připravit se na případné deště nebo chládek v podzimních a zimních měsících.

Svým nádherným počasím je Delfy ideální místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historii a zároveň si užít slunce a příjemné klima. Ať už se vydáte do této historické destinace v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, Delfy vás určitě nezklamou.


Dovolená Řecko Delfy


Delfy jsou jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst Řecka, plných kulturních, historických a přírodních skvostů. Tato malá horská vesnice v centrální části Řecka je známá svým archeologickým nalezištěm, klidnou atmosférou a překrásnými výhledy do okolí.

Delfy jsou hlavně známé díky svému starověkému chrámu Artemidy a Amfitheatru, kde se konávaly olympijské hry. Podél celého města se nacházejí památky, jako jsou baths a části chrámu Apollóna, které si můžete prohlédnout při procházce městem.

Delfy jsou také ubytovacím střediskem, kde můžete najít řadu kvalitních hotelů a apartmánů s vynikajícími pohledy na hory a moře. Tento horský ráj je perfektním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a užít si klidné večery s fantastickým výhledem.

Delfy jsou rovněž skvělou destinací pro milovníky turistiky. Když se vydáte na procházku kolem města, můžete si prohlédnout nádhernou krajinu a prozkoumat hory, které ubíhají podél města.

Jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí Delf je Středisko výtvarného umění, které je známé pro své sochy, olejomalby a grafiky. V centru města se nachází také muzeum, které prezentuje mnoho artefaktů z řecké kultury, historie a mytologie. Muzeum navíc nabízí hyperrealistické rekonstrukce významných památek města.

Delfy jsou naprosto skvělým místem na dovolenou, kde si každý najde to, co hledá. Od historického kouzla, až po hory, pláže a moře. Toto malé řecké městečko nabízí kus Řecka, které vás nadchne.


Ubytování Řecko Delfy


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky. Jedno z nejznámějších a nejlépe hodnocených míst k pobytu v Řecku je Delfy.

Delfy jsou malé město nacházející se na úpatí horského masivu Parnassos ve středním Řecku. Město je zejména známé pro svůj archeologický význam a historii, ale také nabízí nádhernou krajinu a úchvatné výhledy.

Pokud se rozhodnete navštívit Delfy, máte na výběr ze mnoha typů ubytování. Nejčastěji turisté vybírají buď hotely, nebo apartmány/vily k pronájmu.

Hotely v Delfách nabízejí širokou škálu služeb a vybavení. Od luxusních čtyř- a pětihvězdičkových hotelů až po rodinné hotely s nižším rozpočtem - všechny mají jedno společné: výbornou kvalitu a pohodlí. Vyhledávané hotely se nacházejí přímo v centru města, což je výhodou pro ty, kteří chtějí být blízko hlavních atrakcí, restaurací a obchodů. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete si vybrat ubytování v letoviscích poblíž Delf, kde jste o samotě u moře.

Apartmány a vily k pronájmu jsou ideální volbou pro ty, kteří preferují větší samostatnost a soukromí. V Delfách a jejich okolí je mnoho nabídek za rozumné ceny. Většina z nich má vlastní kuchyň, což umožňuje hostům ušetřit peníze na stravování venku. Krásné terasy a balkony s výhledem na moře nebo na horu Parnassos jsou dalšími benefitami této možnosti ubytování.

Není pochyb o tom, že bez ohledu na typ ubytování, který si vyberete, budete mít v Delfách fantastický pobyt. Město je plné fascinující historie a památek, které vás zaujmou. Můžete navštívit slavnou archeologickou lokalitu v Delfách, která nabízí nádherný výhled na město pod sebou. Navštivte Delfské muzeum, kde najdete mnoho artefaktů a soch, které byly objeveny v této oblasti. Pokud jste dobrodružní typ, můžete vyrazit na turistiku v horách či prozkoumávat okolní vesničky.

Kromě toho můžete strávit čas na plážích, které se nacházejí v blízkosti Delf, a užívat si slunce a moře. Dojemné západy slunce a azurově modré vody vás jistě očarují.

Každý, kdo navštíví Delfy, musí také vyzkoušet místní kulinářské speciality, které jsou připravovány s nejčerstvějšími místními surovinami. Odvozené od tradiční řecké kuchyně je zde obrovská nabídka čerstvých ryb, oliv a zeleniny. Nedaleko města je také mnoho vinných sklepů, kde můžete ochutnat místní vína.

Celkově řečeno, Delfy jsou nejen místem bohatým na historii, ale také příjemným místem k pobytu pro dovolenou. Bez ohledu na to, zda preferujete hotel nebo pronájem apartmánů/vil, budete mít nezapomenutelný zážitek z krásného pobytu v Řecku.


Letenka Řecko Delfy


Pokud máte chuť na dobrodružství a toužíte po poznání historických památek, neváhejte a vydejte se na cestu do Delf. Letenka Řecko Delfy je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou atmosféru antického Řecka.

Delfy jsou malé městečko ležící v horách nad pobřežním městem Itea. Oblast Delf je uznávána jako jedno z nejdůležitějších kulturních center antického Řecka. Ke své slávě dospěly především díky svému svatostánku Apollóna, boha hudby a věštění, který sídlil v chrámu zvaném Apollónův chrám.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Delf, je letadlem. Letiště v Aténách je vzdálené asi 200 km od Delf, takže si musíte zajistit dopravu do města prostřednictvím autobusu nebo pronajmutím auta. Cesta letadlem z Prahy do Atén trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut. Cena letenky se pohybuje od 4 000 do 7 000 korun.

Po příletu do Atén se můžete vydat na cestu do Delf. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a je naprosto nádherná. Cestou se setkáte s mnoha horskými vesničkami, krásnými výhledy na moře a řeckou krajinou.

Po příjezdu do Delf si můžete prohlédnout nejznámější památky, jako jsou Apollónův chrám, divadlo a stadion. Chrám byl postaven v 6. století př. n. l. a byl považován za jedno z nejvýznamnějších posvátných míst v antickém Řecku. V divadle, které mohlo pojmout asi 5 000 diváků, se konaly slavnosti a soutěže v hudbě a poezii.

Můžete také navštívit muzeum archeologie, kde jsou uloženy mnohé artefakty a relikvie z období antického Řecka. Z muzea se můžete projít k Apollónově chrámu, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

Delfy jsou také populární mezi turisty díky svému umístění v horách. V okolí města je mnoho turistických tras s krásnými výhledy a malebnými vesnicemi.

Pokud máte rádi historické památky, krásnou přírodu a láká vás dobrodružství, letenka Řecko Delfy je pro vás tou správnou volbou. Navštivte Delfy a nechte se okouzlit krásami antického Řecka.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky