Objevte nejlevnější lety

Ghana Lake Volta Islands

Letenka Ghana Lake Volta Islands


Pokud hledáte exotické místo na dovolenou, které nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také možnost poznat zdejší místní kulturu a historii, nemusíte hledat dál než Ghana a jeho největší jezero Volta. To se rozprostírá na ploše více než 8 500 km² a tvoří velkou část jihovýchodní Ghany. Jeho malebné ostrovy, které vznikly v důsledku výstavby přehrady v roce 1965, jsou skvělým cílem pro ty, kteří hledají odpočinek a klid v nádherné přírodě.

Jedním z nejzajímavějších ostrovů je Dodi Island, který představuje ideální místo, kde si můžete vychutnat výhled na jezero a vyzkoušet si nějakou z vodních aktivit, například rybaření nebo plavání. Na ostrově se můžete také projít po zdejší přírodní stezce a pozorovat místní zvířata, jako jsou například krokodýli, hyeny nebo opice.

Když už zde budete, určitě nevynechejte ani místní tradiční vesnice, kde se setkáte s mnoha lidmi, kteří vám ochotně ukážou, jak se tady žije. V mnoha z nich můžete vidět i tradiční africké domy, převážně postavené z hlíny a kamenů, a seznámit se s mnoha zemědělskými praktikami, které se zde používají již po mnoho generací.

Co se týče dopravy na ostrovy, nejlepší volbou je letenka do města Tamale, které se nachází asi 150 km severně od jezera. Ze Tamale můžete poté pokračovat dál autobusem, který vás doveze až k jezeru a poté můžete přejet na některý z ostrovů.

Letenka do Ghany může být sice trochu dražší než do některých jiných afrických zemí, ale stojí za to, protože zajišťuje nejen úžasné zážitky, ale také bezpečnost a pohodlí. Vzhledem k tomu, že Ghana je jednou z nejstabilnějších a nejrozvinutějších zemí v Africe, nemusíte mít obavy z toho, že se vám na ostrovech stane něco neochotného.

Pokud tedy hledáte výjimečné místo na dovolenou, kde můžete relaxovat v nádherné přírodě, poznat místní kulturu a historii a vyzkoušet si nějaké z vodních aktivit, nemůžete si nechat ujít ostrovy jezera Volta v Ghaně. Stačí si jen najít letenku a odletět do této exotické země, kde na vás čekají nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Ghana Lake Volta Islands


Ghana se může pyšnit jedním z největších umělých jezer na světě - Lake Volta. Ačkoli je to především zdroj elektřiny a vody pro zemědělství, jezero také nabízí nádherné prostředí a odpočinek. K tomu přispívají i jeho ostrovy, které jsou ideálním místem pro ubytování a poznávání přírodní krásy.

Ostrovy Lake Volta jsou malými kousky ráje uprostřed jezera. Nabízejí klidnou atmosféru, odpočinek a únik od rušného světa. Čistá voda, horské scenérie a ohromující západy slunce přinášejí hostům pocit klidu a blaha.

Ubytování na těchto ostrůvcích je velmi rozmanité. Nabízí se jak luxusní resorty s prvotřídními službami a moderním vybavením, tak i tradičnější možnosti, které zahrnují chaty a bungalovy. Místní obyvatelé také nabízejí pronájem svých domů nebo pokojů, což je skvělý způsob, jak zapojit se více do místní komunity a získat autentický pohled na život na ostrovech.

Z pobytu na ostrovech Lake Volta si hosté mohou odnést mnoho zážitků. Mnoho resortů nabízí širokou škálu aktivit, jako je rybaření, plavání, vodní sporty a výlety na lodi. Hosté si mohou pronajmout kajaky nebo čluny a prozkoumat okolní jezero a jeho ostrovy. Nebo mohou strávit odpoledne odpočinkem na pláži s knihou a osvěžujícím koktejlem v ruce.

Další zajímavou aktivitou je pozorování ptáků. Jezero Lake Volta je domovem mnoha druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů. Hosté si mohou vychutnat pozorování ptáků buď sami nebo s průvodcem, který je provede po okolí a pomůže jim identifikovat druhy.

Pro ty, kteří jsou spíše do dobrodružství, mohou být ostrovy Lake Volta základnou pro objevování okolního regionu. K dispozici jsou přírodní rezervace, biosférické rezervace a tradiční vesnice, které hostům umožňují poznat a prozkoumat místní kulturu a tradice.

Kromě přírodních krás a aktivit nabízí ubytování na ostrovech také skvělou příležitost ochutnat místní kuchyni. Restaurace a jídelny v resortech a domech místních obyvatelů servírují čerstvé pokrmy připravené z lokálních surovin. Hosté se mohou těšit na chutné rybí pokrmy, čerstvé ovoce a zeleninu a další speciality ghanaské kuchyně.

Ubytování na ostrůvcích Lake Volta je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Zde si hosté mohou odpočinout, načerpat energii a zažít nezapomenutelné zážitky. Přírodní krása, aktivní dovolená a autentická kultura spolu tvoří jedinečné místo, které stojí za návštěvu.


Počasí Ghana Lake Volta Islands


Ghana je africká země obklopená Guinejským zálivem na jihu. Jednou z nejvýznamnějších a největších atrakcí této země je bezesporu jezero Volta. Nachází se východně od hlavního města Accra a je největším umělým jezerem na světě. Jezero dokonce větší než všechna ostatní jezera v Ghanské republice dohromady.

Lake Volta je oblíbeným turistickým cílem díky svému ohromujícímu výhledu a mnoha ostrovům, které jsou rozptýleny po celém areálu. Tyto ostrovy jsou domovem různých druhů zvířat, jako jsou například krokodýli, ryby a ptáci. Vzhledem k rozmanitosti zvířat se dá předpokládat, že i klima a počasí na ostrovech je mnohem různorodější a nestálé než na souši.

Podnebí na ostrovech, jako na většině území Ghany, je tropické. To znamená, že jsou zde dvě období: suché a deštivé. Období sucha začíná v prosinci a trvá až do května. V tomto období jsou dny opalováním žhavé a velmi suché. Teploty se mohou pohybovat od 25°C do 35°C. Noční teploty jsou zpravidla mnohem nižší.

Na druhé straně, období dešťů začíná v červnu a končí v září. V tomto období se na ostrovech mohou objevit různé klimatické podmínky, v závislosti na pozici ostrovů. Například ostrovy, které leží blíže ke břehu, mohou být více ovlivněny větrem a deštěm. Naopak, ostrovy, které jsou blíže k centru jezera, mohou být více chráněny.

V období dešťů jsou dny zpravidla chladnější, s teplotou kolem 20°C až 25°C, ale v noci mohou být teploty nízké, až k 15°C. Deštivá období mohou být velmi deštivá a prudká, což může způsobit povodně a další problémy.

Pro návštěvníky ostrovů na jezeře Volta je tedy nutné být připraveni na různé klimatické podmínky v závislosti na období návštěvy. Doporučuje se, aby turisté měli s sebou dostatek oblečení na ochranu před sluncem, ale i deštěm. Teplé oblečení na noci je také doporučeno.

Celkově vzato, klimatické a počasové podmínky na ghanských ostrovech v jezeře Volta jsou velmi různorodé, závisí na období a rozložení ostrovů. Nicméně každé období má svou jedinečnou krásu a přírodu, což z návštěvy činí nezapomenutelné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta Islands


1. Jaký je rozloha jezera Volta v Gháně?
- Jezero Volta má rozlohu přibližně 8 502 km².

2. Kolik ostrovů se nachází na jezeře Volta?
- Na jezeře Volta se nachází přibližně 20 hlavních ostrovů a mnoho menších.

3. K jakému účelu jsou ostrovy na jezeře Volta využívány?
- Ostrovy na jezeře Volta jsou využívány převážně pro rybolov, zemědělství a jako rekreační a turistické cíle.

4. Jaký je největší ostrov na jezeře Volta?
- Největším ostrovem na jezeře Volta je ostrov Dodi.

5. Jak se dostanu na ostrovy jezera Volta?
- Nejlepším způsobem, jak se dostat na ostrovy jezera Volta, je lodí. Existují různé lodní služby a taxislužby, které převážejí lidi na různé ostrovy.

6. Jsou na ostrovech jezera Volta ubytovací zařízení?
- Ano, některé ostrovy na jezeře Volta nabízejí ubytování v podobě resortů, hotelů nebo chat.

7. Jak je možné si pronajmout loď na jezeře Volta?
- Existuje několik míst, kde si lze pronajmout lodě na jezeře Volta. Lze je najít ve větších městech poblíž jezera.

8. Jaké aktivity mohu na ostrovech jezera Volta podniknout?
- Na ostrovech jezera Volta lze podniknout různé aktivity, jako je rybaření, pěší turistika, plavání, vodní sporty a relaxace na pláži.

9. Má jezero Volta nějaké unikátní druhy živočichů?
- Ano, jezero Volta je domovem mnoha endemických druhů ryb, jako například Heterotis niloticus (ryba z čeledi mnohobřichovitých).

10. Je bezpečné navštívit ostrovy jezera Volta?
- Obecně lze říci, že je bezpečné navštívit ostrovy jezera Volta. Je však důležité dodržovat bezpečnostní opatření a být obezřetný, zejména při plavání a pronájmu lodí. Doporučuje se také získat potřebné informace o místních podmínkách a radách od místních obyvatel nebo průvodců.


Dovolená Ghana Lake Volta Islands


Ghana je známá svými krásnými plážemi a fascinujícími přírodními lokacemi. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, patří ostrovy na jezeře Volta. Tato dovolená nabízí unikátní příležitost poznat místní kulturu a krásnou krajinu.

Jezero Volta je umělým jezerem, které vzniklo přehradní hrází na řece Volta. Je to největší jezero v Ghaně a jedno z největších na světě. Na jezeře se nachází několik ostrovů, které jsou klidným a odlehlým útočištěm pro turisty hledajících klid a přírodu.

Ostrovy na jezeře Volta jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Mají krásné písečné pláže a jasnou modrou vodu, které přitahují milovníky sluníčka a vodních sportů. Mezi oblíbené aktivity patří plavání, šnorchlování, rybaření a jízda na kajaku.

Dalším lákadlem ostrovů je bohatá místní kultura a historie. Navštívit můžete tradiční vesnice, kde můžete vidět místní obyvatele při jejich každodenních aktivitách. Ti jsou známí pro své řemeslné dovednosti, jako je tkaní a výroba tradičních hudebních nástrojů.

Některé ostrovy jsou také domovem chráněných přírodních rezervací. Například na ostrově Dodi Island najdete Paradise Eco Resort, který je zasazen do nádherného tropického lesa. Můžete zde pozorovat vzácné druhy ptáků, opic a dalších živočichů. Je to ideální místo pro milovníky přírody a fotografování.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trek na nejvyšší části ostrovů, abyste si užili úžasný panoramatický výhled na jezero a okolní krajinu. Z vrcholků můžete také sledovat západy slunce, které nabízejí nádhernou paletu barev na obloze.

Pro ty, kteří mají rádi kulturní zážitky, jsou k dispozici tradiční taneční a hudební představení. Místní obyvatelé se rádi s vámi podělí o svou kulturu a tradice. Můžete se naučit tancovat nebo hrát na místní hudební nástroje.

Pokud si přejete ochutnat místní kuchyni, na ostrovech je dostatek restaurací nabízejících tradiční ghanéská jídla. Zkuste místní speciality, jako je anglický snídanový pokrm "kontomire", grilovaný chobotnice nebo čerstvé exotické ovoce.

Ghana Lake Volta Islands nabízí turistům unikátní dovolenou plnou přírodní krásy, kultury a dobrodružství. Tento kousek ráje na zemi přivítá každého, kdo hledá odpočinek a zároveň poznání nových kultur. Jestliže hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního shonu, dopřejete si dobrodružství a zároveň se ponoříte do kultury a krásné přírody, pak byste měli rozhodně zvážit návštěvu ostrovů na jezeře Volta v Ghaně.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky