Objevte nejlevnější lety

Brazílie Petrópolis

Dovolená Brazílie Petrópolis


Brazílie je zemí s neskutečnou přírodou, kultuře a historií. Pokud hledáte odpočinek a dovolenou plnou zážitků a nových poznatků, zvažte jako cíl vaší cesty Petrópolis.

Petrópolis, ležící 1,5 hodiny jízdy od Rio de Janeira v srdci Serra dos Órgãos, se pyšní krásnou přírodou a fascinující historií. Byla založena v roce 1843 brazilským císařem Pedrem II. jako letní sídlo pro císařskou rodinu. Dnes je Petrópolis známé jako město krásných paláců a parků, ale také jako významné kulturní centrum Brazílie.

V centru města se nachází historický Palácio Imperial, který byl postaven jako letní sídlo brazilského panovníka. Palácová stavba se skládá z mnoha pokojů a hal, kde můžete obdivovat výzdobu ze zlata, drahokamů a nádherně propracovaného umění. Dům rovněž ukrývá velkou sbírku císařských artefaktů a diademů.

Dalším významným místem v Petrópolis je Casa Santos Dumont, bývalá letní rezidence slavného brazilského pilota a vynálezce Alberta Santose Dumonta. V domě se nacházejí jeho předměty, vynálezy a dokonce i letadla, která sám navrhl a postavil.

Kromě historických budov je Petrópolis také ideálním výchozím bodem pro návštěvu přírodního parku Serra dos Órgãos s jeho stezkami, vodopády a pozoruhodným výhledem na Andes. V parku se můžete těšit na různá dobrodružství, jako je lezení po skalách, rafting, kanoistiku a mnoho dalšího.

Petrópolis je také rájem pro gurmány. Město nabízí mnoho restaurací zaměřených na tradiční brazilskou kuchyni. Mezi místní speciality patří typicky brazilské jídlo feijoada, což je směs černých fazolí s klobásou, masem a kořením. Nevynechte také slavný brazilský drink caipirinhu, který je výbornou volbou pro osvěžení v horkém počasí.

Petrópolis je perfektním místem pro odpočinek, návštěvu historických a kulturních památek a také pro dobrodružství v přírodě. Pokud chcete zažít Brazílii jinak, vydejte se právě sem a objevte krásy tohoto nádherného města.


Letenka Brazílie Petrópolis


Brazílie je zemí bohatou na přírodní krásy, do kterých se každý cestovatel zamiluje. Jedno z nejvíce fascinujících a malebných měst této země je bezpochyby Petrópolis. Nachází se přibližně 60 kilometrů severně od Rio de Janeira a nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásnou architekturu a úchvatné přírodní scenérie. Pokud se chystáte do Brazílie, nenechte si ujít tuto nádhernou destinaci.

Pokud chcete navštívit Petrópolis, prvním krokem je se tady dostat. Nejlepší možností je letenka. Můžete si zakoupit letenku přímo do Rio de Janeira a poté se tam vydáte na cestu do Petrópolisu, která trvá zhruba hodinu. Existuje také přímé spojení s některými dalšími městy v Brazílii, jako je São Paulo. Výběr letenky závisí na vašich preferencích a cestovním plánu.

Jakmile přistanete v Riu de Janeiru, můžete se vydat do Petrópolisu různými způsoby. Nejpopulárnější možností je autobus. Zmezinárodního letiště v Riu de Janeiru, které se nazývá Galeão International Airport, můžete využít kyvadlovou dopravu k hlavnímu autobusovému nádraží. Odtud se dostanete do Petrópolisu, kde autobusy jezdí pravidelně každou hodinu. Cesta autobusem je pohodlná a trvá přibližně hodinu a půl.

Další možností je využít taxislužbu nebo pronajmout si auto. Tato možnost je výhodná především pro ty, kteří si chtějí užít více nezávislosti a svobody při cestování. Cesta autem z Ria de Janeira do Petrópolisu je relativně rychlá a trvá přibližně hodinu.

Po příjezdu do Petrópolisu budete okouzleni krásou tohoto historického města. Jeho hlavní atrakcí je palác Quitandinha, který je znám svou nádhernou architekturou a luxusním vnitřním designem. Palác byl kdysi kasinem, ale dnes je muzeem a luxusním hotelem. Můžete se projít po jeho nádherných zahradách a prozkoumat jeho bohaté historické artefakty.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je císařský palác, známý jako palác Rio Negro. Tento zámeček je sídlem, které kdysi sloužilo brazilským císařům. Dnes je otevřený pro veřejnost jako muzeum a nabízí pohled na životní styl brazilského královského dvora.

Navštivte také katedrálu svatého Petra Alcântary, která je jednou z nejznámějších katedrál v Brazílii. Je známá svou nádhernou architekturou a malebnými vitrážemi. Uvnitř katedrály se nachází také hrob brazilského císaře.

Město také nabízí mnoho okolních přírodních krás, jako je národní park Serra dos Órgãos. Zde si můžete užít turistiku a procházky přírodou a obdivovat úchvatné pohledy na hory a vodopády.

Petrópolis je nádhernou destinací, která poskytuje nejen historii a kulturu, ale také úžasné scenérie a přátelskou atmosféru. Pokud plánujete cestu do Brazílie, nezapomeňte si zaplánovat návštěvu tohoto kouzelného města. Letenka do Brazílie vás přivede do této malebné destinace plné zážitků a krás.


Ubytování Brazílie Petrópolis


Brazilské město Petrópolis se nachází asi hodinu jízdy z Rio de Janeira a patří mezi oblíbené turistické destinace v oblasti Serrana. A pokud máte v plánu navštívit Petrópolis, určitě si budete muset vyřešit i otázku ubytování.

V městě najdete spoustu různých možností, pokud jde o prostory na přenocování. Zvolit si můžete mezi hotely, penziony či apartmány, což znamená, že si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a přístupu k cestování.

Pokud hledáte ubytování přímo v centru města, nejlepší volbou pro vás bude některý z místních hotelů. Petrópolis nabízí spoustu skvělých možností, od malých rodinných hotelů až po velké komplexní hotely s mnoha luxusními službami. Pokud hledáte něco s výhodnější cenou, můžete zvolit pokoje v penzionech a hostelech, které se nacházejí v blízkosti centra města. Ty by mohly být ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Další možností pro vaše ubytování v Petrópolis jsou soukromé apartmány. Toto by mohlo být ideální pro ty, kteří chtějí trávit více času v místě a chtějí si sami vařit. Apartmány jsou dostupné v různých velikostech a cenových kategoriích, takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud máte rádi přírodu a hledáte ubytování mimo centrum města, můžete zvolit někter z místních kempů. Tyto kempy nabízejí jedinečnou příležitost, jak zažít krásy okolní krajiny a zároveň ušetřit peníze na ubytování.

Celkově lze říci, že Petrópolis má opravdu širokou nabídku ubytovacích možností, ať už hledáte luxusní hotel nebo skromný hostel. Takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a cestovatelskému stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, budete mít skvělý zážitek z celého města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Petrópolis


1. Kde se nachází město Petrópolis?
Petrópolis se nachází ve státě Rio de Janeiro v jihovýchodní Brazílii.

2. Jak se dostanu do Petrópolis?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Petrópolis, je letět do mezinárodního letiště Galeão v Riu de Janeiru a následně si vzít autobus nebo taxi do města.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce Petrópolis?
Mezi hlavní turistické atrakce v Petrópolis patří císařský palác, katedrála svatého Petra Alcântara, Museu Imperial, Casa de Santos Dumont a botanická zahrada.

4. Jaké jsou tradiční pokrmy v Petrópolis?
Mezi tradiční pokrmy v Petrópolis patří feijoada (vepřové maso s fazolemi), pão de queijo (sýrové pečivo) a brigadeiro (sladký dezert z čokolády).

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Petrópolis pro dobrodružné turisty?
Dobrodružný turisté v Petrópolis si mohou vychutnat lanovku na vrchol hory Corcovado nebo se vydat na pěší výlety do okolních hor a pralesů.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Petrópolis?
Nejlepší období na návštěvu Petrópolis je od prosince do března, kdy je zde teplé a suché počasí.

7. Potřebuji vízum pro návštěvu Petrópolis?
Občané mnoha zemí, včetně USA a většiny evropských zemí, nepotřebují vízum k návštěvě Brazílie. Před cestou je však doporučeno se informovat o aktuálních vstupních požadavcích.

8. Jaký je oficiální jazyk v Petrópolis?
Oficiálním jazykem v Petrópolis a v celé Brazílii je portugalština.

9. Kolik lístků stojí na vstup do Museu Imperial?
Cena vstupenek do Museu Imperial se může lišit v závislosti na sezóně. V roce 2021 je dospělým osobám účtován poplatek ve výši 10 realů.

10. Jak dlouho trvá cesta z Ria de Janeira do Petrópolis?
Cesta z Ria de Janeira do Petrópolis trvá přibližně 1,5 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.


Počasí Brazílie Petrópolis


Petrópolis, město s bohatou historií a překrásnou architekturou, leží ve státě Rio de Janeiro v Brazílii. Jeho poloha v pohoří Serra dos Órgãos poskytuje obyvatelům i návštěvníkům mimořádně příjemné klimatické podmínky.

Petrópolis se nachází ve vlhkém subtropickém klimatickém pásmu, a proto zde zažíváme relativně mírné teploty po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje mezi 18°C a 25°C, což je ideální pro pohodlné venkovní aktivity. Město je obklopeno malebnými horami, které pomáhají udržovat zdejší klima příjemně chladným.

Srdečním místem Petrópolis je slavný Palác Quitandinha, který byl kdysi letoviskem pro brazilskou elitu. Díky své poloze v hornaté oblasti si Palác Quitandinha udržuje nižší teploty než v okolních městech. To je ideální místo k ochlazení v horkých letních měsících. Návštěvníci mohou relaxovat u bazénu nebo se projít v krásných zahradách.

Dalším příjemným prostorem v Petrópolisu je Parque Nacional da Serra dos Órgãos, který nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu z vrcholu Pedra do Sino. Tento vrchol je oblíbeným místem pro horolezce, kteří sem přicházejí ze všech koutů světa. Díky příjemnému podnebí můžete využít turistických stezek parku a objevovat jeho krásy.

Dešťové srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, ale obzvláště výrazné jsou v létě. To znamená, že zelené louky a zahrady Petrópolisu jsou vždy krásně kvetoucí. Místní květinové festivaly, které se konají každoročně, jsou oblíbenou atrakcí pro návštěvníky i místní obyvatele.

Petrópolis je také známý pro své množství historických muzeí a památek, které přinášejí zájemcům o historii zajímavé poznání. Procházka historickým centrem města je jako cesta zpět v čase. V kombinaci s příjemným počasím je to ideální způsob, jak strávit den v Petrópolisu.

Krátké počasí v Petrópolisu je ideální pro turisty i místní obyvatele, kteří si chtějí užít přírodu, historii a architekturu tohoto nádherného města. Bez ohledu na roční období mohou návštěvníci očekávat příjemné teploty a krásné scenérie, které jim Petrópolis nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky