Objevte nejlevnější lety

Rakousko Wörthersee

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Wörthersee


Není mi jasné, jaký typ odpovědí mám poskytnout. Můžete mi prosím poskytnout bližší informace o tématu, o kterém chcete informace?


Letenka Rakousko Wörthersee


Letenka Rakousko Wörthersee: Pojďte objevit klenot Alp

Rakousko je jednou z nejoblíbenějších evropských turistických destinací, a jedním z nejúžasnějších míst, které si můžete v této zemi užít, je Wörthersee. Toto idylické jezero na počátku Alp nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodu, mnoho odpočinku a relaxace, a řadu aktivit pro každou sezónu. A nejlepší zpráva je, že nyní si můžete zajistit letenku do Rakouska, a pohodlně se dostat k Wörthersee.

Především, kde se nachází Wörthersee? Jedná se o největší jezero Kärntenu, jedné z rakouských spolkových zemí. Nachází se asi 20km jižně od Klagenfurtu, hlavního města Kärntenu. Jezero je dlouhé 16,5 km a široké až 1,8 km. Je obklopeno zhruba osmi městy a obcemi, z nichž každá nabízí své vlastní kouzlo a atrakce.

Letní sezóna nabízí ideální podmínky pro koupání, vodní sporty, cykloturistiku, golf a další venkovní aktivity. Je možné si pronajmout loď a projíždět se po jezeře nebo se jen tak rozvalit na pláži a užít si slunce a krásné výhledy. Večer si můžete zajít do místních barů a restaurací, které nabízejí nejen vynikající rakouská jídla, ale také skvělou atmosféru.

Zima a jarní období nabízejí skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding a běžkování v blízkých horách. V zimě se také konají tradiční rakouské vánoční trhy, které nabízejí nejen skvělé jídlo a pití, ale také řemeslné výrobky a kořeněné víno.

Pokud se rozhodnete pro let do Klagenfurtu, máte několik možností, jak se dostat k jezeru. Existují přímé autobusové linky z letiště a vlakové nádraží do měst a obcí kolem jezera. Veřejná doprava je v Rakousku vynikající, takže se nemusíte obávat, že byste se ztratili nebo nemohli najít cestu.

Cena letenky závisí na vaší polohy a obvykle se pohybuje kolem 5 000 - 10 000 Kč. Je však třeba počítat s tím, že Rakousko není nejlevnější zemí a ceny za ubytování a stravu jsou také poněkud vyšší. Nicméně stojí to za to, zažít nádhernou přírodu a jedinečné zážitky v srdci Evropy.

Přijďte si užít naštípnutý alpský vánek, slunce a plavbu loďkou na krásném rakouském jezeře Wörthersee a objevte klenot Alp.


Dovolená Rakousko Wörthersee


Pokud máte rádi vodu, slunce a krásnou přírodu, rakouské Wörthersee je pro vás tou pravou destinací. Jde o největší jezero v Korutanech, které se rozprostírá na ploše přes 18 kilometrů čtverečních. Tuto oblast můžete objevovat z vody, po březích, či na kole.

Pokud přijedete na dovolenou k Wörthersee, určitě neurazí různorodost možností ubytování, které nabízejí hotely či apartmány ve městech jako Velden, Pörtschach am Wörthersee, nebo Klagenfurt. Budete mít také možnost se projít krásnými parky, jako je například Park Rosegg nebo Botanická zahrada Uni Klagenfurt.

Velden, nejvyhlášenější turistické středisko na Wörthersee, nabízí ojedinělý pohled na jezero a Alpy v pozadí. Kromě toho zde najdete také několik kulturních památek, například zámek Velden a kostel sv. Magdalény. Pokud vás zajímají automobily, rozhodně neváhejte navštívit Automuseum Velden.

Pörtschach am Wörthersee, vesnička ležící na břehu Wörthersee, nabízí kromě výborných možností koupání a vodních sportů také nádhernou promenádu s řadou restaurací a obchodů. V okolí města si pak můžete zajezdit na kole, například po cyklostezce Wörthersee.

Klagenfurt, hlavní město Korutan, leží jen pár kilometrů od Wörthersee. Okouzlí vás historickým centrem s katedrálou sv. Petra a Pavla, slovanskou kapličkou a zámkem Rosental. Nedaleko města pak najdete známou turistickou atrakci – miniaturpark Minimundus.

Nejvýhodnější možností, jak se pohybovat po Wörthersee a jeho okolí, je samozřejmě lodí či parníkem. Vybírat můžete z mnoha zastávek, jako jsou například Velden, Krumpendorf či Pörtschach. Z lodi pak můžete obdivovat krásné výhledy na jezero a navštívit mnoho pláží a koupališť.

Kromě plážování a vodních sportů nabízí Wörthersee také mnoho okolojících turistických atrakcí. Můžete navštívit hornické muzeum Terra Mystica, nebo se projet na cyklotrase R3 po historické dráze Rudolfsbahn. Nuditi se rozhodně nemusíte!

Dovolená u Wörthersee je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry či jednotlivce. Krásná příroda, skvělá dostupnost a množství možností jak trávit volný čas jsou hlavními důvody, proč navštívit tento kraj. Nebojte se tedy zarezervovat si ubytování a vyrazte objevovat krásu Rakouska u Wörthersee!


Ubytování Rakousko Wörthersee


Rakousko je známé nejen svou krásnou přírodou, ale také bohatou historií a kulturou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Rakousku je jezero Wörthersee. Toto jezero se nachází ve státě Korutany a je největším jezerem v této oblasti. Je obklopeno malebnou krajinou a nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí.

Když navštívíte Wörthersee, nebudete mít žádný problém s ubytováním. V okolí jezera se nachází mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí komfortní ubytování pro každého.

Pro ty, kteří hledají luxusní a stylové ubytování, existuje mnoho 5hvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Tyto hotely mají často vlastní pláže a wellness centra, kde si můžete užít relaxaci a odpočinek. Mezi nejznámější patří Hotel Schloss Velden a Hotel Kärntnerhof, které jsou známé svou jedinečnou atmosférou a krásnou architekturou.

Pro rodiny nebo skupiny přátel jsou k dispozici také apartmány a venkovské domy. Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou větší soukromí a pohodlí a zároveň vám umožní prozkoumat okolní krajinu a přírodu. Mnoho těchto apartmánů má vlastní terasu nebo balkon s krásným výhledem na jezero, což je ideální místo pro relaxaci po celodenním objevování okolí.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinné hotely, je také mnoho možností. Tyto hotely mají často přátelskou atmosféru a personál, který vám rád pomůže s jakýmkoli dotazem nebo žádostí. Mnoho z nich také nabízí různé aktivity a výlety, abyste mohli poznat okolní kulturu a přírodu.

V blízkosti jezera Wörthersee se také nachází mnoho malebných vesnic, kde můžete najít tradiční pensiony a ubytování ve stylu bed and breakfast. Tyto ubytování vám umožní zažít autentickou rakouskou atmosféru a ochutnat místní kuchyni.

Není tedy žádným problémem najít vhodné ubytování poblíž jezera Wörthersee. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, určitě najdete to správné pro vás. Při výběru ubytování nezapomeňte zvážit své potřeby, požadavky na pohodlí a umístění. Užijte si dovolenou u jezera Wörthersee a objevte krásy Rakouska!


Počasí Rakousko Wörthersee


Rakousko Wörthersee je jedním z nejkrásnějších přírodních klenotů Rakouska, který se nachází v jižním Tyrolsku. Tento jezero je obklopeno nádhernou krajinou a nabízí mnoho aktivit pro turisty v průběhu celého roku. Nicméně, jako všechna jiná místa, i Wörthersee je ovlivněna počasím.

Letní počasí

Letní období v Wörthersee začíná obvykle v červnu a trvá až do září. Během tohoto období můžete očekávat teploty kolem 25–30°C. Tyto teploty se obvykle dostavují v červenci a srpnu, kdy se také očekává nejvyšší počet návštěvníků. Během letních měsíců se může objevit i malé množství srážek, ale obvykle nejsou nijak významné.

Jezero Wörthersee je v letních měsících velmi populární místem pro vodní sporty, jako je například paddleboarding, vodní lyžování nebo jízda na člunu. Také je to dobré období pro turistiku, protože v této roční době je výrazně méně deštivých dnů.

Podzimní počasí

Podzim začíná v Rakousku Wörthersee v říjnu a trvá až do prosince. Během podzimu se počasí stává chladnějším, teploty klesají na 10 až 15°C a může dojít i ke srážkám. Nicméně, podzim je krásné roční období s nádhernými listy na stromech a překrásnými výhledy na jezero Wörthersee.

V zimním období může dojít k výraznějším srážkám, jako je například sníh, protože Wörthersee leží v hornaté oblasti. Lyžování je na místě velmi populární a turisté si mohou užít krásné výhledy na krajnici Wörthersee zde z vrcholu hor. Teploty se pohybují kolem -5–5°C během dne a -10°C v noci.

Jaro na Wörthersee

Jaro v Rakousku Wörthersee začíná v březnu a trvá až do května. Teploty se zvyšují a pohybují se kolem 15–20°C. Nicméně, během jara se může objevit více deštivých dnů než během léta. Květen je také dobrou dobou pro turistiku, protože mnoho rostlin a květin v této oblasti začíná kvést.

Celkově lze říci, že v průběhu celého roku má Rakousko Wörthersee co nabídnout turistům a návštěvníkům. Nicméně, nejlepší období pro návštěvu jezera je od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a počet slunečných dnů je velmi vysoký. Pro milovníky zimy je ideální návštěva v prosinci nebo lednu, kdy mohou užít krásné pohledy na jezero Wörthersee pokryté sněhem. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Rakousko Wörthersee, je to určitě jedno z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu v Rakousku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky