Objevte nejlevnější lety

Guatemala Tikal

Ubytování Guatemala Tikal


Guatemala je země bohatá na historická a kulturní dědictví, které láká turisty z celého světa. Jedným z nejpopulárnějších turistických cílů v Guatemale je starobylé město Tikal, které se nachází v hlubokých deštných pralesích v departementu El Petén. Tikal je registrována jako kulturní dědictví UNESCO a je považována za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Mesoamerice.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, měli byste si zajistit vhodné ubytování. Existuje několik možností, jak ubytování v Tikalu najít, ať už preferujete luxusní hotely, rekreační střediska nebo levnější možnosti jako hostely a kempy.

Luxusní hotely a rekreační střediska v Tikalu nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a snadnosti. Tyto hotely vás přivítají výborným servisem a mají širokou škálu pokojů s moderním vybavením. Některé hotely se nacházejí přímo v archeologickém parku Tikal, což vám umožní pohodlně a snadno navštívit všechny hlavní památky v městě. Tyto hotely často také nabízejí různé aktivity pro své hosty, jako je ráno nebo odpoledne procházka s průvodcem, aby vám poskytli podrobné informace o historii a významu místa.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti, jsou v Tikalu dostupné také hostely a kempy. Hostely nabízejí společné pokoje a sdílené koupelny za nižší ceny. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě a užít si táboráky a přírodní okolí. Většina kempů v Tikalu má základní vybavení, jako jsou sprchy s teplou vodou, toalety a ubytování v chatkách nebo na stanovém tábořišti.

Během pobytu v Tikalu si také můžete vychutnat místní kuchyni a ochutnat tradiční guatemalská jídla. Existuje několik restaurací v okolí, které nabízejí široký výběr jídel, ať už preferujete tradiční místní speciality nebo mezinárodní kuchyni. Taktéž si můžete koupit suvenýry a místní řemesla v některých obchodech, které nabízejí tradiční výrobky, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Tikal je výjimečným místem, které vás ponoří do bohaté guatemalské historie a přírodní krásy. Nezapomeňte si zajistit ubytování předem, abyste si mohli plně užít vše, co Tikal nabízí. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete nadšeni zážitky, které vám Tikal přinese.


Letenka Guatemala Tikal


Tikal v Guatemale je jednou z nejlepších destinací v Latinské Americe pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie a kultury dávných civilizací. Město Tikal je považováno za jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v této oblasti a je domovem některých z nejkrásnějších a nejohromujících staveb Mayů.

Cesta do Tikalu však může být pro někoho zdlouhavá - Guatamala není přímo dosažitelná z ČR bez přestupů. Obvykle se letí z Prahy do Mexico City a odtud pak do Guatemaly. Avšak, po příletu do Guatemaly, je cesta do Tikalu snadná. Existuje mnoho způsobů, jak tam získat letenky, a to je co do způsobů a cenové politiky velmi rozmanité.

Přestože existuje několik možností, jak se do Tikalu dostat, většina cestujících si vybírá letadlo, protože je to rychlý a pohodlný způsob, jak se tam dostat. V Guatemale existují některé aerolinky, které nabízejí lety do Tikalu.

Přestože se lety do Tikalu mohou zdát drahé, jsou toliko o něco dražší, než když by se najali místní dopravní služby, ať už taxi nebo autobus. Lety vás mohou stát zhruba od 50 do 150 USD, v závislosti na tom, kdy rezervujete let a jakou aerolinku si vyberete. Pokud si chcete ušetřit nějaký peníze na letenky, můžete se pokusit zakoupit je přímo od aerolinky v Guatemale, kde budou lety mnohem levnější, než ve vaší zemi.

Při poskytování letenky do Tikalu můžete získat některé slevy na letenky pro děti, studenty, seniory nebo skupiny cestujících. Dále si musíte zajistit dostatečnou výbavu - nejdůležitější je váš cestovní pas, ale měli byste také uvažovat o životním pojištění a o očkování proti nemocem.

Při příjezdu do Tikalu se může zdát, že cesta do něj byla na několik hodin dlouhá, ale když uvidíte plnohodnotnou účast civilizace Mayů, dostanete dokonalou odměnu za svou cestu. Nejlépe si užijete Tikal, pokud si přijdete jasně na to, jaká je jeho historie. Můžete si najmout průvodce, který vám dá dobrou lekci a informace o místě.

V Tikalu si můžete užít vynikající jídlo, ubytování a fascinující zážitky z výletů. A letadlem se můžete snadno vrátit zpět do Guatemaly nebo pokračovat v další cestě po Latinské Americe. Nezapomeňte si užít nádherné místo, které vám Tikal nabízí!


Dovolená Guatemala Tikal


Guatemala je úžasnou destinací pro dovolenou a mezi její největší lákadla patří archeologická lokalita Tikal. Tikal je starověké město Mayů, které se nachází v severním regionu Petén. Toto historické místo je jednou z nejimportatnějších archeologických lokalit Maya a stala se dokonce součástí světového dědictví UNESCO.

Tikal byl kdysi centrem mocného mayského království a v 8. století dosáhl vrcholu svého vlivu. Město se rozkládá na ploše více než 16 km2 a není překvapením, že jeho rozloha a grandiózní stavby fascinují návštěvníky z celého světa.

Jedním z nejvýraznějších prvků Tikalu jsou jeho pyramidy. Nejvyšší z nich, Templo IV, dosahuje výšky téměř 65 metrů a poskytuje panoramatický výhled na celé území. Mnoho z budov je zdobeno řadou nápisů, hieroglyfů a sochami, které poskytují důležité informace o kultuře a historii Mayů.

Kromě své historické hodnoty je Tikal také přírodním rájem. Město je obklopeno hustými deštnými lesy, které nabízejí domov tisícům druhů flóry a fauny. Tato oblast je známá svým bohatým biodiverzitou a je skvělým místem pro pozorování exotických ptáků, včetně papoušků a tukánů. Některé zvířecí druhy, které zde můžete vidět, jsou opice, jaguáři a jestřábi.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, budete mít možnost se zapojit do organizovaných prohlídek, které vám umožní lépe poznat historii a kulturu tohoto fascinujícího místa. Místní průvodci jsou informovaní o nejzajímavějších částech a přinesou historii místního lidu k životu.

Abyste plně využili své návštěvy Tikalu, doporučuje se strávit zde minimálně 2 dny. Existuje několik možností ubytování v okolí, včetně luxusních resortů a ekologicky šetrných lodží, které vám umožní předejít masové turistice a vychutnat si klidnější a autentičtější atmosféru.

Guatemala a Tikal nabízejí nejen historii a kulturu, ale také krásnou přírodu. Dalšími zajímavými destinacemi v okolí jsou jezero Petén Itzá, jehož voda je příjemná na koupání, a biosférická rezervace Maya, kterou můžete objevovat na pěších výletech.

Pokud toužíte po dovolené plné historie, kultury a přírody, pak je návštěva Guatemaly a Tikalu to pravé pro vás. Toto úžasné místo vám poskytne nevšední zkušenost a vzpomínky na celý život.


Počasí Guatemala Tikal


Guatemala je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších míst na světě, a to platí také pro jeho počasí. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Guatemale je Tikal, což je dřevěné město známé svými archeologickými nalezišti a majestátními mayaskými pyramidami. Pokud se chystáte navštívit tuto historickou lokalitu, je důležité mít informace o počasí, aby vám to pomohlo naplánovat si cestu a aktivity správně.

Tikal se nachází v severní části Guatemaly a je obklopena tropickým pralesem. Tento prales výrazně ovlivňuje místní klima a počasí, které je zde vlhké subtropické. Tikal je ovlivněna dvěma základními klimatickými rekordy - suchým obdobím a dešťovým obdobím.

Suché období v Tikalu trvá od listopadu do dubna. Během této doby jsou teploty mírnější a příjemnější, pohybují se kolem 25 až 30 stupňů Celsia. V noci může být chladněji, takže je dobré mít s sebou lehčí vrstvy oblečení. Toto suché období je také nejlepší čas na prozkoumávání archeologických nalezišť a procházky kolem pyramid. Méně srážek v této době umožňuje lepší viditelnost a také snadnější pohyb mezi různými památkami.

Dešťové období v Tikalu trvá od května do října. Během této doby jsou srážky hojné a mohou být intenzivní. Deštivé období může ovlivnit plány vaší cesty, protože deštivé podmínky mohou ztížit procházky a omezení viditelnosti. Místními přírodními jevy jsou také krátkodobé bouřky a občasné tropické cyklóny. Teploty se však stále drží na relativně vyšší úrovni, průměrně kolem 27 až 32 stupňů Celsia.

Pro návštěvníky je důležité počítat s možností dešťových přeháněk a připravit se na ně vhodným oblečením a obuví. Doporučuje se také brát s sebou nepromokavou bundu a případně i deštník.

Přestože je dešťové období v Tikalu méně příznivé pro procházky a turistiku, je to také čas, kdy se do pralesa vracejí všechny barvy a zvuky. Roste zde mnoho druhů rostlin a zvířat, a díky hojným srážkám je příroda plná života.

Na závěr je důležité si uvědomit, že počasí je vždy nepředvídatelné. I když si naplánujete návštěvu Tikalu v období sucha, nemusíte být ušetřeni přeháněk. Proto je vždy doporučeno sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své plány aktuálním podmínkám.

V každém případě je návštěva Tikalu v Guatemale nezapomenutelným zážitkem. Budete fascinováni architekturou pyramid, okouzleni exotickou přírodou a bohatou historií Mayů. Ať už zvolíte sušší nebo deštivé období, Tikal vás jistě okouzlí svou krásou a jedinečností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Tikal


1. Jak se dostat do Tikalu?
- Tikal se nachází v severní části Guatemaly, z města Flores je to asi 1 až 1,5 hodiny jízdy. Lze se tam dostat taxíkem, autobusem nebo soukromým autem.
2. Jaký je vstup do parku Tikal?
- Vstup do parku stojí 150 quetzalů (cca 180 Kč) pro cizince a 50 quetzalů pro Guatemalteky.
3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tikalu?
- Nejlepší období pro návštěvu je na jaře a na podzim, tedy v období suchého počasí. V létě bývá velmi horko, v zimě zase často prší.
4. Je nutné si přinést vodu a jídlo na výlet do Tikalu?
- Ano, je vhodné si přinést dostatek vody a něco k jídlu, protože v areálu parku nejsou obchody ani restaurace.
5. Lze ubytovat se přímo v parku Tikal?
- Ano, v parku je několik možností ubytování, například bungalovy či kempy. Doporučuje se ale rezervovat si je předem.
6. Jaké jsou nejznámější památky v Tikalu?
- Patří mezi ně chrámy a pyramidy Maya, například chrám jaguára, chrám slunce, chrám Quetzala a Akropolis.
7. Lze si najmout průvodce na výlet do Tikalu?
- Ano, je možné si najmout průvodce, což je dokonce doporučeno, protože tak se dozvíte víc informací o historii a významu jednotlivých památek.
8. Jaké jsou aktivity, které lze dělat v areálu parku Tikal?
- Kromě prohlídek a fotografování je možné podniknout například i trekovou túru, pozorování ptáků či noční prohlídku Tikalu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky