Objevte nejlevnější lety

Malta Sliema

Letenka Malta Sliema


Malta je jednou z nejmalebnějších a nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa. Se svým slunečným počasím, krásnými plážemi a bohatou historií je to ideální místo pro dovolenou plnou zážitků. A jedním z nejlepších míst k pobytu na Maltě je Sliema.

Sliema je přístavní město ležící na východním pobřeží Malty. Je to moderní a živoucí čtvrť plná obchodů, restaurací a kaváren. Je to skutečný ráj pro ty, kteří si užívají nakupování a chutnou místní kuchyni. Ale co je nejvíce přitažlivé na Sliemě, jsou její nádherné pláže.

Letní klima na Maltě je ideální pro koupání a opalování. Sliema nabízí několik pláží, kde si můžete užívat teplé sluneční paprsky a osvěžující vody Středozemního moře. Nejpopulárnější pláže jsou Tigne Point, Exiles Beach a Qui-Si-Sana Beach. Tyto pláže mají čistý písek, modrou vodu a jsou vybaveny lehátky a slunečníky. Jestliže máte rádi adrenalinové vodní sporty, pak Sliema je pro vás ideálním místem. Zde můžete vyzkoušet windsurfing, kajak, vodní lyže a potápění, ať už jste začátečníci, nebo pokročilí.

Sliema je také skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání dalších krásných míst na Maltě. Z nábřeží ve Sliemě můžete vyplout na malý přírodní ostrov jménem Manoel Island. Zde naleznete pevnost Fort Manoel z 18. století, která nabízí úžasný výhled na moře a panoráma okolního pobřeží.

Další zajímavou lokalitou poblíž Sliemy je přístavní město Valletta, hlavní město Malty. Valletta je známá svými historickými památkami, mezi které patří slavná katedrála svatého Jana a Velký přístavní přístav. Můžete také navštívit unikátní Muzeum fotoniky, které vám představí historii fotografie a její vývoj.

Pokud se rozhodnete cestovat do Sliemy, můžete zakoupit letenku na webu nebo se obrátit na některou z cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy na Maltu. Letenky na Maltu jsou obvykle cenově dostupné a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí tento směr.

Ať už se chystáte na výlet se svými přáteli, rodinou nebo jenom sami, letenka na Maltu do Sliemy je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a zábavy. Nezapomeňte však na plavky a sluneční brýle!


Ubytování Malta Sliema


Sliema je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací na Maltě a nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky. Pokud hledáte ubytování v Sliema, máte na výběr mezi hotelem, apartmánem a hostelem. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici v centru města, blízko hlavních promenád a pláží.

Hotel

V Sliema je mnoho hotelů, které nabízejí luxusní a pohodlné ubytování. Většina hotelů se nachází u moře, což umožňuje nádherný výhled z pokojů a teras. K dispozici jsou hotely různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který odpovídá vašemu rozpočtu. Některé hotely mají restauraci a bar, takže si nemusíte dělat starosti s jídlem. Většina hotelů nabízí také venkovní bazén a fitness centrum.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a nezávislosti, apartmány mohou být pro vás ideální volbou. V Sliema jsou k dispozici apartmány různých velikostí a cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Většina apartmánů má plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj, takže si můžete vařit vlastní jídlo a relaxovat v pohodlí svého vlastního obydlí. Některé apartmány mají také balkon s výhledem na moře.

Hostely

Hostely jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze na ubytování a zároveň se setkat s dalšími cestovateli. V Sliema jsou k dispozici některé hostely, které nabízejí vícepostelové pokoje za přijatelnou cenu. Hostely mají obecně společné prostory, jako jsou kuchyně, obývací pokoje a terasy, takže můžete sdílet zkušenosti s ostatními hosty. Některé hostely nabízejí také snídani a vycházejí vstříc různým potřebám hostů.

Sliema je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, pohodovou atmosféru a ideální místo k prozkoumání Malty. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní hotel, útulný apartmán nebo levný hostel, Sliema zaručeně nabízí možnost ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Sliema


Dotazy:

1. Jak se jmenuje hlavní město Malty?
2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malty?
3. Jak se dostat z letiště na Maltě do Sliemy?
4. Kde se nachází nejlepší pláže v okolí Sliemy?
5. Jaké jsou nejznámější památky v Sliemě?
6. Kde se nachází nejlepší restaurace a kavárny v Sliemě?
7. Jaké aktivity a atrakce lze podniknout v okolí Sliemy?
8. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy na Maltě?
9. Jaké jsou povětrnostní podmínky na Maltě?

Odpovědi:

1. Hlavní město Malty se jmenuje Valletta.
2. Nejlepší doba na návštěvu Malty je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a turistický ruch není příliš intenzivní.
3. Existuje několik možností dopravy z letiště do Sliemy, včetně autobusů, taxíků a soukromých přepravců. Cesta trvá asi 30-40 minut.
4. Nejbližší pláže k Sliemě jsou Tigne Point, Qui-Si-Sana, a Exiles. Další oblíbené pláže v okolí jsou St. George's Bay, Golden Bay a Mellieha Bay.
5. V Sliemě se nachází například promenáda The Strand, kostel Sv. Patrika a Fort Tigné. Nedaleko Sliemy lze navštívit také přírodní přístav Marsamxett a ostrovy Manoel a Ta'Xbiex.
6. V Sliemě najdete širokou nabídku restaurací a kaváren, které nabízejí jak místní speciality, tak mezinárodní kuchyni. Oblíbené místa pro jídlo a pití zahrnují Ta'Kris, Ta' Philip, The Brew, a Mint Café.
7. V okolí Sliemy je možné podniknout různé aktivity a navštívit například historické město Mdina, Modrou lagunu na ostrově Comino, nebo prozkoumat přírodní útvary jako Modré jeskyně v Qrendi.
8. Na Maltě je dobrá veřejná doprava v podobě autobusů. Autobusy jezdí pravidelně po celém ostrově, včetně spojení mezi Sliemou a hlavním městem Vallettou.
9. Malta má typicky středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 15 °C.


Počasí Malta Sliema


Malta je krásný ostrov nacházející se ve Středozemním moři, a její přímořské město Sliema nabízí nádherné počasí po celý rok. Klima je zde typicky středomořské, což znamená, že zde můžete očekávat horká léta a mírné zimy.

Léto trvá na Maltě od června do září a může být velmi horké a suché. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 30°C a teplota moře se vyhřívá až na úžasných 25°C. Sluneční svit je zde intenzivní a sluneční paprsky se odrážejí od azurově modré vody. To dělá z pobytu na pláži nezbytnost pro každého návštěvníka.

Podzim na Maltě, konkrétně v Sliemě, je mírnější, ale stále teplý. Teploty se pohybují kolem 25°C a moře je stále dostatečně teplé na to, aby vám poskytlo ochlazení během horkého dne. Tento roční období je ideální pro procházky po ostrově, který je znám svou bohatou historií a krásnou přírodou.

Zima na Maltě je mírná a velmi příjemná. Teploty klesají na příjemných 15-20°C, takže stále můžete užívat venkovní aktivity. Moře je sice chladnější, ale stále dostatečně teplé na to, abyste si mohli zaplavat, pokud jste odvážlivci. V zimě můžete také zažít deštivější období, ale přesto je nadále příjemné počasí.

Jaro na Maltě je obdobím, kdy příroda začíná ožívat. Květiny kvetou a všechny rostliny získávají svou živou zeleň. Teploty se pohybují kolem 20-25°C a slunce stále příjemně hřeje. Moře opět nabývá na teplotě, což znamená, že se začíná sezóna plavání.

Celkově je počasí na Maltě, zejména v Sliemě, většinu roku velmi příjemné a slunečné. Jistě si užijete sluneční paprsky, krásné modré moře a teplé teploty. Buďte si však vědomi, že slunce je silné a je třeba si ochránit kůži. Chcete-li si užít plně svůj pobyt na Maltě, nezapomeňte vzít s sebou dostatek opalovacího krému, klobouk a pitnou vodu.

Pokud plánujete návštěvu Maltě a městu Sliema, nemusíte se bát špatného počasí. Ostrov nabízí nádherné slunečné dny a krásná příroda, která vás okouzlí. Ať už se rozhodnete jít na pláž, procházet se po městě nebo objevovat historická místa, jistě si užijete svůj pobyt na této slunné mediteránské destinaci.


Dovolená Malta Sliema


Dovolená na Maltě: Objevte kouzlo Sliemy

Jste připraveni na dovolenou, která vás přenese do kouzelného prostředí středomořského ráje? Pak je pro vás Malta a konkrétně její oblíbená destinace Sliema to pravé místo. Tato malebná přímořská vesnice nabízí nádherné pláže, fascinující historické zajímavosti a bohatou kulturu, která se vám zažene pod kůži.

Jedno z největších lákadel Sliemy jsou její pláže. Pokud se chcete odreagovat od rušného města a prožít trochu klidu, vydejte se na pláž Tigné Point. Tato bílá písčitá pláž oplývá krásným azurovým mořem a je příjemným protipólem kaváren a obchodů, které ji obklopují. Za určitých podmínek dokonce můžete zhlédnout i nějaký vodní sport, jako jsou kiteboarding nebo windsurfing.

Další jedinečnou pláží v blízkosti Sliemy je St. Julian's, která je oblíbená mezi mladými lidmi a turisty. Pláž je větší než Tigné Point a nabízí širokou škálu možností pro vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a plavání. Kromě pláže zde naleznete také živou noční scénu s množstvím restaurací, barů a kasin.

Sliema se také může pyšnit svými architektonickými skvosty, které svědčí o své bohaté historii. Navštivte například kostel Panagia Stella Maris, který je jedním z nejstarších na Maltě. Tento kostel se nachází na břehu moře a nabízí úchvatný výhled na přístav a Valettu, hlavní město Malty.

Dalším zajímavým místem je tzv. promenáda The Strand, která je proslavená svými elegantními obchody, kavárnami a bezpočtem restaurací. Zde se můžete projít až k nedalekému přístavu a obdivovat krásné lodě, které kotví v jeho blízkosti.

Při návštěvě Sliemy byste také neměli opomenout prozkoumat její blízké okolí. Nedaleko se nachází například Valetta, historické město a hlavní turistická atrakce Malty. Valetta je známá pro svou bohatou historii, ve které se prolínají různé středomořské kultury. Zdejší katedrála svatého Jana nadchne svým impozantním interiérem a na veřejných náměstích si můžete vychutnat místní pohodovou atmosféru.

Dalším zajímavým místem poblíž Sliemy je městečko Mdina, které je známé jako "Tišín středověkého ostrova". Toto historické opevněné město je nadýchané romantikou a středomořským kouzlem. Procházka jeho úzkými uličkami vás přenese do minulosti a nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu.

Sliema je vynikajícím výchozím bodem pro objevování Malty. Zdejší pláže, historické památky a kultura vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou. Tak neváhejte a vydejte se na toto maltské středisko, které vám přinese kousek ráje na zemi.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky