Objevte nejlevnější lety

Malta Xaghra

Ubytování Malta Xaghra


Malta je oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Je jednou z nejkrásnějších středomořských ostrovů, který nabízí bohatou historii, nádherné pláže a fascinující kulturu. Pokud se chystáte navštívit Maltu a hledáte místo k ubytování, Xaghra může být perfektní volbou.

Xaghra je jedno z nejstarších sídel na Maltě a leží na severovýchodě ostrova. Můžete se těšit na krásnou přírodu, malebné uličky a úžasné výhledy na okolní krajinu. Xaghra také nabízí snadný přístup k některým z nejlepších pláží na Maltě, jako jsou Ramla Bay a San Blas Bay.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Xaghra má pro vás mnoho možností. Zde najdete několik vysoce hodnocených hotelů s prvotřídním servisem a výhledem na moře. Tyto hotely nabízí pohodlné pokoje, wellness centra, bazény a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční maltská jídla.

Pokud preferujete více přístupné ubytování, můžete si vybrat z mnoha apartmánů a penzionů v Xaghra. Tyto možnosti jsou ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro cestovatele s menším rozpočtem. Mnoho apartmánů má plně vybavenou kuchyň, což vám umožní vařit své vlastní jídlo a ušetřit tak peníze na večeři.

Xaghra je také domovem několika boutique hotelů a bed and breakfastů, které mají osobitý a přátelský charakter. Tyto zařízení nabízejí unikátní zážitek z ubytování a často mají dekorace a design inspirované maltskou kulturou.

Během pobytu v Xaghra si rozhodně nechte ujít návštěvu největší megality na Maltě, chrámu Ggantija. Tento chrám, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je starý přibližně 5500 let a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Maltě.

Další atrakcí v Xaghra je téměř 30 metrů hluboká jeskyně Calypso, která podle legendy sloužila jako vězení pro Calypso, bohyni lásky a zamilovanosti z řecké mytologie. Jeskyně je otevřená pro veřejnost a nabízí neuvěřitelně krásný pohled na podzemní jezero.

Xaghra je také ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání okolních obcí a památek na Maltě. Můžete si například udělat výlet do historického města Mdina, navštívit slavnou Modrou lagunu na ostrově Comino nebo se vydat na výlet do starobylého letoviska Marsalforn.

Xaghra je tedy skvělým místem k ubytování na Maltě. Nabízí malebnou atmosféru, luxusní hotely i cenově dostupné apartmány a mnoho zajímavých atrakcí v okolí. Ať už se chcete jen uvolnit na pláži nebo objevovat bohatou historii Malty, Xaghra vám poskytne nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Xaghra


1. Jak se dostanu do Xaghry na Maltě?
-Odletem letadlem na Maltu a poté transferem do Xaghry, nejbližší letiště je Malta International Airport.
2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Xaghry?
-Nejbližší pláže jsou Ramla Bay a San Blas Bay, které jsou obě nádherné a vyhledávané turisty.
3. Kde se dá ubytovat v Xaghře?
-V Xaghře je k dispozici několik hotelů a apartmánů, jako například Cornucopia Hotel nebo Villas Xagħra.
4. Jaké jsou hlavní atrakce v Xaghře?
-Hlavními atrakcemi Xaghry jsou kostel svatého Antonína, Xerri's Grotto a Ninu's Cave, které jsou obě známé předhistorickými skalními útvary.
5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Xaghře?
-Některé z doporučených restaurací v Xaghře jsou Ta' Frenc, Patrick's Lounge a Tatitas.
6. Jak se dá prozkoumat okolí Xaghry?
-Okolí Xaghry se dá prozkoumat pěší turistikou, k pronájmu jsou také kola a skútry.
7. Kde je možné nakoupit potraviny a suvenýry v Xaghře?
-Nákupy potravin a suvenýrů je možné provést v místních obchodech, jako například Bob's Food Market nebo George's Store.
8. Co je ideální doba na návštěvu Xaghry?
-Ideální doba na návštěvu Xaghry je během jara a podzimu, kdy jsou teploty příjemné a vyvaruje se se horkovlnným letním dnům.
9. Jaká je cena za vstup do hlavních atrakcí v Xaghře?
-Ceny vstupu se mohou lišit, ale obvykle se pohybují mezi 5-10 eury.
10. Existují nějaké večerní aktivity v Xaghře?
-Ano, v Xaghře jsou několik barů a klubů, které nabízejí večerní zábavu až do pozdních nočních hodin.


Letenka Malta Xaghra


Letenka do maltského města Xaghra

Maltské město Xaghra se nachází na oblíbeném ostrově v Středozemním moři, známém jako Malta. Tato malebná destinace je zcela jedinečná a láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím, úchvatnými přírodními scenériemi a slunečným středomořským podnebím. Pokud si chcete užít výjimečnou dovolenou na Maltě, letenka do Xaghry je skvělou volbou.

Pro mnoho turistů je letenka do Xaghry bránou do země čarovných pláží a malebných přírodních krás. Toto město je známé svými písečnými plážemi, krásnými zátokami a křišťálově čistým mořem. Oblíbená pláž Ramla Bay láká návštěvníky z celého světa svou zlatohnědou písčitou pláží a kříčkem, který do ní ústí. Každý, kdo si zakoupí letenku do Xaghry, může očekávat nezapomenutelné chvíle na této pláži.

Xaghra nabízí také bohatou historii a kulturu. Město je známé především díky své megalitické památce Ggantija, která je starší než egyptské pyramidy. Tato starověká chrámová stavba, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, poskytuje pohled do minulosti starověkého Malty. Návštěvníci, kteří přistanou v Xaghře, by neměli zapomenout navštívit tuto fascinující historickou památku.

Další zajímavou atrakcí v Xaghře je nejvyšší bod na Maltě, označovaný jako Ta' Ġurdan Hill. Tento vrchol poskytuje úchvatné panoramatické výhledy na celý ostrov a dává možnost turistům poznat krásy maltské přírody. Pro adrenalinové nadšence je tu také populární horská dráha, která nabízí nezapomenutelnou jízdu přes kopce a údolí.

Navštěvovat Xaghru znamená také objevovat její bohatou gastronomickou scénu. Město je plné tradičních maltských kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat světoznámá maltská jídla, jako je fenkata (maltský karbanátek), pastizzi (maltská pečená sladkost) nebo chočevici (maltská polévka).

Pokud se rozhodnete zakoupit letenku do Xaghry, připravte se na nezapomenutelnou dovolenou. Toto malebné maltské město nabízí pestrou paletu zážitků, které splní všechna očekávání každého návštěvníka. Od krásných pláží až po historické památky, Xaghra má vše pro skvělou dovolenou, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Malta Xaghra


Malta je populární turistickou destinací nabízející krásné pláže, bohatou historii a kulturní odkazy. Kromě známých míst, jako je hlavní město Valletta a Zlatá zátoka, existuje na Maltě mnoho dalších skrytých pokladů. Jedním z nich je obec Xaghra.

Xaghra se nachází na ostrově Gozo, který je součástí Maltského souostroví. Obec leží na kopci a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Jedná se o malebné městečko, které je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené.

Hlavní dominantou a turistickou atrakcí Xaghry je chrám Ggantija, který patří mezi nejstarší dochované svatostánky na světě. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a tvoří důležitou část historického a archeologického bohatství Malty. Chrám byl postaven před více než 5000 lety a je velkolepým dokladem místního dědictví.

Xaghra je také výchozím bodem pro návštěvu několika přírodních památek. Například Ramla Bay, známá také jako Ramla il-Hamra, je jednou z největších a nejkrásnějších pláží na Maltě. Je obklopena bujnou vegetací a nabízí návštěvníkům ideální místo pro opalování a relaxaci.

Další zajímavou lokalitou v blízkosti Xaghry je kalypsova jeskyně. Jedná se o přírodní útvar, který je spojen s řeckou mytologií. Místní legenda tvrdí, že v této jeskyni zadržela bohyně Kalypsó na sedm let Odyssea jako zajatce. Jeskyně je dostupná přes strmý vstup a nabízí nádherné výhledy na moře.

Pro milovníky adrenalinových sportů je v okolí Xaghry také možnost vyzkoušet si potápění. Gozo je známé jako jedno z nejlepších potápěčských míst ve Středomoří. Voda je zde průzračná a nabízí spektakulární podvodní scenérie plné života a korálových útesů.

Xaghra je také ideální pro milovníky místní kuchyně. V okolí najdete mnoho tradičních restaurací nabízejících maltské speciality, jako je ftira (místní pečivo), kapunata (zeleninový pokrm) a fenkata (jehněčí). Samozřejmě, nemůžete opustit Xaghru bez ochutnávky místního vína.

Pokud plánujete dovolenou na Maltě, nezapomeňte zahrnout Xaghru do svého itineráře. Toto malebné městečko nabízí unikátní kombinaci krásné přírody, historie a kulturního dědictví. Během svého pobytu v Xaghře si užijete klidnou atmosféru a zažijete autentický kousek Malty.


Počasí Malta Xaghra


Malta je ostrov, který se nachází ve Středozemním moři, v jeho jižní části. Podnebí na Maltě je teplé a suché a může se výrazně lišit v závislosti na ročním období. Xaghra je malé město, které leží na severovýchodním pobřeží Maltě. Pokud se chystáte navštívit Xaghru, je dobré vědět, co se tam může očekávat počasím.

Jaro (březen – květen)
Během jara se počasí začíná oteplovat, teploty se pohybují kolem 20 °C. Průměrné srážky na Maltě se pohybují okolo 30 mm za měsíc, takže období jara je obecně velmi suché. Během jara můžete očekávat hodně slunce a tepla, ale i vítr a oblačnost jsou běžné.

Léto (červen – srpen)
Léto je na Maltě velmi horké a suché, teploty se mohou dostat až k 40 °C. Průměrné srážky jsou velmi nízké, méně než 5 mm za měsíc, a tak během léta můžete očekávat spoustu slunce a vysokých teplot. Je důležité si pamatovat na ochranu proti slunci a hydrataci během léta na Maltě.

Podzim (září – listopad)
Podzim se na Maltě obecně považuje za období méně teplé než léto, ale stále se můžete těšit na příjemné teploty okolo 25°C. Průměrné srážky se postupně zvyšují během podzimu, takže období od září do listopadu bude vlhčí.

Zima (prosinec – únor)
Maltu v zimě ochladí větry z vnitrozemí, stejně jako nárazové deště s občasnými bouřemi a teploty se mohou pohybovat kolem 15 až 20°C. Průměrné srážky v zimě se pohybují okolo 95 mm za měsíc. Zimní období na Maltě není výrazně studené, ale stále je nutné si přinést kvalitní oblečení a obuv, pokud se cítíte unavení z chladného počasí.

Kdy navštívit Xaghru?
Maltu můžete navštívit téměř kdykoliv během roku, v závislosti na vašich preferencích a aktivitách, které plánujete. Pokud se chcete vyhnout přílišnému horku, možná byste chtěli navštívit Maltu v období jara nebo podzimu. Pokud chcete užít pláže a slunce, léto je zlatou dobou pro pobyt na Maltě. Pokud se chcete do starého města, pak je zima ideálním obdobím pro takovou návštěvu - bez těžkého horka je zde mnohem více příjemnější chodit.

Celkově, počasí na Maltě je teplé a slunečné téměř po celý rok. Protože je ostrov malý a poměrně suchý, je snadné se přizpůsobit místnímu počasí a užít si Maltu kdykoliv během roku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky