Objevte nejlevnější lety

Mongolsko Ongi Monastery

Ubytování Mongolsko Ongi Monastery


Pokud plánujete cestu do Mongolska a hledáte unikátní ubytování, pak byste měli určitě zvážit přespání v klášteře Ongi Monastery.

Ongi Monastery se nachází uprostřed bezprostřední a nezkrotné mongolské stepi, v provincii Dundgovi. Klášter je jednou z největších historických budov v Mongolsku a v minulosti sloužil jako důležité náboženské a kulturní centrum. Bohužel, během politických represí v 20. století byl klášter rozdělen a značně poškozen. Nicméně, i přesto, že jeho sláva byla z velké části zničena, Ongi Monastery zůstává fascinujícím a tajemným místem.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat klášter a získat hlubší povědomí o mongolském buddhismu a jeho historii, je zde možnost zapůjčení jedné z klášterních budov a přenocování přímo ve svatyni. Tato možnost ubytování je pro mnoho cestovatelů jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.

Když se rozhodnete přenocovat v klášteře, budete mít možnost zažít autentický život mnicha. Budete mít přístup k meditačním místnostem, kde se můžete modlit a meditovat vedle mnichů. Díky tomu se můžete ponořit do místní kultury a pochopit více o buddhistických tradicích a rituálech.

Kromě spirituálního zážitku zůstává přespání v Ongi Monastery také pohodlné a příjemné. Klášterní budovy byly rekonstruovány a nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, čisté lůžkoviny a společné sociální zařízení. Nicméně, pokud hledáte luxus, možná budete muset přijmout skromnost této jedinečné ubytování.

Během vašeho pobytu v Ongi Monastery budete mít také příležitost prozkoumat krásu okolní přírody. Klášter se nachází v blízkosti hory Baga Gazriin Chuluu, kde můžete podniknout pěší výlety a poznávat divokou mongolskou krajinu.

Uvědomte si však, že Ongi Monastery je stále funkčním buddhistickým klášterem, který je stále obýván mnichy. Proto je důležité projevit respekt k jejich náboženským praktikám a nezasahovat do jejich soukromí. Musíte také dodržovat klášterní pravidla, jako je dodržování klidu a zákaz konzumace alkoholu. Veškerá komunikace s mnichy by měla být vedená s ohledem na jejich náboženské závazky.

Ongi Monastery nabízí neobyčejnou a ojedinělou možnost přenocovat v klášteře a zažít život mnicha z první ruky. Tento zážitek vám umožní nejen prozkoumat mongolský buddhismus a hlubší spiritualitu, ale také se ponořit do klidné a odlehčené atmosféry mongolské stepi.


Počasí Mongolsko Ongi Monastery


Mongolské Ongi klášter a jeho počasí

Mongolsko je zemí s extrémními klimatickými podmínkami, s chladnými a suchými zimami a teplými a vlhkými léty. Pokud hledáte místo, kde můžete zažít tyto klimatické změny, navštivte Ongi klášter.

Ongi klášter, který se nachází v provincii Dundgovi, byl jedním z největších buddhistických klášterů v Mongolsku a byl významným centrem učení a náboženského života. Bohužel, v roce 1939 byl klášter zbořen a většina byla zničena během kulturní revoluce 60. let. Nicméně, v posledních několika letech byla obnovena část kláštera.

V létě se zde setkáte s velmi teplým a vlhkým počasím. Průměrná teplota v tomto období je mezi 20 až 30°C a srážky jsou poměrně vysoké. Tyto podmínky mohou být pro některé lidi trochu příliš intenzivní, ale pro milovníky přírody a vody je to ideální doba pro návštěvu tohoto místa.

Na druhé straně, období zimy je mnohem chladnější, suché a extrémně větrné. Průměrná teplota v této oblasti je kolem -25°C. Pokud se chystáte v této době navštívit Ongi klášter, zvlášť v lednu a únoru, musíte být připraveni na extrémní klimatické podmínky a vybavit se vhodným oblečením.

Přestože zima může být pro turisty náročná, někteří lidé cestují do tohoto regionu právě kvůli lyžování a dalším zimním sportům. Mnoho turistů navštěvuje Ongi klášter také kvůli pozorování místních zvířat jako například divokých koček a sobů.

Zkrátka, pokud chcete vidět a zažít zcela odlišné klimatické podmínky, Ongi klášter v Mongolsku vám to nabízí. V létě si můžete užít horké a vlhké počasí, zatímco v zimě se můžete těšit na křehkou krásu ledových útvarů. Pokud se chystáte poznat Mongolsko, mezi mnoho dalších turistických atrakcí by neměl chybět právě Ongi klášter.


Dovolená Mongolsko Ongi Monastery


Mongolsko je země s bohatou historií a kulturou, která láká mnoho cestovatelů. Jedním z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, je Ongi Monastery. Tato klášterní komplex se nachází v poušti Gobi a nabízí nejen nádherné scenérie, ale také fascinující historii.

Ongi Monastery, známý také jako Ongiin Khiid, byl kdysi jedním z největších budhistických klášterů v Mongolsku. Založen byl v roce 1660 a v průběhu let se stal důležitým religiózním, kulturním a vzdělávacím centrem. Monastery se skládal z dvou samostatných klášterů, které byly obývány tisíci mnichy.

Bohužel, v roce 1939 byl Ongi Monastery zničen během Čistek v Mongolsku. Sovětská vláda považovala budhismus za zbytečnou náboženskou praxi a mnoho klášterů bylo zničených nebo zpustošených. Ongi Monastery nebyl výjimkou. Během této doby bylo mnoho mnichů popraveno či internováno a kultura a tradice byly téměř vymazány.

Nicméně, v posledních letech bylo Ongi Monastery obnoveno a stalo se znovu důležitým kulturním centrem. Klášter byl částečně obnoven a další restaurační práce jsou stále v průběhu. Návštěvníci mohou vidět krásné budovy, sochy a úchvatný výhled na okolní krajinu.

Kromě toho, návštěva Ongi Monastery také nabízí možnost poznat místní kulturu a tradice. Návštěvníci mohou navštívit malé muzeum, které obsahuje exponáty, jako jsou tradiční oblečení, nástroje a umělecká díla. Můžete se setkat s místními obyvateli a naučit se o jejich každodenním životě.

Ongi Monastery je také výchozím bodem pro další dobrodružství v poušti Gobi. Návštěvníci si mohou pronajmout koně nebo velbloudy a vydat se na procházku po poušti. Mohou navštívit jeskyně a sopky v okolí, nebo se vydat na treking do nedalekých hor.

Celkově řečeno, Ongi Monastery je fascinující místo, které přináší jak historii, tak i krásu. Je to způsob, jak poznat bohatou kulturu Mongolska a spatřit úchvatnou poušť Gobi. Návštěva tohoto klášterního komplexu je jistě nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele.


Letenka Mongolsko Ongi Monastery


Pokud přemýšlíte o tom, kam se vydat na svou další dovolenou, může pojmenování Ongi Monastery jako vaše cíl být to, co hledáte. Ongi Monastery se nachází v Mongolsku a nabízí návštěvníkům nejen historické místo a nové dobrodružství, ale také možnost prozkoumat tradiční mongolskou kulturu.

Toto mnišské klášterní sídlo se nachází v jižní části Mongolska v oblasti Ongi, kde řeka Ongi protéká pouští Gobi. Historie kláštera sahá až do 18. století, kdy byl postaven první chrám. V 20. století však klášter, stejně jako většina ostatních, utrpěl značné poškození v důsledku utlačování ze strany komunistické vlády Mongolska. V roce 1939 byl klášter zcela zničen a mniši byli z politických důvodů popraveni.

Přesto však dnes můžete navštívit Ongi Monastery a prohlédnout si zbytky tohoto starobylého místa. Klášter se skládá ze dvou hlavních částí, a to Barlim Khiid a Khutagt Khiid, což jsou mnišská bratrstva. Tyto dvě části se nachází na obou březích řeky Ongi. V roce 1760 byly obě části sloučeny do jednoho komplexu kláštera. Dochovaly se však pouze ruiny chrámů a klášterních budov.

Navíc je Ongi Monastery také ideálním výchozím bodem k prozkoumání přírody a mongolské kultury. Když se budete procházet místem, můžete také obdivovat okolní krajinu a neuvěřitelnou přírodu, soustředit se na své vnitřní já a zbavit se stresu, s nímž se setkáváte v každodenním životě.

Když se rozhodnete navštívit Ongi Monastery, můžete toho za den mnoho vidět a provést. Můžete si projít klášterní zříceniny a prozkoumat vnitřní struktury chrámů, objevovat okolní krajinu a podívat se na zbytky tradičních mongolských yurtů. Také můžete ochutnat tradiční mongolskou kuchyni a život v roce 1760.

Pokud plánujete cestu do Mongolska, navštěva Ongi Monastery by mohla být jedním z hlavních bodů vaší cesty. Historické místo, příroda a kultura - to vše lze prozkoumat při vaší cestě do Ongi Monastery. V červenci, kdy se koná tradiční Nadam festival, můžete dokonce sledovat tradiční mongolské hry a přemýšlet o tom, jak bylo v Mongolsku v minulých stoletích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Ongi Monastery


1) Co je to Ongi klášter v Mongolsku?
Ongi klášter byl jedním z největších klášterů v Mongolsku. Byl založen v 17. století a nacházel se v poušti Gobi, v historické oblasti Ömnögovi soum v severním středním Mongolsku.

2) Je Ongi klášter stále funkční?
Bohužel, v roce 1939 byl klášter zničen v rámci kultu osobnosti, který prosadila tehdejší mongolská vláda. Nicméně v posledních desetiletích byly postaveny nové budovy a některé z nich slouží jako klášter pro nové mnišské komunity.

3) Můžete navštívit Ongi klášter jako turista?
Ano, Ongi klášter je otevřen návštěvníkům. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí poznat mongolskou historii a tradiční buddhistické kláštery.

4) Jaké jsou hlavní atrakce v Ongi klášteru?
Hlavními atrakcemi jsou zbytky starých budov kláštera, nový chrám a ubytování, které poskytuje klášter pro turisty. Kromě toho můžete vidět tradiční tance a zpěvy mnišů.

5) Kolik stojí návštěva Ongi kláštera?
Cena vstupného a ubytování se může lišit v závislosti na sezóně a typu turistického balíčku, který si zvolíte. Obecně je cena vstupného a ubytování poměrně přijatelná a dá se snadno zařídit s pomocí místních cestovních agentur.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky