Objevte nejlevnější lety

Malta Attard

Dovolená Malta Attard


Pokud plánujete strávit svou dovolenou na Maltě a hledáte klidnou a příjemnou lokalitu, nemůžete minout město Attard. Leží ve středu ostrova, nedaleko hlavního města Valletta, a nabízí návštěvníkům kombinaci historických památek, přírodních krás a klidné atmosféry.

Attard je nejmenším samosprávným městem na Maltě, a přesto vás překvapí svou krásou a šarmem. Své jméno získalo od arabského slova "gardens" (zahrady), což odkazuje na jeho bohatou zeleň a rozlehlé parky. Jsou zde k nalezení nádherné květinové zahrady a historické vily obklopené krásnými zahradami, které jsou otevřeny veřejnosti.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Attardu je San Anton Gardens. Tento park, který byl kdysi privátním sídlem velmistra Mallty, je rájem pro milovníky botaniky. Najdete zde rozsáhlou sbírku vzácných rostlin, květin, fontány a jiných zajímavých prvků designu. Tento park vám poskytne klid a relaxaci, ideální odpočinek od hektického turistického ruchu.

Další zajímavou atrakcí je katedrála svatého Pavla. Tato impozantní katedrála, postavená v 18. století, je důležitým cílem náboženského i historického významu. Její interiér je bohatě zdobený a je zde umístěno několik uměleckých děl, které stojí za návštěvu. Budete mít možnost prozkoumat historii a kulturu Malty.

Attard nenabízí jen historické památky, ale také mnoho možností pro milovníky přírody. Nedaleko od města se rozprostírá přírodní rezervace Buskett Gardens. Tento lesní park je obklopen několika obchodními zahradami a vinicemi, a je oblíbeným místem pro piknikování a procházky. Zdejší příroda je jedinečná, a budete mít možnost vidět mnoho endemických druhů ptáků a rostlin.

Ať už jste na Maltě jako rodina s dětmi, páry nebo jednotlivci, Attard je ideálním místem pro klidnou dovolenou s bohatou nabídkou historických, kulturních a přírodních atrakcí. Vzhledem k jeho strategické poloze na ostrově je také snadným výchozím bodem pro další výlety po Maltě.

Takže pokud hledáte místo s bohatou historií, krásnou přírodou a klidnou atmosférou pro svou dovolenou na Maltě, nepřehlédněte město Attard. Odtud si odnesete vzpomínky, které si budete pamatovat navždy.


Letenka Malta Attard


Letenka na Maltu: Objevte krásu města Attard

Město Attard se nachází na ostrově Malta a je známé svou bohatou historií, malebnými uličkami a jeho centrální polohou. Pokud plánujete návštěvu Malty, letenka do tohoto kouzelného města je skvělou volbou.

Attard je ideálním výchozím bodem pro objevování krás této mediteránské destinace. Jeho centrální poloha zajišťuje snadný přístup ke všem hlavním atrakcím ostrova. Historické památky, přírodní krásy a zachovalá kultura - čeká na vás spousta zajímavých míst k prozkoumání.

Při procházce městem si můžete vychutnat malebnou atmosféru. Attard je známý svými krasobruslařskými ulicemi s kamennou dlažbou, okouzlujícími domky a květinami na balkonech. Procházejte se po náměstích a zastavte se v jedné z kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční místní speciality a pozorovat ruch kolem.

Jedině co byste neměli opomenout je Národní botanická zahrada Maltijské prezidentské rezidence, která je jedním z nejkrásnějších míst na Maltě. Spousta zeleně, květin a exotických stromů vytváří úchvatnou atmosféru. Toto místo je oázou klidu, kterou můžete objevovat a prozkoumávat celé hodiny.

Další zajímavou atrakcí v Attardu je Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento poutní kostel, postavený v barokním stylu na začátku 18. století, je jedním z nejznámějších kostelů na Maltě. Jeho exteriér i interiér jsou ohromující a stojí za to si je prohlédnout.

Attard také nabízí přístup k okolním přírodním krásám - jako je přírodní rezervace Buskett. Tato rozlehlá zalesněná oblast je známá svou pestrou flórou a je oblíbeným místem pro pikniky a procházky v přírodě. Je zde také několik vyhlídek, které nabízejí panoramatický výhled na ostrov.

Výhodou návštěvy Attardu je také blízkost ostatních turisticky oblíbených destinací na Maltě. Zdejší město Mdina, které je známé jako „tiché město“, je jen krátkou vzdáleností autem či autobusem. Další významné destinace jako Valletta, ostrov Gozo a nekonečné pláže jsou také snadno dosažitelné.

Při plánování své návštěvy Malty si určitě nezapomeňte pořídit letenku do Attardu. To vám umožní prozkoumat toto kouzelné město, které slibuje nezapomenutelné zážitky a úžasnou atmosféru. Attard je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat autentickou místní kulturu, historii a krásu ostrova Malta.


Počasí Malta Attard


Malta je malý ostrov, který se nachází ve Středozemním moři a leží jižně od Sicílie. Hlavním městem ostrova je Valletta, která je také kulturním a historickým centrem Malty. Veřejnost i turisté se často zajímají o počasí na Maltě, zvláště v jednom z jejích měst, Attardu.

Attard je malé město ležící ve střední části Malty a nachází se v krásném, zeleném venkovském prostředí. Má příjemné klima s mnoha slunečnými dny po celý rok. Díky své poloze v blízkosti Středozemního moře má Attard mírně oceánské podnebí s teplými léty a mírnými zimami.

Léto (červenec a srpen) na Maltě je obvykle horké a suché. Teploty se pohybují mezi 28 až 35 °C, přičemž často přicházejí i horké vlny s teplotami přesahujícími 40 °C. V těchto měsících je také velmi málo srážek a slunce svítí téměř nepřetržitě. Toto období je ideální pro milovníky slunečního žáru a moře.

Podzim (září a říjen) na Maltě je stále velmi teplý, ačkoli teploty začínají mírně klesat. Denní teploty se pohybují kolem 25 až 30 °C, což je stále dostatečně teplé na užívání si venkovních aktivit. Mírný déšť může přijít až do konce října, ale tyto srážky jsou obecně mírné a nezabraňují většině venkovních aktivit.

Zima (listopad až únor) je na Maltě mírná a vlhká. Denní teploty se pohybují mezi 15 a 20 °C a v noci se mohou snížit na 10 až 15 °C. V tomto období je více srážek, zejména v listopadu a prosinci. Déšť může být více než celý den, ale sluneční paprsky se obvykle rychle vynoří po dešti. Zima je ideálním časem na prozkoumávání atrakcí a historických památek na Maltě.

Jaro (březen až červen) je na Maltě přechodné období mezi zimou a létem. Teploty začínají stoupat a přibližují se k teplotám léta. Denní teploty se pohybují mezi 18 až 23 °C a počasí je obvykle velmi příjemné. Toto období je také doprovázeno více srážkami, ale ty jsou obvykle krátkodobé a nebrání venkovnímu vyžití.

Celkově vzato, počasí v Attardu na Maltě je příjemné po celý rok. Léto je horké a suché, podzim a jaro jsou mírné se stabilním počasím a zima je mírná a vlhká s více srážkami. Bez ohledu na roční období, Malta a Attard nabízejí mnoho příležitostí k prozkoumání krásné přírody, historie a pláží.


Ubytování Malta Attard


Malta je nádherná země, která nabízí spoustu atrakcí pro turisty. Pokud plánujete návštěvu této země a hledáte ideální ubytování, může být Attard tou správnou volbou. Attard je malé město na Maltě, které se nachází na středovýchodní části ostrova. Je to klidné místo, které se pyšní nádhernou přírodou a historickými památkami.

V Attardu najdete spoustu různých typů ubytování. Pokud preferujete luxusní hotely, může být pro vás ideální volbou sanatorium Santa Maria kde najdete pokoj s klimatizací, Wi-Fi a satelitní TV. Relaxovat můžete na slunné terase, u bazénu nebo v wellness centru. Pokud hledáte o něco více soukromí, můžete si pronajmout apartmán v Soukromí domě se samostatným vchodem, kuchyní a vlastní sociální zařízení.

Mnoho ubytovacích zařízení v Attardu se nachází v historických budovách, které mají své specifické kouzlo. Stoletý venkovský dům našich rodin je nádherný příklad. Tyto budovy nabízejí kromě ubytování i zážitek z pobytu v historickém prostředí, které je obohaceno klasickými prvky. Pokud hledáte romantickou atmosféru, můžete zvolit ubytování v jednom z nejstarších staveb města, zahradním věži z 18. století. Opulentní výbava a luxusní služby najdete i v hotelu Corinthia Palace.

Pro milovníky sportu a přírody jsou zde možnosti ubytování v hotelu, který nabízí tenisové a golfové kurty. Dopřát si lze i cyklistické zážitky a vyrazit po cyklostezkách okolo města. Kemping se nachází v blízkosti národního parku s možností strávit noc pod širým nebem.

Ubytování v Attardu je mnohostranné. Ať už hledáte romantiku, relax nebo dobrodružství, tato malá vnitrozemská obec vás nenechá na holičkách a nabízí Vám více než si umíte představit. Vyberte si z nabídky a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Maltě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Attard


1. Jaký je klimat na Maltě v Attardu?
Klimat v Attardu je středomořský s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 15°C a v létě okolo 30°C.

2. Jaká je cena ubytování v Attardu na Maltě?
Ceny ubytování v Attardu se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje od 50 EUR do 150 EUR.

3. Kam se mohu vydat na výlet z Attardu?
Z Attardu je snadné dostat se do největšího města na Maltě - Valletty, které je vzdálené asi 7 km od Attardu. Z Attardu se dá také snadno dostat na východní a severní pobřeží Malty, kde jsou mnohé pláže a turistické atrakce.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Attardu na Maltě?
V Attardu je mnoho restaurací nabízejících tradiční maltskou kuchyni, jako jsou Ta' Kris a Il-Barri Restaurant. Zahraniční kuchyně jsou také v Attardu dobře zastoupeny, jako například italská restaurace Piccolo Padre nebo indická restaurace Gandhi Tandoori.

5. Jaké památky jsou v Attardu na Maltě?
V Attardu se nachází několik historických památek, jako jsou kostely sv. Anny a sv. Pavla. Také se v Attardu nachází Villa Apap Bologna, historický dům s parkem, který je otevřen pro veřejnost.

6. Jak se nejlepší dostat z letiště na Maltě do Attardu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště na Maltě do Attardu, je taxi. Cena za cestu by měla být kolem 25 EUR. Také se dá jet autobusem, což je levnější možnost, nicméně trvá delší dobu.

7. Jaké jsou nejlepší pláže v blízkosti Attardu na Maltě?
V blízkosti Attardu se nachází několik pláží, jako například Golden Bay, která je jednou z nejkrásnějších pláží na Maltě. Dalšími populárními plážemi jsou Mellieha Bay a Ghajn Tuffieha.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky