Objevte nejlevnější lety

Kuba Cayo Guillermo

Ubytování Kuba Cayo Guillermo


Cayo Guillermo je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Kubě, který se nachází v Karibském moři. Tento malý ostrov je klenotem v koruně kubánských Cayo a nabízí návštěvníkům nádherné pláže s bílým pískem a azurovými vodami.

Kuba je známá svou jedinečnou atmosférou a bohatou kulturou, a ubytování na Cayo Guillermo vám umožní zažít vše, co tato tropická destinace nabízí. Existuje několik luxusních resortů na ostrově, které nabízejí komfortní ubytování a širokou škálu vyžití pro všechny typy cestovatelů.

Jeden z nejpopulárnějších resortů na ostrově je Meliá Cayo Guillermo, který je oceněný za svou exkluzivitu a krásu. Resort nabízí velké bazény, pláže přímo u hotelu, špičkovou gastronomii a mnoho dalšího. Moderní pokoje jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a mají balkony s nádherným výhledem na moře.

Další možností ubytování na ostrově je Sol Cayo Guillermo Resort, který se nachází v klidném prostředí mezi horskými vrcholky a palmami. Resort nabízí pohodlné pokoje s balkonem nebo terasou, širokou nabídku restaurací a barů, bazény, vodní sporty a další aktivity, které vám umožní zažít všechny krásy a dobrodružství, která Cayo Guillermo nabízí.

Přestože jsou tato luxusní ubytování lákadlem pro turisty, existují také levnější možnosti ubytování, jako jsou menší hotely a penziony, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, všechna umožňují přístup k úchvatným plážím a aktivitám jako šnorchlování, potápění a rybaření.

Cayo Guillermo je také známý svými přírodními krásami, včetně přírodní rezervace Jardines del Rey, která nabízí útočiště pro mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů. Můžete se vydat na pěší turistiku nebo organizované výlety, které vás provedou těmito nádhernými přírodními oblastmi.

Ať už se rozhodnete pro luxusní resort nebo levnější ubytování, pobyt na Cayo Guillermo vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou na Kubě. Užijte si tropickou atmosféru, krásné pláže a bohatou kulturu této jedinečné destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Cayo Guillermo


Dotazy:

1. Jak se dostanu na ostrov Cayo Guillermo na Kubě?
2. Kolik času trvá let z České republiky na Kubu?
3. Jaké jsou nejbližší letiště k ostrovu Cayo Guillermo?
4. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo?
5. Jaké jsou nejlepší pláže na Cayo Guillermo?
6. Kolik stojí ubytování na Cayo Guillermo?
7. Jaké aktivity mohu na Cayo Guillermo provádět?
8. Má ostrov Cayo Guillermo veřejnou dopravu?
9. Potřebuji vízum na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo?
10. Jak je tam počasí?

Odpovědi:

1. Na ostrov Cayo Guillermo lze dostat buď letecky, přímo na místní letiště, nebo přes leteckou přestupní stanici na hlavním ostrově Kuby. Existují také možnosti dopravy trajektem nebo autobusem.

2. Let z České republiky na Kubu obvykle trvá zhruba 10 až 16 hodin, v závislosti na přestupů a trasě letu.

3. Nejbližší letiště k ostrovu Cayo Guillermo je letiště Jardines del Rey (CCC), které se nachází přibližně 20 kilometrů od ostrova.

4. Nejlepší měsíce na návštěvu Kuby a ostrova Cayo Guillermo jsou prosinec až květen, kdy je tam teplé a slunečné počasí. Tato období jsou také méně deštivá.

5. Nejznámější pláže na ostrově Cayo Guillermo jsou Playa Pilar a Playa El Paso. Oba jsou známé svou bílou písčitou pláží a průzračným mořem.

6. Cena ubytování na ostrově Cayo Guillermo se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. V průměru se pohybuje mezi 100 a 300 USD za noc.

7. Na Cayo Guillermo můžete provozovat různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, windsurfing, plachtění, vodní lyžování a jízda na kajaku.

8. Ostrov Cayo Guillermo nemá veřejnou dopravu. Nejběžnější způsob dopravy je taxi, pronájem auta nebo motocyklu.

9. Ano, pro návštěvu Kuby potřebujete vízum, které se nazývá turistická karta. Měli byste se informovat na velvyslanectví nebo konzulátu Kuby v České republice ohledně podmínek a postupu žádosti o vízum.

10. Na ostrově Cayo Guillermo panuje tropické mořské podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25–30 °C po většinu roku. Nejdeštivější období je od května do října.


Dovolená Kuba Cayo Guillermo


Kuba je země plná krásných pláží, tropického počasí, bohaté kultury a vynikajícího jídla. Mezi nejpopulárnější turistické destinace na Kubě patří ostrov Cayo Guillermo. Tento ostrov je součástí Oblasti ochrany přírody Jardines del Rey a nachází se na severovýchodě země.

Cayo Guillermo je známý především svými fantastickými plážemi se světle modrým mořem a jemným bílým pískem. Pláže jsou ideální pro procházky, opalování a relaxaci. Mnoho z nich je téměř opuštěno a nabízí klid a soukromí pro turisty. Nejznámější pláží na ostrově je pláž Playa Pilar, která byla pojmenována po slavném spisovateli Ernestu Hemingwayovi, který se na Kubě často zdržoval.

Cayo Guillermo je také rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou moře se skrývá korálový útes plný života a barevných ryb. Je možné si vypůjčit potápěčské vybavení a objevovat úžasný podvodní svět.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu, nabízí Cayo Guillermo také možnost výletu do národního parku Ciego de Avila. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně slavných růžových plameňáků. Výlet do parku je jedinečnou příležitostí vidět tyto nádherné ptáky a procházet se pralesy a bažinami.

Pokud máte rádi vodní sporty, na Cayo Guillermo si můžete půjčit kajak nebo se věnovat windsurfingu. Ostrov je velmi větrný, což dělá z těchto aktivit nezapomenutelný zážitek.

Cayo Guillermo nabízí i řadu luxusních resortů a hotelů, které poskytují všechny vybavení nezbytná pro perfektní dovolenou. Místní restaurace nabízejí širokou škálu kubánských specialit, jako jsou rijoto, ropa vieja a mojito. Nezapomeňte si vychutnat sklenku lahodného kubánského rumu, který je pro tuto zemi tak typický.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, pláží, dobrodružství a kultury, pak je Cayo Guillermo na Kubě ideální volbou pro vás. Tento malebný ostrov nabízí vše, co si přejete pro skvělou a nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Kuba Cayo Guillermo


Kuba, země ležící v Karibiku, je proslulá svým tropickým podnebím a krásnými plážemi. Jednou z těchto vyhledávaných destinací je ostrov Cayo Guillermo, který nabízí návštěvníkům nejen exotické prostředí, ale také příjemné a převážně slunečné počasí.

Na Cayo Guillermo panuje typické tropické podnebí, které zahrnuje dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od listopadu do dubna, kdy je nejlepší čas navštívit ostrov, protože se počasí vyznačuje nízkou vlhkostí a příjemnými teplotami. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, což z něj činí ideální místo k odpočinku.

Další výhodou suché sezóny je minimální srážkový úhrn. Srážky jsou vzácné, což přispívá k slunečnému počasí a modrému nebi bez mraků. Toto období je také špičkou turistického ruchu na Kube, protože mnoho turistů hledá útočiště před zimními mrazy a vychutnává si teplé slunečné dny na pláži.

Deštivá sezóna na Cayo Guillermo přichází od května do října a charakterizuje se vyšší vlhkostí a častějšími dešti. Průměrný srážkový úhrn během deštivé sezóny se pohybuje mezi 100 mm a 200 mm. Nicméně i během tohoto období počasí zůstává teplé a teploty dosahují přibližně 30 stupňů Celsia. Deštivá sezóna je také méně osídlená turisty, takže cestovatelé, kteří preferují klidnější prostředí a nižší ceny, mohou tuto dobu využít k návštěvě ostrova.

Cayo Guillermo je známý svou malebnou přírodou, bílými plážemi a tyrkysovým mořem, které vytváří fénomenální kombinaci. Byť Kuba neuniká občasným bouřím a hurikánům, jsou tyto události vzácné a většinou se dějí mimo hlavní turistické sezóny. Místní obyvatelé a turistické průvodce vždy sledují případné nebezpečné bouře a informují turisty o případných evakuačních opatřeních.

Pokud plánujete navštívit Cayo Guillermo, doporučuje se seznámit se s aktuálními předpovědmi počasí a dodržovat varování místních úřadů. Bez ohledu na změny počasí je Cayo Guillermo stále malebným a atraktivním místem, které láká turisty z celého světa.

Závěrem lze konstatovat, že Cayo Guillermo nabízí nádherné počasí, zejména během suché sezóny, kdy si návštěvníci mohou užít slunečné dny na pláži. Tato malebná plážová destinace se stala oblíbenou volbou pro ty, kteří touží po tropickém dovoleném snu. Takže pokud máte v plánu navštívit Kuba Cayo Guillermo, připravte si plavky, opalovací krém a užijte si teplejší počasí, které vás odreaguje od každodenního shonu a stresu.


Letenka Kuba Cayo Guillermo


Cayo Guillermo - Tajemné caribské ostrovy Kuby jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem a neuvěřitelnou přírodou. Jedním z těchto malých rájů je Cayo Guillermo, který láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Cayo Guillermo je součástí skupiny ostrovů zvaných Jardines del Rey (Zahrady krále) v severní části Kuby. Patří do provincie Ciego de Ávila a je spojen s pevninskou částí ostrova pevninským mostem. Tento exotický ráj nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pobyt s řadou aktivit a památek.

Pokud se rozhodnete navštívit Cayo Guillermo, prvotním krokem je získání letenky. Díky rostoucí popularitě tohoto ostrova jsou letenky do Cayo Guillermo snadno dostupné z mnoha světových destinací. Velké letecké společnosti, jako je Air Canada a Sunwing Airlines, nabízejí přímé lety z Kanady. Z Evropy je možné si vybrat mezinárodní přestupy v Havaně či v Torontu.

Po přistání na ostrově Cayo Guillermo se ocitnete uprostřed nádherného karibského prostředí. Bílé písečné pláže, palmové stromy a jasné tyrkysové moře vytvářejí idylickou atmosféru. Jemným pískem, který tvoří pláže Cayo Guillermo, se můžete procházet a vychutnávat si sluneční paprsky, zatímco vlny zpívají svou relaxační melodií.

Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici široké možnosti. Můžete si zapůjčit kajak nebo se vydat na šnorchlování, abyste objevili úžasný podmořský svět koralových útesů. Nezapomenutelným zážitkem je také potápění, kde se můžete setkat s mnoha druhy pestrobarevných mořských živočichů.

Cayo Guillermo je domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, včetně růžových plameňáků a pelikánů. Milovníci ornitologie budou nadšeni možností sledovat a fotografovat tyto krásné tvory ve svém přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří nechtějí jen relaxovat na pláži, je zde také možnost objevovat okolní přírodu a kulturu. Cayo Guillermo je součástí přírodní rezervace Jardines del Rey, kde najdete nespočet exotické flóry a fauny. Navštivte mangrovey, pozorujte želvy nebo si prostě užívejte úchvatné výhledy na ostrovy kolem.

V okolí Cayo Guillermo se nachází také historické město Morón, které stojí za návštěvu. Můžete tady projít úzkými uličkami, obdivovat koloniální stavby a navštívit místní trh plný barevných ovoce a zeleniny.

Cayo Guillermo je skutečným rájem pro dovolenou. Letecká linka vám umožní snadný přístup k tomuto ostrovu a objevení jeho nádherných přírodních krás. Zapomeňte na starosti a vychutnejte si klid, relaxaci a krásu karibských ostrovů s letenkou do Cayo Guillermo.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky