Objevte nejlevnější lety

Kolumbie Tierradentro

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tierradentro


1. Jak se dostat do Kolumbie Tierradentro?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Kolumbie Tierradentro, je letecky nebo autobusem. Nejbližší letiště je v městě Cali, odkud můžete pokračovat busem.

2. Kde se ubytovat v Kolumbie Tierradentro?
Existuje několik hotelů a hostels v blízkosti archeologických nalezišť, v obci San Andrés de Pisimbalá. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kolumbie Tierradentro?
Nejlepší čas na návštěvu Kolumbie Tierradentro je od července do září, kdy jsou nižší srážky a teploty jsou příjemnější.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Kolumbie Tierradentro?
Hlavní atrakcí v Kolumbie Tierradentro jsou archeologická naleziště a starověké náhrobní komory.

5. Jak dlouho by měla být návštěva Kolumbie Tierradentro?
Doporučujeme pobyt na 2-3 dny, aby bylo možné navštívit všechna archeologická naleziště a poznat krásy okolní krajiny.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Kolumbie Tierradentro podniknout?
Nejlepší aktivity v Kolumbie Tierradentro jsou prohlídky archeologických nalezišť, túry v okolní přírodě a návštěva místních vesnic.

7. Je bezpečné cestovat do Kolumbie Tierradentro?
Kolumbie Tierradentro je považována za relativně bezpečné místo pro turisty, ale je důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

8. Jaké jsou místní jídla a nápoje?
Místní jídla zahrnují masové, rybí a vegetariánské pokrmy, jako jsou například arepas, empanadas a sancocho. Mezi místní nápoje patří kolumbijské pivo, kokosová voda a různé tropické ovocné šťávy.

9. Jaký je místní jazyk?
Místním jazykem je španělština, ale někteří domorodci mluví také indiánskými jazyky.

10. Cena za vstupenky do archeologických nalezišť?
Cena vstupenek na archeologická naleziště se pohybuje kolem 25 000 kolumbijských pesos pro dospělé a 15 000 kolumbijských pesos pro studenty a seniory.


Letenka Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je zemí bohatou na kulturní dědictví a historii a svou návštěvu stojí za to. Jedno z míst, které byste si při cestě do Kolumbie neměli nechat ujít, je Tierradentro. Abychom se sem dostali, je nejlepší zvolit letenku přímo do jednoho z nejbližších letišť.

Tierradentro se nachází v jihozápadní části Kolumbie, v departementu Cauca. Nejbližší letiště je letiště v městu Popayán, které je od Tierradentra vzdáleno přibližně 3-4 hodiny cesty autem. Další možností je přiletět na letiště v městě Cali, které je vzdáleno asi 5-6 hodin jízdy autem od Tierradentra.

Cesta letadlem je ideálním způsobem, jak se dostat do Kolumbie, zejména pokud přijíždíte z vzdálenějších regionů. Několik leteckých společností nabízí spojení do Kolumbie, a to z různých zemí světa. Mezinárodní let s přestupem obvykle zahrnuje let do jednoho ze španělských nebo amerických letišť, jako je Madrid nebo Miami, a poté pokračuje do Kolumbie.

Cesta z příletových letišť do Tierradentra může být trochu komplikovaná, takže je doporučeno využití přepravní služby nebo najmutí auta. Je také možné využít veřejnou dopravu, jako jsou taxíky nebo autobusy, které jezdí mezi městy.

Tierradentro je známé především díky svým archeologickým nalezištím. Nachází se zde soubor hájových hrobek, které pocházejí z období mezi 6. a 10. stoletím našeho letopočtu. Tyto hroby jsou vytesány do pískovcových skal a jsou zdobeny různými malbami a sochami. Každý hrobek je unikátní a obsahuje pozůstatky dávných indiánských kultur.

Prohlídka archeologických nalezišť je přístupná turistům a je klíčovým zážitkem při návštěvě Tierradentra. Okolí je také ideální pro pěší turistiku a prozkoumávání přírodních krás, které region nabízí.

Při plánování cesty do Tierradentra je důležité mít na paměti, že je to odlehlá oblast a turistická infrastruktura není tak rozvinutá jako v jiných částech Kolumbie. Proto je dobré se předem informovat o ubytovacích možnostech a dopravě, abyste mohli plně vychutnat svoji návštěvu.

Letenka do Kolumbie je prvním krokem k objevování krás této fascinující země. Pokud plánujete návštěvu Tierradentra, nezapomeňte si naplánovat dobrou dopravu a strávit dostatečný čas prozkoumáváním archeologických nalezišť. Tato nezapomenutelná cesta vás zavede do dávných dob a umožní vám poznat hlubokou historii Kolumbie.


Ubytování Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je země s dlouhou historií a fascinující kulturou. Tierradentro, nacházející se ve střední Kolumbii, je jedním z nejzajímavějších míst v zemi. Tento region je proslulý svými archeologickými nálezy a malebnou přírodou s řadou turistických atrakcí. Kdo stojí o ubytování v této oblasti, má několik možností.

Místní jsou velmi ochotní a příjemní. Výběr ubytování zahrnuje hotely, hostely, chaty a kempy. Pokud hledáte něco klidného s pohodlným ubytováním, můžete si najít hotel nebo pension. Tyto hotely nabízejí čisté a prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením a různými výhodami, jako jsou například bazén, restaurace, nebo parkoviště.

Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi a ušetřit pár peněz. V městě Tierradentro se nacházejí některé z nejlepších hostels v regionu. Tyto hostely poskytují možnost ubytování vzdálenější turisty i s místními hosty. Hostely nabízejí různé typy místností, od obyčejných místnosti s více lůžky po soukromé pokoje. Většina hostely má veřejný prostor, kde hosté většinou tráví svůj čas, seznamují se s novými lidmi a užívají si příjemnou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí být přímo v přírodě, je tu možnost pronajmout malou chatu nebo bungalow. Tyto chaty se nacházejí v nejkrásnějších místech a mají skvělý výhled na okolní krajinu. Chata vám umožní plně si užít atmosféru přírody a zároveň poskytnout základnu pro vaše dobrodružství v této oblasti.

Kempování je další možnost. Tierradentro nabízí několik kempů, které jsou plně vybavené pro kempování. Tyto kempy jsou obvykle v blízkosti některé z turistických atrakcí, což znamená, že můžete plně si užít podstatu této oblasti.

Kolumbie Tierradentro je skutečně krásným místem, ať už hledáte klidné a pohodlné ubytování nebo něco, co plně využije atmosféru. Vybírat si můžete v široké nabídce hotelů, hostels, chat a kempů, takže si můžete vybrat to nejlepší pro vás a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je jednou z nejexotičtějších a neklidnějších destinací v Jižní Americe, ale také zemí s bohatou historií a kulturou. Tierradentro je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve střední Kolumbii a turistickou destinací, která každoročně přitahuje tisíce turistů. Tierradentro se nachází uprostřed zelených kopců na východním okraji údolí Magdalena a navštěvují ho především turisté, kteří touží po poznání kultury, historie a architektury této oblasti.

Tierradentro je známý především svými komplexními archeologickými pozůstatky, které se odhadují na více než 1000 let. Starodávní indiáni v této oblasti, kteří pravděpodobně patřili k civilizacím San Agustin nebo Tiwanaku, vybudovali rozsáhlý obřadní a pohřební komplex četných podzemních hrobů, které byly vyzdobené malbami, sochami a dalšími uměleckými díly. Tyto podzemní komory byly vytvořeny jako malé, ale přepychové svatyňe a jsou znaky pro své kruhové a eliptické zdi, které jsou zdobeny různými reliéfy a kamenickými pracemi.

Při návštěvě Tierradentro se můžete podívat na některé z nejznámějších hrobů, jako je Hrob oktagonální sloupy, Hrob lesa sloupů a Hrob koule. Tyto hroby se nacházejí v blízkosti malé vesnice San Andres de Pisimbala, která je výchozím bodem pro všechny návštěvníky. Můžete si také projít okolí a prohlédnout si zdejší přírodu, nebo navštívit zajímavá místa, jako je starobylá vesnice Inza, která byla kdysi centrem jednoho z největších kolumbijských indiánských kmenů.

Další zajímavou aktivitou, kterou můžete v Tierradentro podniknout, je návštěva krásného jezera San Rafael, které se nachází v blízkosti archeologického parku. Toto jezero je obklopeno velkými alespoň stovkou metrů vysokými stěnami, které vytvářejí úchvatný výhled.

Kdyby vám archeologie či příroda nestačily, můžete vyzkoušet i jednu z různých treků nabízených v oblíbeném národním parku Purace, který se rozprostírá v sousedství Tierradentro.

Tierradentro je v Kolumbii stále méně známou destinací, ale s přibývajícími turistickými atrakcemi se stává stále více populární. Pokud tedy plánujete návštěvu Kolumbie, nezapomeňte Tierradentro zařadit do svého seznamu must-see míst a zažijte některé z nejúžasnějších zážitků, které tato země má nabídnout.


Počasí Kolumbie Tierradentro


Tierradentro je malebné údolí v Andách, které se nachází v jihozápadní Kolumbii. Svou divokou krajinou, nepopsatelnou krásou a jedinečným klimatem láká ročně tisíce turistů. Počasí zde však může být poměrně nepředvídatelné, což je důsledkem Andských vrcholů, které oblast zahrnují.

V oblasti Tierradentro je poměrně dlouhé období dešťů, které trvá od dubna do listopadu. Během této doby oblast navštěvuje více turistů a počasí je mnohem vlhčí a chladnější. Denní teploty jsou zde během tohoto období kolem 13 - 18 stupňů Celsia, zatímco noční teploty jsou běžně kolem 8 - 12 stupňů Celsia. V tomto období také dochází k velkému množství srážek, které mohou být velmi intenzivní.

Naopak, méně turbulentní období jsou od prosince do března, kdy jsou teploty během dne kolem 20 - 25 stupňů Celsia, zatímco noční teploty jsou kolem 15 - 18 stupňů Celsia. Tyto měsíce tak přinášejí mnohem slunečnější a suché počasí, avšak v noci může být velmi chladno.

Turisté mohou být poměrně překvapeni v klimatických podmínkách, proto je důležité předem se na ně připravit a s sebou vzít vhodné oblečení. Ti, kteří navštíví oblast během deštivého období, by měli mít nepromokavé boty a oblečení s sebou. V zimních měsících je důležité mít s sebou teplejší oblečení a větší tmavé brýle, aby byli chráněni před silným slunečním světlem odrážejícím se od sněhu.

Klima v Tierradentru je poměrně přísné a nevyzpytatelné. Turisté však mohou být jisti, že bez ohledu na sezónu, kterou navštíví, budou mít jedinečnou zkušenost a výrazné vzpomínky na svou cestu do tohoto nádherného kraje Kolumbie.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky