Objevte nejlevnější lety

Kanada Old Quebec

Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Old Quebec


1. Jak se dostat do starého Quebecu v Kanadě?
- Nejpohodlnější způsob je letět do Letiště v Québecu a odtud přímo pokračovat do starého Quebecu taxíkem, autobusem nebo vlakem.

2. Kde se nachází starý Quebec?
- Starý Quebec je částí města Québec, která se nachází na východním pobřeží provincie Québec v Kanadě.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Old Quebecu?
- Mezi hlavní atrakce patří historické památky, jako je katedrála Notre-Dame de Québec, hrad Quebec a Parlament, stejně jako malebné ulice, jako je Rue du Petit Champlain a Place Royale.

4. Kolik dnů bych měl strávit v Old Quebecu?
- Doporučuje se strávit alespoň 2 až 3 dny starým Quebecem, aby bylo možné prozkoumat všechny hlavní atrakce a zažít atmosféru historické čtvrti.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Old Quebecu?
- V Old Quebecu najdete širokou škálu možností ubytování, včetně luxusních hotelů, butikových hotelů, bed and breakfast a pronájmu apartmánů.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Old Quebecu?
- Nejlepší čas na návštěvu Old Quebecu je během letních měsíců, kdy se konají různé festivaly a teploty jsou příjemné. Zimní období je také oblíbené pro milovníky zimních sportů a vánoční atmosféru.

7. Existují nějaké gastronomické speciality, které bych měl ochutnat v Old Quebecu?
- Mezi gastronomické speciality, které byste měli vyzkoušet v Old Quebecu, patří poutine (hranolky s příchutí a sýrem), Montreal smoked meat (kouřené maso), a maple syrup (javorový sirup).

8. Jaké jsou dostupné možnosti veřejné dopravy v Old Quebecu?
- Old Quebec je snadno dostupný veřejnou dopravou, včetně autobusů a vlaků. Městská hromadná doprava v Quebecu je dobře organizovaná a je možné získat průkaz na neomezené cestování po určitou dobu.

9. Je nutné mít vízum pro vstup do Kanady?
- Vstupní požadavky do Kanady závisí na vaší státní příslušnosti. Mnoho návštěvníků musí mít platné cestovní vízum nebo elektronickou cestovní autorizaci (eTA), zatímco občané některých zemí jsou osvobozeni.

10. Jaké jsou jazykové požadavky v Old Quebecu?
- Hlavním jazykem v Old Quebecu je francouzština, ale mnoho lidí v turistickém odvětví mluví anglicky. Je však vždy dobré naučit se pár základních frází ve francouzštině pro komunikaci s místními obyvateli.


Dovolená Kanada Old Quebec


Kanada je zemí, která láká turisty svou nádhernou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit během své cesty, je Old Quebec.

Old Quebec, nebo také Vieux-Québec, je historická část města Quebec, která leží na břehu řeky Sv. Vavřince. Tato oblast se stala součástí světového dědictví UNESCO a je známá svým jedinečným mixem francouzského a britského vlivu. Tady můžete zažít opravdovou evropskou atmosféru, aniž byste opustili Severní Ameriku.

Jedním z hlavních rysů Old Quebec je hradby, které obklopují historickou část města. Tyto hradby jsou jedny z nejzachovalejších starých hradeb v Severní Americe a poskytují nádherné výhledy na město a řeku. Můžete se projít po koruně hradeb a objevovat skryté kouty města, procházet se úzkými kamennými uličkami a obdivovat historické budovy.

Další zajímavou atrakcí Old Quebec je náměstí Place Royale, které je považováno za kolébku města. Zde se nachází mnoho historických budov, jako je Bazilika Notre-Dame-des-Victoires a Maison Chevalier, které jsou svědectvím bohaté historie Quebecu. Náměstí je obklopeno kavárnami, restauracemi a obchody, kde si můžete vychutnat místní speciality a nakupovat suvenýry.

Dalším nevyhnutelným cílem během návštěvy Old Quebec je návštěva historického centra města, známého jako Lower Town a Upper Town. Lower Town je starší částí města, kde se nachází například bývalá pevnost Citadelle, která je dnes sídlem Royal 22e Régiment, kanadské jednotky pověřené ochranou Québecu. Upper Town je novější a zde se nachází Queensland Parliament Building, Château Frontenac a další známé památky.

Pokud máte rádi umění, navštivte Musée national des beaux-arts du Québec, které se nachází na stejnojmenném náměstí. Toto muzeum je domovem rozsáhlých uměleckých sbírek, které zahrnují jak tradiční inuitské umění, tak i moderní kanadské a mezinárodní umění.

Old Quebec je také plné kulturních festivalů a událostí po celý rok. Zde se koná Winter Carnival, což je jedno z největších zimních festivalů na světě, kde si můžete vychutnat různé aktivity, jako jsou ledové sochy, závody na saních a místní speciality.

Výlet do Old Quebec vám zajistí nezapomenutelné zážitky a unikátní pohled na historické dědictví Kanady. Každý rok sem proudí tisíce turistů, kteří se ocitají v úžasu nad jedinečnou atmosférou tohoto historického města. Takže pokud plánujete dovolenou v Kanadě, nezapomeňte zařadit Old Quebec na seznam míst, která chcete navštívit.


Letenka Kanada Old Quebec


Old Quebec, známé také jako Vieux-Québec, je malebná historická část města Quebec nacházejícího se v kanadské provincii Québec. Tato část města je důležitým kulturním a historickým centrem, které návštěvníkům nabízí nezapomenutelný pohled do minulosti a autentický francouzský charm.

Procestovat město Quebec znamená projít se po malebných uličkách s kamennými domy, navštívit historické památky a prohlédnout si opevnění, které je v seznamu světového dědictví UNESCO. Přes svou rozlehlost se v Old Quebecu cítíte, jako byste byli přeneseni zpět do minulosti. Ulice jsou plné kaváren, butiků a galerií, které nabízejí širokou škálu unikátních uměleckých děl k prohlížení a zakoupení.

Nejvýznamnější atrakcí je bezpochyby Chateau Frontenac, který gurá nad historickým centrem města. Tato impozantní stavba je jedním z nejvíce rozpoznatelných symbolů Kanady a je jedním z nejvíce fotografovaných hotelů na světě. Můžete si prohlédnout nádhernou architekturu hotelu, vychutnat si dobré jídlo v jeho restauracích nebo se jen tak projít kolem, abyste obdivovali výhled na řeku Sv. Vavřince.

Další základním bodem Old Quebecu je katedrála Notre-Dame de Québec, která je jednou z nejstarších katedrál v Severní Americe. Je to místo, které vám nabídne chvíle klidu a pokoje ve srovnání s rušnými ulicemi města. Poté, co prozkoumáte gotickou architekturu katedrály, si můžete udělat procházku po nedalekých náměstích, kde se můžete spojit s místními obyvateli nebo si dát něco dobrého k jídlu v jedné z místních restaurací.

Old Quebec je také místem pro všechny milovníky historie. Město je plné historických památek, jako je například Citadelle, což je nejlépe zachovaná pevnost na severní straně Ameriky. V rámci této pevnosti můžete podniknout prohlídku a dozvědět se více o historii Québecu a Kanady.

Při návštěvě Old Quebecu byste také neměli opomenout projít se po zdejších hradebních zdí, které obklopují historické centrum. Tyto zdi nabízejí úžasný výhled na město a možnost prozkoumání kolem, abyste si mohli užít jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Cesta do Old Quebecu z Česka může být docela dlouhá. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Québec Jean Lesage International Airport, které je vzdálené asi 16 km od centra města. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z různých evropských destinací. Je však důležité si dobře naplánovat cestu a sledovat aktuální informace ohledně cestování, zvláště v současné době, kdy byly zavedeny různé opatření související s pandemií COVID-19.

Návštěva Old Quebecu je nezapomenutelným zážitkem, který vám přinese historii, kulturu a francouzský šarm na jednom místě. Přijďte a prozkoumejte tuto krásnou část Kanady, která vás určitě okouzlí svou jedinečností.


Ubytování Kanada Old Quebec


Pokud plánujete návštěvu Kanady a hledáte jedinečné a malebné místo k pobytu, neměli byste si nechat ujít historickou oblast Old Quebec. Tento překrásný region se nachází v hlavním městě provincie Quebec a je jedinečný svými úzkými uličkami, historickými budovami a francouzskou atmosférou.

Old Quebec, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejlépe dochovaných opevněných měst v Severní Americe. Jeho starobylé uličky, kamenné zdi a historické domy vytvářejí dojem, že se zde zastavil čas. Při procházce tímto městem se budete cítit jako ve starověké Evropě.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nebudete zklamáni. Old Quebec nabízí širokou škálu možností. Můžete si zvolit luxusní hotel v samém centru, kde budete mít lehký přístup ke všem památkám a dojemnému nočnímu životu. Tyto hotely mají často historickou atmosféru a jsou vybaveny moderními vybaveními, jako jsou wellness centra a restaurace s prvotřídní kuchyní.

Pokud hledáte něco více intimitního, můžete se rozhodnout pro menší butikové hotely, penziony nebo Bed and Breakfast. Tyto možnosti nabízejí vyšší úroveň osobního servisu a často jsou v historických budovách s bohatou historií. Pobyt v jednom z těchto ubytování vám umožní ponořit se do místní kultury a vychutnat si autentický zážitek z Quebecu.

Další skvělou možností je pronájem apartmánu nebo domu. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří rádi mají větší prostor a zároveň možnost plně využívat vybavení kuchyně. Pronájem vám umožní prožít Quebec na vlastní pěst a zároveň cítit se jako doma.

Při pobytu v Old Quebec se také nemůžete vyhnout úžasnému výhledu na řeku sv. Vavřince. To je další důvod, proč si vybrat ubytování v této oblasti. Některé hotely nabízejí pokoje s výhledem na řeku, což je nezapomenutelný zážitek.

V Old Quebec a jeho okolí také najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní speciality a ochutnat regionální vína. Město je také vyhlášené pro své festivaly a kulturní události, které se konají po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Old Quebec, vždy tam najdete něco zajímavého a vzrušujícího.

Ubytování v Old Quebec je něco unikátního. Navštívit tuto historickou oblast Kanady a prozkoumat její uličky a památky je nezapomenutelný zážitek. Pobyt v této oblasti vám umožní cítit se jako v jiném světě a zažít atmosféru staré Evropy. Je to skvělá volba pro ty, kteří touží po dovolené plné kultury, historie a krásné architektury. Nechte se unést kouzlem Old Quebec a objevujte jeho krásy každým krokem.


Počasí Kanada Old Quebec


Kanada je známá svou proměnlivou a drsnou krajinou a přestože země je obecně spojována s extrémními mrazy a sněhovými bouřemi, existuje zde také místo, kde lze zažít překvapivě milé počasí - Old Quebec.

Old Quebec, také známé jako Québec City, je hlavní město provincie Québec a leží na východě Kanady. Je to nejstarší město v Severní Americe, které bylo založeno francouzskými osadníky v roce 1608. Svého času bylo toto město strategicky významné pro obchod a obranu a jeho věžičky, hradby a starobylé stavby dodnes odrážejí jeho bohatou historii.

Když se jedná o počasí, Old Quebec patří mezi místa, která si užívají výrazné roční období. Zima je obvykle dlouhá a chladná, ačkoli ne tak extrémní jako v jiných částech Kanady. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem -10 °C až -15 °C, s občasnými silnými sněhovými bouřemi.

Jaro je období, kdy se začíná probouzet krása města. Teploty začínají stoupat a pohybují se kolem 5 °C až 10 °C. Toto je ideální období pro návštěvu města, protože se začínají objevovat květiny a zeleň a lidé začínají vycházet ven.

Léto v Old Quebec je mírné a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 20 °C až 25 °C. Lidé se mohou těšit na teplé a slunečné dny, které jsou ideální pro procházky po malebných uličkách, návštěvu historických památek a vychutnávání si letních festivalů.

Podzim je v Old Quebec krásným obdobím, kdy se listí mění na ohnivé odstíny červené, oranžové a žluté. Teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C a dny jsou stále příjemné. Toto období je známé také svými okrasnými dýněmi a obilnými poli, které oko lahodí.

Celkově lze tedy říci, že Old Quebec má dostatečně rozmanité počasí na to, aby si každý návštěvník našel své oblíbené roční období. Ať už do města přijedete za studenou zimou, kvetoucím jaru, teplým létem nebo okouzlujícím podzimem, určitě si zde najdete něco, co vás okouzlí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky