Objevte nejlevnější lety

Etiopie Lake Tana

Počasí Etiopie Lake Tana


Etiopie je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe, která skrývá mnoho nezapomenutelných přírodních krás. Jedno z těchto přírodních pokladů je jezero Tana, které je nejen největším jezerem v Etiopii, ale také druhým největším jezerem v celém Africkém kontinentu.

Jezero Tana se nachází v severozápadní části Etiopie, přibližně 565 kilometrů od hlavního města Addis Abeby. Má rozlohu téměř 3 600 čtverečních kilometrů a je domovem mnoha endemických druhů ptáků, ryb a rostlin. Jeho hloubka dosahuje až 85 metrů a je obklopeno nádhernými horami a lesy.

Podnebí okolí jezera Tana je ovlivněno především vnitrozemskou polohou a nadmořskou výškou, která se pohybuje mezi 1 700 a 1 800 metry. Díky těmto faktorům je klima v tomto regionu výrazně odlišné od většiny Etiopie.

Celoročně převládá mírné klima s relativně vysokými denními teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 23 stupňů Celsiusu. Nejteplejší období nastává v období od března do května, kdy teploty často dosahují až 30 stupňů. V zimním období, které trvá od listopadu do února, jsou teploty nižší, kolem 15 stupňů.

Co se týče srážek, nejsušším obdobím je prosinec a leden, kdy oblast trpí občasnými suchy. Největší množství srážek padá v monzunovém období, které začíná v červnu a končí v září. Během tohoto období může spadnout až 900 milimetrů dešťových srážek.

Díky vyššímu množství srážek a teplému klimatu je jezero Tana zásobárnou sladké vody, která zásobuje mnoho zemědělských oblastí v okolí. Je také domovem mnoha druhů ryb, z nichž některé se využívají v místní kuchyni.

Jezero Tana je také známé svými kláštery a kostely, které se nacházejí na jeho březích. Mnoho z těchto historických památek je datováno do 13. a 14. století a tvoří důležitou část etiopského kulturního dědictví.

Pokud plánujete návštěvu jezera Tana, doporučuje se navštívit během suchého období, aby bylo možné lépe využít venkovních aktivit a turistických atrakcí. Nezapomeňte přibalit lehké oblečení, plavky a sluneční krém, protože slunce v této oblasti může být velmi silné.

Jezero Tana je skutečnou perličkou v Etiopii, která láká turisty svými nádhernými výhledy a bohatou historií. Bez ohledu na to, zda jste přírodní dobrodruh nebo milovník kultury, jezero Tana nabízí něco pro každého. Zavítejte sem a objevte krásu Etiopie ve své plné kráse.


Dovolená Etiopie Lake Tana


Etiopie je fascinující země bohatá na historii, kulturu a nádherné přírodní scenérie. Jedním z nejznámějších turistických cílů v Etiopii je Lake Tana, největší jezero v zemi a zároveň nejdůležitější kulturní místo.

Lake Tana se nachází v severozápadní části Etiopie a je jedním z nejkrásnějších jezer v Africe. Jeho rozloha je přibližně 3 600 kilometrů čtverečních a je obklopena zelenými horami a malebnými ostrovy. Jezero je domovem mnoha druhů ptáků a ryb, a také nabízí útočiště pro mnoho vzácných druhů rostlin.

Lake Tana má také velký historický význam. Na jeho ostrovech se nacházejí kláštery, které byly založeny již v 14. století. Kláštery jsou známé svými nádhernými freskami, starobylými rukopisy a krásnou architekturou. Mezi nejznámější kláštery patří Ura Kidane Mehret, který je považován za nejkrásnější klášter na jezeře. Další zajímavým klášterem je Kibran Gabriel, který je známý tím, že vznikl na místě, kde byla poprvé pokřtěna etiopská královna Gudit.

Turisté mohou objevovat kláštery prostřednictvím tradičních etiopských pirog - lodí, které místní lidé používají k přepravě. Plavba po jezeře je nejenom nádherným zážitkem, ale také umožňuje turistům vidět místní život na pobřeží, jako jsou rybáři a farmáři pracující v polích. Kromě návštěvy klášterů mohou turisté také podniknout výlety na některý z ostrovů jezera, kde mohou relaxovat na pláži nebo se koupat ve sladkovodním jezeře.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Etiopie, je návštěva Lake Tana skvělou příležitostí. Kláštery jsou považovány za důležité památky etiopského křesťanského náboženství a poskytují jedinečný pohled na bohatou historii země. Navštívit Etiopii a Lake Tana je nejenom fascinujícím dobrodružstvím, ale také příležitostí prohloubit své znalosti o téměř zapomenutém světě.

Pokud plánujete svou dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zahrnout Lake Tana do svého itineráře. Toto nádherné jezero nabízí nejlepší kombinaci krásné přírody a historického bohatství. Nechte se unést pohledem na zářivě modrou vodou jezera a objevte tajemství a krásu těchto starobylých klášterů. Vaše dovolená v Etiopii bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Etiopie Lake Tana


Letenka do Etiopie: Objevte krásy Lake Tana

Pokud jste milovníkem přírody a exotiky nebo hledáte nový a neotřelý zážitek, let na Lake Tana v Etiopii by vás mohl nadchnout. Lake Tana, největší sladkovodní jezero v Etiopii, je proslulé svou nádhernou přírodou, historickými památkami a unikátním životem na vodní hladině. Letenka do Etiopie vás zavede na tuto pozoruhodnou destinaci.

Lake Tana se nachází v severozápadní části Etiopie a je domovem více než 30 ostrovů a poloostrovů, z nichž mnohé jsou centry náboženského kultu a historických památek. Jedním z nejznámějších ostrovů je ostrov Tana Kirkos, který slouží jako útočiště pro mnoho fauny a flóry, včetně vzácných ptáků a endemických ryb.

Hlavním lákadlem Lake Tana jsou však kláštery, které se nachází na několika ostrovech a poloostrovech. Klášter Ura Kidane Mehret, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejvýznamnějších klášterů v této oblasti. Jeho malebná poloha na ostrově a nádherně zdobené fresky uvnitř klášterních stěn jsou pro návštěvníky ohromující.

Dalším zajímavým místem na Lake Tana je ostrov Tana Cherkos, známý také jako "Ostrov ptáků". Zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků, včetně pelikánů, kormoránů a kolpíků. Pro milovníky přírody a ornitology je toto místo opravdovým rájem.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Lake Tana, nezapomeňte navštívit také město Bahir Dar. Toto živé město je bránou do jezera a je výchozím bodem pro všechny návštěvníky. Zde si můžete pronajmout loď a plavit se po jezeře, nebo se věnovat rybolovu a ochutnat místní specialitu "Nile Tilapia". Bahir Dar je také domovem mnoha restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční etiopskou kuchyni.

Jak se dostat na Lake Tana? Nejjednodušší cestou je vzít letenku do Etiopie a poté se přesunout do Bahir Dar. Město má vlastní letiště, které je propojené s mezinárodním letištěm v hlavním městě Addis Abebě. Existuje také možnost cestovat po souši z Addis Abeby a zažít i krásy etiopské krajiny na cestě.

Let na Lake Tana v Etiopii je cestou do zapomenutého ráje. Překvapí vás nádherná příroda a klidná atmosféra jezera. Pokud hledáte dobrodružství a nové zážitky, neváhejte si naplánovat cestu do této unikátní destinace.


Ubytování Etiopie Lake Tana


Etiopie je unikátním krajem plným přírodních krás a kulturních památek. Mezi turisticky oblíbená místa patří také jezero Tana, které se nachází v severní části země v oblasti Amhara.

Lake Tana je největším jezerem Etiopie a zároveň zdrojem řeky Nil. V okolí jezera se nachází mnoho klášterů, kde jsou uloženy velmi cenné náboženské artefakty. Celkem je zde přes 20 klášterů, z nichž nejvíce navštěvované jsou klášter Ura Kidane Mehret a klášter Kebran Gabriel.

Turistům nabízí jezero Tana mnoho možností, jak si zde libovolně užít. Nejedná se pouze o místo pro náboženské poutníky. U jezera jsou k dispozici různé aktivity jako například rybaření, plavba na lodích nebo pozorování ptáků. Okolí jezera je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí skvělé podmínky k turistickým výletům.

Pro turisty je zajištěno dostatečné ubytování, které nabízí mnoho různých možností. Mezi nejvíce navštěvované patří například hotely v městě Bahir Dar nebo menší penziony a ubytovny v blízkosti jezera.

Etiopie Lake Tana je pro turisty z celého světa velmi atraktivním místem, které nabízí nejen náboženské zážitky, ale také odpočinek a relaxaci v krásné přírodě. Pokud hledáte místo, kde se naplnit energií krásné přírody a kulturními zážitky, je jezero Tana to pravé místo pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Tana


1. Jak se jmenuje jezero, které se nachází v Etiopii?
- Jezero se jmenuje Lake Tana.

2. Kde se Lake Tana nachází?
- Lake Tana se nachází v jihozápadní části Etiopie.

3. Jaké je hlavní město v blízkosti Lake Tana?
- Hlavní město v blízkosti jezera je Bahir Dar.

4. Jak velké je jezero Lake Tana?
- Lake Tana je největší jezero v Etiopii a rozkládá se na ploše přibližně 3 000 km².

5. Jaká fauna a flóra se nachází kolem jezera Lake Tana?
- Okolí jezera je bohaté na různé druhy rostlin a zvířat, včetně různých druhů ptáků, ryb a nilských koní.

6. Jaké historické památky se nachází poblíž Lake Tana?
- V okolí jezera se nachází mnoho klášterů, které jsou jedinečným příkladem starověké etiopské architektury.

7. Jsou na jezeře Lake Tana dostupné lodní výlety?
- Ano, na jezeře je možné si pronajmout lodě a podniknout výlety po jezeře, včetně návštěvy klášterů.

8. Jaká je hlavní atrakce na jezeře Lake Tana?
- Hlavní atrakcí jezeera je návštěva klášterů na ostrovech, které jsou důležitým kulturním a náboženským místem.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu jezera Lake Tana?
- Nejlepší dobou na návštěvu jezera Lake Tana je v období od října do dubna, kdy je nižší riziko výskytu dešťů.

10. Jak je možné se dostat k jezeru Lake Tana?
- Je možné se dostat k jezeru Lake Tana letecky nebo po silnici z hlavního města Addis Abeby.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky