Objevte nejlevnější lety

Kanada Nahanni National Park Reserve

Dovolená Kanada Nahanni National Park Reserve


Kanada je známá svými překrásnými přírodními rezervacemi a parky, které představují skutečné ráje pro milovníky outdoorových aktivit a dobrodružství. Mezi nejznámější a nejvíce fascinujícími místy v Kanadě patří bezesporu Nahanni National Park Reserve.

Nahanni National Park Reserve leží v severozápadní části Kanady, ve spolkové zemi Jižní Teritoria. Tento národní park pokrývá plochu téměř 30 000 kilometrů čtverečních a je jedním z největších chráněných území na světě. Byl vyhlášen za světové dědictví UNESCO a láká návštěvníky z celého světa svými ohromujícími přírodními krásami.

Hlavní dominantou parku je řeka Nahanni, která se vine krajem a vytváří impozantní údolí s hlubokými soutěskami, dramatickými vodopády a termálními prameny. Nejznámějším z těchto vodopádů je Virginia Falls, které dosahují výšky 90 metrů a jsou tedy dvojnásobně vyšší než vodopády Niagara.

Park je rovněž domovem pro jednoho z největších kanadských medvědů - Grizzlyho medvěda. Pro milovníky zvířat je toto místo doslova rajským údolím, protože zde můžete spatřit také losy, jeleny, rysy a kulíky. Kromě toho je v oblasti parku velmi bohatý podzemní svět, který tvoří množství jeskyní a podzemních řek.

Nahanni National Park Reserve nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Turisté zde mohou podniknout vyhlídkové lety nad parkem a obdivovat krásu z ptačí perspektivy. Pro dobrodružnější povahy je připravená možnost raftingu na řece Nahanni, což je skvělá příležitost prozkoumat údolí z úplně jiného úhlu a zažít adrenalinové dobrodružství.

Další populární aktivitou v parku je trekking. Existuje několik trekových tras s různou délkou a obtížností, které vám umožní procházet se překrásnou přírodou a objevovat skryté krásy parku. Pro milovníky rybaření je zde také možnost lovu lososů, který je oblíbenou činností mezi místními obyvateli i turisty.

Pokud plánujete dovolenou v Kanadě a máte rádi přírodu a dobrodružství, Nahanni National Park Reserve je pro vás ideálním cílem. Toto místo vás okouzlí ohromujícími vodopády, romantickými říčními soutěskami a nezapomenutelnými přírodními krásami.

Nahanni National Park Reserve je místem, které vám umožní uniknout z každodenního shonu a prožít dovolenou v harmonii s přírodou. Ať už se rozhodnete pro let nad parkem, rafting po řece Nahanni nebo pěší túry, budete zaručeně nadšeni z tohoto úchvatného místa, které nabízí zážitky, které jen málokde na světě najdete.


Ubytování Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve se nachází v Kanadě a je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních prostorů na světě. Tento národní park byl pro svou výjimečnou krásu a unikátní ekosystém zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Nahanni National Park Reserve se nachází ve velehorách Mackenzie Mountain v severozápadní části Kanady. Park je rozlohou jeden z největších v zemi, a pokrývá přes 30 000 kilometrů čtverečních. Jeho území je tvořeno hřebeny hor, hlubokými kaňony, prudkými divokými řekami a nádhernými vodopády.

Jednou z největších atrakcí tohoto parku je řeka South Nahanni. Tato impozantní řeka protéká údolím, které je obklopeno strmými skalami a vytváří krásné kaňony a vodopády. Patří sem například vodopády Virginia, které jsou jedny z nejvyšších v Severní Americe. Dalším významným vodopádem je vodopád Niagara of the North, který je širší než slavné Niagarské vodopády.

Nahanni National Park Reserve je také domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně losů, medvědů, vlků a dalšího druhu unikátního zvířectva. Národní park je také známý pro svou bohatou flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin a vzácných květin.

Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, měli byste zvážit možnosti ubytování. V parku samotném jsou k dispozici kempy, které poskytují jednoduché vybavení pro přenocování v divočině. Pokud však preferujete větší komfort, můžete se ubytovat v jednom z blízkých měst, jako je Fort Simpson nebo Nahanni Butte, a vydat se na výlety do parku během dne.

Vzhledem k odlehlé poloze parku je doporučeno si předem zarezervovat ubytování, zejména v případě, že se chystáte navštívit park během hlavní turistické sezóny, která trvá od května do září. K dispozici je několik hotelů a penzionů v okolí, které nabízejí pohodlné ubytování a výhledy na nádhernou přírodu.

Když navštívíte Nahanni National Park Reserve, nezapomeňte si přinést vhodné vybavení a oblečení, protože počasí v tomto regionu může být velmi proměnlivé. Příroda v parku je divoká a nedotčená, a proto je důležité respektovat pravidla a péči o životní prostředí.

Nahanni National Park Reserve v Kanadě je skutečným pokladem. Jeho nádherná a divoká krajina, spolu s unikátními vodopády, impozantními kaňony a bohatým zvířectvem, jej činí nezapomenutelným místem k návštěvě. Ať už se rozhodnete ubytovat v parku samotném nebo v okolních městech, budete mít příležitost zažít přírodu v její nejčistší podobě.


Letenka Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve: Skrytý klenot Kanady

Když si představíte národní parky, pravděpodobně vám okamžitě přijdou na mysl Grand Canyon, Yellowstone nebo Yosemite. Ale co Nahanni? Nachází se v kanadském Severozápadním teritoriu a může se pyšnit některými z nejdramatičtějších a neporušených přírodních krás na světě.

Nahanni National Park Reserve se nachází na území zhruba 30 000 čtverečních kilometrů. Jeho největší poklad lze najít v údolí řeky Nahanni, které je považováno za jedno z nejhlubších a nejdramatičtějších kanadských kaňonů. Úžasné vodopády, ostré vápencové útvary a rozsáhlé lesy tvoří scenérii, která má kouzlo i na nejzkušenějšího dobrodruha.

Za velkou částí údolí řeky Nahanni je pověst strašidelných legend a tajemství. V roce 1908 se zde ztratil známý lovcový zlata, jenž se přezdíval "The Mad Trapper of Rat River" (Šílený lovčí z Rat River). Jeho případ zůstává dodnes nevyřešený, což přispívá k dobrodružné atmosféře parku. Dalším místem, kterému se přezdívá "Čarodějná řeka", je Senátorská fosa - úzké, prudké údolí se strmými stěnami a neuvěřitelně rychlým proudem. Mistryně světa ve sjezdovém kajaku Nikki Kelly prohlásila, že je to místo, kam by se každý dobrodruh měl vydat alespoň jednou v životě.

Nahanni nabízí nejen dramatické výhledy a dobrodružství, ale také řadu aktivit pro turisty. Můžete si naplánovat rafťáckou výpravu po divoce tekoucí řece, vydat se na trek Timbuktu, který náročným horolezcům přináší skvělé výhledy a nezapomenutelné zážitky, nebo se vydat na rybářský výlet a chytit lososa nebo štiku. Svoboda, kterou tato oblast nabízí, je jedinečná a pro ty, kteří jí dokáží využít, velice důležitá.

Ačkoli Nahanni National Park Reserve nabízí několik dostupních turistických oblastí, je stále považován za divočinu. Z toho důvodu jsou návštěvníkům doporučovány dobré outdoorové dovednosti a řádná příprava. Tento národní park nepatří mezi vyhledávané turistické destinace, a proto si zde můžete užít klid a soukromí.

Zkrátka, Nahanni National Park Reserve je skrytým klenotem Kanady. Jeho neuvěřitelná přírodní scenérie, dramatické kaňony a tajuplné legendy tvoří kombinaci, která vám vezme dech. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte prozkoumat jedinečné kousky přírody, nemůžete minout tento úžasný národní park. Nachází se zde krása, která vás zanechá natolik ohromené, že se budete na tento klenot už navždy rádi a údivem vzpomínat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Nahanni National Park Reserve


1. Jaký je Nahanni National Park Reserve v Kanadě?
Nahanni National Park Reserve je národní park v severozápadní části Kanady. Je to jedno z největších chráněných území v Kanadě a bylo také zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Nahanni National Park Reserve?
Nahanni National Park Reserve je odlehčená oblast, která není snadno dostupná. Nejbližší město je Fort Simpson v Severozápadních teritoriích. Nejčastěji se sem dostáváte letecky z města Yellowknife v Severozápadních teritoriích.

3. Jaká aktivita je v Nahanni National Park Reserve populární?
Rafting a kajakování jsou nejpopulárnějšími aktivitami v Nahanni National Park Reserve. Turisté si mohou vychutnat divokou řeku Nahanni, která je známá svými úžasnými skalnatými útesy a vodopády.

4. Můžu zde tábořit?
Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Nahanni National Park Reserve. Je však důležité dodržovat stanovená pravidla pro táboření a dbát na ochranu území.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nahanni National Park Reserve?
Nejlepší čas na návštěvu Nahanni National Park Reserve je od června do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Je však důležité si předem zjistit podmínky pro outdoorové aktivity, protože se počasí může rychle změnit.

6. Můžu zde vidět divokou zvěř?
Ano, v Nahanni National Park Reserve žije mnoho divoké zvěře včetně losů, karibů, vlků a medvědů. Existuje také možnost pozorovat ptactvo a unikátní arktickou flóru.

7. Můžu zde najít ubytování?
V Nahanni National Park Reserve není oficiální ubytování k dispozici. Turisté si mohou buď kempovat v určených oblastech, nebo si pronajmout chatu nebo lodě pro plavbu po řece Nahanni.

8. Jaké jsou zvláštní pravidla a předpisy pro návštěvníky Nahanni National Park Reserve?
Je důležité dodržovat pravidla pro ochranu divoké přírody a respektovat místo. Je zakázáno narušovat přírodní prostředí, sbírat rostliny nebo se dotýkat divokých zvířat. Taktéž je důležité dodržovat pravidla ohledně táboření a odpadu.

9. Jaký je vstupní poplatek do Nahanni National Park Reserve?
Vstupné do Nahanni National Park Reserve je zdarma, ale je nutné se registrovat a získat povolení od správy parku.

10. Jaká je délka pobytu v Nahanni National Park Reserve?
Délka pobytu v Nahanni National Park Reserve závisí na plánu a zájmech jednotlivce. Někteří turisté si zde užijí jednodenní výlety, zatímco jiní zůstanou na několik dní a projdou celý park.


Počasí Kanada Nahanni National Park Reserve


Kanada je známá svou překrásnou přírodou a jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Nahanni National Park Reserve. Tento národní park, který se nachází v severozápadní části Kanady, je domovem několika geologicky unikátních útvarů a nádherné divoké přírody.

Nahanni National Park Reserve se rozkládá na ploše více než 30 000 kilometrů čtverečních a je tedy jedním z největších chráněných území v Kanadě. Park je známý díky svým malebným kaňonům, divokým řekám a korunám stálezelených lesů. Je zde také přítomna bohatá fauna a flora, včetně ohrožených druhů jako jsou polární medvědi a losi.

Pokud se zaměříme na počasí v Nahanni National Park Reserve, musíme brát v úvahu jeho polohu v severní Kanadě. To znamená, že zde panují extrémní podmínky jak v zimě, tak v létě. V zimě se teploty mohou pohybovat v rozmezí od -30 °C do -45 °C, zatímco v létě mohou dosahovat až 25 °C.

Během zimního období je park pokryt sněhem a ledem, které umocňují jeho krásu. Turisté mohou zažít ohromující dobrodružství při pěší turistice nebo při jízdě na bobech či motorkách rozjížďkách na zamrzlých řekách. Během tohoto období je však nutné mít na paměti extrémní podmínky a vhodně se vybavit, aby se minimalizovala rizika.

V letním období je park oživen zelení a květy. Teploty se zvyšují a řeky rozpuštěným ledem nabývají na síle. To poskytuje ideální podmínky pro vodáky a kanoisty, kteří se vydávají po wildeře do Nahanni River, jedné z nejdivočejších řek v Kanadě. Turisté mohou také využít příležitosti pro pěší turistiku nebo prozkoumání některého z mnoha turistických stezek v parku.

Při návštěvě Nahanni National Park Reserve je nezbytné pečlivě sledovat předpověď počasí a být dobře vybavený, neboť se může rychle změnit. Je důležité si uvědomovat, že park je odlehlým místem s minimálním počtem obyvatel, a tudíž je nutné mít dostatek jídla, vody a vybavení pro přežití.

Celkově lze říci, že počasí v Nahanni National Park Reserve je velmi proměnlivé a ve srovnání s jinými oblastmi Kanady dosahuje extrémních hodnot. Nicméně, návštěva tohoto rezervace je jedinečným zážitkem, který nabízí jedinečnou kombinaci krásy přírody a adrenalinových dobrodružství.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky