Objevte nejlevnější lety

Jordánsko Little Petra

Dovolená Jordánsko Little Petra


Pokud jste fanouškem historie, kultury a přírodních krás, pak byste si na své seznamu dovolenkových destinací neměli nechat ujít Jordánsko. Tato země na Blízkém východě je plná fascinujících památek, nádherných pouští a úchvatných scenerií. Jedním z nejúžasnějších míst na návštěvu je malá Petra, která je často nazývána také Little Petra.

Little Petra, známá také jako Siq al-Barid, se nachází pouhých devět kilometrů od slavné starověké nabatejského města Petra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. I když je menší než její slavnější sestra, Little Petra je stejně okouzlující a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

První věc, kterou si návštěvníci v Little Petře všimnou, je impozantní vstupní brána, která je zdobená nádhernými reliéfy a sochami. Tato brána je opravdu úchvatná a slouží jako průvodce do skrytého a méně navštěvovaného údolí. Jakmile projdete bránou, ocitnete se uprostřed úchvatného skalnatého údolí, jehož barva přechází od červené až po oranžovou.

V Little Petře se nachází několik sklepů a jeskynních obydlí vytesaných do skal, které sloužily jako obchodní centrum ve starověku. Tyto jeskyně byly využívány místními lidmi, aby poskytovaly útočiště obchodníkům, kteří přicházeli z různých částí světa. Návštěvníci si mohou projít a prozkoumat tyto zajímavé úkryty a prohlédnout si, jak lidé v minulosti žili.

Další zajímavostí, kterou Little Petra nabízí, je stará kamenná cesta, která vede z hlavního vchodu do centra údolí. Tato cesta je ohraničena monumentálními skalními stěnami, které poskytují úžasné výhledy a fotografické příležitosti. Během vaší procházky vás cesta přivede k několika starým kaňonům a do malých jeskyní, které sloužily jako obchody. Některé z těchto obchodů mají stále dochované nápisy a náznaky toho, co se zde v minulosti prodávalo.

Na konci cesty se nachází divadlo s kruhovým pódiem, které dokládá bohatou kulturu a umění starověkého Jordánska. Pokud máte štěstí, můžete se stát svědkem živého představení, které sem přichází.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit Little Petru do svého itineráře. Toto tajemné místo je skutečným skvostem, který vás okouzlí svou krásou a historickým významem. Prozkoumejte její skalnatá údolí, starověké obchody a kouzelnou atmosféru a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Počasí Jordánsko Little Petra


Jordánsko je zemí nacházející se v jihozápadní Asii. Je známé svou bohatou historií a archeologickými poklady. Mezi jednu z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších památek patří město Petra, které je součástí světového dědictví UNESCO.

Avšak vedle slavného Petra se v Jordánsku nachází další archeologický skvost, který by měl vzbudit zájem všech cestovatelů - Little Petra, známé také jako Al-Beida. Toto drobné město se nachází těsně vedle Petry a jeho historie a atmosféra jsou úplně jiné. A jaké je zde počasí?

Jordánsko obecně patří mezi suché a horké země, především v letních měsících. Díky své poloze v pouštním regionu je zde průměrná teplota v létě kolem 32°C a teploty se často pohybují i kolem 40°C. V zimě se teploty značně snižují a průměrná teplota se pohybuje kolem 13°C. V některých oblastech může být i mrazivě.

Little Petra sdílí podobné počasí se svým slavnějším sousedem, Petrou. V létě jsou teploty extrémně vysoké a návštěvníci by měli připravit se na velké horko. Je vhodné nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před sluncem a mít vždy při sobě dostatek vody. Nenechte se však odradit horkem, protože atmosféra a krása Little Petra to rovněž za to stojí.

V zimních měsících se teploty snižují a pro cestovatele je tento čas možná příjemnější. Teploty se pohybují kolem 10°C a nocí může být chladno, takže je vhodné mít s sebou teplejší oblečení. Zimní měsíce jsou obecně považovány za méně turisticky frekventované, což může být výhoda pro ty, kteří chtějí zažít místní atmosféru bez velkého davu turistů.

Výlet do Little Petry je nezapomenutelným zážitkem, ať už se tam vypravíte v létě nebo v zimě. Kromě počasí je třeba také zvážit, kolik času strávit v této historické památce. Kromě hlavních archeologických lokalit si nenechte ujít procházku úzkými uličkami, návštěvu místních trhů a ochutnávku jordánské kuchyně.

Při plánování cesty do Jordánska a návštěvy Little Petry je dobré sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit si návštěvu podle toho. Nezapomeňte si také přibalit ochranné prostředky proti slunci, jako jsou krémy a klobouky. Během celého roku je možné zažít nezapomenutelné dobrodružství v této historické oáze.


Ubytování Jordánsko Little Petra


Jordánsko je nejen zemí fascinující historie a kultury, ale také místem s překrásnou přírodou a skalními útvary, které nejednoho turistu nadchnou. Jedním z takových míst je Little Petra, která se nachází jen pár kilometrů od slavné Petra, ale turisty se zde setkají s méně návštěvníky a také úžasnou atmosférou. Pokud plánujete návštěvu Little Petra, najít vhodné ubytování by mohlo být vaší prioritou. V tomto článku se podíváme na nejpopulárnější možnosti ubytování v Little Petra.

1. Seven Wonders Bedouin Camp

Pokud hledáte ubytování, které vám poskytne autentický zážitek, pak Seven Wonders Bedouin Camp je pro vás to pravé. Toto tábořiště sestává z beduínských stanů, které jsou vyrobeny ze starých koberců a jiných tradičních materiálů. Pro návštěvníky jsou k dispozici koupelny a toalety, ale budete si muset počkat na ranní slunce, aby se v horké vodě ohřáli. Ve večerních hodinách si můžete vychutnat tradiční večeři a poté se připojit k místním beduínům při zpěvu a tanci u ohně.

2. Petra Guest House Hotel

Petra Guest House Hotel se nachází nedaleko hlavní brány do Petra a nabízí luxusní ubytování s výhledem na možná nejkrásnější údolí v regionu, Wadi Musa. V hotelu jsou k dispozici pokoje různých velikostí a typů, které jsou vybaveny moderním nábytkem a moderními zařízeními. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

3. Petra Palace Hotel

Petra Palace Hotel leží jen několik minut chůze od slavného Petra a nabízí ubytování za velmi přijatelnou cenu. Hotel má k dispozici pokoje různých velikostí, z nichž některé mají výhled na údolí Wadi Musa. Hosté si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití v restauraci a kavárně, ale také si půjčit automobil nebo pronajmout průvodce pro návštěvu okolních oblastí.

4. Saba'a Hotel

Saba'a Hotel je ještě výhodněji umístěn než Petra Palace Hotel a nachází se jen asi 5 minut chůze od vstupu do Petra. Hotel nabízí ubytování v pohodlných double nebo twin pokojích, které jsou vybaveny klimatizací a Wi-Fi připojením. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

5. Temple Point Resort

Temple Point Resort je luxusní ubytování, které se nachází přímo v Little Petra. Resort nabízí širokou škálu pokoje různých velikostí a typů, včetně apartmánů s výhledem na údolí Petra. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby a vybavení, jako jsou bazény, vířivky a wellness centra. V resortu jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou hosté vychutnat tradiční jídlo a pití.

Výběr ubytování v Little Petra závisí hlavně na vašem rozpočtu a způsobu, jakým chcete trávit svůj čas. Tyto tipy jsou jen několik z možností, které můžete zvážit, ale v konečném důsledku záleží na vás, jakou volbu uděláte. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Little Petra, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je země bohatá na jedinečné historické a archeologické památky, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto skvostů je i méně známé místo nazývané Little Petra, které je přístupné díky letenkám do Jordánska.

Little Petra, známé také jako Siq al-Barid, se nachází přibližně 10 kilometrů severně od slavné Petry, která je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku. I když Little Petra není takovým turistickým magnetem, jako její slavnější sestra Petra, nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Toto malebné místo je tiché a působí jako malá verze Petry, proto dostalo název Little Petra. Podobně jako v Petře, i tady můžete obdivovat otesané skály a jeskynní struktury z 1. století před naším letopočtem. Jedním z nejimpozantnějších míst v Little Petře je skalní tvrz, která sloužila jako obchodní centrum a přístřešek pro karavany v minulosti.

Procházející jedinečnými skalními útvary a úzkými chodbami si můžete představit, jak v minulosti tudy putující karavany vozily zboží a obchodovaly s lidmi z okolí. Při prozkoumávání tohoto místa se návštěvníci mohou cítit jako cestovatelé v čase.

Kromě skalních útvarů je v Little Petře také několik archeologických nálezů, které odhalují historii tohoto místa. Zdejší výzkumy odhalily nálezy z období Nabatejců, kteří budovali a obývali skály v této oblasti.

Při návštěvě Little Petry si můžete vychutnat klidné a autentické prostředí, které nepřitahuje tolik turistů jako Petra. Toto místo vám umožní prozkoumat historii a krásu této oblasti, aniž byste se museli potýkat s davem turistů.

Letenky do Jordánska jsou dostupné z různých destinací po celém světě, takže není problém navštívit toto fascinující místo. Jakmile přistanete na mezinárodním letišti Queen Alia v Ammánu, můžete se vydat po silnici do Petry a odtud pokračovat na sever k Little Petře.

Abychom si plně užili návštěvu Little Petry, doporučuje se strávit zde alespoň jeden den. Na těchto nezapomenutelných procházkách budete mít příležitost objevovat krásu a historii tohoto místa.

Letenka do Jordánska je vstupenkou do země plné pokladů a jedinečných míst, jako je Little Petra. Při této cestě budete překvapeni krásou přírody a historickými skvosty, které vás budou fascinovat na každém kroku. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Jordánska a navštivte také Little Petr.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Little Petra


Obecně se často klade několik otázek o Little Petře v Jordánsku. Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí jsou:

1. Co je Little Petra?
Little Petra je archeologická lokalita nacházející se nedaleko od slavné Petry v Jordánsku. Je to menší, ale velmi podobný komplex skalních struktur a nabízí úchvatné výhledy a starobylou atmosféru.

2. Jak se dostat do Little Petry?
Little Petra se nachází přibližně 9 kilometrů severním směrem od Petry. Nejběžnější způsob, jak se tam dostat, je taxi, pronajaté auto nebo organizační prohlídka, která vás vezme ze samotné Petry.

3. Je nutné zaplatit vstupní poplatek do Little Petry?
Ano, i když vstupné je nižší než vstup do slavné Petry. Aktuální vstupní poplatek najdete na oficiálních stránkách Jordánského úřadu pro starožitnosti.

4. Jak dlouho trvá návštěva Little Petry?
Návštěva Little Petry může trvat přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a času, který tam strávíte prozkoumáváním.

5. Jaké zajímavé věci je možné vidět v Little Petře?
V Little Petře je možné vidět různé skalní struktury, malé chrámy, hrobky a barabary, podobně jako větší Petře. Zvláště zajímavý je skalní most, který se nazývá Al Kubtha.

6. Existují průvodci dostupní v Little Petře?
Ano, na mnoha místech v Little Petře můžete najmout průvodce, kteří vám poskytnou historické a kulturní informace o lokalitě.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Little Petry?
Nejlepší doba na návštěvu Little Petry je v místním jarním a podzimním období (březen až květen, září až listopad), protože teploty jsou příjemnější a méně turistů je tam v porovnání s horkými letními měsíci.

8. Může se do Little Petry dostat z větší Petra pěšky?
Ano, je možné se dostat z větší Petry do Little Petry pěšky, pěší výlet by mohl trvat asi 1 až 2 hodiny, v závislosti na vaší rychlosti a fyzické kondici.

9. Je možné se ubytovat v blízkosti Little Petry?
Ano, mnoho turistických ubytovacích zařízení nabízí možnost ubytování v blízkosti Little Petry, ve městě Petra.

10. Co ještě mohu vidět poblíž Little Petry?
V blízkosti Little Petry je možné navštívit další zajímavé archeologické lokality, jako je Wadi Musa (město Petra), Dana Nature Reserve nebo Wadi Rum.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky