Objevte nejlevnější lety

Jordánsko Bethany za Jordán

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Bethany za Jordán


Dotazy a odpovědi ohledně Bethany za Jordán v Jordánsku:

1. Jaká je historie Bethany za Jordán?
- Bethany za Jordán je místo, které se nachází na břehu řeky Jordán a má hluboké biblické významy. Podle tradice byl prorok Jan Křtitel zdejší vodu používána ke křtu. Místo je také uznáváno jako možný bod, kde Ježíš Kristus přijímal svátost křtu.

2. Jak se dostanu do Bethany za Jordán?
- Bethany za Jordán se nachází asi 10 km severně od města Mrtvého moře a je vzdálené přibližně 40 km od Ammánu. K dosažení tohoto místa se doporučuje používat nabízené dopravní prostředky, jako jsou taxi a pronájem automobilů, nebo se můžete také zúčastnit organizovaných zájezdů.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Bethany za Jordán?
- Bethany za Jordán je běžně otevřeno pro veřejnost od 8:00 do 16:00 hodin. Doporučuje se však před návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny, protože se mohou lišit v závislosti na počasí nebo jiných okolnostech.

4. Musím mít při návštěvě Bethany za Jordán nějaké dokumenty?
- Ano, je doporučeno mít s sebou platný cestovní pas. Pokud se chystáte křtít v Jordáně, je také dobré mít křestní svědectví nebo jiný doklad o příslušnosti k církvi (např. dopis od duchovního).

5. Kde mohu najít další informace o Bethany za Jordán?
- Pro další informace o Bethany za Jordán se doporučuje navštívit oficiální webové stránky Ministerstva turismu Jordánska nebo se obrátit na turistické informační centrum v Ammánu nebo v blízkém okolí Bethany za Jordán.

Je důležité poznamenat, že tyto odpovědi jsou obecné a mohou se změnit. Před návštěvou Bethany za Jordán si vždy ověřte nejnovější informace.


Letenka Jordánsko Bethany za Jordán


Letenky do Jordánska: Přímo do Betany za Jordán

Betánie za Jordán, známá také jako Al-Maghtas, je svaté místo pro křesťany po celém světě. Nachází se na východním břehu řeky Jordán, nedaleko hranic s Izraelem. Je to právě zde, kde se podle biblické tradice Kristus setkal s Janem Křtitelem a byl pokřtěn.

Pro mnoho věřících je návštěva této lokalitky důležitou součástí jejich duchovní cesty. A jak se sem dostat? Jednou z nejvýhodnějších možností je zakoupit letenku přímo do Jordánska, která vás zavede přímo do hlavního města Ammánu. Odtud je pak možné si půjčit auto nebo se ubytovat v jednom z místních hotelů, které nabízejí organizované výlety do Betany za Jordán.

Existuje několik leteckých společností, které létají z různých letišť do Ammánu. Mezinárodní letiště Queen Alia je hlavní příletovou bránou do Jordánska. Mezi nejznámější letecké společnosti, které sem létají, patří například Emirates, Royal Jordanian Airways, Czech Airlines, Turkish Airlines a mnoho dalších.

Cesta z Ammánu do Betany za Jordán trvá přibližně hodinu, což z ní dělá ideální destinaci pro jednodenní výlety z hlavního města. Je ale také možné si zde rezervovat ubytování a strávit více času prozkoumáváním tohoto posvátného místa.

Svatyně Betany za Jordán je chráněna UNESCO jako světové dědictví a byla zde provedena důkladná archeologická vykopávka, která odhalila starověké kostely, kláštery, prameny a další důležité stopy křesťanské historie.

Jednou z hlavních atrakcí Betany za Jordán je právě místo, kde se Kristus podle tradice pokřtil. Toto místo, které je označováno jako „pokřtění Ježíše“, je oblíbené mezi poutníky z celého světa. Existuje zde možnost, že se můžete sami pokřtít ve vodách řeky Jordán.

Další zajímavostí je také další svatyně, která byla objevena nedávno. Je známa jako „El-Kharrar“ nebo také „Klášter svatého Gerasima“. Tento klášter byl objeven v roce 1996 a nachází se v těsné blízkosti Jordánského řeckého pravoslavného kláštera.

Pokud plánujete návštěvu Betany za Jordán, je lepší si rezervovat letenku dopředu, abyste zajistili své místo na palubě letadla. Je také výhodné si zjistit více informací o víza a ostatních cestovních požadavcích pro návštěvu Jordánska.

Přílet na mezinárodní letiště Queen Alia v Ammánu je perfektním způsobem, jak započít svou duchovní cestu do Betany za Jordán. Uvidíte místo, kde byl Kristus pokřtěn, navštívíte historické památky a zažijete jedinečný zážitek v jednom z nejdůležitějších křesťanských svatých míst na světě.


Ubytování Jordánsko Bethany za Jordán


Pokud plánujete cestu do Jordánska, měli byste zvážit také návštěvu Bethany za Jordán, místa, kde pravděpodobně Jan Křtitel křtil Ježíše Krista. Toto svaté místo je dnes velmi oblíbenou turistickou destinací a nabízí mnoho možností ubytování.

Jedním z nejlepších ubytování v Bethany za Jordán je Kempinski Hotel Ishtar. Nachází se na břehu Mrtvého moře a nabízí neuvěřitelnou výhled na poušť a okolní hory. Hotel má mnoho luxusních pokojů a apartmánů, stejně jako vybavení jako je bazén, wellness centrum a více než 10 restaurací a barů.

Dalším vynikajícím ubytováním je Dead Sea Spa Hotel. Nachází se přímo u Mrtvého moře a nabízí klimatizované pokoje s balkonem a výhledem na moře nebo bazén. Hotel má také venkovní bazén, spa a restauraci.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, můžete zvážit King Hussein Bin Talal Convention Center, který nabízí pohodlné pokoje a apartmány za rozumnou cenu. Nachází se v klidném a malebném prostředí a nabízí také venkovní bazén, restauraci a kavárnu.

Další možností je Méridien Dead Sea Resort & Spa, který se nachází přímo u břehu Mrtvého moře. Hotel nabízí 6 bazénů, wellness centrum a fitness centrum, stejně jako pokoje s výhledem na moře nebo bazén.

Bethany za Jordán je skvělé místo pro každého, kdo hledá svaté místo k návštěvě a zároveň chce využít výhod luxusního ubytování. Ať už si vyberete kteroukoliv z uvedených možností, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto krásného místa v Jordánsku.


Dovolená Jordánsko Bethany za Jordán


Jordánsko je země plná fascinující historie, úchvatné přírody a nádherných kultur. Jednou z nezapomenutelných destinací v této zemi je místo zvané Bethany za Jordán. Toto svaté místo je zároveň jedním z nejvýznamnějších bodů turistického zájmu v Jordánsku.

Bethany za Jordán se nachází v údolí Jordánu, zhruba 9 kilometrů od hlavního města Ammánu. Jeho historický význam spočívá v tom, že právě zde byl pokřtěn Ježíš Kristus Janem Křtitelem. Tato událost je velmi důležitá pro křesťanskou víru a přitahuje mnoho věřících z celého světa.

Kromě náboženského významu, Bethany za Jordán nabízí i jiné zajímavosti. Například zde můžete navštívit archeologické naleziště, kde byly objeveny zbytky několika církevních staveb. Nález těchto pozůstatků napovídá, že tento region byl důležitým poutním místem již ve středověku.

Dalším lákadlem Bethany za Jordán je skvělá příroda a klidná atmosféra. Můžete se projít podél řeky Jordán a obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu. Toto místo je ideální pro relaxaci a odpočinek po náročných prohlídkách dalších turistických atrakcí.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je možné se vydat na vodní sporty na řece Jordán. Můžete si například vyzkoušet vodní lyže nebo vodní pěšky. Tato aktivita je nejen vzrušující, ale také přináší neopakovatelný zážitek z okolní přírody.

Jestliže cestujete do Jordánska a plánujete navštívit Bethany za Jordán, doporučuje se zajistit si průvodce. Ti vás provedou všemi historickými a náboženskými památkami a sdělí vám zajímavé informace o místě. Průvodci jsou většinou místní odborníci, kteří mají bohaté znalosti o historii a kultuře tohoto regionu.

Bethany za Jordán je skutečným pokladem Jordánska. Toto svaté místo, spojené s biblickou událostí, láká turisty z celého světa. Pokud hledáte jedinečný zážitek a zaujímáte se o náboženskou historii, není lepším místem na navštívení než Bethany za Jordán. Připravte se na poutavý zážitek, který vás nadchne svou atmosférou a krásou.


Počasí Jordánsko Bethany za Jordán


Není to žádné překvapení, že naši předkové a duchovní vůdcové byli tak přitahováni oblastí Jordánu v Bethany za Jordán. Toto místo v Jordánsku bylo svědkem mnoha významných událostí a jeho počasí zde hraje také důležitou roli.

Bethany za Jordán je známé jako místo, kde byl Jan Křtitel oblastí okolo Jordánu. Je to také místo, kde byl údajně pokřtěn Ježíš Kristus. Tato historická událost přitahuje tisíce poutníků každý rok, kteří se sem sjíždějí, aby zažili a prožili tento duchovně významný okamžik.

Vzduch v Bethany za Jordán je často teplý a suchý. Podnebí zde patří do kategorie subtropického suchého podnebí. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou obzvláště horké, s teplotami, které se mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. V zimě je chladněji, ale teploty zde zřídka klesají pod bod mrazu.

Srážky v oblasti Bethany za Jordán jsou velmi omezené a vyskytují se zpravidla pouze během zimních měsíců. Nejvíce srážek je zaznamenáno v prosinci a lednu, ale obvykle jsou to jen krátké přeháňky. Převažujícím větrem v této oblasti je severní vítr známý jako šamální vítr, který může způsobit příjemnou ochlazující brízu.

Tato specifická kombinace teplého a suchého klimatu kombinuje krásně s okolní krajinou vzdálených pouští Jordánska. Navštěvníci se sem navrací, aby překročili hranici mezi Izraelem a Jordánskem a prošli se přes řeku Jordán, která představuje duchovní symbolickou cestu.

Co se týká oblečení, je vhodné nosit lehké oděvy a chránit se před sluncem v létě. V zimě je vhodné mít s sebou teplejší vrstvy oblečení, protože teploty mohou být o něco nižší, zejména v noci.

Bethany za Jordán je jedním z těch míst na světě, kde se prolínají historie, víra a přírodní krása. Ať už navštívíte toto místo kvůli duchovnímu zážitku nebo prozkoumávání geostrategické polohy, nemůžete se vyhnout fascinujícím aspektům počasí, které přispívají k magii tohoto místa. Ať už cestujete v létě nebo v zimě, budete překvapeni výjimečnou krásou a historickým značením, které zde nalezneme.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky