Objevte nejlevnější lety

Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)

Počasí Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)


Hermanus je malebné město nacházející se na jižním pobřeží Jihoafrické republiky. Jeho jedinečné poloze a bohaté mořské fauně vděčí za svou popularitu při pozorování velryb. Každoročně přitahuje nadšené návštěvníky, kteří sem přijíždějí s nadějí vidět tyto impozantní mořské savce v jejich přirozeném prostředí.

Co se týče počasí, Hermanus nabízí příjemnou klimatickou situaci v průběhu celého roku. Díky svému poloze poblíž oceánu, může město zažívat kolísání teplot, které však zůstává příjemně mírné a teplé. V létě, které trvá od prosince do února, se teploty pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia. Nejlepší je si vzít s sebou lehké oblečení, ochranný krém proti slunci a plavky, protože teplota oceánu je ideální pro všechny, kdo chtějí zaplavat nebo se ponořit do vodních dobrodružství.

Na podzim a na jaře, které jsou zde od března do května a od září do listopadu, se počasí oproti létu mírně zchladí. Teploty klesnou na příjemných 15 až 25 stupňů Celsia. Nicméně, podzim a jaro jsou stále vhodným časem pro pozorování velryb, protože mnoho z nich migruje v tuto dobu okolo pobřeží Hermanusu.

V zimě, které probíhá od června do srpna, teploty dále klesají na 10 až 20 stupňů Celsia. I přestože je to nejchladnější období v roce, stále je zde možnost vidět velryby, zejména jihozabí velryby, které sem přicházejí rozmnožovat se a rodit svá mláďata.

Město si udržuje příznivé podmínky pro pozorování velryb díky teplému Agulhaskému proudu, který přináší dostatek potravy pro tyto obrovské mořské živočichy. Hermanus se pyšní titulem jednoho z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb z pobřeží. Není divu, že se sem lidé z celého světa sjíždějí, aby si vychutnali toto unikátní přírodní divadlo.

V případě, že plánujete navštívit Hermanus pro pozorování velryb, je doporučené si předem zarezervovat místo na lodním výletu, který vás zavede blíže k těmto ohromujícím tvorům. Existuje také možnost sledovat velryby z pobřeží, díky pozorovacím plošinám a vyhlídkovým místům, které jsou v Hermanusu dobře upravené a zabezpečené.

Kromě jedinečného pozorování velryb může návštěvník ve městě Hermanus vychutnat také malebné pláže, fantastickou gastronomii a pestrý aktivity jako například golf, rybaření nebo procházky po okolní přírodě. Hermanus je pro návštěvníky snažící se uniknout shonu velkých měst ideálním útočištěm.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních zážitků a vzrušení, je Hermanus ve Jihoafrické republice bezesporu tím správným místem. Přijměte výzvu a vydejte se na dobrodružnou cestu, abyste se setkali s těmito úžasnými palivými tvory, které pohánějí váš odstup na další úroveň.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)


1. Kdy je nejlepší čas na pozorování velryb v Hermanusu?
Nejlepší čas na pozorování velryb v Hermanusu jsou měsíce červen až listopad, kdy sem jižní velryby migrují.

2. Jak se nejlépe dostat do Hermanusu?
Nejlépe se do Hermanusu dostanete letadlem do Kapstadtu a poté autobusem nebo autem do Hermanusu.

3. Kde je nejlepší místo na pozorování velryb v Hermanusu?
Nejlepším místem na pozorování velryb v Hermanusu je Cliff Path, což je pěší stezka podél pobřeží.

4. Kolik stojí vstupenka na pozorování velryb v Hermanusu?
Vstupenky na pozorování velryb v Hermanusu se pohybují mezi 50 až 100 ZAR, v závislosti na věku a délce trvání výletu.

5. Jak dlouho trvá výlet na pozorování velryb v Hermanusu?
Výlet na pozorování velryb v Hermanusu trvá obvykle kolem 2 hodin.

6. Může se v Hermanusu pozorovat i další fauna?
Ano, kromě velryb se v Hermanusu může pozorovat i mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou delfíni, tučňáci nebo hroši.

7. Jaká je pravděpodobnost, že se při pozorování velryb uvidí nějaká velryba?
Pravděpodobnost uvidět velrybu při pozorování v Hermanusu je poměrně vysoká - podle místních průvodců kolem 80 %.

8. Je nutné se na pozorování velryb v Hermanusu předem rezervovat?
Ano, doporučuje se předem rezervovat místo na pozorování velryb v Hermanusu, zejména v hlavní sezóně.


Ubytování Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)


Jihoafrická republika je mezi turisty velmi oblíbenou destinací díky své exotické přírodě, majestátním horám a nádherným plážím. Jedním z nejzajímavějších míst v Jihoafrické republice, je město Hermanus, které se nachází na jihozápadním pobřeží, v provincii Western Cape. Toto městečko je známé především jako místo, kde lze pozorovat velryby, které se každoročně vrací do této oblasti.

Důvod, proč se velryby každý rok vrací právě sem, je jeden z nejzáhadnějších a nejfascinujících jevů, který lze vidět na této planetě. Mnoho druhů velryb, jako jsou kupříkladu velryby jižní, mink a plejtvák obrovský, se každoročně plaví z antarktických vod do teplejších vod Hermanuse a to zhruba během května až října. Celkově lze v této oblasti pozorovat až 37 druhů velryb.

Pro ty, kteří by chtěli na vlastní oči vidět tuto unikátní přírodní scenérii, je Hermanus ideálním místem pro ubytování. Existuje zde celá řada hotelů, pensionů a apartmánů, které poskytují komfortní ubytování přímo v srdci této nádherné oblasti.

Jedním z nejpopulárnějších ubytovacích zařízení v městečku je Bientang's Cave. Toto krasné ubytování se nachází na úpatí hory a nabízí nejenom nádherný výhled na oceán, ale také úchvatné západy slunce. Hosté zde budou mít příležitost ochutnat místní speciality, jako je například čerstvý rybí pokrm.

Další skvělou volbou pro ubytování v Hermanuse je Whale Coast Hotel. Tento hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají luxusní ubytování přímo v srdci města. Nabízí moderně zařízené pokoje a apartmány a hostům je zde poskytnuta řada služeb jako jsou například masáže, sauny, fitness centra a mnoho dalšího.

Pokud byste chtěli prožít něco více neobvyklého, můžete si pronajmout skutečný skleněný dům, který se nachází přímo v srdci Hermanuse. Toto ubytování se jmenuje Rota House a nabízí nejen krásné výhledy na oceán, ale také jedinečnou atmosféru skleněného obydlí, kde můžete pozorovat velryby, aniž byste opustili své pohodlí.

V každém případě, pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Jihoafrické republice, neměli byste minout příležitost navštívit Hermanus a pozorovat velryby v jejich přirozeném prostředí. A s množstvím nádherných ubytování v této oblasti, si můžete být jisti, že váš pobyt zde bude nezapomenutelný.


Letenka Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)


Jihoafrická republika je země plná nádherných přírodních krás, které turisty lákají z celého světa. Jedním z největších turistických lákadel této africké země je Hermanus, město nacházející se na jihozápadním pobřeží u Atlantského oceánu. Hermanus je známý svým bohatým podmořským životem a je ideálním místem pro pozorování velryb.

Pokud se chystáte do Jihoafrické republiky a nechcete si nechat ujít tuto neobvyklou atrakci, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letenka. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do města Hermanus z různých částí světa.

Výhodou cesty letadlem je to, že můžete strávit více času v Hermansu, jelikož cesta letadlem je kratší a rychlejší. Pokud cestujete z Evropy, nejbližší letiště se nachází v Kapském Městě. Odtud se můžete dostat do Hermanusu autobusem, autem nebo taxíkem.

Podzim a zima jsou nejvhodnější období pro pozorování velryb v Hermanusu. Město je známé jako místo, kde dochází k migraci velryb. Tyto velryby dorazí k pobřeží jihoafričtího Cape v červnu a zůstanou tu až do listopadu. Turisté tak mají celých pět měsíců možnost sledovat tyto impozantní mořské živočichy.

V Hermanusu jsou k dispozici různé možnosti, jak pozorovat velryby. Můžete se projít po pobřeží nebo můžete zvolit jízdu lodí, která vás dovede přímo do srdce velrybího teritoria. Tam můžete vidět tyto zvířata, jak plavou, skáčou, krmí své mláďata a komunikují s ostatními velrybami. Je to zážitek, na který se nikdy nezapomíná.

V městečku Hermanus najdete také množství kvalitních hotelů, kde si můžete odpočinout po celodenním pozorování velryb. Místní kuchyně je plná skvělých delikates, a také si můžete vychutnat kvalitní jihoafrická vína.

Letenka do Jihoafrické republiky a následně do Hermanusu je tedy skvělým způsobem, jak uskutečnit jedinečnou přírodní zkušenost, kterou budete pamatovat navždy. Takže si zarezervujte letenku a vydejte se na cestu do Hermanusu, kde vás čekají nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Jihoafrická republika Hermanus (na pozorování velryb)


Hermanus se nachází v Jihoafrické republice a je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. Tato malebná přímořská obec leží přibližně 120 kilometrů od Kapského Města a je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky mořských savců.

Důvodem, proč se turisté z celého světa sjíždí do Hermanusu, je především poblíž pobřeží procházející migrační trasa jižních velryb. Ty sem přicházejí mezi červnem a prosincem, kdy hledají teplé vody, ve kterých mohou pářit a rodit své mláďata. Tento čas je ideální pro pozorování těchto obrovských mořských živočichů.

Hlavní atrakcí v Hermanusu je kromě samotných velryb i jejich pozorování z pobřeží. Na místním nábřeží se nacházejí speciální vyhlídky, z nichž si můžete užívat pohledu na tyto fascinující tvory. Jejich obrovské tělo, které občas vystrčí nad hladinu, je neuvěřitelné zážitkem, který si určitě zamilujete.

Pro ty, kteří se chtějí více přiblížit velrybám, je k dispozici také možnost výletu do moře na lodích. Ty vás zavedou do těsné blízkosti těchto nádherných zvířat a umožní vám sledovat jejich chování ještě zblízka. Existuje několik specializovaných společností, které se na tyto výlety zaměřují a nabízejí skvělou zábavu i edukaci.

Mimo sezónu pozorování velryb si v Hermanusu můžete užít i jiné atraktivní aktivity. Oblast je obklopena krásnou přírodou a nabízí možnost procházek po plážích, pěší turistiky v okolních horách nebo surfování na vlnách Indického oceánu. Místní kuchyně je známá svými vynikajícími mořskými plody a možnosti ubytování jsou různorodé, což dělá z Hermanusu ideální destinaci pro dovolenou.

Pozorování velryb v Hermanusu nabízí skvělý zážitek, který vás bude dlouho provázet. Tato malebná obec v Jihoafrické republice je přímo ideálním místem pro vaši dovolenou, ať už jste milovníkem mořských savců nebo jen hledáte úžasné přírodní scenérie. Přijďte a zažijte neuvěřitelnou atmosféru a krásu Hermanusu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky