Objevte nejlevnější lety

Jamajka Fern Gully

Letenka Jamajka Fern Gully


Jamajka je karibský ostrov, který patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím na světě. Tuto exotickou destinaci můžete navštívit z mnoha míst, ale neexistuje lepší způsob, než letět na ostrov do Montego Bay a potom si užít nádhernou cestu do Fern Gully.

Fern Gully je údolí, které se nachází v srdci ostrova Jamajka. Je to jeden z nejkrásnějších přírodních záznamů této země a je plný ohromujících zelených pralesů, údolí a chráněných ekosystémů. Tento záznam ukazuje, jak je ostrov Jamajka bohatý na krásné krajinářské prvky a unikátní flóru a faunu.

K nejlepšímu zážitku z Fern Gully se dostanete autem. Trasa z Montego Bay do Fern Gully je asi 13 kilometrů dlouhá a nabízí neuvěřitelné výhledy na přírodu. Během cesty můžete obdivovat stínící střechy stromů a obrovské bambusové pole. Pro dobrou organizaci cesty se doporučuje pronajmout si auto s nástavcem k transportu svých věcí.

Pokud to nechcete dělat sami, můžete si objednat místního průvodce nebo navštívit vyhlídkovou platformu, kde se můžete podívat na panoramatický pohled na krásné Fern Gully z výšky. Tyto platformy jsou součástí turistických atrakcí, které přinášejí ekologickou a vzdělávací zkušenost.

Cena letenky do Montego Bay na Jamajce se pohybuje v závislosti na sezoně a odletovém letišti, na které se vydáte. Obvykle se cena pohybuje od 18 000 do 28 000 Kč za zpáteční letenku, ale stojí za to zaplatit si tuto zážitkovou dovolenou.

Kromě Fern Gully je na Jamajce spousta dalších turistických atrakcí, které si můžete užít. Zde jsou některé z nich:

- Dunns River Falls v Ocho Rios - jedna z nejznámějších turistických atrakcí na ostrově, národní památka a klenot Jamajky. Je to 183 metrů široká a 55 metrů vysoká vodopádová řeka.

- Martha Brae River v Falmouth - Využijte relaxační jízdu po řece na pramici, kde se můžete potápět do měkkých zvuků a krásy šumivé řeky.

- Blue Mountains - plné exotické rostliny a úchvatné krajiny, které připomínají celou řadu komerčních filmů.

Pokud hledáte mistrovskou paletu kulturních nabídek, zajděte si do Kingstonu, hlavního města Jamajky. Tam najdete muzea, galerie a kulturní centra, kde si můžete prohlédnout zajímavostí z minulosti a současnosti země. Kingston je navíc plný restaurací, kde si můžete pochutnat na exotických specialitách, jako je například jerk chicken nebo kokosové kari, a ochutnat nejlepší rum na světě.

Celkově je Jamajka dech beroucí destinací plná neuvěřitelných zážitků, které si budete pamatovat celý život. Ať už navštívíte Fernando Gully, Dunkirk, Marleyho dům nebo jednu z mnoha pláží na ostrově, bude to jedna ze zážitkových dovolených vašeho života.


Dovolená Jamajka Fern Gully


Jamajka, země karibského ráje, je známá svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a tropickým klimatem. Turisté z celého světa sem míří, aby si užili relaxaci, vodní sporty a výlety do přírody. Jedním z těchto nádherných přírodních zázraků je Fern Gully.

Fern Gully je údolí v oblasti Ocho Rios na severu Jamajky. Toto údolí je považováno za jeden z nejkrásnějších a nejzachovalejších pralesů na ostrově. Své jméno získalo díky hustému porostu kapradin, které se táhnou po celé délce údolí. Je to místo plné exotických rostlin a zvířat, které přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Když procházíte údolím Fern Gully, uvědomíte si různorodost flóry a fauny, kterou tato oblast nabízí. Vidíte tropické stromy, jako jsou pestrolisté a cejloncové stromy, které dosahují úctyhodných výšek. Mnoho z těchto stromů je starých více než 100 let a vytváří neuvěřitelný stín, který poskytuje příjemné prostředí turistům a místním obyvatelům.

Kromě stromů můžete ve Fern Gully spatřit i mnoho druhů orchidejí, bromélií a jiných kvetoucích rostlin. Pokud máte štěstí, můžete dokonce narazit na vzácné druhy jako je amazoňan modrý nebo ptáček černohlavý. Pokud jste zájmovým vzduchoplavcem nebo ornitologem, určitě si připravte foťák, protože zde uvidíte mnoho ohromujících druhů ptáků.

Existuje mnoho způsobů, jak si užít údolí Fern Gully. Můžete si například půjčit auto nebo motorku a projet se po větrné silnici, která vede celým údolím. Tento způsob vám poskytne nejlepší pohled na rozmanitost rostlin a také na ty neuvěřitelné výhledy na horu Fern Gully, která se tyčí nad údolím.

Další možností je absolvovat turistickou procházku se zkušeným průvodcem, který vám ukáže skryté klenoty údolí. Během této procházky se dozvíte mnoho informací o rostlinách a zvířatech, které zde žijí. Průvodci vás zavedou na nejlepší vyhlídky, kde se můžete obdivovat krásné výhledy na údolí a okolní krajinu.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete si také vyzkoušet jízdu na koni po údolí Fern Gully. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie a je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásu tohoto údolí.

Navštěva údolí Fern Gully na Jamajce je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a dobrodružství. S jeho krásnou krajinou, fascinující flórou a faunou je to místo, které stojí za to zařadit na seznam míst, které chcete navštívit během své dovolené na Jamajce. Nezapomeňte si vzít fotoaparát a dostatek času, abyste se ponořili do této přírodní oázy a užili si jedinečný pohled na jamajskou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Fern Gully


1. Co je Fern Gully?
Fern Gully je údolí v Jamajce, které je známé pro svou exotickou flóru, zejména kapradinami.

2. Jak se dostanu do Fern Gully?
Fern Gully se nachází ve St. Ann na severu Jamajky. Lze se tam dostat pomocí taxi, autobusu nebo pronájmem automobilu.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Fern Gully?
Nejlepší čas k návštěvě Fern Gully je během suchého období od ledna do dubna, kdy je pravděpodobnost deště nižší.

4. Jaké aktivity mohu v Fern Gully dělat?
V Fern Gully si můžete užívat procházky nebo jízdu na kole a obdivovat pestrobarevné kapradiny a tropickou vegetaci. Dále si můžete také zakoupit místní řemeslné výrobky.

5. Existuje nějaké vstupné do Fern Gully?
Ne, vstup do Fern Gully je zdarma.

6. Můžu si půjčit průvodce pro prohlídku Fern Gully?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám bude poskytovat informace o flóře a přírodě v této oblasti.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Fern Gully?
Délka prohlídky závisí na vás. Můžete strávit jen několik hodin procházkou nebo strávit celý den, pokud se rozhodnete pro vícedenní treking.

8. Je v Fern Gully možné kempovat?
Ano, v některých částech Fern Gully je možné kempovat. Doporučuje se však mít veškeré potřebné vybavení a povolení.

9. Existují restaurace nebo občerstvení v Fern Gully?
Ano, v okolí Fern Gully se nacházejí restaurace a občerstvení, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni.

10. Jaké další atrakce jsou v okolí Fern Gully?
V blízkosti Fern Gully se nachází několik dalších turisticky atraktivních míst, jako je například Dunn's River Falls, Bob Marley's Mausoleum nebo Ocho Rios.


Ubytování Jamajka Fern Gully


Jamajská média a cestovní průvodci často hovoří o jednom z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na ostrově - Fern Gully. Tento 5,6 kilometru dlouhý údolí se nachází na severním pobřeží Jamajky, v horském masivu Cockpit Country. Je to místo, které se vyznačuje bohatou flórou a faunou, strmými horami a čarokrásnými vodopády. Navíc, je známo také svou historií a příběhy, které se zde skrývají.

Fern Gully se nachází v blízkosti města Ocho Rios, které je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst na Jamajce. Obrovské stromy, které ostrov zde najdeme, tvoří korunní šířky, čímž vytvářejí stín a útočiště pro rozmanité druhy rostlin, ptáků a hmyzu. Název Fern Gully, neboli „kapradinové údolí“, odkazuje na rozsáhlou populaci kapradin, která zde roste.

Pro milovníky přírody je Fern Gully opravdu rájem. Archeologové již zde našli důkazy o osídlení původními obyvateli Jamajky - Tainy. Ti používali toto údolí jako přirozenou cestu mezi opatrnými těžebními oblastmi. Jejich památky, jako jsou kamenné nástěnné kresby a artefakty, dodávají místu historickou hodnotu a fascinující atmosféru.

Navíc, Fern Gully je známá svými léčivými rostlinami a bylinami, které jsou zde hojně k nalezení. Místní obyvatelé věří, že tyto rostliny mají schopnost léčit různá onemocnění a jejich extrakty jsou používány v tradiční africké medicíně. Když se projdete po údolí, možná zahlédnete místní obyvatele, kteří sbírají rostliny pro své léčebné účely.

Další atrakcí Fern Gully je řada vodopádů, které se nacházejí v blízkosti údolí. Nejznámější z nich je Dunn's River Falls, který je považován za jednu z nejrůznějších atrakcí na Jamajce. Vodopád Dunn's River tvoří sérii kaskád, které mají délku zhruba 180 metrů a končí v pobřežní vodě. Turisté mají možnost vystoupat po vodopádu, což je jedinečný zážitek a skvělá příležitost ke krásným fotografiím.

Fern Gully je také oblíbenou turistickou trasou pro pěší turisty a cyklisty. Mnoho lidí si pronajímá kola nebo chodí pěšky, aby si užilo krásy a klidu tohoto místa. Pro ty, kteří mají raději dobrodružství, je možné se vydat na výlet do okolních hor, které jsou známé svou divokou přírodou a nádhernými výhledy.

Pokud plánujete návštěvu Jamajky, nezapomeňte zahrnout Fern Gully do svého seznamu míst, která chcete vidět. Toto údolí nabízí nádhernou kombinaci krásné přírody, historie a dobrodružství. Projděte se tu mezi enormními stromy a kapradinami, pozorujte místní fauna a flora, objevujte památky minulosti a nezapomeňte navštívit fasádu vodopádu Dunn's River. Jasné modré nebe, příjemná teplota a jedinečná atmosféra Fern Gully vás nadchnou prozkoumávat vše, co tato oblast nabízí.


Počasí Jamajka Fern Gully


Jamajka, známá svými bílými písečnými plážemi, krásnými korálovými útesy a tamějším reggae rytmem, je také domovem jedné unikátní přírodní atrakce - Fern Gully. Tato nádherná údolí, nacházející se v kraji Saint Ann, jsou jedinečná svou neuvěřitelnou flórou a faunou. Ale kromě toho má i zajímavé počasí, které ovlivňuje celou oblast.

Jamajka je ostrov v Karibském moři, který se nachází v jižní části od Kuby. Díky své poloze v tropické zóně se zde setkáváme s horkým a vlhkým klimatem po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, takže tato oblast je ideální pro milovníky tepla a slunce.

Co se týče srážek, Jamajka je známá svými dešťovými obdobími. Nejvíce srážek spadne v období od května do října. Během tohoto období je často počasí velmi deštivé a vlhké, s možností tropických bouří. Zajímavostí je, že srážkový průměr se v různých částech ostrova liší. Na severu Jamajky, včetně Fern Gully, je více deštivé než na jihu.

Fern Gully samotný je místo, kde rostou vzrostlé stromy a kapradiny, díky kterým je toto místo tak charakteristické a nádherné. Tyto rostliny zabraňují slunečnímu světlu v pronikání do údolí, což dává tomuto místu neobyčejně chladné a vlhké mikroklima. I když se nachází na tropickém ostrově, návštěvníci mohou zažít příjemně osvěžující chladný vzduch a dešťové kapky na své cestě touto půvabnou krajinou.

Vzhledem k svému specifickému počasí a přítomnosti bohaté vegetace se Fern Gully stal oblíbeným místem i pro milovníky ptáků a dalších živočichů. V údolí můžete spatřit pestrobarevné papoušky, kolibříky nebo včely, které si sbírají nektar z květů. Místní průvodci jsou vždy velmi ochotní odpovědět na otázky a ukázat vám tyto fascinující tvory.

Ať už se rozhodnete navštívit Jamajku a její úžasná údolí Fern Gully během dešťového období, nebo v období sucha, jedno je jisté - zažijete jedinečnou atmosféru, kterou tento kousek Jamajky nabízí. Počasí zde ovlivňuje celý zážitek a dodává mu dojem tropického ráje prostoupeného zelení a vlhkem.

Ať už jste milovníkem deště nebo slunečního svitu, Jamajka s Fern Gully potěší srdce každého cestovatele. Země plná krás a přírodních pokladů je připravena vás přivítat svou jedinečnou atmosférou, kterou lze zažít jen zde.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky