Objevte nejlevnější lety

Japonsko Kjóto

Ubytování Japonsko Kjóto


Japonsko je země bohatá na historii, tradici a krásu. A jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v Japonsku je město Kjóto. Toto starobylé město je domovem několika UNESCO světového dědictví a nabízí mnoho památek, chrámů a zahrad k návštěvě.

Pokud se plánujete vydat do Kjóta, je důležité zvážit také ubytování. Vzhledem k popularitě tohoto turistického cíle je zde mnoho možností, jak se ubytovat, ať už preferujete luxusní hotely, tradiční ryokany nebo cenově dostupné hostely.

Luxusní hotely v Kjótu jsou známy svou vynikající kvalitou služeb a luxusním vybavením. Tyto hotely často nabízejí prostorné pokoje s moderním nábytkem a pohodlnými postelemi. Mnohé z nich také disponují wellness centry, lázněmi a restauracemi. Některé vybrané hotely jsou dokonce umístěny v tradičních japonských budovách, což přidává ubytování unikátní atmosféru.

Pro ty, kteří by chtěli zažít více autentický zážitek, je možnost ubytování v tradičních ryokanech. Tyto tradiční japonské hotely nabízejí pokoje s tatami rohožemi a futony místo postelí. Hosté mají obvykle přístup ke společné lázni a mohou si vychutnat japonskou koupelovou kulturu. Ryokany jsou často vybaveny krásnými zahradami a některé z nich nabízejí i tradiční kaiseki večeře, což je multi-chodová jídla servírovaná v pokoji.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely ideální volbou v Kjótu. Tyto ubytovny nabízejí základní, ale čisté pokoje s oddělenou koupelnou a toaletou. Mnohé z nich mají společenskou místnost, kde můžete potkat další cestovatele z celého světa a vyměňovat si tipy na výlety. Hostely jsou také oblíbené pro svou cenovou dostupnost a často jsou dobře umístěné blízko hlavních turistických atrakcí.

Vzhledem k obrovské popularitě Kjóta je vhodné zarezervovat si ubytování dopředu, zejména v období cherry blossoms nebo během podzimních barv. S mnoha možnostmi ubytování v různých cenových relacích se vždy najde ideální místo, které odpovídá vašim preferencím a rozpočtu.

Pokud se plánujete vydat do Kjóta, mějte na paměti, že ubytování je důležitou součástí vášho celkového zážitku. Vyberte si takové ubytování, které vám umožní plně zažít atmosféru tohoto starobylého a nádherného japonského města.


Počasí Japonsko Kjóto


Japonské město Kjóto je známé svou bohatou historií, úchvatnými chrámy a kláštery a malebnými zahradami. Ale při plánování návštěvy tohoto města je také důležité vzít v úvahu počasí.

Kjóto leží na západním pobřeží Japonska, což ovlivňuje jeho klima. Město má mírné a vlhké počasí se čtyřmi výraznými ročními obdobími.

Jaro (březen - květen):
Kjóto je jednou z nejoblíbenějších destinací pro sledování kvetoucích sakur (třešňových květů). V tomto období je místo plné turistů, kteří se sjíždějí, aby se pokochali krásnými růžovými a bílými květy. Jarní počasí je obvykle mírné s teplotami kolem 15-20 °C, ale může být také deštivé, takže si nezapomeňte přibalit deštník.

Léto (červenec - srpen):
Léto v Kjótu je horké a vlhké, s vysokými teplotami dosahujícími průměrně 30 °C až 35 °C. Toto období je také obdobím dešťů, takže připravte se na časté bouřky a silné lijáky. Místní lidé často nosí yukatu (lehké, tradiční letní kimono), aby se udrželi v chladu.

Podzim (září - listopad):
Podzim je nejkrásnějším obdobím v Kjótu. Listnaté stromy začínají měnit barvy a město se začíná kouzelně vybarvovat do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Teploty jsou mírné, kolem 15-25 °C, a obloha je obvykle slunečná. Tato doba je také oblíbenou dovolenou pro turisty.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Kjótu je mírná, s teplotami kolem 5-10 °C. Sněžení je v Kjótu vzácné, ale občas můžete spatřit sníh pokrýt historické stavby a zahrady, což dává městu ještě větší kouzlo. Zima je také nejsušší období v roce, takže se připravte na studenější počasí a přibalte teplejší oblečení.

Při plánování návštěvy Kjóta je tedy důležité přihlížet k počasí a období roku. Během jara se můžete těšit na krásu kvetoucích sakur, v létě na adrenalinové bouřky, na podzim na okouzlující barvy listnatých stromů a v zimě na klidnou atmosféru města.

Nyní, ať už si vyberete kterékoliv období, Kjóto vás jistě očaruje svým jedinečným šarmem a zážitky, které nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kjóto


1) Jak se dostanu z Tokya do Kjóta?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokya do Kjóta, je vzít rychlíkový vlak Shinkansen. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a 20 minut.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kjóta?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kjóta je na jaře během sakurové sezóny (kdy kvetou sakury) nebo na podzim, kdy je zde krásné barevné lístí.

3) Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Kjótu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Kjótu patří Zlatý pavilon (Kinkaku-ji), Stříbrný pavilon (Ginkaku-ji), Fushimi Inari svatyně a Kiyomizu-dera.

4) Kde se nachází gejšské čtvrti v Kjótu?
Odpověď: Nejznámější gejšské čtvrti v Kjótu se nacházejí ve čtvrtích Gion a Pontocho. Zde můžete zažít tradiční japonskou kulturu a mít možnost potkat gejšky.

5) Jak dlouho bych měl strávit v Kjótu?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Kjótu minimálně 2-3 dny, aby se měl dostatek času na prohlídku hlavních atrakcí a zažití atmosféry města. Nicméně, pokud máte více času, můžete zde strávit i týden a objevovat další skryté klenoty.

6) Kde se dá nejlépe ochutnat tradiční japonská kuchyně v Kjótu?
Odpověď: V Kjótu je mnoho restaurací a podniků, ve kterých si můžete vychutnat tradiční japonská jídla, jako je sushi, ryba na žhavém kamenu (yakiniku) nebo těstoviny udon. Doporučuje se navštívit oblast Nishiki Market, kde najdete mnoho stánků s čerstvým jídlem.

7) Jaký je nejvhodnější způsob dopravy v Kjótu?
Odpověď: V Kjótu jsou k dispozici městské autobusy a metro, které vás zavedou ke všem hlavním turistickým atrakcím. Mnoho turistů také využívá pronájem jízdního kola, neboť Kjóto má mnoho cyklostezek a je cyklisty přátelské město.

8) Jaké jsou tradiční slavnosti a festivaly v Kjótu?
Odpověď: Mezi nejznámější tradiční slavnosti a festivaly v Kjótu patří Gion Matsuri (v červenci), což je jeden z největších festivalů v Japonsku, Yasaka Jinja festival (v červenci) a Kjótská festivalová vzpoura (v říjnu).


Letenka Japonsko Kjóto


Letenka do Japonska je snem tou nejlepší vstupenkou do této úchvatné země, která nabízí nejen nevšední památky, ale také tradiční kulturu a skvělou gastronomii. Pokud však plánujete navštívit japonské město Kjóto, máte zajištěnu jedinečnou cestu do srdce této krásné a historické metropole.

Kjóto, nacházející se na ostrově Honšú, byla historickým hlavním městem Japonska a dnes je považována za kulturní a historické centrum země. Mnoho návštěvníků se vydává do Kjóta, aby zažili japonskou kulturu v celé její rozmanitosti, s nádhernými chrámy, kláštery a zahrady, včetně slavného chrámu Kinkaku-ji a Fushimi Inari-Taisha, který je proslulý svými stovkami oranžových bran (torii).

Jak rezervovat letenku do Kjóta?

Rezervace letenky do Kjóty není příliš složitá. Nejlepší je začít hledat letenky přibližně 3 měsíce před plánovaným odletem, aby bylo možné najít výhodné ceny a dostatek volných míst. Při hledání letenek byste měli zvažovat různé možnosti, včetně přímých a ne přímých letů, a také různých aerolinií. V dnešní době je na výběr mnoho aerolinií, které nabízejí lety do Kjóta, jako jsou například ANA, Japan Airlines, Air Asia a další.

Cena letenky se liší v závislosti na sezóně a také na datumu nákupu. Pokud chcete ušetřit několik korun, můžete zvážit nákup letenek v nejvíce výhodných měsících, jako jsou leden, únor a září. Při nákupu letenky na poslední chvíli můžete nabýt vysoké ceny, takže je doporučeno, abyste letenku rezervovali co nejdříve.

Co je v ceně letenky do Kjóta?

Většinou jsou v ceně letenek do Kjóta zahrnuty letištní poplatky a palivové příplatky. Nicméně, náklady se mohou lišit v závislosti na aerolince a poskytuje-li dokonce letenka příruční zavazadlo. Pokud máte zvláštní požadavky ohledně stravy (vegetarián apod.) nebo místa sezení, bude vám třeba za tuto službu zaplatit poplatek navíc.

Jaké jsou typy letů do Kjóta?

Existují dva typy letů do Kjóta: přímé a ne přímé lety. Pokud si zvolíte přímý let, poletíte přímo do Kjóta bez nutnosti přestupu. Na druhé straně, pokud si vyberete ne přímý let, bude potřeba udělat jedno a více mezipřistání při cestě do Kjóta. V případě ne přímého letu je dobré mít na paměti, že může být sice o něco levnější než přímý let, ale může způsobit zdržení v trvání letu.

Co si vzít s sebou do letadla?

Při cestě do Kjóta si přibalte pohodlné oblečení, protože let trvá zhruba 12 hodin. Nezapomeňte také si s sebou vzít cestovní lístek, pas a platné vízum. Pokud cestujete s malým dítětem, přibalte také hračky a zdroje zábavy pro ně.

Závěr

Pokud neváháte cestovat a chcete zažít neuvěřitelnou atmosféru v Kjótu, letenka do Japonska je skvělou volbou. Nezapomeňte na přípravu své cesty, protože takováto cesta vyžaduje pečlivé naplánování a přípravu. Přeji vám příjemnou cestu a milostné zážitky :) .


Dovolená Japonsko Kjóto


Nabitý kulturou, historií a moderními zážitky, Kyoto v Japonsku je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi východu. Kjóto je město s výjimečnou historií a kulturním dědictvím, které stále přitahuje turisty z celého světa. Tak co dělat, když se rozhodnete vyrazit na dovolenou právě sem?

Japonsko je jednou z nejmodernějších zemí na světě, ale právě v Kyotu a jeho okolí zůstal duch a kouzlo tradiční Japonska stále zachováno. Město je plné chrámů, tržnic a dalších památek, které nabízejí unikátní a fascinující zážitky.

Pokud se rozhodnete vydat se do Kyota, určitě si nenechte ujít návštěvu Kinkaku-ji, chrámu ze zlata, který se udržuje jako symbol Kyota. Potom se můžete projít po úzkých uličkách starého města Gion, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou hudbu nebo sledovat gejši, jak se procházejí po vesnických ulicích.

Pokud máte rádi zahradničení, můžete si vybrat ze spousty úchvatně krásných zahrad, jako je Ryoan-ji, která je obzvláště známá pro své sucho zahradní umění. Kromě toho můžete navštívit a obdivovat mnoho japonských pagod, nejznámější z nich je Fushimi Inari Taisha. Pagoda nádherně spojuje minulý a současný život v Kyotu.

Najdete zde také spoustu obchodů se suvenýry a míst, kde si můžete zabruslit na ledě nebo si užít kartování. Zahrnuje to i návštěvu Kyoto Aquariumu, který je nejlepší v celé zemi a nabízí pohled na velké množství korálových útesů a různých druhů ryb.

Kromě toho, během návštěvy v Kyotu si můžete užít tradiční japonskou kuchyni. Můžete si užít místní specialitu syuzi-ryori, rybí náčiní vařené v hotových syuzi. Nakupte si do sebe obrovské množství sushi, tempuru, ramenu, nebo soba nudlí na některé z restaurací, které nabízejí toto jídlo v této oblasti, a spousty dalších možností.

Cestování do Kyota je snadné a pohodlné. Lze se tam dostat vlakem, autobusem nebo vlastním vozidlem. Existuje mnoho dopravních možností, které vám umožní prozkoumat vše, co město nabízí, a vybrat si z mnoha nezapomenutelných zážitků.

Kromě toho, během návštěvy v Kyotu si můžete užít tradiční japonskou kuchyni. Můžete si vychutnat místní specialitu syuzi-ryori, rybí náčiní vařené v hotových syuzi. Ochutnat můžete i sushi, tempuru, ramen nebo soba nudle v některé z restaurací, které toto jídlo nabízejí v této oblasti a mnoha dalších možnostech.

Takže neváhejte navštívit Kyota a prožít nezapomenutelné zážitky z této úžasné destinace. Určitě si zamilujete japonskou kulturu a pohostinnost, kterou zde najdete. Dovolená v Japonsku Kjóto bude stát za návštěvu!


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky