Objevte nejlevnější lety

Itálie Bari

Ubytování Itálie Bari


Bari je malebné město na jihu Itálie, které je známé svou bohatou historií a překrásnými plážemi. Pokud si plánujete pobyt v této krásné části světa, musíte také zvážit volbu ubytování. Naštěstí v Bari je široká škála možností, které splní vaše potřeby i rozpočet.

Pokud si přejete zůstat ve středu města, máte k dispozici mnoho luxusních hotelů a boutique hotelů. Tyto ubytování jsou ideální pro ty, kteří si přejí vychutnat si veškeré pohodlí a prvotřídní služby. Mnoho z těchto hotelů se nachází v historickém centru Bari, což znamená, že budete mít snadný přístup k většině turistických atrakcí a restaurací. Pokud hledáte něco exkluzivnějšího, doporučuji si rezervovat pokoj využívající výhled na moře.

Pro ty, kteří chtějí něco více cenově dostupného, existuje mnoho rodinných penzionů a Bed & Breakfast. Tyto druhy ubytování jsou skvělou volbou, pokud si přejete zažít autentickou italskou pohostinnost a kulturu. Majitelé často nabízejí bohatou snídani s domácími produkty a mohou vám poskytnout doporučení ohledně místních restaurací a aktivit. Tyto penziony jsou většinou umístěny v historickém centru Bari, takže si můžete užít okouzlující atmosféru uliček a náměstí.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou apartmány skvělou volbou. V Bari je mnoho bytů k pronájmu v různých částech města. Tento typ ubytování je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní kuchyni a prostor. Pronájem bytu vám také umožní žít jako místní a procházet se kolem místních trhů a obchodů.

Pokud preferujete blízkost k moři a sluneční pláže, pak byste mohli zvážit pobyt v letovisku nebo hotelu na pláži. Bari má několik okolních pláží, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pokud nemáte rádi pláže plné turistů, doporučuji vyhledat více odlehlá místa, jako například Torre a Mare nebo Polignano a Mare.

Není pochyb o tom, že v Bari najdete ubytování, které vám splní všechna vaše přání. Ať už se jedná o luxusní hotel, rodinný penzion, apartmán nebo hotel na pláži, vždy si můžete být jisti, že budete mít možnost objevovat krásu tohoto italského města a užít si skvělou dovolenou.


Letenka Itálie Bari


Jedním z oblíbených cílů cestovatelů po Itálii je jižní město Bari. Toto malebné přímořské město leží v regionu Apulie a nabízí široké spektrum zajímavostí a zážitků pro každého návštěvníka.

Pokud se rozhodnete navštívit Bari, nejedná se o složitý proces. Existuje mnoho možností, jak se k tomuto městu dostat, a jednou z nejrychlejších a nejpohodlnějších je samozřejmě letecká doprava.

Letenky do Bari jsou dostupné z mnoha evropských destinací. Záleží na tom, odkud cestujete, ale často existují přímé lety z větších evropských letišť. Například lety z Prahy do Bari jsou obvykle k dispozici se zastávkou v Římě nebo v jiném italském městě.

Pokud hledáte levné letenky do Bari, je vždy dobré mít dostatek času na vyhledávání a porovnávání různých leteckých společností a nabídek. Existuje několik webových stránek a srovnávačů letenek, které vám pomohou najít nejlepší ceny. Mějte však na paměti, že čas od času mohou být k dispozici také slevy a nabídky od leteckých společností při určitých událostech, sezónách nebo dokonce v průběhu roku.

Jakmile máte zakoupenou letenku, můžete se těšit na přílet do Bari. Letiště Bari Karol Wojtyla je jedním z největších letišť v jižní Itálii. Nachází se asi 8 km od centra města, což umožňuje snadný přístup ke všem atrakcím a památkám.

Po příletu na letiště Bari můžete využít různé možnosti přepravy do centra města. Existuje autobusová linka, která vás doveze přímo do centra Bari. Další možností je pronájem auta, což je ideální volba, pokud plánujete také navštívit okolní oblasti a objevovat Apulii.

Bari je fascinující město s bohatou historií a kulturou. Jeden z nejoblíbenějších míst je Středověké město, které je plné úzkých uliček, malebných náměstí a historických budov. Tento starobylý komplex je také domovem Katedrály svatého Štěpána, která je jednou z nejvýznamnějších památek města.

Další zajímavým místem je Bazilika svatého Mikuláše, která je slavným poutním místem a patří mezi nejvýznamnější sakrální stavby v jižní Itálii. Také se není možné vyhnout návštěvě Castello Svevo, staré pevnosti, která dominuje výhledu na město a nabízí úžasný výhled na Jaderské moře.

Pokud jste milovníci moře a slunce, určitě nevynechejte návštěvu pláže Pane e Pomodoro. Tato malebná pláž je ideální pro odpočinek a relaxaci. Zde si můžete užít sluneční paprsky, procházky podél pobřeží a ochutnat italskou kuchyni v blízkých restauracích.

Bari je skvělým místem pro dovolenou a nabízí kombinaci historie, kultury, krásné přírody a neodolatelné italské kuchyně. Při plánování vaší dovolené v Itálii rozhodně zvažte návštěvu tohoto nádherného města.


Dovolená Itálie Bari


Itálie je známá svou bohatou historií, malebnou krajinou a úchvatnými památkami. Jedním z méně známých, ale přesto krásných míst, které stojí za návštěvu, je Bari. Tento měst v jižní části Itálie, ležící na pobřeží Jaderského moře, nabízí návštěvníkům kombinaci historie, kultury a nezapomenutelných zážitků.

Jednou z největších atrakcí Bari je jeho staré město, nazvané Bari Vecchia. Zde můžete procházet úzkými uličkami s bílými domy a okouzleni středomořskou atmosférou. Nezapomeňte navštívit Katedrálu svatého Sabina, která je známá svými nádhernými mozaikami a fantastickou architekturou. V blízkosti katedrály se nachází také Castello Svevo, impozantní hrad postavený Normany v 12. století, který poskytuje úžasný výhled na město.

Pokud se vypravíte na přístav v Bari, určitě objevíte fascinující scénu rybářů, kteří prodávají čerstvé ryby a mořské plody. Tato část města je známá jako Bari Vecchia - Ferraia a je skvělým místem pro ochutnávku místní kuchyně. Nezapomeňte ochutnat "orecchiette", tradiční těstoviny ve tvaru ucha, které jsou specialitou Bari.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat v blízkosti moře, není problém. Bari nabízí krásné pláže, kde si můžete užívat slunce a jemné písky. Pláže Pane e Pomodoro a Torre Quetta jsou dvě z nejoblíbenějších a nabízejí fantastický výhled na azurové vody Jaderského moře.

Pokud je pro vás dovolená v Itálii spojena s nákupy a nakupováním, Bari rozhodně nezklame. Promenáda Via Sparano je plná obchodů, butiků a prodejen s místními specialitami. Je to skvělé místo pro nákupy oblečení a místních produktů, jako jsou vína, olivový olej a sýry.

Bari je také výchozím bodem pro výlety na jedinečnou sopku Vesuv nebo Ruiny v Pompejích. Tyto historické památky jsou snadno dostupné z Bari a nabízejí pohled do minulosti doby Římské říše.

Pokud plánujete dovolenou v Itálii, Bari je skvělou volbou. Toto malebné město nabízí bohatou historii, malebnou atmosféru, fantastickou kuchyni a nádherné pláže. Při návštěvě Bari se určitě nebudete nudit a vybudete si zde nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Bari


1. Jak se dostanu z letiště do centra Bari?
- Z letiště Bari Palese je možné použít městskou hromadnou dopravu – autobusy nebo vlak. Vlak je nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra Bari.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Bari?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Bari patří Katedrála San Sabino, Bazilika sv. Mikuláše, Staré město (Bari Vecchia) s úzkými uličkami a proslulými trhy a také Normanský hrad (Castello Svevo).

3. Měli bychom ochutnat nějaké místní speciality v Bari?
- Určitě byste měli ochutnat "orecchiette con le cime di rapa" (v překladu uši s brokolicí), což je tradiční místní jídlo. Další specialitou je "focaccia Barese" – místní varianta chleba s olivovým olejem, solí a rajčaty.

4. Kde můžeme nakoupit suvenýry v Bari?
- Nejlepším místem pro nakupování suvenýrů v Bari je Staré město, kde můžete nalézt tradiční keramiku, italské potraviny, místní víno nebo olivový olej. Další možnosti jsou trhy, které se konají v různých částech města.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Bari?
- V okolí Bari najdete několik krásných pláží. Jednou z nejznámějších je Pane e Pomodoro, která se nachází v Bari Vecchia. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Torre a Mare, Torre Quetta a Lido San Francesco.

6. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Bari?
- Nejlepším obdobím k návštěvě Bari je jaro (květen a červen) a podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a mnohem menší množství turistů než v letních měsících.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci města Bari?
- V rámci města Bari můžete využít městskou hromadnou dopravu, jako jsou autobusy nebo metro. Mnoho turistických atrakcí je v docházkové vzdálenosti od sebe, takže můžete prozkoumávat město pěšky.

8. Existují v Bari nějaké výlety mimo město?
- Ano, v okolí Bari jsou mnohé zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Patří sem například Alberobello se svými trulli domky, Castellana Grotte s neuvěřitelnými jeskyněmi nebo město Polignano a Mare s nádherným výhledem na moře.

9. Jaký je typický klima v Bari?
- Bari má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě kolem 10 °C. Může být však velmi horko v létě a chladno v zimě, takže se doporučuje vhodné oblečení.

10. Kde se nachází nejbližší nemocnice v Bari?
- Nejbližší nemocnice v Bari je Ospedale Policlinico, která se nachází ve čtvrti Poggiofranco.


Počasí Itálie Bari


Bari, jako hlavní město italské provincie Apulie, má typické středomořské klima. Nacházející se na pobřeží Jaderského moře, přináší zářné slunečné léto a mírnou zimu s mírnými srážkami.

Léto v Bari je horké a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C, s maximálními teplotami dosahujícími až 35 °C v červenci a srpnu. Vlhkost bývá vysoká, což může způsobit, že se budete cítit ještě horkěji. Mořský vánek, který vane z Jaderského moře, pomáhá trochu zchladit teploty.

Naopak zima v Bari je mírná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, přičemž nejnižší teploty se vyskytují v lednu a února. Teploty se zřídka dostávají pod bod mrazu. Srážky jsou v zimě častější, avšak ne obzvlášť výrazné.

Jaro a podzim jsou v Bari mírné a příjemné, s teplotami se pohybujícími mezi 15 °C a 25 °C. Jsou však časté srážky, které často napršejí počátkem podzimu a na jaře.

Bari je také známé pro své silné větry, především ze severovýchodu. Tyto větry, známé jako bóra nebo tramontana, mohou být docela silné a studené. Místní lidé zvykli, že v těchto dnech stahují závěsy a klapky, aby zamezili pronikání chladného vzduchu do svých domovů.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Bari, je zde vždy něco pro každého. Můžete si vybrat, zda chcete prožít horké letní dny na pláži a potápět se do Jaderského moře, nebo raději prozkoumávat památky a okouzlení města při mírném a příjemném počasí jara a podzimu.

Každopádně, ať už budete navštěvovat Bari během horkých letních dnů nebo mírné zimy, měli byste se připravit na případné výkyvy počasí a pamatovat na vhodné oblečení a opalovací krémy. Výlet do Bari vás zaručeně ohromí svými nádhernými plážemi, architekturou a kulturou, a budete si moci užít nezapomenutelnou dovolenou.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky