Objevte nejlevnější lety

Japonsko Kanazawa

Dovolená Japonsko Kanazawa


Japonsko je fascinující země plná historie, kultury a úžasného jídla. Kanazawa může být jedním z méně známých míst, ale to neznamená, že by neměla být na vašem seznamu míst k navštívení. Leží na západě země, v prefektuře Ishikawa, a nabízí bohatou historii, tradiční umění a kulinářské zážitky, které jinde nezažijete.

Historie

Kanazawa byla v minulosti centrem obchodu, řemesel a kultury a má bohatou historii, což je znát na každém kroku. Jeden z hlavních symbolů města je hrad Kanazawa, který byl postaven v roce 1580. V současné době zde najdete rekonstruované budovy a využití moderních interaktivních technologií. Můžete se projít po hradním parku a užít si malebný výhled na město.

Dalším vynikajícím historickým místem je zahrada Kenrokuen, která je považována za jednu z nejkurióznějších zahrad Japonska. Byla vybudována jako soukromá zahrada úředníka v období Edo (1603-1868) a zahrnuje mnoho vodních prvků, kamenných stavby a zajímavých rostlin.

Umění a kultura

Kanazawa je známá svým řemeslným uměním, jako jsou keramika, kovovýroba a umělecké řemeslo. Tradiční řemeslné techniky můžete vidět v ateliérech při prohlídce tradičních oblastí města, jako je Higashi Chayamachi, kde najdete útulné malebné uličky se starými domy, ve kterých mnozí řemeslníci dodnes pracují.

Kanazawa má také vynikající muzea, jako je Muzeum moderního umění 21. století, kde jsou vystaveny umělecké díla z celého světa. Muzeum Keramiky leží v budově na břehu řeky Asano a má více než 10 000 exponátů z celého světa, včetně keramiky z Kanazawy.

Kulinářské zážitky

Kanazawa je také známá pro své vynikající kulinářské zážitky. Rybí trhy jsou velmi oblíbené pro čerstvý mořský pokrm a tradiční japonskou snídani, kterou si můžete vychutnat v místních hotely. Město je také známé pro svůj zlatý list, což je tenký plátek zlatého papíru, který se přidává do jídla a zajišťuje jedinečný zážitek pro chuťové buňky.

Kanazawa může být méně známa turistická destinace, ale nabízí neuvěřitelnou kombinaci historie, kultury a kulinářských zážitků. Navštivte Kanazawa a přesvědčte se o tom sami!


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kanazawa


Dotaz:
Jaká je nejlepší doba návštěvy Kanazawy?

Odpověď:
Nejlepší doba návštěvy Kanazawy je na jaře v dubnu a květnu, kdy kvetou sakury, nebo na podzim v říjnu a listopadu, kdy se barví listí na stromech do oranžova a žluté.

Dotaz:
Jak se dostat do Kanazawy?

Odpověď:
Nejbližší letiště je letiště Komatsu, odkud můžete jet vlakem, autobusem nebo taxíkem do Kanazawy. Také je možné jet vlakem z Tokia nebo Kjóta.

Dotaz:
Kde se nachází nejvýznamnější památky Kanazawy?

Odpověď:
Nejvýznamnější památky se nacházejí v historickém centru města v oblasti Higashi Chaya a Nagamachi. Mezi nejvýznamnější patří Kenrokuen zahrada, hrad Kanazawa a gejšovské čtvrti.

Dotaz:
Jaká je nejlepší způsob, jak poznat město Kanazawa?

Odpověď:
Nejlepší způsob, jak poznat město Kanazawa, je projít se po staré části města, navštívit nejvýznamnější památky, ochutnat místní speciality a navštívit tradiční řemeslníky.

Dotaz:
Jaké jsou tradiční speciality Kanazawy?

Odpověď:
Tradiční speciality Kanazawy jsou například kurokawage (dezert z rýže a černých fazolí), sake, káva z hokuriku kávových zrn a říční ryby jako je kajika.


Počasí Japonsko Kanazawa


Japonsko má možná reputaci jako tropický raj s bohatou flórou a faunou, ale ve skutečnosti je to země kontrastů. Počasí v Kanazawě, městě ležícím na severozápadním pobřeží Honšú, nejsilněji vystavuje tyto rozdíly. Počasí v Kanazawě je výrazně ovlivněno hory, které město obklopují, a Japonským mořem, které lemuje jeho pobřeží.

Jaro v Kanazawě začíná obvykle v polovině března. Teploty stoupají na asi 20 °C a nabízejí pocit mírného počasí, které se udržuje až do začátku června. První jarní dny jsou zahaleny sluncem a vnitřní zahrady Kanazawského hradu se stávají oblíbenými místy pro pikniky a vycházky.

Léto je v Kanazawě horké a vlhké. Od června až do září teploty stoupají až k 30 °C a vlhkost může být velmi vysoká, což může být obtížné pro lidi, kteří nejsou zvyklí na takové klima. Během těchto měsíců může být Kanazawa tradičně velmi rušným letoviskem díky svým písečným plážím a slavnostem, jako je Barvy jara, co spojuje tradiční japonské karnevaly, tance a koncerty s moderními uměleckými výstavami s tématem.

Podzim je v Kanazawě nejkrásnější roční dobou, ve které se mohou návštěvníci těšit na panenskou přírodu, která se mění barvou, protože listy stromů a květiny začínají opouštět své zelené odstíny a měnit se na různé žluté, oranžové a třešňové odstíny. Teploty začínají klesat, ale stále se drží kolem 20 °C a zimní měsíce stále drží na letní teplotě.

Zima v Kanazawě zahrnuje desetidy centimetrů sněhu, což je nejlepší čas pro lyžování ve venkovské části města. Mrazivé počasí může být bouřlivé, ale Kanazawa mu nabízí množství ochutnávek jako s teplým cerdveňákem, sushi a sake, to je nejlepší čas pro japonskou kuchyni.

S celoročním rozborem počasí způsobeným výraznými geografickými prvky dokáže počasí Kanazawy být infikováno snadno a být někdy velmi těžké předpovědět. Město však nabízí krásné roční období a každé přináší návštěvníkům jedinečné zážitky.


Ubytování Japonsko Kanazawa


Japonsko je jednou z nejzajímavějších turistických destinací na světě a město Kanazawa je jedním z jeho skrytých pokladů. Ležící na severozápadě země, Kanazawa je známá svou bohatou historií, tradičními zahradami, pevností a uměleckou scénou. Pokud se rozhodnete navštívit toto malebné město, je také třeba zvážit možnosti ubytování.

Kanazawa nabízí širokou škálu ubytovacích možností, z kterých si každý vybere to nejlepší dle svých preferencí. Od luxusních hotelů a ryokanů po cenově dostupné hostely a tradiční ubytování v domácnostech existuje pro každého něco.

Pokud chcete zažít autentickou japonskou atmosféru, doporučuje se zvolit pobyt v ryokanu, který je tradičním japonským stylem ubytování. Mnoho ryokanů v Kanazawě se nachází v blízkosti historického centra města, což umožňuje snadný přístup ke všem hlavním atrakcím. Tyto ryokany nabízejí pohodlné tatami místnosti s futony, vlastní lázně nebo termální prameny (onseny), kde si můžete odpočinout a zrelaxovat se po celodenním objevování města. Navíc mnoho ryokanů také podává tradiční japonské jídlo Kaiseki, takže si můžete užít autentickou jídelní zkušenost.

Další možností ubytování v Kanazawě jsou luxusní hotely, které nabízejí prvotřídní služby a moderní pohodlí. Tyto hotely jsou obecně umístěny v centru města a jsou ideálním výchozím bodem pro objevování jeho okouzlujících uliček, tržišť a památek. Mnoho z nich také nabízí krásné výhledy na město a okolní scenérie.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ve městě také mnoho cenově dostupných hostelu. Tyto hostely poskytují pohodlné postele, společné koupelny a možnost setkávat se s dalšími cestovateli z celého světa. Hostely jsou často umístěny v blízkosti hlavních atrakcí a nabízejí skvělou hodnotu za peníze.

Poslední možností je pronájem tradičního domu nebo apartmánu, což umožní cestovatelům zažít život v Japonsku z pohodlí svého vlastního domova. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny cestovatelů, kteří chtějí mít větší prostor a flexibilitu při plánování svého pobytu. Mnoho těchto domů a apartmánů se nachází v blízkosti tradičních čtvrtí a nabízí jedinečný pohled na místní kulturu a životní styl.

Kanazawa je fascinujícím místem, které stojí za to navštívit a prozkoumat. Ať už si vyberete luxusní hotel, ryokan, hostel nebo pronájem domu, ubytování v Kanazawě vám umožní prožít autentickou atmosféru tohoto krásného města a vychutnat si jedinečné zážitky, které nabízí.


Letenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je země, která si zaslouží být navštívena a prozkoumána. Ve středu Honšú, největšího zhlaví čtyř japonských ostrovů, se nachází město Kanazawa. Toto skryté pokladové město nabízí návštěvníkům historickou architekturu, umělecká díla a tradiční japonskou kulturu.

Při plánování cestování do Kanazawy si musíte nejdříve zajistit letenku. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z hlavního města Japonska Tokia do Kanazawy. Zvažte výhodnost jedné z nabídek.

Jedna z výhod nabídek je, že letenky jsou poměrně dostupné, a to i v období turistické sezóny. Pokud se vydáte do Kanazawy během jarní sezóny květů sakur a podzimní sezóny, kdy se listy stromů barví na červeno, oranžovo a žlutě, může se letenka zdražit.

Doba letu z Tokia do Kanazawy trvá asi hodinu a půl a letiště Komatsu leží vzdáleno asi 30 minut od města Kanazawy. Na letišti si můžete pronajmout auto nebo využít bezplatné kyvadlové autobusové spojení z letiště do Kanazawy.

Japonsko, zejména město Kanazawa, nabízí bohaté zdroje pro prozkoumání japonské kultury. Můžete navštívit Kenrokuen, jednu z nejslavnějších zahrad v Japonsku, kde najdete mnoho chráněných stromů, oblíbené místnosti, kaskádovité vodopády a umělecká díla.

Dále můžete navštívit Naga-Machi, čtvrť samurajů, která zůstala téměř nedotčena po celé staletí. Nacházejí se zde typické domy se zahrádkami, restaurace a muzea.

Kromě toho se v Kanazawě nachází několik tradičních řemeslných oblastí, jako je 21. století Muzeum koníčků a řemesel, kde si můžete prohlédnout keramiku, kovové práce, kovové závaží a řemeslné práce.

Pokud hledáte způsob, jak se ponořit do japonské kultury, Kanazawa je tou správnou destinací. Od historických památek až po tradiční řemesla tento skrytý poklad na středním Honšú nabízí vše, co byste si mohli přát. S cenově dostupnými letenkami z Tokia toto město stojí za návštěvu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky