Objevte nejlevnější lety

Jamajka Falmouth

Letenka Jamajka Falmouth


Jamajka je země krásných pláží, objevování zeleného vnitrozemí a určitě i reggae hudby. Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajku, rozhodně byste si neměli nechat ujít město Falmouth. Toto malebné pobřežní město bývá nazýváno jako “šířka života” a je známé pro svou pestrou historii, barokní architekturu a lahodné gastronomické zážitky.

Jak se tam dostat?

Pokud se chcete dostat do Falmouth na Jamajce, můžete zvolit cestu letadlem. Letenky na Jamajku jsou k dispozici od mnoha leteckých společností a díky podobné cenové relaci letí nejvíce letadel do Kingstonu nebo Montega Bay. Z těchto dvou letišť se většina turistů dostává do Falmouthu vozidly s řidičem nebo autobusem. Cestování po Jamajce může být poněkud odlišné od praxe, kterou jste zvyklí, takže doporučujeme volbu zkušeného dopravce.

Co vidět a zažít?

Když budete v Falmouthu, můžete si prohlédnout některé z nejzajímavějších barokních budov v zemi. Například se můžete vydat do historického centra města a navštívit kostel The Holy Trinity Church z roku 1790 nebo Mansion Greenwood Great House z 18. století. Je to výborné místo pro milovníky historie a učení se o kultuře Jamajky.

Pro milovníky přírody je v okolí Falmouthu dostatek příležitostí k průzkumu okolí. Lze podniknout výlety do vnitrozemí, kde najdete malebné vesničky, džungle, vodopády a krásné vyhlídky. Součástí těchto výletů je obvykle také návštěva kávových a cukrových plantáží, kde můžete ochutnat jedinečný jamajský kávu a rum.

V Falmouthu můžete také najít několik pláží, které jsou ideální pro opalování a koupání v jasně modré vodě Karibiku. Oblíbené jsou pláže Experiment Beach, Burwood Beach, Silver Sands Beach, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo páry.

Co ochutnat?

Pokud se zdržujete v centru města, můžete ochutnat více druhů pokrmů místní kuchyně. Jamaican Jerk chodba, kterou naleznete na Burwood Beach, je oblíbenou destinací pro turisty i místní obyvatele. Zde lze ochutnat pikantní vepřové, kuřecí či rybí maso, které je kořeněné takzvaným “jerk” kořením. I v oblasti Falmouthu se nachází množství restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční jamajskou kuchyni. Nechybí zde originální pokrmy, jako jsou Curry Goat, Ackee s Saltfish nebo Oxtail.

Závěr

Falmouth je zářivým klenotem a výbornou destinací pro milovníky historie, kultury, přírody i gastronomie. Pokud se rozhodnete odletět na Jamajku, zvolte si letenku do Kingstonu nebo Montega Bay a vstupte do jednoho z nejsoukromějších město Karibiku. Budete překvapeni tím, co toto místo nabízí a nepochybně budete mít nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Jamajka Falmouth


Jamajka je ostrov nacházející se v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, horkým sluncem a tropickým klimatem. Město Falmouth, nacházející se na severním pobřeží Jamajky, není výjimkou.

Falmouth je malé historické město s bohatou koloniální minulostí a je domovem pro tisíce turistů, kteří sem přijíždějí za krásným počasím a úchvatnými výhledy na oceán. Jamajka jako celek má tropické mořské podnebí, což znamená horké a vlhké podmínky po většinu roku.

Průměrná teplota v Falmouthu se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia po celý rok, což zajišťuje příjemné počasí pro většinu návštěvníků. Nocí se teploty snižují o několik stupňů, ale stále zůstávají teplé a příjemné.

Stejně jako většina karibských ostrovů, Jamajka má dvě hlavní období - suché období a deštivé období, známé také jako hurikánová sezóna. Suché období trvá od listopadu do května a je to nejlepší čas pro návštěvu Falmouthu a celé Jamajky.

Během tohoto období jsou slunečné dny téměř zaručené a srážek je velmi málo. Pláže jsou ideální pro slunění a koupání v teplém moři. Turisté si mohou užívat vodních sportů, jako je potápění nebo surfování. Teploty jsou v příjemném rozmezí, což znamená, že není příliš horko a cestovatelé se nemusí obávat přílišné vlhkosti.

Deštivé období na Jamajce začíná v červnu a končí v říjnu. Během tohoto období může být počasí nevyzpytatelné a srážek je výrazně více. Během deštivé sezóny může dojít k silným lijákům a bouřkám, ačkoli tyto nepohody obvykle nezabírají příliš mnoho času. I během deštivého období však slunce vyjde mezi deštěmi a poskytuje turistům příležitost užívat si venkovní aktivity.

Je však důležité poznamenat, že Jamajka leží v oblasti náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna začíná v červnu a končí v listopadu, ačkoli největší aktivita hurikánů se obvykle vyskytuje v srpnu a září. Turisté by měli sledovat předpověď počasí a místní zprávy a v případě ohrožení hurikánem dodržovat pokyny místních úřadů.

Vzhledem k velkému množství slunečných dnů, teplé moře a ideální podmínky pro outdoorové aktivity je Falmouth výbornou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou ve slunci. Ať už se rozhodnete navštívit v suchém období nebo během deštivého období, Jamajka a Falmouth vám nabídnou krásné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Falmouth


1. Jak se dostat z letiště do Falmouth?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je letiště v Montego Bay, odkud je možné do Falmouth dojet taxíkem, autobusem nebo pronájmem automobilu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Falmouth?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v okolí Falmouth patří Burwood Beach, Silver Sands Beach a Glistening Waters. Každá z nich nabízí úchvatné písečné pláže a čisté modré moře.

3. Kde se dá v Falmouth ubytovat?
Odpověď: V Falmouth je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, vil a apartmánů. Některé populární hotely jsou Royalton Blue Waters, Excellence Oyster Bay a Glistening Waters Hotel.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Falmouhu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Falmouhu patří historické centrum města s koloniálními budovami, Luminous Lagoon, vodopády Dunn's River Falls a Rose Hall Great House.

5. Kde mohu ochutnat typickou jamajskou kuchyni v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu najdete několik restaurací a stánků s typickými jamajskými pokrmy, jako je jerk kuře, ovocné košíčky a ackee s pečenou rybou. Doporučujeme navštívit restauraci Pepper's Jerk Center nebo Anna Banana's.

6. Jaké jsou možnosti dopravy v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu je možné využít místní taxislužby, která je poměrně dostupná a bezpečná. Místní autobusová doprava je také možností, ale může být poněkud nepřehledná pro turisty bez znalosti místního systému.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Falmouthu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Falmouthu je v období od prosince do dubna, kdy je počasí teplé a suché. Během letních měsíců června až září se zde objevují sezónní deště a vyšší vlhkost.

8. Jaké jsou možnosti vodních sportů v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu je možné si pronajmout paddleboardy, kajaky a jachty pro plachtění. Existují také scénické výlety po moři, na kterých si můžete vychutnat potápění nebo šnorchlování.

9. Kde mohu nakoupit suvenýry v Falmouhu?
Odpověď: Existuje několik obchodů a trhů ve Falmouhu, kde je možné zakoupit suvenýry, jako jsou jamajské rumy, rumové dorty, oděvy, keramika a další. Doporučujeme navštívit trh Albert George Market nebo oblíbený trh na hlavním náměstí.

10. Jaké další aktivity mohu v okolí Falmouthu podniknout?
Odpověď: Vedle relaxace na pláži a prozkoumávání Falmouthu můžete zkusit výlet do blízkého města Montego Bay, kde najdete lázeňská letoviska, golfové hřiště a další turistické atrakce. Další možností je také návštěva blízkých historických plantáží, jako je Good Hope Estate či Hampden Estate.


Dovolená Jamajka Falmouth


Jamajka je země s bohatou historií a kulturou, a Falmouth je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na Jamajce. Falmouth je středobodem starého světa s největším a nejlépe dochovaným koloniálním centrem Karibiku. To znamená, že tady můžeš vychutnat si krásné památky a architekturu spolu s úžasným tropickým rájem. Pokud se rozhodneš vydat se na dovolenou na Jamajku, Falmouth určitě stojí za návštěvu.

Zajímavosti

Falmouth je malé městečko, ale je na něm vidět, jak zde byli kdysi velmi bohatí plantážníci, což jde vidět v každém rohu a nádvoří. Když už se sem podíváš, jistě by tě mělo zajímat náměstí Water Square, nejznámější místo v městečku a také místo, kde byly nucené veřejné projevy za účelem mobilizování lidí. Dále by ti neměly uniknout památky, jako je anglikánský kostel St. Peter's Church, renesanční budova Rose Hall Great House, a také mnoho jiných koloniálních budov s unikátním architektonickým stylem.

Pláže

Falmouth je známý svými bílými písečnými plážemi, ale tady nekončí jeho krása. Pokud máš chuť na dobrodružství, přátelské mistrovské zápasy na pláži a rád by sis zahrál nějaké vodní sporty, jako je potápění na koralové útesy nebo šnorchlování, máš plno možností. Každá z pláží v okolí Falmouth nabízí něco jiného a můžeš si tam užít několik dní slunění na pláži.

Spectrum Water Park

Jelikož Jamajka je plná aktivit kromě pláží, Water Park Spectrum je tu pro těch, kteří milují adrenalin a chtějí si zahrát na vodičku. Water park je plný tolik atrakcí, že si vše musíš vyzkoušet. Park nabízí mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie a stejně jako pláže, i zde je možnost strávit několik dní.

Jídlo a nákupy

Mezi jídly v tradičních karibských restauracích a nákupy v místních trzích je o rozptýlení v Falmouth postaráno. Pokud chceš hurikán exotických chutí a experimentovat, Falmouth drží slovo. Nabízí zcela zvláštní koloniální kuchyni, která je unikátní pro Jamajku a sladké pochutiny, jako je například "bugi", které jsou vynikající s kávou. Pokud chceš něco málo přes den, miestní obchody, a tržiště jsou plné všemožného zboží, ať se jedná o místní výrobky nebo o tradiční dřevěné řemeslnické výrobky.

Doprava

Pokud se rozhodneš pro dopravu, je nejlepší způsob je najat si auto. To ti umožní prozkoumat okolí Falmouth a jako bonus budeš mít možnost cestovat po svém tempu. Pokud ale nemáš řidičák nebo si nechceš připlatit za pronájem auta, můžeš se dopravit dálkovými autobusy, vlaky a taxi, ať už se jedná o mezinárodní nebo místní cestování.

Celkový dojem

Falmouth může být malé, ale nabízí velké nahoru plné zábavy a památek, nevídané na Karibiku. Pokud hledáš místo, kde můžeš relaxovat, ale zároveň prozkoumat cestu historií města, zatímco si užíváš slunce a krásné pláže, Falmouth by měl být na tvém seznamu míst pro dovolenou. Protože s touto malou perličkou Karibiku budeš moci prožít nezapomenutelnou dovolenou na Jamajce, kterou si budete pamatovat celý zbytek svého života.


Ubytování Jamajka Falmouth


Jamajka je známá jako karibský ráj s nádhernými plážemi, exotickou přírodou a přátelskými lidmi. Jedním z nejvíce oblíbených míst na Jamajce je město Falmouth, které nabízí také skvělé možnosti ubytování.

Falmouth se nachází na severním pobřeží Jamajky a je historickým přístavním městem, které zaujme turisty svou architekturou ze 18. a 19. století. Navštívit zde můžete historické budovy, jako je koloniální radnice, kostely a křižovatky ve stylu Georgiánské éry. Tato atmosféra minulosti dělá z Falmouthu jedinečné místo na Jamajce.

V blízkosti Falmouthu se rozkládá řada nádherných resortů a hotelů, které nabízejí luxusní ubytování a vynikající služby. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, což vám umožní krásný výhled na tyrkysově modrý oceán a bílý písek. Některé z těchto resortů poskytují all-inclusive balíčky, které zahrnují nejen ubytování, ale také jídlo, nápoje a různé aktivity.

Další možností ubytování v Falmouthu jsou menší hotely a penziony, které nabízejí příjemné a cenově dostupné možnosti. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v historickém centru města a umožňují vám prozkoumat jeho krásy a cítit atmosféru jamajského života.

Pokud preferujete individuálnější styl ubytování, můžete si pronajmout také apartmán nebo vilu. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou větší volnost a soukromí během vaší dovolené. Mnoho z těchto apartmánů a vil je vybaveno vlastním bazénem a velkou zahradou, která vám umožní relaxovat po celodenním objevování Jamajky.

Kromě samotného ubytování má Falmouth také mnoho zajímavostí a aktivit pro turisty. Můžete se vydat na výlet do pláže Dunn’s River Falls, která je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Jamajce. Toto přírodní divadlo vodopádů vytváří pozoruhodnou kulisu pro potápění se do vody a výstup na vrchol vodopádů.

Další možností je prozkoumávání jamajské přírody na safari v National Parku Cockpit, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na krajinu a pozorovat vzácné druhy rostlin a zvířat. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet šnorchlování nebo potápění v moři plném korálových útesů a pestrobarevných ryb.

Falmouth je také známý svými festivalem, který odhaluje jamajskou kulturu a tradice. Třídenní festival Heritage Fiestaval nabízí hudbu, tance, tradiční jamajské jídlo a umělecké výtvory. Tato událost je ideálním způsobem, jak se ponořit do místní kultury a zažít autentickou jamajskou atmosféru.

Ubývání na Jamajce ve městě Falmouth je skutečně zážitkem. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní resort, útulný hotel nebo pronájem apartmánu, budete si určitě užívat nádherné pláže, bohatou historii a vřelost jamajských lidí. Falmouth vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou v tomto exotickém ráji na Karibiku.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky