Objevte nejlevnější lety

Itálie Cinque Terre

Letenka Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je krásná oblast na severozápadním pobřeží Itálie, která je uctívána milovníky turistiky a přírodní krásy. Cinque Terre zahrnuje malé, malebné přístavové městečka, které jsou spojené úzkými stezkami a které se mohou pochlubit nádherným výhledem na Ligurské moře a okolní kopce. Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, pohodlí nebo aktivní dovolenou, Cinque Terre je místo pro vás.

Abychom se dostali do Cinque Terre, jednou z nejlepších možností je vzít letadlo do nejbližšího letiště. Letiště v Pise je domovem pro mnoho příjemných leteckých společnosti a s možností přímých letů z mnoha evropských destinací. Odtud je možné jet autobusem, vlakem nebo najmout si auto, a tak se dostat do destinace.

Další možností je letiště v Janově, na dovolenou do Cinque Terre nicméně ve většině případů výhodnější, protože se nachází blíže u cíle. Od letiště Genova začíná cesta vlakem, můžete se tak dostat do jednoho z míst, ze kterých se lze dostat do Cinque Terre před nástupem na vlak. To bývá většinou znatelně rychlejší a přítelepší, než kdybyste se museli pohybovat vlastním vozidlem, jelikož většina měst v oblasti neumožňuje neomezené parkování.

Jakmile dorazíte do Cinque Terre, budete zcela ohromeni krásou a úžasnou atmosférou oblasti. Obklopeni vysokými skalními útesy, středomořskou vegetace a azurovým mořem budete mít pocit, že se ocitáte v jednom z nejkrásnějších koutů Evropy. Ať už budete objevovat mimořádnou gastronomii této oblasti, vychutnávat si prudké potůčky mezi skálami, nebo jen relaxovat na pláži, Cinque Terre si získá vaše srdce.

Kromě navštěvování pláží a vycházek delšího trvání po horách nabízí Cinque Terre i mnoho kulturních aktivit. Můžete navštívit starobylé kostely, galerie a muzea, které vám pomohou uchovat a rozšířit dojmy o této krásné oblasti.

Za návštěvu stojí rovněž známé přístavové městečko Portovenere, které se nachází na jižním konci Cinque Terre. Toto nádherné místo leží na útesu nad mořem a nabízí skvělé výhledy na okolní krajinu. Pokud máte rádi dobré jídlo, nemůžete minout návštěvu množství vernackých restaurací, které nabízejí místní speciality a lahůdky.

Abyste si v plné míře užili krásu Cinque Terre, doporučujeme si na našem webu rezervovat ubytování na termín vaší dovolené a předem si zakoupit jízdenky na vlak. Ty vás budou doprovázet při každém výletu do kouzelného prostředí Cinque Terre.

Celkově vzato, Cinque Terre je jednou z nejkrásnějších italských oblastí, kterou není možné v příliš detailních popiscích zakotvit. Zveme vás toto krásné místo objevovat sami, a užít si při té příležitosti vše, co tento kousek italského pekla nabízí.


Dovolená Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je jedním z nejkrásnějších pobřežních míst v Itálii, které je obklopeno malebnými vesničkami a vynikajícími plážemi. To je důvod, proč se Cinque Terre stalo ideálním místem pro dovolenou pro turisty, kteří chtějí zažít skvělé zážitky a relaxaci.

Cinque Terre je tvořeno pěti malými vesnicemi - Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Tyto vesnice se nacházejí v úžasném terénu skládajícím se z útesů a strmých skal, které se vlévají do krásné modré Středozemního moře. Toto místo je obklopeno národním parkem a je chráněno UNESCO.

Pro turisty, kteří chtějí objevovat a poznávat Cinque Terre, je zde mnoho aktivit. Můžete si vyrazit na procházku po jedné z mnoha turistických stezek, mezi nejoblíbenější patří Stezka lásky (Via dell'Amore), což je krátká, ale působivá přímořská procházka spojující Riomaggiore s Manarolou. Stezka nabízí nádherné výhledy na pobřeží a poloostrov Portofino na východě. Dále můžete pokračovat po stezkách do dalších vesniček a objevovat tak Cinque Terre.

Další výbornou aktivitou je koupání v modrých vodách Středozemního moře. Zároveň se můžete věnovat vodním sportům jako je windsurfing, kajaking a potápění. Výborné jsou také rybářské výlety a plavby lodí po pobřeží, kde můžete obdivovat krásné přímořské vesničky z jiné perspektivy. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, jsou k dispozici krásné pláže se slunečníky a lehátky.

V Cinque Terre rozhodně není nouze o dobré jídlo a pití. Nejznámější jsou zde olivové sady, klasické italské víno a pestrobarevná místní kuchyně. Za vyzkoušení stojí například krevetky s chobotnicí nebo místní klobásy z perginy. Dále můžete ochutnat různé druhy quiche, pesto a italských těstovin.

Pokud plánujete do Cinque Terre cestovat, nezapomeňte, že ne všechna místa jsou stejně přístupná. Některé vesničky jsou přístupné pouze pěšky nebo lodí, takže se připravte na chůzi a dobře si zvažte, kam chcete jet.

Celkově vzato, Cinque Terre je úžasným místem pro dovolenou, které nabízí spoustu aktivit, krásné přírodní scenérie, příjemnou atmosféru a skvělé jídlo a pití. Nezáleží na tom, zda jste dobrodružní turisté, nebo jen chcete relaxovat, Cinque Terre má pro každého něco zajímavého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Cinque Terre


1. Jak se dostat do Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je vlakem. Existuje přímé spojení z mnoha větších italských měst, jako je Florencie, Janov nebo Pisa. Také je možné cestovat autem do přilehlých měst a odtud pokračovat vlakem.

2. Kolik stojí vstup do Cinque Terre?
Odpověď: Samotná návštěva Cinque Terre není zpoplatněna. Nicméně, pokud chcete využívat stezek Cinque Terre, je třeba zakoupit členskou kartu Cinque Terre (Cinque Terre Card), která umožňuje neomezený přístup ke stezkám. Ceny se liší v závislosti na počtu dnů a zóně, ve které chcete cestovat.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre je obvykle od jara do podzimu, zejména v květnu a červnu, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou optimální. V létě bývá oblast velmi rušná a pláže jsou přeplněné turisty. Zimní období je klidnější, ale mnoho obchodů a aktivit může být uzavřeno.

4. Jak dlouho trvá procházka mezi jednotlivými vesnicemi v Cinque Terre?
Odpověď: Procházka mezi vesnicemi v Cinque Terre může trvat od 20 minut do 1,5 hodiny, v závislosti na vaší kondici a výběru stezky. Nejsnáze dostupná trasa je mezi vesnicemi Monterosso a Vernazza, která trvá asi 1 hodinu.

5. Kde se dá ubytovat v Cinque Terre?
Odpověď: V Cinque Terre je k dispozici široká škála ubytování, od luxusních hotelů až po ubytování v soukromých apartmánech a penzionech. Nejpopulárnější ubytování se nachází v centrálních částech vesnic Riomaggiore a Monterosso.

6. Je možné plavat v moři v Cinque Terre?
Odpověď: Ano, je možné plavat v moři v Cinque Terre. V každé vesnici se nacházejí pláže, kde můžete relaxovat a koupat se. Nicméně, vstup do vody může být někdy náročný kvůli skalnatému pobřeží.

Tyto dotazy a odpovědi vám pomohou se lépe orientovat a naplánovat vaši návštěvu Cinque Terre. Je vhodné se také informovat o aktuálních podmínkách a omezeních před příjezdem.


Ubytování Itálie Cinque Terre


Cinque Terre je malebná oblast v severozápadním Itálii, která se rozprostírá na pobřeží Ligurského moře. Tento region je známý svými malebnými malými městy, která jsou postavena na strmých skalnatých útesech. Cinque Terre je také součástí Světového dědictví UNESCO a je oblíbenou turistickou destinací díky svému jedinečnému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Cinque Terre, je ubytování velmi důležitou součástí jejich plánu. Ačkoli region není příliš velký, nabízí širokou škálu různých typů ubytování pro různé chutě a rozpočty.

Při návštěvě Cinque Terre si můžete vybrat mezi hotelem, penzionem, apartmánem nebo pronájemem soukromé vily. Většina ubytování je soustředěna ve větších městech, kterými jsou Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso.

Hotely jsou nejčastější možností ubytování v Cinque Terre. Nabízejí širokou škálu služeb a pohodlí pro hosty, kteří hledají pohodlné a bezstarostné ubytování. Většina hotelů se nachází v blízkosti moře, takže hosté mohou užívat krásné výhledy na oceán. Hodně hotelů také nabízí restaurace, kde si hosté mohou vychutnat místní speciality.

Penziony jsou další populárnou možností ubytování v Cinque Terre. Jsou obvykle menší a rodinně orientované, což dává hostům pocit domova. Penziony často nabízejí jednoduché, ale útulné pokoje s výhledem na moře nebo okolní venkov. Některé z penzionů také nabízejí snídani nebo večeři, takže hosté se nemusejí starat o stravování.

Apartmány jsou další možností pro ty, kteří si chtějí vytvořit domácí atmosféru během svého pobytu v Cinque Terre. Tyto apartmány jsou plně vybavené s kuchyňským koutem a obývacím pokojem, což dává hostům pocit, že jsou jako doma. Apartmány jsou ideální pro rodinné dovolené nebo pro lidi, kteří chtějí zažít autentický italský životní styl.

Nakonec, pokud hledáte něco více luxusního, můžete si pronajmout soukromou vilu v Cinque Terre. Tyto vily nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí a soukromí. Mají prostorné pokoje, vlastní bazény a impozantní výhled na pobřeží. Pronájem soukromé vily je ideální pro ty, kteří si chtějí opravdu užít luxusní dovolenou.

Cinque Terre nabízí široký výběr ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion, nebo si chtějte pronajmout vlastní byt, Cinque Terre vám slibuje krásné a památné dovolené.


Počasí Itálie Cinque Terre


Itálie je země, která je známá svým krásným počasím a scenérií. Pokud hledáte něco skutečně unikátního, nezapomeňte navštívit Cinque Terre. Toto malé pobřežní město je jedním z nejkrásnějších turistických destinací v Itálii díky svým nádherným plážím, úchvatnému pobřeží a barevným domům, které se ponořují do tyrkysového moře.

Klima v Cinque Terre

Cinque Terre leží v regionu Ligurie, který má středomořské podnebí. To znamená, že v létě jsou zde teploty velmi vysoké, zatímco v zimě se ochlazuje, ale je stále velmi mírná.

Léto v Cinque Terre (červenec-srpen)

Pokud hledáte slunce a teplé počasí, není lepší doba na návštěvu Cinque Terre než v létě. Během července a srpna dosahují denní teploty v průměru 30-35 ° C. To znamená, že můžete strávit své dny na úchvatných plážích, osvěžovat se v moři a pozorovat krásné západy slunce.

Zima v Cinque Terre (prosinec – únor)

I když je zima, stále můžete užívat mnoho v Cinque Terre. Pro většinu lidí bude nejlepší čas k návštěvě Cinque Terre z počasového hlediska na jaře a na podzim, když teploty jsou příjemnější a množství turistů je nižší. V prosinci-marcí převládají nižší teploty, které se pohybují mezi 10-15 ° C. V této době můžete vychutnat krásné procházky kolem místních vesnic a ochutnat místní delikatesy.

Jaro a podzim v Cinque Terre (březen-květen a září-říjen)

V těchto dvou sezónách můžete očekávat mírné teploty a příležitost k prohlídce turistických atrakcí bez přehlceného množství návštěvníků. Průměrné teploty v Cinque Terre se v této době pohybují mezi 20-25 ° C a srážky jsou mnohem nižší, což znamená méně deště a větší slunečné dny.

Výhody a nevýhody cestování v letním období

Letní sezóna v Itálii může být velmi přehlcená a zaneprázdněná kvůli velkému počtu turistů, kteří přicházejí z celého světa. Pokud plánujete cestování v této době, nezapomeňte si vyhradit ubytování a vstupenky v předstihu a připravit se na větší dav lidí a delší fronty.

Na druhou stranu, letní sezóna nabízí nejlepší podmínky k prohlídce krásného pobřeží, ochutnání místních specialit a relaxaci na plážích. Pokud jste připraveni na vysoké teploty a dav lidí, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v Cinque Terre.

V každém případě a v nezávislosti na sezóně, Cinque Terre je jednou z nejkrásnějších turisticky oblíbených destinací v Itálii. Doufáme, že tento článek vám pomohl lépe pochopit, jaké počasí můžete očekávat při návštěvě Cinque Terre a že jste našli inspiraci k plánování svého vlastního výletu do této kouzelné destinace.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky