Objevte nejlevnější lety

Itálie Matera

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostat z letiště do Matera?
K dispozici jsou autobusové a vlakové spoje, které vás doveou do Matera. Autobusová zastávka je umístěna přímo před terminálem, a vlakovou stanici najdete v blízkém okolí letiště.

2. Kdy je nejlepší navštívit Materu?
Nejlepší doba pro návštěvu Matera je od března do května a od září do listopadu, kdy teploty nejsou příliš vysoké a turisty není tolik.

3. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Ceny vstupenek se liší podle toho, jaké místo v Sassi di Matera chcete navštívit. Vstup do některých míst je zdarma, zatímco pro jiné musíte zaplatit od 3 do 10 €.

4. Je Matera bezpečné město?
Ano, Matera je relativně bezpečné město, ale stejně jako všude jinde na světě je vždy důležité držet oči otevřené a vyvarovat se nebezpečných situací a míst.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Celková délka prohlídky Matera závisí na tom, kolik chcete vidět. Prohlídka může trvat několik hodin nebo i celý den.

6. Kde se dá nejlépe ubytovat v Matera?
Matera nabízí řadu možností ubytování. Nejlepší místa k pobytu jsou v historických centrech města, jako jsou Sassi a Barisano. Okolí města také nabízí mnoho možností ubytování ve venkovských oblastech.

7. Co stojí za to vidět v Matera?
V Matera je mnoho krásných památek a míst, které stojí za to vidět. Některé z nejlepších míst jsou Sassi di Matera, chrám svatého Jana, muzea Matera, katedrála svatého Jana Křtitele a mnoho dalších.

8. Kde se dá nejlépe najíst v Matera?
V Matera najdete mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat italskou kuchyni. Některé z nejlepších míst jsou Corte San Pietro, Baccalà e Cicciari, a Al vecchio Molino.

9. Jaký je nejlepší způsob, jak se procházet po Matera?
Nejlepší způsob, jak se procházet po Matera, je pěšky. Většina míst je dostupná pěšky a památky jsou umístěny blízko sebe, což znamená, že můžete snadno procházet celé město během jednoho dne.

10. Potřebuji v Matera mít hotovost nebo mohu platit kartou?
V Matera jsou karty většinou přijímány, ale je dobré mít také hotovost. Některé menší obchody a restaurace mohou být pouze hotovostní, takže je dobré mít s sebou nějaké účtenky.


Dovolená Itálie Matera


Matera je malebné město nacházející se v jižní Itálii, v regionu Basilicata. Jeho historické jádro, známé jako Sassi di Matera, je jedinečné a v roce 1993 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Toto starobylé město nabízí nezapomenutelnou dovolenou, spojenou s bohatou historií, úchvatným výhledem a neuvěřitelnou atmosférou.

Matera je jedním z nejstarších obydlených sídel na světě. Již před tisíci lety zde lidé vybudovali své příbytky, které jsou vytesány přímo do skalních stěn. Tyto kamenné jeskyně sloužily jako obydlí pro místní obyvatelstvo až do 20. století. Dnes můžete navštívit tyto jeskyně a procházet se po úzkých uličkách, které vás zavedou do minulosti.

Matera je skutečným otevřeným muzeem. Během procházky se můžete kochat starobylou architekturou, historickými kostely a malebnými náměstíčky. Pocítíte atmosféru minulých století a získáte představu o životě v těchto starobylých uličkách.

Jedním z nejznámějších míst v Matera je katedrála zasvěcená Madonně della Bruna, která se tyčí nad městem. Katedrála je umístěna na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Navštívte ji večer a zažijte nezapomenutelný pohled na osvětlené město.

Další zajímavou atrakcí v Matera je také Musée d'Arte Medievale e Moderna. Toto muzeum je domovem uměleckých děl od středověku po současnou dobu a představuje bohatou historii regionu. Díky tomu si můžete prohlédnout nejen město, ale také poznat kulturní kontext a uměleckou tvorbu Matera.

Pokud si chcete opravdu užít jedinečnou atmosféru Matera, doporučuje se ubytovat ve starobylém srdci města, v jednom z mnoha přestavěných apartmánů či hotelů vytesaných do skal. Tato nabídka umožňuje návštěvníkům ponořit se do autentického prostředí a prožít tak nezapomenutelnou dovolenou v historickém městě.

Navíc, kromě procházek a poznávání historie, Matera nabízí i další aktivity. Zajímavou možností je například ochutnat místní kuchyni, která je typická pro region Basilicata. Těšit se můžete na chutné těstoviny, polévky, sýry a vína. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - chléb ze soli, která se peče ve zvláštních pecích.

Matera je skutečným skvostem Itálie, který stojí za návštěvu. Jestliže toužíte po unikátním turistickém zážitku, nabízí Matera všechno, co si můžete přát - bohatou historii, nádhernou architekturu a nezapomenutelnou atmosféru. Přijeďte a prožijte dovolenou, která vás vrátí zpět v čase a otevře dveře do minulosti.


Počasí Itálie Matera


Matera, malé město v jižní Itálii, je známé svou neuvěřitelnou historií a unikátním vzhledem. Ale jeho kouzlo nelze plně ocenit bez ohledu na přírodní prostředí, ve kterém se nachází. Počasí v Matera je klíčovým faktorem pro jeho životní styl a atraktivitu pro turisty.

Matera se nachází ve Středomořské oblasti a výrazně ho ovlivňuje teplé podnebí. Léta jsou horká a suchá, s teplotami dosahujícími až 35 °C. V tomto období je město často postiženo suchem a také vysokými úrovněmi UV záření. Místní obyvatelé a turisté proto musí dodržovat opatření, jako je nošení ochranných slunečních brýlí, opalovacích krémů a hydratace, aby se vyhnuli přehřátí a úpalu.

Na druhé straně jsou zimy v Matera mírné a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 15 °C a mírnějšími dešti. To je ideální čas pro procházky po uličkách města a objevování jeho historických pokladů. Zima také přináší krásné výhledy na Materu, když se v uličkách objevují stříbrné dešťové kapky.

Jaro a podzim jsou obecně mírná s příjemnými teplotami, což je další skvělá doba pro návštěvu Matera. V těchto obdobích roku mohou návštěvníci očekávat příjemné počasí, s teplotami kolem 20 °C a nižšími srážkami. To je dokonalý čas k prozkoumání okolní přírody a malebného venkova.

Pokud se chystáte navštívit Materu, je důležité sledovat předpověď počasí a plánovat svou cestu v souladu s tím. Během horkého léta se doporučuje vyhýbat se polednímu slunci a hledat stín nebo si užít siestu v klimatizované místnosti. V zimním období je vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení a deštník na případné deště.

Matera je fascinující město, které téměř vyzařuje své dědictví a minulost. Ale i když je důležité se ponořit do jeho kultury a atmosféry, nezapomeňte sledovat počasí a přizpůsobit své plány podle toho. Buďte připraveni na horké léto a příjemné zimy, abyste si mohli co nejvíce užít svou návštěvu v Materě.


Letenka Itálie Matera


V Itálii je mnoho kouzelných měst, ale jedno z nich se v posledních letech stalo opravdovou turistickou perličkou. Tím městem je Matera v regionu Basilicata.

Matera je v současné době považována za jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v Itálii. Je známá pro své kamenné městské čtvrti (Sassi di Matera), které jsou jedny z největších a nejlépe zachovaných na světě. Sassi di Matera jsou unikátní městskou zástavbou, která byla využívána a obývána až do 50. let minulého století, kdy se ale stala symbolem chudoby a hygienického nebezpečí. Po rozsáhlé rekonstrukci byla oblast zařazena na seznam UNESCO.

Město je také zajímavé díky řadě historických kostelů a klášterů, které se nacházejí v okolí. Jedním z nejvýznamnějších je kostel San Pietro Caveoso, který nabízí nádherný výhled na město.

Kromě architektury a historie má Matera také hodně kulinářských pokladů. V tomto regionu se vyrábí mnoho tradičních potravin, jako jsou chutné ovoce a zelenina, ale také lahodné sýry a patří sem také samozřejmě řada různých druhů těstovin.

Jednou z výhod Matery je také její poloha. Město se nachází v jižní Itálii, v oblasti zvané Basilicata, ale je také poměrně blízko kamarádské oblasti Apulie, kde najdete některá další skvostná italská města.

Pokud toužíte po navštívení Matery, neexistuje lepší způsob než podniknout let z Prahy. Existuje několik dopravních spojení mezi Prahou a Materou. Hledáte-li co nejlepší nabídku, zkuste vyhledávací portál, kde najdete nejlevnější letecké spoje. S návštěvou Matera začněte naplánovat svou cestu a poznejte kousek opravdu jedinečné krásy Itálie!


Ubytování Itálie Matera


Itálie je známá nejen svou překrásnou přírodou, bohatou historií a vynikající kuchyní, ale také jedinečným ubytováním. Jedním z těchto fascinujících míst je i město Matera.

Matera se nachází v jižní části Itálie, v regionu Basilicata. Toto město je známé svými skalními kostely, jeskynními sídly a historickým jádrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z hlavních lákadel Matera je právě unikátní ubytování, které je zde k dispozici. Zatímco většina měst nabízí tradiční hotely a penziony, Matera je oázou autenticity a neobvyklého ubytování.

Jeskynní sídla, známá jako "Sassi di Matera", jsou nezapomenutelným zážitkem. Tyto jeskynní komplexy byly původně obydleny již před tisíci lety a poskytovaly útočiště obyvatelům před nepříznivými povětrnostními podmínkami a útoky nepřátel. Dnes mnoho z těchto jeskyní bylo přeměněno na kouzelná ubytovací zařízení.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v jedné z těchto jeskýň, můžete zažít jedinečnou atmosféru Matera. Ubytování je často vybaveno moderním komfortem, jako je vlastní koupelna a klimatizace, ale stále si zachovává původní charakter a kouzlo. Mnoho jeskýň nabízí velké okna s výhledem na okolní skalní formace a malebné uličky Matera, což je ideální pro romantický pobyt.

Dalším zajímavým ubytováním v Matera jsou historické paláce a vily, které byly proměněny na luxusní hotely. Tyto elegantní a dokonale zachovalé budovy vám nabídnou prvotřídní pohodlí a nádherný výhled. Mnoho z těchto hotelů vám také umožní ochutnat italskou kuchyni ve svých vlastních restauracích, kde jsou podávány místní speciality.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, v Matera nenajdete nedostatek rodinných penzionů a apartmánů. Tyto ubytovací zařízení jsou často provozovány místními rodinami a nabízejí osobní přístup a šarm. Můžete si vybrat mezi moderně zařízenými apartmány a tradičními domy s vnitřními nádvořími, kde si budete připadat jako místní obyvatelé.

Matera je také výborným výchozím bodem pro objevování regionu Basilicata. Můžete si pronajmout auto a vydat se na cestu po okolních vesnicích a přírodních záznamech. Po náročném dni plném objevování se můžete těšit na to, že se vrátíte do svého jedinečného a pohodlného ubytování v Matera.

Ať už se rozhodnete pro pobyt v jeskýni, historickém paláci nebo rodinném penzionu, Matera vám poskytne nezapomenutelný zážitek. To vše ve spojení s úžasným okolním prostředím, bohatou historií a vynikající kuchyní, kterou si můžete vychutnat v jedné z místních restaurací. Nechte se unést kouzlem Matera a jejího neobvyklého ubytování.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky