Objevte nejlevnější lety

Indie Ajanta a Ellora Caves

Ubytování Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země s více než miliardou obyvatel a řadou kulturních a historických památek. Jedním z nejobdivovanějších míst jsou Ajanta a Ellora Caves, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti a hledáte ubytování, máte několik možností.

Ajanta Caves

Ajanta je známá skupinou jeskyní vytesaných do skály na konci 2. století před Kristem až 6. století n. l. Tato jeskynní komplex nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na hinduistické a buddhistické umění a architekturu.

Pro návštěvníky, kteří hledají kvalitní ubytování blízko Ajanta jeskyní, jsou k dispozici několik možností. Existují místní hotely, které nabízejí skromné pokoje a služby v rozumných cenách. Pokud ale hledáte lepší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ajanta T Junction nebo Ajanta T Junction Executive.

Ellora Caves

Ellora je další slavná památka v Indii a kromě jeskyní nabízí i historické chrámy. Ellora Caves byly vytesány v období mezi 6. a 10. stoletím a zahrnují celkem 34 jeskyně, z nichž největší jsou ty, které jsou věnovány hinduistickým bohům Šivovi, Višnuovi a Brahmovi.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete zvolit některý z místních hotelů, jako je například Hotel Kailas, který se nachází jen několik kilometrů od jeskyní. Na druhé straně, pokud preferujete větší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ellora Heritage Resort.

Seznamte se s místní kulturou

Ajanta a Ellora Caves jsou nejen místem historických památek, ale i kulturního významu. Můžete se dozvědět více o hinduistické a buddhistické kultuře, kterou jsou tyto jeskyně inspirovány. Navíc, pokud jste milovníky místní kuchyně, existuje také řada restaurací v okolí, kde můžete ochutnat indické speciality.

Pokud plánujete návštěvu Ajanta a Ellora Caves, na výběr máte z různých druhů ubytování, které splní vaše očekávání a potřeby. Pobyt v této oblasti vám navíc umožní snadněji objevit a poznat řadu kulturních a historických památek, které Indie nabízí.


Letenka Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je destinací, která láká mnoho cestovatelů z celého světa. Je to země s bohatou historií, fascinující kulturou a nádhernou přírodou. Mezi nejzajímavější místa, která Indie nabízí, patří Ajanta a Ellora Caves. Tento článek vám přináší vše, co potřebujete vědět o těchto fascinujících místech a jak si zakoupit letenky.

Ajanta Caves jsou starověká jeskyně, které se nacházejí na západě Indie, v blízkosti města Aurangabad v Maháráštře. Tato jeskyně je známa svými freskami a budhovými sochami, které jsou památkou na buddhistickou kulturu. Ajanta Caves jsou rozděleny do 29 jeskyní, z nichž každá ukazuje jedinečné umělecké dílo. Tyto jeskyně jsou zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO a jsou krásnou ukázkou indické řemeslné práce.

Ellora Caves jsou opět jeskyně, které se nacházejí v Maharashtra v blízkosti města Aurangabad. Tyto jeskyně jsou rozděleny do tří částí - Buddhovy jeskyně, hinduistické jeskyně a jeskyně s jinými náboženstvími. Celkem existuje 34 jeskyní, z nichž každá ukazuje spektrum indického umění. Nejvýznamnější jeskyní je Kailash Temple, která je největší monolitickou jeskyní na světě. Ellora Caves jsou také zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Jak si zakoupit letenky do Indie na Ajanta a Ellora Caves? Nejjednodušší způsob, jak si zakoupit letenky, je použití online cestovních agentur nebo přímých letových společností, které nabízejí spojení mezi vaším místem pobytu a Indií. Letiště v Maháráštře je blízko města Aurangabad, což umožňuje snadné připojení na bus nebo taxi služby přímo z letiště. Nejlepší dobou pro návštěvu jeskyní Ajanta a Ellora je od listopadu do února.

Na závěr tedy můžeme říci, že návštěva Ajanta a Ellora Caves v Indii je nezapomenutelným zážitkem, který přináší zkušenosti s indo-gotickou historií a architekturou. Pokud plánujete navštívit Indie, neváhejte tyto úžasné místa zahrnout do svého itineráře. Protože Indie je obrovská země, před cestou si určitě nezapomeňte zkontrolovat nápovědu od vašeho cestovního agenta a zajistěte si nejlepší letenky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Ajanta a Ellora Caves


1. Kde se nacházejí Ajanta a Ellora jeskyně v Indii?
Ajanta jeskyně se nacházejí v oblasti Aurangabad v indickém státě Maháráštra, zatímco Ellora jeskyně se nacházejí v blízkosti Aurangabadu.

2. Jak se dostanu do Ajanta a Ellora jeskyní z blízkosti Aurangabadu?
Ze středu Aurangabadu lze k Ajanta jeskyním dojet autobusem, taxi nebo soukromým vozem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny. K Ellora jeskyním se můžete dostat stejnými dopravními prostředky a cesta trvá přibližně 45 minut.

3. Kolik stojí vstupenka do Ajanta a Ellora jeskyní?
Vstupné do Ajanta jeskyní se pohybuje kolem 550 INR (indická rupie) pro zahraniční turisty a 40 INR pro indické občany. Vstupné do Ellora jeskyní je kolem 600 INR pro zahraniční turisty a 40 INR pro indické občany. Existují také různé poplatky za fotografii a videofilmování.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Ajanta a Ellora jeskyní?
Ajanta jeskyně jsou otevřeny od úterý do neděle od 9:00 do 17:30 hodin. Ellora jeskyně jsou otevřeny denně od 6:00 do 18:00 hodin.

5. Kolik času bych měl strávit na prohlídce Ajanta a Ellora jeskyní?
Pokud chcete prohlédnout všechny jeskyně důkladně, doporučuje se strávit alespoň jeden celý den v Ajanta jeskyních a další den v Ellora jeskyních. Celkově byste si měli vyhradit alespoň 2-3 dny.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Ajanta a Ellora jeskyních?
V Ajanta jeskyních najdete nádherné a starobylé buddhistické pečetě a nástěnné malby, zatímco v Ellora jeskyních můžete obdivovat hinduistické, buddhistické a džinistické pečetě, sochy a struktury. Mezi nejznámější atrakce patří Kailashnath templ, buddhistické jeskyně číslo 1, Maheshmurthyho jeskyně a mnoho dalších.

7. Musím si přinést vlastní průvodce nebo jsou k dispozici na místě?
Na Ajanta a Ellora jeskyních jsou k dispozici místní průvodci, kteří vás provedou historií, významem a zajímavostmi jednotlivých jeskyní. Můžete si také pronajmout audio průvodce.

8. Jsou Ajanta a Ellora jeskyně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Některé jeskyně v Ajanta i Ellora nejsou zcela přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí, protože jsou umístěny na vyvýšených místech a vyžadují stoupání po schodech. Nicméně, některé části a hlavní jeskyně jsou přístupné a také existují rampy pro snazší pohyb.

9. Je možné fotografovat nebo natáčet ve vnější části jeskyní?
Fotografování a natáčení je povoleno ve vnějších částech Ajanta a Ellora jeskyní, ale mohou mít omezení na některé malby či sochy. Vnitřní části jeskyní jsou obvykle zakázány pro zachování jejich historické hodnoty.

10. Existuje možnost ubytování v blízkosti Ajanta a Ellora jeskyní?
Ano, v blízkosti Ajanta a Ellora jeskyní najdete různé hotely, penziony a resorty pro ubytování. Aurangabad je také velkým městem s mnoha možnostmi ubytování.


Dovolená Indie Ajanta a Ellora Caves


Dovolená v Indii může být nezapomenutelným zážitkem a jeden z nejvýznamnějších památek, které stojí za návštěvu, jsou Ajanta a Ellora jeskyně. Tyto jeskyně se nacházejí v státě Maháráštra na západě Indie a jsou jedním z nejvýznamnějších příkladů staré indické architektury a umění.

Ajanta jeskyně jsou známé pro svá kreslení a malby, které byly vytvořeny v 2. století př. n. l. až 7. století n. l. Tyto kresby a malby zobrazují život Buddhy a jeho různé životní etapy. Díky svému historickému a uměleckému významu byly Ajanta jeskyně zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Ellora jeskyně, které se nacházejí poblíž Ajanta, jsou známé pro svou architekturu a vytesané sochy. Ellora jeskyně byly vytvořeny v období od 6. do 10. století n. l. a obsahují sochy různých hinduistických bohů, jako je Šiva, Višnu a Brahmá, stejně jako sochy buddhismu a džinismu. Jedná se o jedny z největších a nejvíce zdobených hinduistických, buddhistických a džinistických chrámů v Indii.

Dovolená v Ajanta a Ellora jeskyních je nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří se zajímají o indickou historii a umění. Návštěvníci mohou prozkoumat mnoho jeskyní a obdivovat různé kresby, malby a sochy. Při procházení těchto jeskyní si lze udělat představu o tom, jak žil a věřil starověký indický národ. Návštěva Ajanta a Ellora jeskyní je určitě jedním z nejlepších způsobů, jak poznat Indii a její bohatou historii.

Pro návštěvu Ajanta a Ellora jeskyní se doporučuje navštívit Maháráštru v období listopad až březen, kdy jsou podmínky pro cestování a počasí nejlepší. Návštěva musí být naplánována předem a může být kombinována s dalšími indickými atrakcemi a památkami.

Poznejte tuto neuvěřitelně krásnou místo a nechte se unášet kouzlem starověké Indie. Navštivte Ajanta a Ellora jeskyně a začněte cestu do tajů tohoto krásného koutku Indie.


Počasí Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je světoznámá země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které se odráží i v mnoha turistických atrakcích. Jednou z nejvýznamnějších a zároveň fascinujících destinací jsou jeskyně Ajanta a Ellora.

Ajanta a Ellora jsou dvě odlišné sites umístěné v blízkosti města Aurangabad v indickém státě Maháráštra. Oba komplexy jeskyní byly vytesány do skály a jsou důkazem rozsáhlého uměleckého díla, které sahá zpět až do 2. století př. n. l.

Jeskyně Ajanta jsou považovány za mistrovské dílo buddhistického umění. Skládají se ze 29 jeskyní, které sloužily jako kláštery a chrámy pro buddhistické mnichy. Každá z těchto jeskyní byla pokryta freskami a sochami, které vyprávějí příběhy ze života Buddhy. Tyto fresky jsou velmi dobře zachovalé a jsou považovány za kulturní skvost Indie. Ve své době byly ukázkou technického a uměleckého talentu, kterým disponovali prastarí indičtí umělci.

Ellora Caves jsou komplexem jeskyní, který patří mezi největší řezby do skály na světě. Tento komplex se skládá z 34 jeskyní, které zahrnují hinduistické, buddhistické a džinistické svatyně. Nejvíce monumentální je Kailasa Temple, který měří přes 50 metrů vysoko a je vytesán celý z jednoho bloku žuly. Vyřezávání tohoto chrámu trvalo více než 100 let a je považováno za technický div.

Pokud se obrátíme k počasí, Ajanta a Ellora se nacházejí v oblasti, která má typické monzunové podnebí. To znamená, že zde existují tři základní roční období - horké a suché, deštivé a chladné období. Nejlepší období pro návštěvu jeskyň je mezi říjnem a březnem, kdy je počasí příjemné a suché. Teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a minimální srážky zajišťují, že turisté se mohou volně pohybovat a prozkoumat jeskyně bez jakýchkoliv problémů.

V žáru indického léta může být počasí v oblasti dosti drsné, s teplotami, které mohou dosahovat až 45 stupňů Celsia. Deštivé období, které začíná v červnu a končí v září, může znemožnit návštěvu jeskyní, protože mnoho cest je zatopeno a není snadný přístup k hlavním atrakcím.

Celkově lze říci, že návštěva Jeskyní Ajanta a Ellora je nezapomenutelným zážitkem. Tyto dva historické komplexy nabízejí nevídanou příležitost poznat bohatou indickou historii a umění. Pro ty, kteří touží po objevování kultury a historie, jsou jeskyně Ajanta a Ellora nedílnou součástí každé cesty po Indii.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky