Objevte nejlevnější lety

Malta Fort Rinella

Dovolená Malta Fort Rinella


Malta je malebným ostrovem ve Středozemním moři, který nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Jednou z nich je Fort Rinella, historická pevnost nacházející se ve městě Kalkara. Tento památník je jedním z nejvýznamnějších vojenských opevnění Malty a je známý především svými obrovskými děly, která střežila přístav Grand Harbour.

Fort Rinella byl postaven ve druhé polovině 19. století britskou armádou jako součást obranného systému Malty. Sloužil jako klíčová pevnost bránící přístav před nepřátelskými útoky. Jeho hlavní dedikací byla obrana před hrozbou bitevních lodí navigujících v okolí maltského pobřeží.

Jednou z největších atrakcí, kterou Fort Rinella nabízí, jsou 100-tonová děla vztyčená na jeho střeše. Tyto dělové věže představují řadu technologických inovací a jsou úžasným příkladem britské vojenské síly té doby. Děla na Fortu Rinella byla schopna zasáhnout nepřítele na vzdálenost téměř 16 kilometrů.

Navštívte Fort Rinella a můžete se těšit na fascinující prohlídku s průvodcem, který vám povypráví o historii opevnění a jeho strategickém významu. Dozvíte se o životě vojáků, kteří zde sloužili, a o jejich každodenní rutině. Můžete se také procházet po opevnění, projít se po pevnostních zdech a obdivovat výhled na okolní krajinu a přístav.

Jedným z nejpopulárnějších okamžiků pro turisty je ukázka střelby z historických děl, která se pravidelně koná na terase pevnosti. Během této ukázky můžete obdivovat znovu oživené děla, jak vystřelují do dáli a zemi se otřásá výbuchy. Je to skvělá příležitost cítit atmosféru té doby a ocenit vojenské umění.

Kromě Fortu Rinella si můžete užít i pobyt na Maltě. Ostrov nabízí slunné pláže, kristálově čisté moře a bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout ve starých městech jako Valletta nebo Mdina. Můžete také vyzkoušet místní kuchyni, která je plná vynikajících rybích jídel a vyhlášených vín.

Dovolená na Maltě a návštěva Fortu Rinella je bezpochyby zajímavým a nezapomenutelným zážitkem. Výlet do této historické pevnosti vám umožní poznat maltskou vojenskou minulost a ocenit důležitost ostrova v průběhu historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Fort Rinella


1. Jaké jsou otevírací hodiny Fortu Rinella?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na sezóně, avšak obecně se Fort Rinella otevírá každý den od 9:00 do 17:30 hodin.

2. Jak se dostanu k Fortu Rinella?

Fort Rinella se nachází v blízkosti města Kalkara na Maltě. Lze se sem dostat autobusem, autem nebo lodí.

3. Jakou je vstupné do Fortu Rinella?

Vstupné je závislé na věku návštěvníka a na tom, zda se jedná o jednotlivce nebo skupinu. Většinou se pohybuje v rozmezí 5-8 eur.

4. Jaké akce jsou v Fortu Rinella pořádány?

V Fortu Rinella jsou pořádány různé akce, jako jsou například dramatizované ukázky ostrůvkové války, výstavní kusy nebo tematické prohlídky.

5. Jaké jsou hlavní atrakce Fortu Rinella?

Hlavní atrakce Fortu Rinella zahrnují historické zbraně, které byly používány během ostřelování Valletty v roce 1884, a největší ručně nabitou dělostřeleckou zbraní na světě.

6. Je možné v Fortu Rinella stravovat?

V prostorách Fortu Rinella se nachází kavárna, kde si návštěvníci mohou odpočinout a osvěžit se.

7. Je potřeba si na návštěvu Fortu Rinella rezervovat lístky předem?

Rezervace lístků předem není nutná, avšak v době velkého zájmu o návštěvu je doporučeno využít on-line rezervaci na oficiálních webových stránkách Fortu Rinella.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Fortu Rinella?

Prohlídka Fortu Rinella trvá obvykle asi hodinu a půl, nicméně v závislosti na zájmu návštěvníků se může prodloužit.

9. Je Fort Rinella přístupný pro zdravotně postižené návštěvníky?

Ano, Fort Rinella je plně přístupný pro zdravotně postižené návštěvníky, avšak některé prostory mohou být hůře přístupné.

10. Je možné v Fortu Rinella nakoupit suvenýry?

Ano, v Fortu Rinella se nachází obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit památeční předměty spojené s historií fortu.


Počasí Malta Fort Rinella


Malta je malý středomořský ostrov, který leží mezi Sicílií a severní Afrikou. Svojí polohou nabízí návštěvníkům příjemné mediteránní klima s horkými léty a mírnými zimami.

Jedno z nejzajímavějších míst na Maltě, které je zmíněno v tomto článku, je Fort Rinella. Tato historická pevnost se nachází ve vesnici Kalkara v blízkosti přístavního města Birgu. Fort Rinella byl postaven v 19. století Brity jako součást jejich obranné strategie v oblasti Středozemního moře.

Přestože je tato pevnost známá svou historií a vojenským významem, je také zajímavá pro své umístění a okolní krajinu. Leží na vysokém poloostrovu, který vyčnívá do moře, a poskytuje úchvatný výhled na okolní pobřeží Malty a Středozemní moře.

Pokud jde o počasí v této oblasti, loďstvo má na výběr několik druhů střel a děl, které mohou být použity v různých povětrnostních podmínkách. Většina střel byla navržena tak, aby byla účinná i při špatném počasí, jako jsou silné větry a špatná viditelnost. To dokázala například jedna z nejznámějších a nejsilnějších děl, které je stále na fortu Rinella - velká kanónová věž Armstrong 100 tun.

V průběhu léta jsou na Maltě teploty velmi vysoké, často přesahující 30 °C. To přináší perfektní podmínky pro návštěvu Fortu Rinella a objevení jeho historie. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout různé historické artefakty a exponáty, které osvětlují minulost Malty a význam Fortu Rinella během doby, kdy sloužil jako vojenská pevnost.

Na druhou stranu, v zimních měsících jsou teploty mírnější, ale stále příjemné, obvykle kolem 15-20 °C. Zatímco děje v pevnosti jsou stejně zajímavé, mohou být návštěvníci povzbuzováni nedalekou pláží Marsaskala, kde se mohou vykoupat ve Středozemním moři nebo se projít po písečném pobřeží.

Nezáleží na tom, jaké je počasí na Maltě, Fort Rinella je fascinující a důležitou historickou památkou, kterou stojí za návštěvu. Jeho strategická poloha, úchvatné výhledy a bohatá historie se skládají na unikátní kus přírodní a kulturní krásy, který si návštěvníci nemohou nechat ujít.


Ubytování Malta Fort Rinella


Pokud plánujete navštívit Maltu, určitě byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejzajímavějších historických památek na ostrově - Fort Rinella. Aby bylo vaše putování po Maltě ještě napínavější, můžete zde také ubytovat.

Fort Rinella se nachází v přístavním městě Kalkara a je známý především díky tomu, že v něm sídlí největší kanón na ostrově - Armstrong 100 tonový kanón. Tento unikátní dělostřelecký systém je umístěn v pevnosti, která byla postavena britskou armádou ve 19. století a sloužila jako obranná pevnost proti možné invazi nepřítele.

Fort Rinella je dnes přístupný veřejnosti a nabízí prohlídky, které vás provedou okolo celého obranného systému. Prohlídka zahrnuje návštěvu unikátního kanónu, jehož střelivo váží neuvěřitelných 900 kg, a představení historického oddílu, který vám ukáže, jak britská armáda používala tento masivní dělostřelecký systém k ochraně ostrova. Během prohlídky se dozvíte mnoho zajímavostí o historii Maltě a její strategické pozici ve Středozemním moři.

Pokud si nechcete prohlídku jen projít a rádi byste se věnovali historii a atmosféře Fortu Rinella ještě více, můžete se rozhodnout zde strávit několik nocí. Ve vnitřních prostorách Fortu Rinella se nachází netradiční ubytování, které vám umožní prožít jedinečný zážitek. Přístřešky na spaní jsou umístěny v bývalých kasárnách, které sloužily jako ubytování pro vojáky. V těchto pokojích najdete historický nábytek a zařízení, které vypadají tak, jako byste se vrátili zpět do doby, kdy Fort Rinella byl na svém vrcholu svého výkonu.

Ubytování ve Fortu Rinella je ideální pro milovníky historie a těm, kteří si chtějí vychutnat autentický ostrůvek. Po všech prohlídkách a poznání zdejší historie budete mít možnost se vrátit do svého pokoje a přemýšlet o všech tajemstvích a příbězích, které tento unikátní pevnost ukrývá.

Fort Rinella je skutečným muzeem na čerstvém vzduchu a přičiněním ubytování uvnitř se můžete pokochat skvostem ostrova Maltu za plného komfortu.


Letenka Malta Fort Rinella


Letenka do Malty: Objevte Fort Rinella, pevnost s bohatou historií

Pokud plánujete svou další dovolenou na Maltě, určitě byste neměli vynechat návštěvu pevnosti Fort Rinella. Tato impozantní struktura, nacházející se na východě Malty nedaleko města Kalkara, je jedním z nejvýznamnějších vojenských památek na ostrově. Pojďme se společně podívat na to, co všechno vás zde čeká.

Historie Fort Rinella sahá až do 19. století, kdy byla vystavěna jako součást obranného systému Velké Británie v době, kdy byla Malta její kolonií. Hlavním účelem pevnosti bylo chránit přístav Marsa před možnými nepřátelskými útoky. Postavena byla v období mezi lety 1878 až 1884 a její architektem byl britský inženýr William Morrison.

Nejvýznamnější a nejzajímavější prvek této pevnosti je bezesporu její dělostřelecká baterie s obřími děly. Fort Rinella byla totiž prvním místem na světě, kde byla použita a instalována 100 torpédová dělová baterie. Tato impozantní zbraň měla dostřel až 16 kilometrů a dokázala pokořit prakticky jakýkoli nepřátelský lodní plavidlo.

Při prohlídce pevnosti budete mít možnost nejen vidět tyto ohromující děla, ale také se dozvědět víc o jejich historii a fungování. Průvodci vám ochotně poskytnou všechny nezbytné informace a odpoví na vaše otázky. Budete mít také možnost shlédnout krátkou prezentaci, která vám nabídne pohled do doby, kdy pevnost sloužila svému účelu a byla důležitým obranným prvkem.

Pokud máte rádi vojenskou historii a válečné technologie, Fort Rinella je pro vás přímo ideálním místem. Můžete si zde dokonce vyzkoušet, jaké to je nabíjet a zamířit s torpédovým dělem. Tato aktivita je oblíbená zejména u dětí, které se zde mohou stát dočasnými dělostřelci. Kromě toho si můžete prohlédnout i další vojenskou výbavu a artefakty, které byly používány v době, kdy pevnost byla plně v provozu.

Při návštěvě Fort Rinella byste měli také využít krásného výhledu na okolní krajinu a moře. Pečlivě zaplánovaná promenáda vás provede kolem všech důležitých bodů pevnosti a umožní vám si užít její atmosféru naplno.

Pokud tedy plánujete svou cestu na Maltu, nezapomeňte zařadit do svého itineráře návštěvu Fort Rinella. Tato historická pevnost vám umožní zažít okamžiky z minulosti a prozkoumat technologickou výjimečnost jejích dělostřeleckých baterií. Pevnost nabízí zážitek, který určitě uspokojí vaše zájmy o vojenskou historii i architekturu. Stačí si pouze zajistit letenku do Malty a vydat se objevovat tuto fascinující atrakci.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky