Objevte nejlevnější lety

Ghana Wli Waterfalls

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Wli Waterfalls


Dotaz: Kde se nacházejí Wli vodopády v Ghaně?
Odpověď: Wli vodopády se nacházejí v oblasti Hohoe v regionu Volta v Ghaně.

Dotaz: Jak dlouho trvá výlet k Wli vodopádům?
Odpověď: Většina turistů věnuje prohlídce Wli vodopádů asi 2-3 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky na Wli vodopády?
Odpověď: Vstupné poplatky na Wli vodopády se mohou lišit podle národnosti a věku. V roce 2021 byla cena vstupného pro zahraniční turisty stanovena na asi 10 USD.

Dotaz: Jak se nejlépe dostat k Wli vodopádům?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Wli vodopádům, je autobusem nebo taxíkem z Hohoe. Cesta trvá asi 30-40 minut.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Wli vodopádů?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Wli vodopádů je v období dešťů, které trvá od března do srpna. V tomto období jsou vodopády největší a nejkrásnější.

Dotaz: Je na Wli vodopádech bezpečno koupat se?
Odpověď: Voda na Wli vodopádech může být poměrně silná, takže koupání je obvykle dost nebezpečné. Doporučuje se pouze opatrné koupaní na místech, kde se voda klidnější.

Dotaz: Je na Wli vodopádech možné se ubytovat?
Odpověď: Ano, v blízkosti Wli vodopádů jsou k dispozici některé ubytovací zařízení pro turisty. Mezi nejpopulárnější patří Wli Water Heights Lodge či Wli Water Heights Hotel.

Dotaz: Co je třeba si vzít s sebou k návštěvě Wli vodopádů?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou vhodné oblečení a obuv na cestu a procházku ke vodopádům. Může být také užitečné si vzít s sebou pití a malé občerstvení, protože u vodopádů nejsou žádné prodejny nebo stánky.


Dovolená Ghana Wli Waterfalls


Ghana je země bohatá na úchvatnou přírodu a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v západní Africe. Mezi nádhernými přírodními zázraky Ghaně je i Wli Waterfalls, které jsou jednou z největších a nejmalebnějších vodopádových systémů v zemi.

Wli Waterfalls se nacházejí v regionu Volta v severním Ghanském pásu a jsou součástí oblasti Togo-Atakora, která je známá pro svou bohatou vegetaci a rozmanité druhy živočichů. Vodopády se nacházejí v chráněné oblasti Wli Národního parku, který byl vyhlášen v roce 1975 a je domovem pro mnoho druhů vzácných rostlin a zvířat.

Cesta k Wli Waterfalls začíná ve vesnici Wli, která je výchozím bodem pro výletové trasy do parku. Cesta k vodopádům je značená a návštěvníci si mohou vybrat z několika různých tras podle svých preferencí a kondice. Některé cesty jsou kratší a trvají pouze několik hodin, zatímco jiné jsou delší a vyžadují celodenní trekking.

Během cesty k vodopádům můžete obdivovat krásnou krajinu, pralesy, horské řeky a případně i některé divoké zvířata, jako jsou opice, ptáci a hmyz. Na cestě se také nachází různá etnická sídla, kde můžete poznat místní kulturu a tradice obyvatel.

Když dorazíte k Wli Waterfalls, budete ohromeni jejich krásou a impozantností. Vodopády dosahují výšky až 80 metrů a vytvářejí nádherný kaskádový efekt. Voda padá z výšky do bassenovitých jezírek pod nimi, která návštěvníkům umožňují osvěžující koupání. V období dešťů je síla vodopádů ještě větší a scéna je ještě impresivnější.

Návštěva Wli Waterfalls je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a dobrodružství. Kromě obdivování krásného vodopádu můžete také využít této příležitosti k prozkoumání dalších přírodních a kulturních zajímavostí v regionu Volta, jako jsou jezero Volta, vesnice Tafi Atome s opicím svatyní nebo Wli Národní park se svou rozmanitou faunou a flórou.

Pokud plánujete dovolenou v Ghanském regionu Volta, nezapomeňte zařadit Wli Waterfalls do svého seznamu míst, která musíte navštívit. Budete ohromeni krásou tohoto přírodního zázraku a zážitkem, který si na dlouhou dobu zapamatujete.


Počasí Ghana Wli Waterfalls


V Ghaně se může počasí lišit podle oblasti, ale obecně se dá říci, že země se nachází v tropické zóně s horkým a vlhkým klimatem. Ghanské léto trvá od prosince do března a zimní období od června do září.

Jednou z nejkrásnějších atrakcí Ghany jsou Wli Waterfalls. Tyto vodopády se nacházejí v regionu Volta na východě země a jsou považovány za nejvyšší vodopády v zemi s výškou 60 metrů. Wli Waterfalls jsou oblíbeným cílem pro turisty a místní obyvatele, kteří se tam rádi vypraví na výlet.

V období sucha, které trvá od března do května a od září do listopadu, se voda vodopádů může zmenšit. To však neznamená, že návštěva je méně přitažlivá. Ghanská krajina je v tomto období velmi krásná a Wli Waterfalls jsou výborným místem pro relaxaci a piknik.

V období dešťů, které trvá od května do září, může být přístup k vodopádům omezen nebo dokonce nebezpečný kvůli proudům vody a kluzkému povrchu. Proto je důležité dodržovat bezpečnostní směrnice a mít na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé.

Při návštěvě Wli Waterfalls je třeba mít na paměti, že se jedná o tropickou oblast a proto je nutné chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečně. Místní klima může být pro návštěvníky z Evropy náročné, avšak toto místo je výjimečné zážitkové místo, které stojí za návštěvu.

V období letních prázdnin se doporučuje vydat se na výlet do Ghany a navštívit tuto krásnou zemi. Pokud se stanete správnými přípravami, budete moci prožít nezapomenutelné zážitky na místě jako jsou Wli Waterfalls.


Letenka Ghana Wli Waterfalls


Ghana je známá svou bohatou přírodní krásou a jedním z nejohromujících míst k návštěvě je vodopád Wli. Nachází se ve Wli Wildlife Sanctuary, nedaleko hranic s Togem, a je to nejvyšší vodopád v Ghaně.

Cesta k vodopádu začíná v městečku Hohoe, které leží ve východní části země. Zde se můžete vydat na trek o délce přibližně 3 hodiny, který vás zavede do srdce tropického lesa. Během svého putování budete obklopeni bujnou zelení, slyšet hlasité zvuky ptáků a cítit vůni květů.

Jakmile se dostanete k vodopádu, budete ohromeni jeho velikostí a krásou. Wli Waterfalls je rozdělen na dvě části. První část je menší a můžete se k ní dostat po strmých schodech. Zde si můžete ofotit pohled na vodopád a pozorovat vodu padající dolů s ohromnou silou.

Druhá část vodopádu je hlavní atrakcí a ještě více ohromí svou nádherou. K tomuto místu se dostanete po krátkém, ale strmém stoupání. Cesta vede přes listí a balvany, ale námaha stoupání stojí za to. Jakmile dorazíte na vrchol, otevře se vám fascinující pohled na obrovské množství vody, která padá ze skalního útesu do hlubokého bazénu pod ním. Je zde i malá jeskyně, kterou si můžete prozkoumat a obdivovat přírodní útvary.

V létě, kdy je nejvíce dešťových srážek, je vodopád Wli nejimpozantnější, ale můžete ho navštívit po celý rok. Vhodné je však nosit pohodlnou obuv, ochranný sprej proti komárům a mít sebou dostatek pitné vody.

Pokud se cítíte dobrodružně, můžete pokračovat ve svém trekování do vesnice Tafi Atome, která je známá díky svým chovatelským center opic. Tato vesnice ležící v srdci přírody vám poskytne jedinečný a autentický zážitek.

Celá cesta k vodopádu Wli je naplněná vzrušením, krásou a dobrodružstvím. Je to místo, kde si můžete odpočinout od ruchu města a ponořit se do divoké a nedotčené přírody.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte vložit vodopád Wli na vrchol svého seznamu. Bude to zážitek, který vás nikdy neopustí a který si budete pamatovat po zbytek svého života.


Ubytování Ghana Wli Waterfalls


Wli vodopády se nachází v oblasti Volta v Ghanské republice a jsou nejvyššími vodopády v celé zemi. Toto místo je oblíbené u turistů z celého světa, kteří sem přijíždějí za relaxací, procházkami a krásnými scenériemi.

Pokud hledáte ubytování poblíž Vli vodopádů, máte na výběr několik možností. Nejbližší město k vodopádům je Hohoe, které má několik hotelů, nejbližší k vodopádům se nachází asi 30 minut cesty autem. Zde se nacházejí například hotely Royal Senchi nebo Alpine hotel. Oba mají pěkné pokoje s výhledem do zahrady, restauraci s tradičními ghanaskými jídly a bazén pro osvěžení v horkých dnech.

Další možností je akreditovaná ubytovna Wli Falls Lodge, která se nachází přímo u vodopádů. Zde můžete ubytovat v kabině nebo kempech a vychutnat si nádherný výhled na okolní zelené hory. Mezi nabízené služby patří i restaurace, kde se podávají tradiční jídla a západní pokrmy.

Při výběru ubytování v Ghana Wli vodopádech nezapomeňte, že mnoho možností nabízí levnější alternativy, ale s redukovanými službami. Pokud máte rádi kempování, s vaším stanem se můžete ubytovat již od 5 dolarů na noc. Pokud preferujete více pohodlí, určitě dejte přednost mezi hotely nebo kabinami v Lodge.

Na Wli Vodopádech se nachází také informační centrum, kde můžete najít informace o místních stézkách, průvodce, dopravu a další užitečné informace k pobytu v této oblasti. Určitě se oplatí navštívit tuto nejvyšší vodopádovou oblast v Ghaně pro zážitky a relaxaci, kdy se budete moci potopit do klidu blízké divoké přírody.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky