Objevte nejlevnější lety

Gruzie Tbilisi

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tbilisi


Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Gruzie, především hlavního města Tbilisi.

1. Jaký časový rozdíl existuje mezi Gruzií a Českou republikou?

Gruzie se nachází v časovém pásmu UTC+4, což znamená, že oproti České republice má o tři hodiny vyšší čas.

2. Jaká je místní měna v Gruzii?

Měnou Gruzie je lari (GEL). Většina bankomatů akceptuje karty s logem Visa, Mastercard a Maestro a v mnoha restauracích a obchodech lze platit kreditními kartami.

3. Je Gruzie bezpečná pro turisty?

Gruzie je považována za relativně bezpečnou zemi pro turisty. Hlavní problémy spočívají v přetíženém a někdy chaotickém provozu na silnicích a méně kvalitním stavu některých veřejných budov. Kromě toho by turisté měli být obezřetní v oblastech, které jsou blíže k hranicím separatistických oblastí.

4. Jak se nejlépe dopravit z letiště do centra Tbilisi?

Nejlepší možností je použít taxi. Ceny by měly být nalepeny na taxametry a podle údajů z letiště do města činí asi 30-40 GEL. Další možností je využít autobusovou nebo vlakovou dopravu, nicméně ty jsou mnohem pomalejší a poněkud nepraktické.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Tbilisi?

Tbilisi je poměrně malé město a většina turistických atrakcí se nachází v centrální části. Nejlepší způsob, jak město prozkoumat, je pěšky. V mnoha případech sice není dostupné veřejné dopravní spojení, nicméně je zde celá řada taxíků, které mohou být využity k přepravě.

6. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Tbilisi?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří staré město, Narikala Fortress, Trinity Cathedral a vodopád Mtkvari. V neposlední řadě je rovněž populární procházka po ulicích města, které nabízejí pestrý mix starobylé architektury a moderního designu.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gruzie?

Nejlepší měsíce na návštěvu Gruzie jsou květen, červen, září a říjen. V těchto měsících jsou teploty příjemné a turistické atrakce méně přeplněné.

8. Co bych si měl vzít s sebou na návštěvu Gruzie?

Záleží na ročním období, ale obecně je doporučeno mít s sebou pohodlné oblečení a obuv, oblečení na ochranu před sluncem a opalovací krém, ale také pláštěnku na případné deště. V zimních měsících je třeba být vybaven uzavřenou obuví a tlustšími vrstvami pro ochranu před mrazem.


Letenka Gruzie Tbilisi


Gruzie je země bohatá na kulturní a historické poklady. Její hlavní město Tbilisi, ležící na břehu řeky Kury, je jedním z nejzajímavějších cestovatelských cílů v tomto regionu. Pokud plánujete návštěvu Gruzie a objevování krás tohoto města, pořídit si letenku do Tbilisi je tím správným rozhodnutím.

Tbilisi je kosmopolitním městem plným kontrastů. Míchá v sobě moderní architekturu s historickými památkami a nabízí nejrůznější zážitky pro cestovatele. Při pohledu na město se zaujme hlavně staré město, které je situováno na strmém kopci nad řekou. Jeho úzké uličky, malé trhy a malebné podniky vytvářejí autentickou atmosféru, která vás okamžitě vtáhne do příběhu Gruzie.

V Tbilisi naleznete také mnoho kostelů a katedrál s nádhernými freskami a mozaikami. Nejznámějším z nich je Sioni katedrála se svatým Jákobem, která leží v samém srdci města. V její blízkosti se nachází i nedávno zrekonstruovaná Křížová cesta, na které si můžete projít a obdivovat její krásu.

Pro milovníky umění je v Tbilisi řada zajímavých galerií a muzeí. Například Národní galerie Gruzie, která sdružuje nejcennější sbírky gruzínského umění. Nebo muzeum soch Josefa Stalina, které je jedinečným a kontroverzním místem. Tato instituce v podzemí města vystavuje sochy bývalého sovětského vůdce a ukazuje komplexní obraz minulých dob.

Ulice města jsou plné života a energie. Můžete zde posedět v jedné z mnoha kaváren, kde si vychutnáte gruzínskou kávu a ochutnáte místní speciality, jako je chinkali (tradiční knedlík plněný mletým masem), khachapuri (sýrový chléb) nebo lobio (fazolová pasta).

Dalším důvodem, proč vyrazit do Gruzie a navštívit Tbilisi, je nádherná příroda okolo města. V blízkosti se nachází národní park Borjomi-Kharagauli, který je domovem řady vzácných druhů flóry a fauny. Můžete zde podniknout pěší túry nebo se vydat na výlet na vrchol některé z okolních hor. Procházka okolo jezera Lisi Lake je také oblíbeným místem, kde si můžete odpočinout od rušného městského ruchu.

Abychom shrnuli, návštěva Tbilisi v Gruzii je zážitkem, který určitě stojí za to. Letenka do tohoto fascinujícího města vám otevře cestu do bohaté historie, krásné architektury a pohostinného gruzínského lidu. Tbilisi vám nabídne nejen kulturní zážitky, ale také odpočinek v nádherné přírodě. Tak neváhejte a příště, když uvažujete o cestě, vyrazte právě do Gruzie a objevujte kouzlo Tbilisi.


Ubytování Gruzie Tbilisi


Gruzie je světově proslulá svým jedinečným kulturním dědictvím, ale také svou malebnou krajinou a krásným městem Tbilisi. Zatímco město se těší oblibě turistů, ubytování zde může být náročné, zejména v období letního turistického ruchu. V této příručce se zaměříme na několik nejlepších možností ubytování v Tbilisi.

1. Boutique hotel Stamba

Stamba je jedním z nejkrásnějších boutique hotelů v Gruzii. Nachází se v architektonické památce a bývalé knihovně, která byla přeměněna na hotelový komplex. To znamená, že si hosté mohou vychutnat nejen krásné ubytování, ale také inspirativní prostředí. Interiéry jsou navrženy s ohledem na moderní design a ke každému pokoji patří balkon nebo terasa. Hotel nabízí klimatizované pokoje a bezplatné Wi-Fi připojení. Kromě toho se mohou hosté těšit na bazén na střeše a lázeňské služby.

2. The Terrace Hotel

Hotel Terrace se nachází poblíž centra města a nabízí jedinečné ubytování s nádherným výhledem na hlavní město Gruzie. Hotel má k dispozici klimatizované pokoje s TV a minibarem. Kromě toho jsou k dispozici také Wi-Fi připojení a 24hodinová recepce. Hosté se mohou těšit na snídaně formou bufetu a možnost relaxovat v hotelové sauně nebo v příjemné zahradě s výhledem na město.

3. Tbilisi Marriott Hotel

Tbilisi Marriott Hotel je jedním z nejznámějších hotelů v Tbilisi. Nachází se v centru města a nabízí prostorné a luxusní pokoje s pohodlnými postelemi, satelitní televizí a klimatizací. Hotel také disponuje bazénem, restaurací a barem, stejně jako saunou a posilovnou. Pro připojení k internetu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

4. The Biltmore Hotel Tbilisi

The Biltmore Hotel je nejvyšším hotelem v Gruzii a nabízí jedinečné ubytování s výhledem na celé město. Nachází se v centru Tbilisi a disponuje klimatizovanými a prostornými pokoji s TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi. Hotel také nabízí komplexní lázeňské služby, restauraci a víceúčelovou místnost pro firemní akce.

5. Old Tbilisi Garden

Old Tbilisi Garden je malý hotel s nádhernou zahradou a nádherným výhledem na město. Nachází se v místě slavných starých kovářských dělnic, které byly přeměněny na luxusní ubytování. K dispozici jsou klimatizované pokoje, výborná kuchyně a bezplatné Wi-Fi. Hosté si mohou také vychutnat krásné výhledy na panoramatické terase a relaxovat v krásné zahradě.

Tyto pět možností nabízí mnoho luxusního a pohodlného ubytování pro návštěvníky Tbilisi. Navzdory turistickému ruchu a přetížení návštěvníky z celého světa, je mnoho možností pro všechny cestovatele, kteří hledají skvělé místo k pobytu. Jaký z těchto ubytování byste si vybrali pro svůj pobyt v Gruzii?


Počasí Gruzie Tbilisi


Gruzie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také s bohatou přírodou. Tbilisi, hlavní město Gruzie, má také své specifické klima, ovlivněné geografickou polohou a nadmořskou výškou.

Tbilisi se nachází v západní části Gruzie, na břehu řeky Kury. Město ovlivňují čtyři různé klimatické oblasti: subtropické, horské, mořské a kontinentální. Díky tomu má Tbilisi celoročně poměrně mírné počasí.

V létě jsou teploty v Tbilisi velmi vysoké, často přesahují 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu v zimě může být docela chladno, teploty se dostávají kolem bodu mrazu a často prší nebo sněží.

Podnebí v Tbilisi je velmi proměnlivé a může se během dne měnit zcela, často dochází ke změnám počasí v průběhu dne. V zimě bývají rána a večery mnohem chladnější než během dne, kdy se teploty mohou výrazně zvýšit. Naopak v létě se teploty často zvyšují následkem silného slunce, ale večery jsou často o něco chladnější.

V období jara a podzimu jsou teploty mírné a příjemné, ideální pro procházky a turistické výlety. Nejlepší období pro návštěvu Tbilisi je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

Zima má ve městě Tbilisi také své specifika. Sníh a led jsou poměrně běžné a někdy mohou být i nebezpečné pro chodce a řidiče. Avšak zároveň dává Tbilisi zcela nový vzhled, kdy se všechny budovy, městské parky a ulice pokryjí bílou závojem. Během zimy se v Tbilisi může také vyskytnout mlha, která dodává městu tajemnou atmosféru.

V souhrnu lze říci, že počasí v Tbilisi je celoročně poměrně mírné. V létě jsou teploty vysoké, v zimě nízké, ale existují mimořádné klimatické podmínky jako je led a sněhové bouře. Ideální návštěva Tbilisi je v období od května do října, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.


Dovolená Gruzie Tbilisi


Gruzie je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a úchvatnou architekturou. Mezi nejvíce fascinující části Gruzie patří její hlavní město Tbilisi. Tato jedinečná destinace nabízí cestovatelům nespočet zajímavostí a zážitků.

Tbilisi je metropolí, která se rozprostírá na břehu řeky Kury. Je jedním z nejstarších měst v Kavkazu a jeho historie sahá až do 5. století. Město je ovlivněno různými kulturami, což se odráží ve své architektuře, jídle a atmosféře. Můžete zde obdivovat historické budovy, mešity, kostely a pevnosti.

Mezi nejznámější památky v Tbilisi patří Narikala, což je středověká pevnost, která se tyčí na kopci nad městem. Návštěvou této pevnosti získáte úchvatný výhled na celé město a okolní krajinu. Další zajímavou památkou je chrám Metechi, který je známý svými freskami a malebným umístěním na úpatí kopce.

Pro milovníky kultury a historie je zde mnoho muzeí, které přinášejí fascinující pohled na minulost země. Mezi nejzajímavější patří Muzeum umění Gruzínské sovětské socialistické republiky a Muzeum sovětské okupace.

Kromě historických památek je Tbilisi také proslulé svými lázněmi. Nejznámější z nich je lázeňský komplex Abanotubani, který se nachází v samém srdci města. Zde si můžete vychutnat relaxační procedury v tradičních gruzínských lázních, které nabízejí teplé minerální prameny.

Gruzie je také známá svou bohatou gastronomií. Tbilisi je plné skvělých restaurací, které nabízejí autentická gruzínská jídla. Mezi nejoblíbenější lahůdky patří chinkali (gruzínské kuličky plněné mletým masem), chachapuri (plněné sýrové pečivo) a chacha (tradiční gruzínská pálenka).

Ať už jste dobrodruh, milovník historie, kultury nebo gastronomie, dovolená v Tbilisi, Gruzii nabídne mnoho zážitků. Je to úchvatné město plné historie, krásné architektury a přívětivých lidí. Pokud hledáte unikátní destinaci na svou další dovolenou, Tbilisi by mělo být na vrcholu vašeho seznamu.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky