Objevte nejlevnější lety

Gambie Fathala Wildlife Reserve

Letenka Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie, známá také jako Gambijská republika, je zemí ležící v západní Africe. Svojí pestrou faunou a flórou láká mnoho turistů z celého světa. Mezi nejvýznamnější přírodní rezervace Gambie patří Fathala Wildlife Reserve. Tento rozsáhlý rezervát nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost pozorovat mnoho ohrožených druhů zvířat a prozkoumat bohatou biodiverzitu tohoto regionu.

Fathala Wildlife Reserve se nachází v jihozápadní části Gambie, poblíž hranic s Senegalem. Je obklopena tropickým pralesem a přírodními savanami, což poskytuje ideální prostředí pro rozmanité druhy zvířat. Na rozloze přesahující 2000 hektarů mohou návštěvníci objevit různá stěžejní zvířata, jako jsou lvi, gepardi, žirafy, antilopy, opice, sloni a krokodýli.

Jedním z hlavních lákadel Fathala Wildlife Reserve je možnost setkat se s ohroženými druhy. Například lvi a gepardi představují velkou atrakci, jelikož tyto predátory lze spatřit jen ve vybraných rezervacích po celém světě. Zkušení průvodci vám poskytnou informace o každém druhu a přiblíží vám jejich příběhy, zvyky a způsoby života. Během safari si turisté mohou vychutnat neopakovatelné zážitky z pozorování těchto majestátních šelem v jejich přirozeném prostředí.

Další nezapomenutelný moment přichází při pozorování žiraf. Tyto velké a elegantní stvoření stoupají nad stromy, aby si vybraly tu nejchutnější potravu. Můžete zblízka sledovat, jak se prohýbají k zemi, aby dosáhly na lístky stromů. Je to krásný pohled, který fotografové a milovníci zvířat nemohou minout.

Rezervace Fathala Wildlife nabízí také nevšední zážitek v podobě nočního safari. V takový čas můžete mít možnost spatřit noční zvířata, která se aktivují až s příchodem tmy. Průvodci vás provedou temnými stezkami a pomohou vám objevit noční život v Gambii. Budete fascinováni zvuky nočního hájení a jako bonus možná uvidíte některá ze zvířat, jako jsou hyeny, kočkovité šelmy a další.

Navštěva Gambie a jejího rezervátu Fathala Wildlife je vzrušujícím dobrodružstvím pro každého milovníka divoké přírody. Se vzrostlým povědomím o ochraně přírody je důležité podporovat a navštěvovat taková místa, která se snaží chránit ohrožené druhy zvířat a přispívat k udržitelnému rozvoji komunity v Gambii. Pokud máte rádi dobrodružství a fascinuje vás příroda, Fathala Wildlife Reserve je pro vás jako stvořená. Takže neváhejte a zažijte nezapomenutelné chvíle v gambijském rezervátu Fathala Wildlife.


Dovolená Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambie je malá, ale fascinující země na západním pobřeží Afriky. S bohatou přírodní a kulturní historií je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů v regionu. A jedním z největších lákadel pro turisty je Fathala Wildlife Reserve.

Fathala Wildlife Reserve se nachází ve středu Gambie a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Oblast je známá svou bohatou faunou a flórou, která zahrnuje slony, levharty, antilopy, buvolce, šimpanze a mnoho dalších. Pro milovníky divoké přírody je to opravdový ráj.

Při návštěvě rezervace si můžete vychutnat jedinečnou příležitost vidět tyto úžasné tvory v přirozeném prostředí. Můžete si nechat připravit safari, které vám umožní projíždět rezervací a obdivovat krásu a rozmanitost zdejších zvířat. Průvodci vám poskytnou informace o jednotlivých druzích a jejich životním prostředí, čímž zvýší vaši zkušenost a porozumění této úžasné biodiverzitě.

Fathala Wildlife Reserve se také pyšní několika projekty na ochranu přírody a vzdělávání. Zabývají se ochranou ohrožených druhů a jejich přirozených stanovišť, stejně jako propagací udržitelného cestovního ruchu. Vaše návštěva rezervace tak pomáhá chránit tyto vzácné druhy a podporuje udržitelný rozvoj místních komunit.

Kromě přírody a zvířat je Gambie také bohatá na kulturní dědictví. Můžete navštívit tradiční vesnice a setkat se s místními lidmi, kteří vám rádi ukážou jejich zvyky a tradice. Místní řemeslníci vyrábějí tradiční výrobky, jako jsou různé druhy keramiky, textilu a šperků, které jsou skvělými suvenýry a připomínkami z vaší cesty.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, přírody a kultury, je Gambie a Fathala Wildlife Reserve tou pravou volbou. Tato úžasná destinace vám umožní objevovat neuvěřitelnou rozmanitost a krásu africké fauny a flóry, stejně jako se ponořit do bohaté a fascinující kultury místních obyvatel. A to vše s vědomím, že přispíváte k ochraně těchto krásných míst pro budoucí generace.


Ubytování Gambie Fathala Wildlife Reserve


Gambia je malá západoafrická země s bohatou biodiverzitou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst k navštívení v Gambii je Fathala Wildlife Reserve, která nabízí nezapomenutelný zážitek a úžasné možnosti ubytování.

Fathala Wildlife Reserve se nachází na jižním pobřeží Gambie, nedaleko hranice s Senegalem. Tato rezervace s rozlohou 600 hektarů je domovem mnoha druhů zvířat, včetně hrochů, gazel, antilop, buvolů, zebřiček a mnoha dalších.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít pobyt v této rezervaci, je zůstat právě zde. Fathala Wildlife Lodge je luxusní ubytování s možností stravování a celkovou péčí o hosty. Lodge nabízí různé typy pokojů, od prostorných apartmánů po příjemné chatky na pobřeží. Všechny ubytovací jednotky mají vlastní koupelnu a terasu s výhledem na okolní divokou přírodu.

Během svého pobytu v Fathala Wildlife Reserve budete mít možnost podniknout různé aktivity. Safari je samozřejmě jedna z hlavních atrakcí. Vydejte se na jeepový výlet a obdivujte divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Průvodci vám poskytnou vzácné informace o zvířatech a zajistí, abyste měli co nejbližší kontakt s přírodou.

Pro ty, kteří se chtějí těšit na nádherný výhled na přírodu, je k dispozici vyhlídková plošina. Zde si můžete vychutnat svůj šálek čaje nebo kávy a pozorovat rozmanité druhy ptáků a dalších zvířat.

Fathala Wildlife Reserve také nabízí možnost připojit se k jednomu z jejich ochranářských programů. Můžete se podílet na sledování a identifikaci druhů, pomáhat s výzkumem či se zapojit do různých environmentálních iniciativ. Je to skvělá příležitost, jak přispět k ochraně tohoto jedinečného ekosystému.

Další atrakcí je návštěva soukromé pláže. Tady si můžete odpočinout, vykoupat se v klidných vodách a užívat si oddechový čas daleko od rušného města.

Fathala Wildlife Reserve je opravdu unikátním a nezapomenutelným místem. Vhodné pro každého, kdo má rád přírodu a chce se dostat blíže k divoce žijícím zvířatům. Ubytování zde poskytuje veškerý komfort a výhodnou polohu pro objevování rezervace. Příjemný personál a bohatá fauna a flora zde zaručeně udělají dojem na každého, kdo si sem zavítá.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Fathala Wildlife Reserve


1. Jak se dostanu do Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Gambie Fathala Wildlife Reserve se nachází v jižním Senegalu, nedaleko hranic s Gambií. Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Blaise Diagne (DSS) v Dakaru, Senegal. Z letiště lze pokračovat na rezervaci cestou lodí nebo autem.

2. Jaké druhy zvířat je možné vidět v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: V rezervaci Gambie Fathala se nachází široká škála divokých zvířat, včetně lvů, slonů, nosorožců, žiraf, antilop, buvolů a mnoha dalších.

3. Kolik stojí vstupné do Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Ceny vstupného se mohou lišit v závislosti na sezóně a typu vybraného programu. Doporučuje se ověřit aktuální ceny přímo u správy rezervace.

4. Jak dlouho trvá safari v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Doba trvání safari závisí na vybraném programu. Existují možnosti jednodenních, dvoudenních a delších safari v rezervaci.

5. Je možné zůstat přes noc v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Ano, v rezervaci je k dispozici ubytování pro návštěvníky. Nabídka zahrnuje luxusní safari lodže a stanové tábory.

6. Je nutné si rezervovat safari předem?
Odpověď: Doporučuje se předem rezervovat safari v Gambie Fathala Wildlife Reserve, zejména během hlavní turistické sezóny. Tím se zajistí vaše místo a minimalizuje riziko nedostupnosti.

7. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je v suchém období od listopadu do května. Během této doby je možné pozorovat větší množství zvířat a snadněji se pohybovat po rezervaci.

8. Je možné se v rezervaci Gambie Fathala účastnit ochrany zvířat?
Odpověď: Ano, rezervace Gambie Fathala nabízí možnost dobrovolnictví. Návštěvníci se mohou zapojit do programu ochrany zvířat a podílet se na jejich ochraně a obnově přírody.

9. Existují nějaká omezení pro návštěvníky rezervace?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí dodržovat pravidla rezervace a respektovat zvířata a přírodní prostředí. Nejsou povoleny žádné rušivé činnosti, jako je krmění zvířat nebo sběr rostlin.

10. Je možné najmout si průvodce v Gambie Fathala Wildlife Reserve?
Odpověď: Ano, je doporučeno si najmout průvodce při safari v rezervaci. Místní průvodci mají znalosti o zvířatech a prostředí a zajistí bezpečnou a odbornou zkušenost.


Počasí Gambie Fathala Wildlife Reserve


Fathala Wildlife Reserve, ležící v Gambii, představuje úžasné místo z hlediska přírodního bohatství a pozorování divoce žijících zvířat. Navštívit tuto rezervaci během období stabilního počasí Gambie je nezapomenutelným zážitkem.

Gambia, nacházející se na západním pobřeží Afriky, má převážně tropické klima ovlivněné větry od Atlantského oceánu. V zemi lze rozlišit dvě základní roční období - suché a deštivé. Suché období trvá od listopadu do května a je ideálním časem pro návštěvu rezervace.

Během tohoto období se Gambie těší slunečným a suchým dnům, což zaručuje příjemné teploty a optimální podmínky pro pozorování divoké zvěře v rezervaci Fathala. Denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C a noční teploty se drží příjemných 18-23 °C. Tato mírná teplota a nízká vlhkost vzduchu dělají z Fathala Wildlife Reserve ideální destinaci pro milovníky přírody a živočichů.

V průběhu suchého období je množství srážek minimální nebo neexistují vůbec. To znamená, že řeky a jezera v rezervaci se mohou postupně vysychat, což přiláká mnoho divokých zvířat na dostupná vodní místa. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že budete moci spatřit slony, říční koně, gazely, opice a mnoho dalších druhů.

Navíc v tomto období je vegetace na území rezervace suchá a prorostlá stromy a keři jsou méně husté. To usnadňuje pozorování zvířat a zlepšuje šance na úspěšné fotografování a vznik poutavých zážitků.

Připravte se na svou návštěvu rezervace Fathala Wildlife Reserve v Gambii během suchého období tím, že přinesete dostatečné množství sluneční ochrany, lehké oblečení a dostatek vody. Nezapomeňte také na dalekohled, abyste si mohli vychutnat pohled na divokou zvěř zblízka.

V období sucha v Gambii můžete očekávat nezapomenutelný zážitek z pozorování divokých zvířat v Fathala Wildlife Reserve. Během tohoto času se můžete odpojit od rušného světa a prozkoumat přírodní krásy tohoto úžasného místa.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky