Objevte nejlevnější lety

Argentina Cafayate

Ubytování Argentina Cafayate


Argentina Cafayate: Kde se ubytovat a co vidět v argentské oáze

Cafayate, malé město na severu Argentiny, je známé svými vinicemi, malými pěšinami a skalnatými horami. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, je lepší se ubytovat přímo v Cafayate. Ve městě a jeho okolí najdete mnoho zaujímavých a pohodlných ubytování.

Pokud hledáte luxusní zážitek, zvolte La Estancia de Cafayate s výhledem na okolní kopce a vinné révy. Toto zařízení nabízí nejen ubytování, ale také soukromý golfový klub a restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality. A při pobytu v La Estancia můžete také navštívit místní vinice a ochutnat vína, za která je tato oblast známá.

Pro ty, kteří hledají pokojnou a levnější možnost, nabízí Hostal Don Benito komfortní ubytování a snídaně. Hostal se nachází kousek od centra města a kromě pohodlného pokoje si můžete zarezervovat i výlety do okolí.

Pro milovníky kempování a přírody je tu kemp Dora Dominguez. Tento kemp, pojmenovaný po jedné z nejvýznamnějších místních hudebních skupin, nabízí možnost stanování v klidné oblasti, kde se můžete probudit s pohledem na okolní hory. Kemp se nachází pouze 3 km od města a nabízí i restauraci s tradičními jídly.

Co se týče aktivit, v Cafayate a jeho okolí najdete mnoho možností. Můžete si například užít horskou cyklistiku, prohlídku místních vinic, kajakářské výlety nebo turistiku v místním parku Los Cardones.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat do nedalekého města Salta. Salta je hlavním městem stejnojmenné provincie a nabízí mnoho kulturních a historických památek. Mezi ně patří katedrála, muzea a historické pevnosti.

Cafayate a jeho okolí jsou krásnou a malebnou částí Argentiny, kde si můžete užít klid a přírodu. S pravým ubytováním budete mít skvělý výchozí bod pro prozkoumání této krásné oblasti.


Počasí Argentina Cafayate


Cafayate, malé městečko v argentinském severozápadě, je známé nejen svými malebnými vinicemi a kvalitním vínem, ale také svým unikátním počasím. Tato oblast je součástí hor Kordiller a leží ve vzdálenosti přibližně 190 kilometrů od provinciálního hlavního města Salta.

Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce má Cafayate mírné a suché podnebí s teplotami, které se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. Často zde téměř neprší, zejména v období mezi dubnem a říjnem. Tato suchost je důležitá pro pěstování révy vinné a produkci vína, která je jedním z hlavních zdrojů příjmu v této oblasti.

Cafayate je rozděleno do dvou období - suchého a deštivého. Suché období trvá přibližně od dubna do září a je charakterizováno velmi malým množstvím srážek. Téměř žádný déšť nespadne a slunce převládá na obloze. Toto je ideální období pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vinice a ochutnat místní vína.

Na druhou stranu, deštivé období, které se rozprostírá od října do března, přináší občasné deště a bouřky. Díky těmto srážkám se veškerá vegetace obnovuje a okolní krajina získává sytě zelenou barvu. Pro ty, kteří touží po přírodní kráse a méně lidnatých turistických atrakcích, je deštivé období ideálním časem k návštěvě.

Jednou z hlavních přírodních krás v okolí Cafayate je národní park Quebrada de las Conchas. Tento park je známý svými skalními útvary a zázemím pro různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a cyklistika. S odlehčením deštivého období se tyto aktivity stávají možnými a poskytují jedinečný zážitek.

Cafayate má tedy počasí, které je ideální pro turisty po většinu roku. I když se počasí může lišit v závislosti na ročním období, přesto tyto změny dodávají kouzlo a rozmanitost krajině této oblasti. Ať už se rozhodnete navštívit Cafayate v suchém nebo deštivém období, budete ohromeni nádhernými výhledy a lahodnými víny, které tato destinace nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Cafayate


1. Jak se dostat do Cafayate z Buenos Aires?
Cafayate je vzdálen asi 1 600 km severozápadně od Buenos Aires. Nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Salty a potom přejet autobusem do Cafayate. Také je možné jet přímým autobusem z Buenos Aires do Cafayate, ale je to delší cesta.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Cafayate?
Nejlepší doba k návštěvě Cafayate je od jara do podzimu (září až listopad, březen a duben), kdy je počasí příjemné a vína jsou zralá pro sklizeň. V létě (prosinec až únor) může být velmi horko.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Cafayate?
Mezi hlavní atrakce v Cafayate patří vinné sklepy, kde si můžete vychutnat skvělá argentská vína, a také nádherná příroda okolních hor a údolí.

4. Kde se dají v Cafayate ochutnat tradiční argentinská jídla?
V Cafayate najdete mnoho restaurací a vináren, kde můžete ochutnat tradiční argentinská jídla, jako jsou empanady (masové koláče) nebo asado (tradiční grilované maso). Doporučujeme vyzkoušet také argentinské víno, které je v této oblasti známé.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Cafayate?
Doporučuje se zůstat v Cafayate minimálně 2-3 dny, abyste si stihli užít krásu této oblasti, ochutnali vína a prozkoumali okolní přírodu. Pokud máte více času, můžete se podívat i do blízkých vesnic a navštívit další vinařství.

6. Kde se dá ubytovat v Cafayate?
V Cafayate je dostupné různé typy ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v období vrcholné turistiky.

7. Jaké outdoorové aktivity jsou v Cafayate k dispozici?
V Cafayate je možné se věnovat různým outdoorovým aktivitám, jako je pěší turistika nebo horská cyklistika. Navštivte Národní park Quebrada de las Conchas, kde najdete krásné skalní útvary a panoramatické výhledy.

8. Jaké jsou další zajímavé destinace v blízkosti Cafayate?
V blízkosti Cafayate se nachází mnoho dalších zajímavých destinací, například město Salta, které je známé svou koloniální architekturou a kulturními památkami. Další možností je vydat se do hor Los Cardones nebo navštívit vesnici Cachi.


Letenka Argentina Cafayate


Pokud hledáte nezapomenutelnou cestu do exotických krajů, měli byste zvážit letenku do argentinského města Cafayate. Tento malebný a klidný městeček se nachází přibližně 200 kilometrů východně od hlavního města argentiny Buenos Aires a nabízí nejen krásné výhledy na Andské pohoří, ale také skvělé víno a gastronomické zážitky.

Cafayate, které se nachází v provincii Salta, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od městského ruchu. Město je obklopeno krásnou přírodou a zároveň nabízí mnoho kulturních zážitků pro turisty.

Jednou z největších turistických atrakcí v Cafayate jsou bezesporu zdejší vinice. Město je totiž obklopeno vinicemi, které vyrábějí nejen skvělé víno, ale i další více než 20 odrůd hroznů. Turisté si zde mohou vychutnat nejen samotné víno, ale také ochutnat vyhlášené argentinské speciality, které perfektně ladí s vínem.

Opravdovým klenotem v okolí Cafayate jsou ale horské masivy pohoří And, které nabízejí nádherné scenérie a skvělé možnosti pro turistické výlety na svahu. Jedním z nejkrásnějších míst v této oblasti je asi Quebrada de Cafayate, což je národní park s nádhernými zříceninami, šedivými kameny a turistickými stezkami.

Na závěr bychom měli zmínit, že návštěva Cafayate je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky kultury, gastronomie, zábavy a přírody. Proto se neváhejte vydat na letiště a pořiďte si letenku do této argentinské perly, která vám zaručeně zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Dovolená Argentina Cafayate


Argentina je zemí bohatou na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jednou z nejkrásnějších oblastí, které stojí za návštěvu, je region Cafayate.

Cafayate se nachází v provincii Salta na severozápadě země a je známé svými malebnými vinicemi, úchvatnou krajinou a pohostinnými obyvateli. Město leží v údolí Calchaquíes na okraji And a je obklopeno horami a zaoblenými kopcemi.

Jedním z hlavních lákadel Cafayate je jeho produkce vína. Oblast je známá produkci vína z odrůd Malbec, Torrontés a Cabernet Sauvignon. Návštěvníci mohou prozkoumat místní vinice, ochutnat lahodná vína a dozvědět se více o procesu výroby. Existuje také možnost se zúčastnit ochutnávek nebo dokonce udělat vlastní degustaci prohlídku vinic.

Kromě vína je v Cafayate mnoho dalších místa, která stojí za prozkoumání. Jeho malebné centrum města je plné koloniální architektury a historických budov. Lidé mohou procházet úzkými uličkami, nakupovat na místních trzích a ochutnávat regionální speciality.

Jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v Cafayate je Quebrada de las Conchas, překrásné kaňonové údolí, které je domovem mnoha geologických útvarů v nejrůznějších tvarů a barev. Návštěvníci mohou objevovat skalní útesy, neobvyklé geologické útvary a písečné duny. Kaňonové údolí nabízí úžasné výhledy a je ideálním místem pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika nebo jízda na kole.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu také možnost navštívit národní park Los Cardones. Park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat a nabízí návštěvníkům možnost objevovat přírodu a divokou biodiverzitu této oblasti.

Pokud hledáte klid a relaxaci, Cafayate má také několik termálních lázní, jako jsou Termas de Rosario de la Frontera nebo Termas de Reyes. Návštěvníci se mohou ponořit do teplých minerálních pramenů, které mají blahodárné účinky na tělo a mysl.

V Cafayate se koná také mnoho kulturních festivalů, kde mohou návštěvníci zažít místní hudbu, tance, umění a tradiční řemesla.

Pokud plánujete dovolenou v Argentině, neměli byste opomenout navštívit Cafayate. Tento malebný region nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, vinic a fascinující kultury. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem vína, dobrodružství nebo relaxace, v Cafayate najdete vše, co potřebujete k nezapomenutelné dovolené.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky