Objevte nejlevnější lety

Francie Poitiers

Letenka Francie Poitiers


Poitiers je malebné historické město v Francii, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Je známé svou bohatou kulturní a historickou dědictvím, které přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete cestu do Francie, letenka do Poitiers je zcela jistě vynikající volbou.

Poitiers je znám svou středověkou architekturou, která se dochovala ve vynikajícím stavu. Jeden z nejvýznamnějších památek je Katedrála sv. Petra z 12. století. Tento impozantní kostel je vybudován v románském stylu a jeho věže dominují nad městem. Vnitřek katedrály je bohatě zdoben a návštěvníci zde mohou obdivovat úchvatné vitráže a náhrobky.

Další zajímavou atrakcí je Palác spravedlnosti, který je jedním z největších gotických paláců v Evropě. Tento impozantní komplex sloužil jako sídlo královského soudu a dnes v něm sídlí městská správa. Návštěvníci zde mohou prohlédnout historické místnosti a vychutnat si nádherný výhled z terasy na okolní krajinu.

Jedním z hlavních turistických lákadel Poitiers je také historická čtvrť La Cité. Tato malebná oblast je plná úzkých a křivolakých uliček, které vedou k malebným náměstím a trhům. Návštěvníci zde mohou procházet uličkami a obdivovat různé historické budovy, jako například Église Saint-Hilaire-le-Grand z 11. století.

Mimo historické památky nabízí Poitiers také bohatý kulturní program. V městě se nachází několik muzeí, které prezentují různé aspekty regionálního dědictví, včetně umění, archeologie a historie. Každoročně se zde koná také řada festivalů a kulturních akcí, které jsou skvělou příležitostí pro návštěvníky poznat místní tradice a zvyky.

Kolem Poitiers se nachází také nádherná venkovská krajina, kterou stojí za to objevovat. Okolí nabízí živopisné vinice, malebné vesničky a četné turistické trasy. Návštěvníci zde mohou prozkoumat venkovské zámky, jako například zámek Château de Touffou, a vychutnat si klid a krásu přírody.

Cesta do Poitiers je snadná a pohodlná, jelikož město disponuje mezinárodním letištěm. Letenka do Poitiers je k dispozici z mnoha evropských destinací a cesta z Francouzského hlavního města Paříže trvá pouze hodinu letu. Po příletu na letiště lze využít místní dopravu, která je dobře propojena s centrem a dalšími turistickými atrakcemi.

Na závěr lze tedy konstatovat, že letenka do Poitiers je skvělou volbou pro každého, kdo se zajímá o historii, kulturu a krásu francouzského venkova. Toto malebné město nabízí bohatý program pro návštěvníky a je skvělým výchozím bodem pro objevování regionu Nouvelle-Aquitaine.


Počasí Francie Poitiers


Poitiers je město v západní části Francie, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Město se nachází na řece Clain a má dlouhou historii, která sahá až do románského období. Poitiers se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou katedrála svatého Petra, zámek Poitiers nebo kostel Saint-Hilaire-le-Grand.

Co se týká počasí, Poitiers má mírné klima, které v průměru nabízí slunečných dnů a teplé léto. Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje mezi 20 a 27 stupni Celsia. I v této době roku si však návštěvníci mohou užít období s vyšší vlhkostí a krátkodobými bouřkami, zvlášť v pozdním odpoledni a večer. Pokud se chystáte navštívit toto město v létě, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a ochranný krém na opalování.

Podzim (září a říjen) je v Poitiers mírný a suchý. Teploty se pohybují od 13 do 22 stupňů Celsia a návštěvníci si mohou užít krásné podzimní barvy okolní krajiny. V zimě (prosinec až února) v Poitiers mohou teploty klesnout až k nule, obdobně jak návštěvníci z okolí mohou zažít sněhové srážky. V prosinci se také koná trh vánočních stánků, který je velmi populární jak pro turisty, tak pro místní obyvatele.

Jaro (březen až květen) je v Poitiers také mírné, co se týká teploty. Návštěvníci si mohou užít předjaří s kvetoucími květinami a příslibem letního počasí. Průměrná teplota se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia a je ideální pro procházky v okolí.

Celkově lze říci, že Poitiers nabízí příjemné počasí po celý rok. Základem pro plánování vašeho výletu by mělo být počasí v průběhu vašeho pobytu - nezapomeňte, že počasí se může rychle změnit, takže se ujistěte, že jste dobře vybaveni.

Co se týká oblečení v této oblasti, je vhodné se při balení zařídit podle sezóny. V létě by měly být vaše šatníky plné lehkých košil, kraťasů a obuvi na pohodlné vycházky. V zimě se doporučuje teplejší oblečení, jako jsou bundy, pletené svetry a boty na podrážce.

V Poitiers se můžete těšit na příjemné překvapení, ať už se počasí vyskytne tak, jak si přejete, nebo když se mění. Během celého roku můžete poznat krásu této francouzské oblasti a užít si krásné kulturní a historické památky. Připravte si tedy svou cestovní a šatník a vezměte si kapesné do Francie - Poitiers vás čeká!


Dovolená Francie Poitiers


Dovolená v západní Francii může být pro mnoho lidí velmi atraktivní. Jedním z oblíbených cílů je město Poitiers, které se nachází v regionu Nové Akvitánie.

Poitiers je krásné historické město plné zámků, muzeí a vedlejších uliček k průzkumu. Většina turistů začíná v samotném centru města, kde se nachází bezpočet památek a architektonických skvostů. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Petra, která je jedním z nejkrásnějších gotických kostelů ve Francii.

Nedaleko katedrály se také nachází Palais de Justice, což je krásná stavba z 19. století, která slouží jako soudní budova. V okolí se také nacházejí krásné parky, kde si můžete odpočinout od procházek.

Kromě historických památek můžete také navštívit místní muzea a galerie, kde se nachází široká škála uměleckých děl od francouzských mistrů. Mezi muzea zde patří Musée Rupert de Chièvres, Musée Sainte-Croix a Musée d’Histoire Naturelle.

Pokud máte rádi přírodu, je toto město pro vás také skvělým místem k výletům. Nedaleko Poitiers se nachází krásná oblast, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO – Marais Poitevin.

Celkově je Poitiers ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné historie, umění, kultury a přírody. Takže pokud plánujete svou další dovolenou a chcete si užít krásy západní Francie, Poitiers by nemělo být v seznamu míst na vaší cestě na posledním místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Poitiers


1. Jaká je historie města Poitiers?

Poitiers je historické město, které bylo založeno Římany už před více než 2000 lety. V roce 732 se zde odehrála slavná bitva, ve které Karel Martel porazil muslimskou armádu. V pozdějších obdobích město procházelo různými změnami a vývojem, což z něj činí důležité kulturní a historické centrum.

2. Kam v Poitiers mohu zajít na prohlídku?

V Poitiers je mnoho historických památek a míst, která stojí za návštěvu. Například katedrála sv. Petra, která byla postavena v 12. století a je známá svými vitrážemi a architekturou. Kromě toho můžete navštívit další kostely, muzea, jako jsou Muzeum de la Ville de Poitiers nebo Muzeum St Roch, nebo si projít historické čtvrti města.

3. Jaké jsou tradiční francouzské speciality v Poitiers?

Vyhlášenou specialitou Poitiers jsou suché klobásy z vepřového masa, které jsou tradičně sušené nad dřevěným ohněm. Kromě toho je zde také chévre, což je sýr z kozího mléka, a místní víno, především z odrůdy Chenin.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Poitiers?

Nejlepší doba na návštěvu Poitiers je v období od května do října. V tomto období je nejlepší počasí a mnoho akcí, jako jsou festivaly a trhy, které se konají v této době. V zimním období jsou mnohé atrakce zavřené a turistický ruch je menší.

5. Jak se dostat do Poitiers?

Poitiers má vlastní letiště s pravidelnými linkami do Paříže a dalších evropských měst. Kromě toho můžete dojet do Poitiers vlakem z mnoha měst Francie nebo autobusem. Pokud jedete autem, můžete využít dálnice A10.


Ubytování Francie Poitiers


Poitiers je malebné historické město na západě Francie, které nabízí nejen bohatou historii a kulturní dědictví, ale také skvělé možnosti ubytování. Bez ohledu na to, zda jste turista nebo obchodní cestující, v Poitiers najdete širokou škálu možností, které vám poskytnou pohodlný a příjemný pobyt.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Poitiers je hotel. Město disponuje různými hotely různých cenových kategorií, aby uspokojil požadavky všech typů cestujících. Mezi luxusní hotely v Poitiers patří například Hotel Plaza, který se nachází v centru města a nabízí prostorné pokoje, moderní vybavení a výhled na historické památky. Pro cestovatele s menším rozpočtem je tu mnoho cenově dostupných hotelů, jako například hotel Kyriad Poitiers Sud, který nabízí pohodlné a čisté pokoje za dostupnou cenu.

Pokud preferujete větší nezávislost a soukromí, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo studia. V centru města i v okolních oblastech najdete mnoho nabídek pronájmu krásně zdobených a plně vybavených apartmánů, které vám umožní relaxovat po náročném dni objevování města. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svůj vlastní prostor a soukromí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují přátelskou a neformální atmosféru, je zde také možnost ubytování v hostelu. Hostel je ideální pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi a zažít cestovatelskou atmosféru. Hostely v Poitiers nabízejí společné pokoje, ve kterých se můžete seznámit s dalšími cestovateli z celého světa, a soukromé pokoje pro ty, kteří preferují větší soukromí.

Další možností ubytování v Poitiers je pronájem soukromého bytu nebo domu. Tato možnost je vhodná zejména pro dlouhodobý pobyt nebo pro rodiny, které chtějí mít větší prostor a svobodu. Mnoho majitelů nabízí pronájem svých nemovitostí přes webové stránky specializované na pronájem jako je Airbnb.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, v Poitiers si můžete být jisti, že budete mít skvělé facil při objevování tohoto krásného města a okolní oblasti. Ubytování ve Francii je často zárukou kvality a pohodlí, a to platí i pro ubytování v Poitiers.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky