Objevte nejlevnější lety

Francie Metz

Počasí Francie Metz


Metz, hlavní město regionu Lotrinsko ve Francii, se může pochlubit různorodým a proměnlivým počasím. Nacházející se v blízkosti německých hranic je Metz ovlivněn klimatem západní Evropy, které je charakterizováno mírnými zimami a teplými léty.

Léto, které v Metzu trvá od června do srpna, je nejteplejším obdobím roku. Průměrná denní teplota se pohybuje mezi 20 °C až 25 °C, ačkoli mohou nastat i vyšší teploty přesahující 30 °C. Noční teploty se obvykle pohybují kolem 15 °C až 20 °C. Léto je také obdobím vyšších srážek, přičemž srpen je nejsušším měsícem.

Podzim, který trvá od září do listopadu, je v Metzu mírný s příjemnými teplotami. Průměrná denní teplota klesá na 15 °C až 20 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C. Podzim je poměrně vlhký období s mírnými srážkami.

Zima, která trvá od prosince do února, je v Metzu chladná a mrazivá. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 5 °C až 10 °C, zatímco noční teploty klesají na -1 °C až 4 °C. Sněhové srážky jsou v zimě poměrně běžné, což přináší kouzelnou atmosféru městu. V zimě je v Metzu také nejmenší počet slunečných dnů.

Jaro, které v Metzu trvá od března do května, je charakterizováno mírně rostoucími teplotami. Průměrná denní teplota se pohybuje od 10 °C až 15 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 5 °C až 10 °C. Jaro je také období častých dešťových srážek, které pomáhají kvetoucí přírodě obnovit se po zimě.

Celkově vzato, počasí v Metzu je poměrně proměnlivé se všemi čtyřmi ročními obdobími, přičemž teploty se pohybují od chladných zimních dnů po teplá léta. Je důležité mít při návštěvě Metzu vhodné oblečení a připravit se na různé podmínky počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete Metz navštívit, město vás určitě přivítá svým půvabem a bohatou historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Metz


1. Jak se dostat z letiště do města Metz?
- Z letiště Metz-Nancy-Lorraine je možné využít autobusovou linku 109 nebo taxi.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Metzu?
- Mezi hlavní památky v Metzu patří katedrála svatého Štěpána, Centre Pompidou-Metz, dělostřelecká věž Fort de Queuleu a autobusová stanice Gare de Metz-Ville.

3. Kde mohu v Metzu ochutnat tradiční francouzskou kuchyni?
- V Metzu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční francouzskou kuchyni. Doporučené restaurace jsou například La Toque Blanche, Le Bouche à Oreille, nebo Le Saint Jacques.

4. Jaké jsou oblíbené turistické aktivity v Metzu?
- Mezi oblíbené turistické aktivity v Metzu patří prohlídka katedrály, návštěva Centre Pompidou-Metz, procházka historickým centrem města a návštěva místních muzeí.

5. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Paříže do Metzu?
- Cesta vlakem z Paříže do Metzu trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na typu vlaku.

6. Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Metzu?
- Nejlepší místa pro nákupy v Metzu jsou La Rue Serpenoise, Centre Commercial Muse a Centre Saint-Jacques.

7. Kdy se konají tradiční festivaly v Metzu?
- V Metzu se konají různé tradiční festivaly během roku. Například Festival Graoully, Metz Beach Open nebo Metz International Music Festival.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Metzu?
- Nejlepší doba na návštěvu Metzu je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a nejsou tak velké zástupy turistů.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci města Metz?
- V Metzu je možné využít městskou hromadnou dopravu, konkrétně autobusy a tramvaje. Město je také velmi příjemné pro pěší procházky.

10. Kde mohu najít ubytování v Metzu?
- V Metzu je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené oblasti pro ubytování jsou v blízkosti centra a ve čtvrti Quartier Impérial.


Dovolená Francie Metz


Francie je známá svou bohatou historií, kulturou a překrásnou přírodou. Mezi mnoha turisticky atraktivními destinacemi této země je také Metz, což je malebné město ležící v regionu Grand Est. Metz je ideálním místem pro dovolenou, kde můžete objevovat zajímavé památky, procházet se malebnými ulicemi a vychutnávat si místní kulinářské speciality.

Metz je proslulé svou velkolepou katedrálou Saint-Étienne, která je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii. Její stavba začala v 13. století a dokončena byla až v 16. století. Uvnitř katedrály můžete obdivovat nádherné vitráže a cenné umělecké díla. Katedrála je významným duchovním a historickým centrem města a rozhodně stojí za návštěvu.

Další zajímavou památkou v Metzu je Centre Pompidou-Metz, které je sesterskou institucí slavného Centre Pompidou v Paříži. To je inovativním centrem moderního umění a kultury. Budova muzea je jedinečná a moderní, navržena je jako velká výstavní hala s prosklenou střechou. Během návštěvy můžete obdivovat různé umělecké výstavy, filmové projekce nebo se zapojit do různých interaktivních programů.

Procházejte se úzkými, křivolakými uličkami historického centra města a objevujte jeho atmosféru. V této části města se nachází také krásná náměstí s historickými budovami a příjemnými kavárnami. Navštivte Hôtel de Ville, radnici z 18. století, která je příkladem typické architektury této doby. Nepřehlédněte také krásný Place Saint-Louis s téměř 100 metrů vysokou věží a obchody, které nabízejí místní speciality.

Pokud si rádi prohlížíte muzea, je v Metzu také mnoho dalších zajímavých možností. Mezi nimi je i muzeum historie a umění, které se nachází ve starší budově kostela sv. Přibyslava. Můžete zde objevit bohatou sbírku uměleckých děl od středověku po současnost. Dalším zajímavým muzeem je muzeum mušek, které je jedním z největších sbírek na světě. Můžete si prohlédnout tisíce různých druhů mušek, ale také se dozvědět o historii rybolovu.

Metz a jeho okolí jsou také ideálním místem pro milovníky přírody. V blízkosti města se nachází překrásný region Moselle, který nabízí malebné vinice, údolí a přírodní rezervace. Můžete se vydat na pěší výlety, cyklistické túry nebo si prostě jen užívat klidu a krásy přírody.

Pokud plánujete dovolenou v Francii, nezapomeňte zařadit do svého seznamu Metz. Toto malebné město vám nabídne chvíle odpočinku, kultury a přírodního krásna. Udělejte si procházku po historických uličkách, obdivujte krásné památky a ochutnávejte místní speciality. Metz vás jistě nadchne svou jedinečnou atmosférou a zážitky, které zde můžete prožít.


Letenka Francie Metz


Francie je země plná fascinujících měst a památek. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Metz. Toto historické město se nachází ve východní části země a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí.

Pokud se rozhodnete navštívit Metz, nejspíš budete hledat letenky, které vás do tohoto města dostanou. Díky moderním technologiím je dnes snadné najít letenky do Metzu z různých destinací po celém světě.

Metz má vlastní neměcky znějící letiště, mezinárodní letiště Metz-Nancy-Lorraine, které se nachází přibližně 22 kilometrů od centra města. Toto letiště je významným příjezdovým bodem do regionu Grand Est a slouží jako důležitá vstupní brána pro turisty a obchodní cestující.

Letiště Metz-Nancy-Lorraine má vynikající spojení s mnoha evropskými destinacemi. Existují pravidelné lety do dalších francouzských měst, jako je Paříž, Lyon nebo Marseille, stejně jako do dalších evropských zemí, včetně Německa, Itálie, Španělska a Velké Británie. Díky těmto spojením je snadné dostat se do Metzu a objevovat krásy tohoto města a sousedních oblastí.

Po příletu do Metzu budete překvapeni bohatým kulturním dědictvím tohoto města. Metz je známý svými historickými památkami, jejichž základy sahají až do římské doby. Nejznámější památkou je gotická katedrála Saint-Étienne, která je považována za jednu z největších a nejkrásnějších katedrál ve Francii.

Další zajímavou atrakcí v Metzu je Centre Pompidou-Metz, které je satelitním oddělením známého pařížského muzea Centre Pompidou. Toto moderní muzeum je architektonickým skvostem samotného města a nabízí návštěvníkům širokou škálu uměleckých děl a výstav.

Pro milovníky zeleně a přírody je ideálním místem k návštěvě botanická zahrada Jardin Botanique de Metz. Tento krásný park nabízí klidné prostředí pro procházky a relaxaci po náročném dni plném objevování památek.

Metz je také známý svou chutnou kuchyní. Vyzkoušejte tradiční regionální jídla, jako je Quiche Lorraine nebo Kugelhopf, sladký dort typický pro tento region. Navštivte také místní trhy a ochutnejte čerstvé místní produkty a lahůdky.

Pokud hledáte romantické a historické město na návštěvu ve Francii, Metz je určitě jednou z velmi dobrých volb. Ať už jste nadšenci do kultury, historie nebo přírody, toto město vám nabídne hodně možností k objevování a relaxaci. A s dostupností letenek do Metzu je první krok k vaší nezapomenutelné dovolené už hotov.

Nemějte obavy z cesty, vydejte se na dobrodružství do Metzu a objevte krásy východní Francie!


Ubytování Francie Metz


Francie je země plná různorodých turistických atrakcí, a mezi nimi se nachází i město Metz. Tento francouzský klenot leží na severovýchodě země, a nabízí návštěvníkům mnoho historických i moderních památek.

A aby si turisté mohli tuto krásu pořádně užít, bývá důležité najít si vhodné ubytování. Pokud tedy plánujete navštívit Metz, rádi bychom vám poradili, jak se v tomto městečku ubytovat.

1. Kde najít ubytování?

Metz nabízí širokou paletu ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů, přes pěkné penziony, až k jednoduchým hostelům. Pokud se vydáte na internetové stránky pro hledání ubytování, budete mít neuvěřitelně širokou paletu možností.

Budete mít možnost vybírat mezi tím, co vám nejvíce vyhovuje, od umístění až po cenu. Záleží jen na vašich představách a finančních možnostech.

2. Kde se ubytovat?

Nejlepší způsob, jak se stát součástí tohoto krásného města, je zůstat v jeho historickém centru. Pokud se tedy rozhodnete pro hotel v centru města, můžete snadněji objevovat všechny jeho kouzla, beze strachu z toho, že se ztratíte.

3. Jaká jsou prostory, ve kterých lze být ubytovaný?

Většina hotelů v Metz nabízí různé typy pokojů, aby vyhovovaly potřebám různých zákazníků. Pokud cestujete sami, případně s partnerem nebo rodinou s dětmi, najdete pokoj, který perfektně uspokojí vaše potřeby.

Je důležité si předem zaznamenat, co očekáváte, aby vám bylo snadněji vybrat to správné ubytování. Takže, plánujete-li samostatnou cestu do Metz, bude pro vás nejlepší vyhledat ubytování, které uspokojí vaše potřeby a požadavky.

4. Lze najít ubytování za výhodné ceny?

V Metz i v jeho okolí lze najít cenově dostupné ubytování. Pokud chcete ušetřit, vyhledejte ubytování vzdálenější od centra města, případně se podívejte po levných hotelech a ubytováních mimo hlavní sezónu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, mějte na paměti, že Metz nabízí nádherná místa, která stojí za návštěvu. Proto vám bezpochyby poskytnuté ubytování umožní užívat si všech těch krás a zážitků, které vám město Metz nabízí.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky