Objevte nejlevnější lety

Filipíny Camiguin Island

Počasí Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je malý, lákavý ostrov nacházející se v regionu Northern Mindanao na Filipínách. Tento malý kousek pevniny je proslulý svou nádhernou přírodou, ale také mění se rozmanitá počasí, které jej obklopuje.

V Camiguin Island se setkáte s tropickým podnebím, kterému dominuje vysoká vlhkost s průměrnou roční teplotou 27,8 °C. Během období monzunu, které trvá od června do října, se často setkáte s bouřlivými dešti a sesuvy půdy. Tyto deštivé období jsou doprovázeny vysokou vlhkostí vzduchu, což způsobuje pocit dusna a má vliv na pocity spačnosti a únava.

Pokud se chystáte na Camiguin Island, je důležité si uvědomit, že během období monzunu mohou cesty být záplavami neprůjezdné. Doprava loděmi také může být omezená kvůli silnému větru a bouřím.

Na druhou stranu, během suchého období, které trvá od listopadu do května, se dočkáte slunečných dní a teplého počasí. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty hledajících sluneční koupání na nádherných plážích Camiguin Island. Vzhledem k tomu, že tyto měsíce jsou mimo sezónu, dočkáte se i nižších cen za ubytování a dopravu.

Svým rozmanitým počasím je Camiguin Island ideálním místem pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství. Nezáleží na tom, zda se chystáte na průzkum sopečných vrcholků, koupání v termálních pramenech, objevování přírodních pláží nebo pozorování unikátní fauny a flóry, vždy je důležité dopředu si ověřit aktuální počasí a přizpůsobit podle toho plán svého výletu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin?
Ostrov Camiguin je přístupný trajektem z přístavu Balingoan v provincii Misamis Oriental. Existuje také letiště v městě Mambajao, které lze využít.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Camiguinu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Camiguinu je v období sucha mezi březnem a květnem, kdy je počasí slunečné a příjemné.

3. Kde se ubytovat na Camiguinu?
Na ostrově Camiguin se nachází mnoho hotelů a resortů v různých cenových relacích. Mezi oblíbené patří například Guerrera Rice Paddy Villas, Bahay Bakasyunan sa Camiguin a Paras Beach Resort.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Mezi nejlepší pláže na Camiguinu patří bílá pláž White Island, Yumbingay Beach a Agohay Beach.

5. Co si mohu prohlédnout na Camiguinu?
Camiguin nabízí mnoho atrakcí, mezi které patří například horké prameny Ardent, sopka Hibok-Hibok, vodopády Katibawasan a Tuasan, národní park Mt. Timpoong-Hibok-Hibok a starobylé kostely a památníky.

6. Jaké aktivity lze na Camiguinu podniknout?
Na ostrově se lze věnovat potápění, šnorchlování, kajakování, trekování, vodním sportům a výletům na okolní ostrovy.

7. Jaké jsou místní speciality a kde je ochutnat?
Místní specialitou je kuskus, tradiční filipínské jídlo připravované z pohanky. Můžete ho ochutnat v místních restauracích a stáncích s jídlem.

8. Je na Camiguinu bezpečno?
Camiguin je obecně považován za bezpečný ostrov, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření týkající se osobní bezpečnosti a sledovat bezpečnostní doporučení.

9. Jak dlouho bych měl zůstat na Camiguinu?
Ideální délka pobytu na Camiguinu je alespoň 2-3 dny, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce ostrova.

10. Co si vzít s sebou na návštěvu Camiguinu?
Důležité je mít s sebou opalovací krém, plavky, lehké oblečení a obuv vhodnou na procházky a outdoorové aktivity. Také není na škodu mít s sebou léky proti bolesti hlavy a zažívacím potížím.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island: Skrytý drahokam Filipín

Pokud hledáte dokonalý únik z každodenního stresu a shonu do ráje, pak je Camiguin Island na Filipínách tím pravým místem pro vás. Tato drobná vulkanická ostrovní destinace se nachází ve Filipínském moři a je jedním z nejlákavějších tajemství této země.

Camiguin je stále relativně neobjevené místo, které nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, kulturních pokladů a půvabné atmosféry. Ačkoli je ostrov malý, nabízí nepřeberné množství aktivit a památek, které stojí za prozkoumání.

Částí ostrova je jeden z nejaktivnějších vulkánů na Filipínách - Hibok-Hibok. Pro dobrodruhy a milovníky přírody nabízí možnost pěší turistiky a trekkingu po úchvatné krajině. Cestou na vrchol se setkáte s fascinující flórou a faunou, vodopády a termálními prameny, které jsou v této oblasti hojně rozšířené. Po dosažení vrcholu Hibok-Hibok budete odměněni pohledem na panoramatický výhled na celý ostrov a okolní moře.

Dalším z mnoha přírodních pokladů, které Camiguin nabízí, je jeho jedinečné podvodní safari. Vody kolem ostrova jsou plné korálových útesů a tropického mořského života. Kterýkoli z místních potápěčských center vám zprostředkuje nezapomenutelný zážitek ze šnorchlování nebo potápění s možností setkat se s pestrými druhy ryb, obrovskými korálovými útesy a dokonce i rejnoky.

Jednou z nejznámějších ikon Camiguinu je však White Island. Jeho jméno napovídá - tato pohádková bezpečná písečná banánová ostrůvek vypadá jako z pohlednice. Můžete sem dojet loďkou z hlavního města ostrova, Mambaja, a užít si odpočinek pod slunečníky a promenádu po dokonalém bílém písku.

Pokud jde o kulturní bohatství Camiguinu, ostrov je domovem několika historických kostelů a památek, které odrážejí bohatou minulost. Kostel "Ruiny" je nejznámější a majestátní z nich všech, což je pozůstatek starobylého kostela, který byl zničen výbuchem sopky v roce 1871. Tyto mohutné zbytky přinášejí dojemný pohled na minulost a jsou oblíbeným cílem fotografů.

Cesta na ostrov Camiguin je jednoduchá. Většina mezinárodních letů do Filipín přistává na letišti v Cebu City, odkud můžete vzít domestický let do Camiguinu. Existuje také trajektové spojení z přístavů na blízkých ostrovech, jako je Cebu nebo Bohol.

Celkově lze říci, že Camiguin Island je skrytým drahokamem Filipín. Tato tropická destinace vás okouzlí přírodní krásou a atmosférou, která zanechá nezapomenutelné dojmy. Je to ideální místo pro dobrodružství, relaxaci nebo pro objevování kulturních pokladů. Ať už jste příznivcem potápění, turistiky nebo jednoduše jen toužíte po klidném útočišti na pláži, Camiguin Island je tu, aby splnil vaše největší touhy.


Dovolená Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je jedinečný klenot v srdci Filipín. Tato malá korálová ostrov se nachází v Camiguinském moři na jihovýchod od hlavního filipínského ostrova Mindanao. S malou plochou pouhých 238 kilometrů čtverečních je to nejmenší provincie na Filipínách, ale nabízí bohatou a rozmanitou přírodu, vzrušující památky a klidné pláže.

Camiguin Island je známá svými termálními prameny a sopečnými vrcholky. Patnáct aktivních a neaktivních sopek se rozprostírá po celém ostrově. Nejvyšší z nich je 1 625 metrů vysoký stratovulkán Mt. Hibok-Hibok, jehož erupce v minulosti ovlivnily krajinu ostrova. Záchvaty sopečné aktivity poskytly Camiguinu úrodnou půdu, která podporuje bujnou vegetaci a vytváří přírodní krásu.

Přírodní scenérie Camiguinu je dále obohacena o kráterová jezera, která jsou výsledkem sopečné činnosti. Následkem toho vzniklo sedm jezer, z nichž nejznámější jsou White Island, Katibawasan Falls a Tuasan Falls. White Island je depresivní kráterové jezero se sněhobílými písečnými plážemi, které jsou oblíbeným místem pro slunění a potápění. Katibawasan Falls se nachází v deštném pralese a padá z výšky 70 metrů, tvoříc krásný vodopád, který je ideální pro odpočinek a relaxaci. Tuasan Falls nabízí rovněž vodní atrakce s krásně roztroušenými bazény a kaskádovými vodopády.

Kromě přírodních krás nabízí Camiguin Island také bohatou historii a kulturu. Existuje mnoho historických památek a památníků, které odkazují na koloniální minulost ostrova. Jedním z nejznámějších je památník vzdorovitého léninského kostela v městě Bonbon, který se postavil proti španělské kolonizaci. Camiguin také hostí Masbate Lighthouse, nejstarší svítidlo na Filipínách, které slouží jak jako navigační bod tak i jako symbol tradičního způsobu života na ostrově.

Camiguin Island je pro turisty skutečným rájem. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní ukázat návštěvníkům krásy svého ostrova. Můžete se vydat na horské túry, potápění, šnorchlování nebo prostě užívat krásných pláží. K dispozici je také kempování a jízda na koni pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Camiguin Island je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z rušného městského života a zažít přírodní krásy a kulturní poklady Filipín. Není divu, že ostrov získal přezdívku "Ostrov Rojality" kvůli své jedinečné kombinaci přírodního bohatství a kulturního dědictví. Pokud si plánujete dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zařadit Camiguin Island na seznam míst k návštěvě. Nezklame vás svou krásou a půvabem.


Ubytování Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou plné nádherných ostrovů, každý s vlastním charakterem a krásami. Jedním z nejmenších a nejklidnějších ostrovů v zemi je Camiguin Island, který se nachází v regionu Northern Mindanao. Tento ostrov se vyznačuje krásnými plážemi, sopečným terénem a mnoha historickými památkami. Pokud hledáte místo na úplný odpočinek, Camiguin Island stojí za návštěvu.

Kde se ubytovat

Camiguin Island nabízí řadu ubytovacích zařízení pro různé typy cestovatelů. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete se ubytovat v soukromých vilách, jako je například Guerrera Rice Paddy Villas. Tyto vily jsou obklopeny rýžovými poli, mají vlastní bazén a vysoce kvalitní vybavení.

Pro ty, kteří upřednostňují ekonomičtější variantu, existují v Camiguin Island mnohé levnější hotely a penziony. Například Bohol Sea Resort nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře za velmi rozumné ceny. Tento resort má také bazén a vlastní restauraci.

Další variantou je ubytování v B&B (Bed & Breakfast), jako například La Dolce Vita Resort. Tento rezort nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou v tradičním domácím stylu.

Co se nabízí v okolí

Camiguin Island je poměrně malý ostrov, ale nabízí mnoho aktivit pro cestovatele a turisty. Pokud se chcete odpočinout, můžete navštívit některou z mnoha pláží, jako je například White Island. Tato pláž nabízí jemný bílý písek a čisté modré vody, kde se můžete koupat a relaxovat.

Dalšími populárními atrakcemi na ostrově jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, stejně jako sopečný vrch Mount Hibok-Hibok. Ti odvážnější mohou vystoupat na vrchol hory, což je celkem obtížný výstup, ale rozhodně stojí za to kvůli krásnému výhledu na okolní krajiny.

Kromě toho je zde mnoho dalších aktivit, jako jsou potápěčské kurzy, rybolov a návštěva termálních pramenů. Také stojí za to navštívit některé z historických památek na ostrově, například starověké ruiny a kostely, které ukazují bohatou kulturu a historii Filipín.

Závěr

Camiguin Island je krásné místo na úplný odpočinek a relaxaci. Nabízí různé typy ubytování pro každého cestovatele a mnoho aktivit a atrakcí. Pokud plánujete cestu na Filipíny, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto krásného ostrova.


Garantovaná nejnižší cena

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online výběr letenek

Slevové letenky za výhodné ceny

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Prohledat letenky